Skoči na vsebino

DPF


cimbalca

Priporočeno sporočilo

Ni ?asa za detajlnej?e iskanje opisa, zato tole (?eprav so nekatere stvari amatersko napisane):

 

DPF

Active regeneration

 

" When the soot loading in the filter reaches a set limit (about 45%) the ECU can make small adjustments to the fuel injection timing to increase the exhaust temperature and initiate regeneration. If the journey's a bit stop/start the regeneration may not complete and the warning light will illuminate to show that the DPF is partially blocked.

 

It should be possible to start a complete regeneration and clear the warning light simply by driving for 10 minutes or so at speeds greater than 40mph.

 

If you ignore the light and keep driving in a relatively slow, stop/start pattern soot loading will continue to build up until around 75% when you can expect to see other dashboard warning lights illuminate too. At this point driving at speed alone will not be sufficient and the car will have to go to a dealer for regeneration.

Expensive repairs

 

If warnings are still ignored and soot loading continues to increase then the most likely outcome will be a new DPF costing around ?1000.

Mainly town based driving

 

If your own car use is mainly town-based, stop/start driving it would be wise to choose petrol rather than risk the hassle of incomplete DPF regeneration."

 

Govor je samo o fuel injection timing za pove?anje temperature izpu?nih plinov. Injektorji so pa kolikor mi je znano samo v glavi motorja, delno v cilindru.

 

Napa?no sklepa?, da j vzrok za "rast" olja prekinjena regeneracija, oziroma je ta kriva le toliko, da se ponavlja od za?etka. To pa pomeni pove?ano ?tevilo regeneracji. Stavim, da ni nobenega povratnega vods v olje, ker bi to bila neumnost.

 

Verjetno bo? moral sprejeti mojo razlago, ?e ne prej, takrat, ko bo YavarYe dvignil eno mazdo na dvigalo in to preveril. Verjamem pa, da gre tudi on staviti, da povratnega voda ni.

 

Z sedaj to, ker nimam ?asa za detajlnej?e iskanje.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 191
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

?eprav sem v ?asovni stiski, sem na?e tole o DPF na motorjih 2.0.

"Euro Stage4 Emissions

To achieve Euro Stage4 compliance, Mazda3’s 2.0 MZR-CD employs the latest in Mazda diesel engine technology and a diesel particulate filter system. Its multi-stage fuel injection is programmed to keep particulate matter (PM) left over after combustion to a minimum. The engine has an electronically-controlled intake shutter valve and exhaust-gas recirculation (EGR) valve to reduce the production of NOx.

 

These engine technologies are combined with Mazda’s catalyzed diesel particulate filter system that reduces PM emissions to almost zero and ensures Euro Stage4 compliance and lower operating costs. The system is fitted with a silicon carbide ceramic filter with a honeycomb structure that captures PM in the exhaust, while letting gases pass through.

 

Over time, the captured PM accumulates at the porous dividing walls of the filter. In order to prevent the filter from becoming blocked with PM, self regeneration takes place at certain intervals. When this occurs is determined by the Mazda3’s powertrain control module (PCM), which monitors the amount of PM in the filter.

 

When filter capacity is reached, the PCM initiates burn-off of the accumulated PM in the filter by injecting small amounts of fuel during the exhaust cycle, raising the exhaust gas temperatures for a short period. Further measures to increase the exhaust gas temperature are closing the EGR valve and intake shutter valve.

 

Mazda3 uses a catalysed diesel particulate filter with channels in the filter coated with platinum, which lowers the light-off temperature of the collected PM and allows filter regeneration at a lower exhaust gas temperature of between 350ºC to 500°C. This means that the new Mazda3 MRZ-CD 2.0 litre turbo diesel does not need a special fuel additive and is maintenance-free. It also allows the diesel particulate filter system to regenerate under normal driving conditions that mixes urban and extra-urban driving.

 

Upam, da bodo sedaj vsi neverni Toma?i in dvomljivci z mojo razlago, kon?no razumeli sistem DPF

Torej gre za brizganje majhnih koli?in goriva v izpu?ne pline, ko se odpre izpu?ni ventil.

 

Sedaj sem pa malo :angry2::angry::aaaaa:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tega tud jaz ne razumem, zakaj se torej dviga nivo v karterju. Ne morem verjet, da bi tolk nafte steklo mimo batov v karter sploh ob pogoju, ko gre za vbrizg v izpu?nem ciklu. Se pravi, da razpr?eno nafto dobesedno butne ven iz valja brez pritiska saj je izpu?ni ventil odprt.

 

Le kje se pol ta nafta v taki koli?ini vra?a v karter ?e posebej ker so o tem poro?ali ljudje, ki delajo veliko relacijskih kilometrov.

 

Ne vem meni je vse to ?udno ampak o?itno sem imel zgre?ene pojme kako naj bi zgledalo delovanje DPF v Mazdi oziroma so bile bolj pobo?ne ?elje, da bi rad videl, da tako deluje kot sem razlagal saj mi je bolj logi?no, da nafto spravi? direktno do filtra, jo tam v?ge?, skuri? saje in je to to.

 

?e res edino tam uhaja nafta v karter kot pravi? ti Sirius potem bi bil ta sistem, ki ga zagovarjam jaz veliko bolj primeren vsaj kar se ti?e svinjanja olja z nafto v karterju.

 

 

Po tej logiki verjetno pomeni, da tekom regeneracije filtra ni najbolj pametno vozit z zelo visokimi obrati saj je prevelik masni pretok plinov skozi filter, kar zmanj?uje temperaturo tako znotraj filtra kot zunaj (zaradi hitrosti vo?nje). :ne vem:

 

Bi bilo pa zanimivo zvedeti kak?na je v resnici razlika med DPFjem v 2.0 ma?ini in DPF,jem v novi 2,2 ma?ini saj v novi je ?as regeneracije 3x kraj?i. Kako so to dosegli?

 

Zakaj so mi na dveh servisih (tudi vodja servisa) rekli, da imajo filtri vbrizgne ?obe in da so v novem tri, ki omogo?ajo bolj?o razporeditev se?iga in s tem tudi hitrej?i postopek? Na osnovi teh informacij sem pa? sklepal, da je edini mo?ni na?in delovanja DPF ta, ki sem ga zagovarjal vklju?no s povratnim vodom. O?itno so pa? serviserji ve? ali manj ?alabajzerji in to, da ti uspejo popravit avto je bolj stvar naklju?ij kot nekega znanja in razumevanja tehnike. Lahko so se pa tudi malo ponor?evali iz mene - le kdo bi vedel :ne vem:

 

 

:hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tega tud jaz ne razumem, zakaj se torej dviga nivo v karterju. Ne morem verjet, da bi tolk nafte steklo mimo batov v karter sploh ob pogoju, ko gre za vbrizg v izpu?nem ciklu. Se pravi, da razpr?eno nafto dobesedno butne ven iz valja brez pritiska saj je izpu?ni ventil odprt.

Tu je lahko problem, da povbrizgi trajajo predolgo in se razpotegnejo v ?as, ko je pri praznjenju cilindra so?asno odprt tudi sesalni ventil, ki naglo hladi stene cilindra. Lahko pa da je doziranje povbrizgov preveliko in ni zadosti kisika in se nafta po podpiranju sesalnega ventila kondenzira na stenah cilindra in, ko se bat vra?a in izvaja kompresijo, torej pritisk, potisne tisto nafto, ki je zapolnila majhne jamice na stenah cilindra, v karter. Tu gre ta neznatne koli?ine, ki se pa na dogi rok pove?ajo do cca 1 litra. To ni niti malo dobro za proti-obrabno delovanje olja.

 

Le kje se pol ta nafta v taki koli?ini vra?a v karter ?e posebej ker so o tem poro?ali ljudje, ki delajo veliko relacijskih kilometrov.

 

Ne vem meni je vse to ?udno ampak o?itno sem imel zgre?ene pojme kako naj bi zgledalo delovanje DPF v Mazdi oziroma so bile bolj pobo?ne ?elje, da bi rad videl, da tako deluje kot sem razlagal saj mi je bolj logi?no, da nafto spravi? direktno do filtra, jo tam v?ge?, skuri? saje in je to to.

 

?e res edino tam uhaja nafta v karter kot pravi? ti Sirius potem bi bil ta sistem, ki ga zagovarjam jaz veliko bolj primeren vsaj kar se ti?e svinjanja olja z nafto v karterju.

Po tej logiki verjetno pomeni, da tekom regeneracije filtra ni najbolj pametno vozit z zelo visokimi obrati saj je prevelik masni pretok plinov skozi filter, kar zmanj?uje temperaturo tako znotraj filtra kot zunaj (zaradi hitrosti vo?nje). :ne vem: To ne bo glih dr?alo. Pove?uje se masni tok vro?ih plinov in zato je lahk temperatura samo vi?ja in ne ni?ja. Je pa ve? mo?nosti za prodor nafte v v olje zaradi ve?jega ?tevila ciklov.

 

Bi bilo pa zanimivo zvedeti kak?na je v resnici razlika med DPFjem v 2.0 ma?ini in DPF,jem v novi 2,2 ma?ini saj v novi je ?as regeneracije 3x kraj?i. Kako so to dosegli?

Newly developed diesel particulate filter (DPF)

Mazda’s new clean diesel engine has a high thermal resistance diesel particulate filter (DPF) with a catalyst that optimizes the combustion of soot in the exhaust. The catalyst features a proprietary world-first activation mechanism. Combined with more precise engine control, this mechanism doubles the interval between DPF regeneration cycles, and reduces the time to complete the regeneration process to a third of the time necessary for conventional systems.

 

Catalysts use the oxygen contained in exhaust gases to burn off particulate matter. In order to initiate combustion, the temperature of the exhaust gas must be increased. This requires additional fuel, which adversely affects overall fuel economy.

 

The ceramic base material in Mazda’s unique catalyst has a molecular structure that enables the easy movement of oxygen stored within it. This extra oxygen can be supplied as required to significantly increase the rate of particulate matter combustion, effectively the DPF regeneration speed.

 

As a result, the new catalyst mechanism reduces the amount of fuel required to burn off the particulates (soot). This improves the overall fuel economy, and results in lower CO2 emissions and cleaner exhaust gases.

 

Zakaj so mi na dveh servisih (tudi vodja servisa) rekli, da imajo filtri vbrizgne ?obe in da so v novem tri, ki omogo?ajo bolj?o razporeditev se?iga in s tem tudi hitrej?i postopek? Na osnovi teh informacij sem pa? sklepal, da je edini mo?ni na?in delovanja DPF ta, ki sem ga zagovarjal vklju?no s povratnim vodom. O?itno so pa? serviserji ve? ali manj ?alabajzerji in to, da ti uspejo popravit avto je bolj stvar naklju?ij kot nekega znanja in razumevanja tehnike. Lahko so se pa tudi malo ponor?evali iz mene - le kdo bi vedel :ne vem:

:hohoho:Verjetno so napa?no zaklju?ili, da so trije senzorji brizgalne ?obe, ker so na njih nek cevke.

 

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Main features of the new MZR-CD 2.2 clean diesel engine

- 2.2-liter DOHC common rail turbo diesel engine

- Top class high performance clean diesel engine:

- 136 kW/185PS maximum power output

- 400 Nm maximum torque

- Excellent fuel economy of 5.6 L/100 km

- Greatly improved quietness

 

 

 

Newly developed diesel particulate filter (DPF)

 

Mazda’s new clean diesel engine has a high thermal resistance diesel particulate filter (DPF) with a catalyst that optimizes the combustion of soot in the exhaust. The catalyst features a proprietary world-first activation mechanism. Combined with more precise engine control, this mechanism doubles the interval between DPF regeneration cycles, and reduces the time to complete the regeneration process to a third of the time necessary for conventional systems.

 

 

 

Catalysts use the oxygen contained in exhaust gases to burn off particulate matter. In order to initiate combustion, the temperature of the exhaust gas must be increased. This requires additional fuel, which adversely affects overall fuel economy.

 

 

 

The ceramic base material in Mazda’s unique catalyst has a molecular structure that enables the easy movement of oxygen stored within it. This extra oxygen can be supplied as required to significantly increase the rate of particulate matter combustion, effectively the DPF regeneration speed.

 

 

 

As a result, the new catalyst mechanism reduces the amount of fuel required to burn off the particulates (soot). This improves the overall fuel economy, and results in lower CO2 emissions and cleaner exhaust gases.

 

 

 

Diagrams showing ceramic base materials

Conventional base material

post-483-1254934260_thumb.jpg

Conventional catalysts only

use the oxygen that is close

to the particulate matter

 

post-483-1254934286_thumb.jpg

Mazda’s new catalyst uses oxygen

stored within the base material as well

as oxygen near the particulate matter.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer sem prej zagovarjal enako tezo kot Boss....

 

No, ?e sprejmem Siriusovo razlago, ki je btw precej podprta in logi?na, lahko povzamem, da v primeru odstranitve satovja re?im problem regeneracije.

 

1. Senzor tlaka oz preto?nosti filtra DPF ne bo nikoli zaznal zmanj?anega petoka in posledi?no se nikoli ne bo za?ela regeneracija delat.

 

2. Pronicanja med bati in stenami ?e vedno ne priznavam - je morda 4 takten dizel manj zatesnjen kot 2 t moped - bencinar? Moj test kolk gre benza skoz je namre? bil izveden na batu in cilindru APN6....

 

Sirius?

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer sem prej zagovarjal enako tezo kot Boss....

 

No, ?e sprejmem Siriusovo razlago, ki je btw precej podprta in logi?na, lahko povzamem, da v primeru odstranitve satovja re?im problem regeneracije.

 

1. Senzor tlaka oz preto?nosti filtra DPF ne bo nikoli zaznal zmanj?anega petoka in posledi?no se nikoli ne bo za?ela regeneracija delat.

 

2. Pronicanja med bati in stenami ?e vedno ne priznavam - je morda 4 takten dizel manj zatesnjen kot 2 t moped - bencinar? Moj test kolk gre benza skoz je namre? bil izveden na batu in cilindru APN6....

 

Sirius?

 

Moral sem malo na hitro narisati. Slika simbolno, ne propocionalno, prikazuje neravnine bata in cilindra, ki nam s prostim o?esom zgledajo popolnoma ravne, dejansko pa so to mikro hribi in doline. Na cilindrih so te neravnine celo za?elene zaradi tega, da se tako na stenah zadr?uje olje.

Olje se s sten cilindra vra?a v karter in z delovanjem oljne ?rpalke nenehno kro?i, razen tistega, ki se zadr?uje v mikro neravninah, ki v zgornjem delu cilindra delno zgori. ?e je zmes pri eksploziji goriva prebogata, ne zgori vse gorivo in se ga del pome?a z oljem na stenah. V tem slu?aju imamo povbrizge v zmes, ki je delno ?e zgorela, da se ji podalj?a gorenje do filtra, kjer dviga temperaturo na potrebno za regeneracijo filtra. Torej konenzirana nafta na stenah cilindra najde pot v karter, ?eprav na prvi pogled zgleda, da to ni mogo?e. Dokaz temu je veliko hitre?e kontaminiranje olja z gorivom pri motorjih, kateri zaradi nepravilnosti imajo prebogato zmes. To so tisti avtomobili, ki za sambo pu??ajo zaznaven dim. ?e pa je dim moder je v njem tudi izgorelo olje, ki je zaradi velikih zra?nosti in slabega tesnjenja prodrlo v komoro izgorevanja.

post-483-1255087239_thumb.jpg

To je edina logi?na razlaga prisotnosti goriva v olju.

 

Obstaja ?e ena manj verjetna mo?nost, preko visokotla?ne ?rpalke, v kolikor se ma?e z motornim oljem (???).

?e ima kdo ?e kako idejo, naj jo pojasni, vendar dvomim :whatever::whatever:, da obstaja ?e kaka mo?na varianta. Jaz v duhove ne verjamem, zato posku?am racionalno razlo?iti vzroke za ta pojav.

 

Odstranitev satovja?? mogo?e da, ali pa tudi ne. Mogo?e bo ra?unalnik registriral napako na senzorjih pritiska, ker ima morda nekje programiran maksimalni ?asovni interval v katerem se regeneracija mora dogoditi. ?e se bo kdo lotil tega eksperimenta, naj to naredi na DPF v okvari, tako, da ne bo iz "zdravega" narejeno "bolano".

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Mogo?e butasto vpra?anje , pa vseeno. So me u?ili, da kar ne ve? vpra?aj ;) . Namre? zdajle sem ?e parkrat sli?al pri svoji M6 ?uden zvok, ki ga do sedaj ?e nisem. ?ez nekaj ?asa ko pri?gem avto, se oglasi nekak?no "pihanje" v predelu pod voznikom. Za bolj?e razumevanje - sli?ati je kot, da bi mo?no pihal skozi cev, ki pa ni glasno. Opazil sem, da se pojavi puhanje predvsem na prevo?eni kratki razdalji ki pa po dalj?i vo?nji ugasne. ?e avto med tem pihanjem ugasnem, se le to po?asi ustavi. Zdaj pa ne vem ali je to DPF filter v ?asu regeneracije ali mogo?e kaj v zvezi s katalizatorjem? Se sploh sli?i delovanje regeneracije?

Hvala za pomo? in lep pozdrav.

L.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e butasto vpra?anje , pa vseeno. So me u?ili, da kar ne ve? vpra?aj ;) . Namre? zdajle sem ?e parkrat sli?al pri svoji M6 ?uden zvok, ki ga do sedaj ?e nisem. ?ez nekaj ?asa ko pri?gem avto, se oglasi nekak?no "pihanje" v predelu pod voznikom. Za bolj?e razumevanje - sli?ati je kot, da bi mo?no pihal skozi cev, ki pa ni glasno. Opazil sem, da se pojavi puhanje predvsem na prevo?eni kratki razdalji ki pa po dalj?i vo?nji ugasne. ?e avto med tem pihanjem ugasnem, se le to po?asi ustavi. Zdaj pa ne vem ali je to DPF filter v ?asu regeneracije ali mogo?e kaj v zvezi s katalizatorjem? Se sploh sli?i delovanje regeneracije?

Hvala za pomo? in lep pozdrav.

L.

 

famozni webasto je to...

vse dizel mazde 6 ga imajo, nc skrbet :bravo:

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

famozni webasto je to...

vse dizel mazde 6 ga imajo, nc skrbet :bravo:

 

Stokrat bohlonej za tale odgovor :D . Sem ?e mislil, da me smola ?e kar spremlja. Namre?, sem imel zdajle v roku treh dni 2x gumidefekt na prdalici pa ?e auspuh na Cliotu se ni hotel ve? dr?at ma?ine.

Me je bila kar groza, da je kaj narobe. Bom jutri z ?e ve?jim u?itkom dal gasa :danzoman:

Hvala in lep pozdrav L.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stokrat bohlonej za tale odgovor :D . Sem ?e mislil, da me smola ?e kar spremlja. Namre?, sem imel zdajle v roku treh dni 2x gumidefekt na prdalici pa ?e auspuh na Cliotu se ni hotel ve? dr?at ma?ine.

Me je bila kar groza, da je kaj narobe. Bom jutri z ?e ve?jim u?itkom dal gasa :danzoman:

Hvala in lep pozdrav L.

 

pa avto mas topel skor hitreje kot beninar zjutraj a ne?

:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa avto mas topel skor hitreje kot beninar zjutraj a ne?

:)

 

To pa ne bo dr?alo ! :harhar:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no dej en plus navoru no....webasto je prvi adut dizlasev :dudek:

 

Navor pa drugi, poleti pa je samo en ? ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se enega si poazbu, brezplacna masaza telesa (se posebej v leru) :)

 

Sej ni brezpla?na, nafto prorablja vseeno. :huh:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Kot vem je ve? variant. Lahko da je olje pr?lo do tistega nivoja X, lahko samo da se filter ni mogel dalj ?asa s?istiti in se mora? pa? nekaj ?asa voziti nad 2000 obrati. A to ti je uspelo?

 

Probaj najprej to. ?e se ti bo ?e pri?igala je pa skoraj verjetno da kak senzor hin..Imel sem iste simptome..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A ti niti svojim občutkom ne zaupaš? Ok je res, da se zadnja leta malo vozimo po snegu, ampak najslabša je počasna vožnja po neutrjenem snegu, ko se sneg lepi na gumo. Večino je zaradi tega tako strah, da vozijo k pojajacih počasi in drseče. Ko se kolesa dovolj zavrtijo, da sneg odletava iz lamel je precej bolje, samo tam pač deluje fizika zaradi večjih gibalnih količin, ki s povečanjem hitrosti začnejo slabšati situacijo.   Problem videa, ki si ga ti objavil je v tem, da model slika gumo, ko se je ustavil in zaradi nizkih hitrosti pred ustavljanjem se je sneg nabral gor in iz tega on vleče zaključke. Poglej hitro premikajoče gume in v večini snega v lamelah skoraj da ni. Se pravi sneg nikakor ne bi mogel pomagati pri boljšem oprijemu.
    • hehe,.. no sej bo zmagu še letos 100% sam mora ustavit se tolk pushat
    • Najboljša ledena kava s pogledom na Trst. 😁  
    • Pa ne sam on... važn, da si nabere okoli sebe fanboyse in pol lahko tud crap prodaja pa se bo kupovalo.   mam pa občutek, da bo Musk končno odvrgel masko, pograbil nagrado in spravil podjetje v tako itgubo, da ga bo mpral prodati kakemu kitajcu. Tako bo tud Tesla kmal kitajska.
    • Sem imel en videjo, pa ga ne najdem. Bom poiskal, brez skrbi. Fant naredi test gume s kepo snega.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.