Skoči na vsebino

Vinjete - referendum


jures

Priporočeno sporočilo

Po?asi se bo fraza Only in America spremenila only in slovenia:

 

Prometni minister politi?no odgovornost v primeru, da "nov" vinjetni sistem ne bi za?ivel in bi bila posledi?no Slovenija obsojena na evropskem sodi??u, pripisuje SDS-u.

 

Kot je znano, dr?avnemu zboru ne bo treba vnovi? odlo?ati o zakonu o javnih cestah, saj pobudniki odlo?ilnega veta v dr?avnem svetu v ponedeljek niso prepri?ali ve?ine. Tako ostaja mo?nost refernduma, ki jo je za ta primer preteklo sredo napovedal prvak opozicije Janez Jan?a. ?e bi bil referndum uspe?en in bi pri?lo zaradi vinjet do sodbe Sloveniji na evropskem sodi??u, pa bo po besedah prometnega ministra Patricka Vla?i?a v sino?njih Odmevih odgovornost na strani SDS-a.

 

Ve? bo o morebitni zahtevi za razpis refernduma bo po napovedih Jan?e znano danes. SDS namre? potrebuje "?e nekaj podpore od drugod, vsaj ?e eno drugo opozicijsko poslansko skupino", ker sami nimajo potrebnih 30 podpisov za spro?itev postopka za razpis referenduma. Jan?a je ?e poudaril, da obstaja dilema glede izvedbe referenduma, ker lahko "pade v poletni ?as, se pravi v nek prazen prostor".

 

Po mnenju Jan?e je namre? "zakon o javnih cestah ?kodljiv, ne toliko zaradi uvedbe vinjete za kraj?i ?as oz. tedenske vinjete, ampak predvsem zaradi podra?itve letne vinjete". S podra?itvijo letne vinjete se bo po njegovih besedah celotna obremenitev za financiranje avtocestnega programa s sedanje enakomerne porazdeljenosti med tranzitom in doma?imi vozniki prenesla na doma?e.

 

 

Kmalu bomo nazaj na ABC, pametno da niso se podrli cestninskih!!!!!!!!!!!!!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 98
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Bohnedej da nam vrnejo ABC... pol bom jaz ?el na referendum proti temu odloku... pa ne vem kaj se JJ kur?i zdele sej bo Vla?i? podra?il cestnine kamionarjem kar je edino prav in edino logi?no saj so te?ki prevozi edini uni?evalci cest.

 

?e bi bil pameten bi naredil tako, da bi imeli letne vinjete za avtomobile po ceni 95? in za vse kombije, ki so registrirani na gospodarske dru?be in s.p.-je bi morala bit vinjeta po ceni 150?-200? da bi bilo po?teno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo referendum, bo verjetno uspe?en, ker bo folk pa? gledu, da je 95 ? preve?, Jan?a pa bo na ra?une tega referenduma pridobu kar nekaj pik, ker kao re?uje ko?o dr?avljanom in njihove ?epe! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nujno je treba nazaj na ABC. Edino pravilno in po?teno cestninjenje.

Te vinjete so najve?ja prometna svinjarija kjer se najve?ji porabniki in uni?evalci cest ?lepajo na ra?un tistih, ki vozijo po AC malo in minimalno obremenjujejejo ceste ter celotni tranzit.

Naj usluge pla?ujejo tisti, ki dejansko te usluge koristijo!

Kori??enje ceste ni zavarovalnina!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nujno je treba nazaj na ABC. Edino pravilno in po?teno cestninjenje.

Te vinjete so najve?ja prometna svinjarija kjer se najve?ji porabniki in uni?evalci cest ?lepajo na ra?un tistih, ki vozijo po AC malo in minimalno obremenjujejejo ceste ter celotni tranzit.

Naj usluge pla?ujejo tisti, ki dejansko te usluge koristijo!

Kori??enje ceste ni zavarovalnina!

 

 

Jep ..jaz sem tud za abc... se res mal vozimo po ac..

za mx5 sploh nimam vinjete

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bohnedej da nam vrnejo ABC... pol bom jaz ?el na referendum proti temu odloku... pa ne vem kaj se JJ kur?i zdele sej bo Vla?i? podra?il cestnine kamionarjem kar je edino prav in edino logi?no saj so te?ki prevozi edini uni?evalci cest.

 

?e bi bil pameten bi naredil tako, da bi imeli letne vinjete za avtomobile po ceni 95? in za vse kombije, ki so registrirani na gospodarske dru?be in s.p.-je bi morala bit vinjeta po ceni 150?-200? da bi bilo po?teno.

 

A mas kej proti s.p.? :)

Moji obe mazdi se na sp vozita...nehaj.

 

Drugace pa sem za ABC - zakaj? Prej smo stali v kratki tekoci koloni za ABC, tujci na pla?ljivem. Sedaj VSI stojimo na cestnisnkih!

 

Torej Ali vinjeta z dvopasovno avtocesto brez popravil in porusenimi cestninskimi postajami ALI pa ABC!!!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A mas kej proti s.p.? :)

Moji obe mazdi se na sp vozita...nehaj.

 

Drugace pa sem za ABC - zakaj? Prej smo stali v kratki tekoci koloni za ABC, tujci na pla?ljivem. Sedaj VSI stojimo na cestnisnkih!

 

Torej Ali vinjeta z dvopasovno avtocesto brez popravil in porusenimi cestninskimi postajami ALI pa ABC!!!!

 

Meni je tudi ABC bil v redu.Tole zdej,kar napovedujejo pa ni podobno ni?emer.

?e manj ?oldov bo v dr?avni kasi. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ABC je bil po?ten. Z vinjeto se ravno tako hitro peljem ?ez cestninsko kot prej - torej tu ni profita.

Seveda hvalijo vinjeto tisti, ki jim je to slu?enje denarja in so cele dneve na cesti. Jaz pa ko sem bolj redek gost avtoceste pa jo drago pla?am. Drugo leto bo ?e slab?e. Mogo?e bom celo razmi?ljal kaj storiti.

Naj mi vrnejo malo bolj ugoden ABC pa bom najbolj sre?en. :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e najcenej sm se jz prejle pelju - brez vinjete, od ?i?ke do Vodic, z Mazdurino ki je skoraj pol leta stala na mestu in zaenkat nima vinjete! :P

 

Smo se pa lih u?eri v slu?bi pogovarjal, da kok kej teli nadzorniki v resnic napi?ejo kazni in kok poba?ejo ke?a v ?ep (?e so koli?kej koruptivni). Pa tut tko smo razmi?ljal, npr. od nekega Romuna, ki je ?e total brez dnarja in se vra?a v svojo domovino, bojo te?ko iztr?li tistle dnar za kazen in mu ?e vinjeto prodal, pomoje raj na listu mesta zapusti svojo Dacio, pa magari jo za?ge s poslednjimi litri benza, direkt na na?i slavni AC! :harhar::D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ABC je bil po?ten. Z vinjeto se ravno tako hitro peljem ?ez cestninsko kot prej - torej tu ni profita.

Seveda hvalijo vinjeto tisti, ki jim je to slu?enje denarja in so cele dneve na cesti. Jaz pa ko sem bolj redek gost avtoceste pa jo drago pla?am. Drugo leto bo ?e slab?e. Mogo?e bom celo razmi?ljal kaj storiti.

Naj mi vrnejo malo bolj ugoden ABC pa bom najbolj sre?en. :bravo:

 

Kar se mene ti?e bi bilo ?isto lepo, da bi pri nas zalaufali obvezen ABC sistem. Morda bi bilo za tujce to ?udno (bi morali na meji najeti ABC z dolo?eno prednalo?eno vsoto, nakar dobijo ostali denar ob izhodu iz dr?ave). Pa se lepo da ?e kak?ne koli?inske popuste pa je najbolj po?teno za vse, kolone bi bile pa iste kot sedaj ko imamo ?e vedno cestninske postaje. :angry2: Tovornjakarje pa naj kar u?gejo, ampak predvsem tuje. Saj se ?e lep ?as govori, da se jim najbolj spla?a iti ?ez Slovenijo ravno zato ker imajo poceni cestnino.

 

tipi?ni slovenceljni... sam da ne bi kdo drug bolj poceni skoz pr?u... ajojmene ta nevo??ljivost nas bo ubila vse :(

 

Ja najbolje je pa pol take izjave ven metat in vcepiti ljudem slabo vest. :jezicek: Normalno, da bo? ti vesel kaj pa ostali, ki niso vsak dan na AC? Gledati je treba obe strani kovanca ne pa samo to, da bo? ti privar?eval, ostali bomo pa v minusu. :whatever: Vsak naj pla?a toliko kot porabi ne pa, da ima pmoje 50% ljudi vinjete z minusom v primerjavi s prej?njim sistemom. Ene 20% ljudi je tak?nih, ki na leto porabijo toliko kot je trenutna cena (tudi jaz) in je nekako po?teno, ostalo je pa seveda tak?nih, ki dosti privar?ujejo in smo potem ostali barabe, ker se nam to ne zdi po?teno. Spominja me na boj kadilcev proti kadilskemu zakonu.

 

Jan?a naj bo pa kar lepo tiho ?e pred uvedbo vinjet se je govorilo o tem, da bo cena letne v tromestni ?tevilki, da se cenovno izpla?a pa je lepo zatajil zadevo ter si pred volitvami nabral ?e nekaj glasov. Sem 200% prepri?an, da bi on zdajle isto podra?il brez pardona potem bi se pa ?ez 3 leta pred volitvami spet spomnil ene ali dveh dobrih potez, da bi ljudje pozabili stare grehe ter govorili o teh zadnjih plusih. :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tipi?ni slovenceljni... sam da ne bi kdo drug bolj poceni skoz pr?u... ajojmene ta nevo??ljivost nas bo ubila vse :(

 

Hmmmm...Ja kdo pa je pol tukaj tipi?en slovencelj?

?e bi pri teh vinjetah kdo rad poceni skoz pr?u, so/ste to tisti, ki veliko uporabljajo/te AC, pla?ajo/te pa toliko kot tisti, ki AC uporabljajo malo ali komaj kaj. Tukaj si malo pome?al zadeve.

Nevem zakaj ste nekateri toliko proti po?tenosti oz. po?tenem cestninjenju? Kaj je ?e narobe s po?tenostjo? A biti po?ten, pomeni biti nevo??ljiv?

?e bo kdaj res satelitsko cestninjenje zalaufalo, bo to tud OK. Jaz sem za.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se govori o po?tenosti, avtocest nam ni zgradil nek tujec da bi potem vlo?ek pokasiral in ?e zaslu?il tako kot je to pri na?ih sosedih. Avtoceste so se in se ?e gradijo z na?im denarjem. Torej nekateri uporabljamo avtoceste, nekateri pa? ne, v prora?un pa prispevamo vsi in iz tega gledi??a je sedanji ceneni sistem celo 2krat diskriminatoren.

 

Da je sedanji sistem vinjet diskriminatoren do tujcev je bruseljski konstrukt, ki se ga za ?asa prej?nje federacije nebi niti Beograd sramoval. Koliko pa so ti tujci prispevali za izgradnjo na?ih avtocest? ?e vpra?ate mene bi morala biti zanje cestnina vsaj 2x vi?ja, kot za nas. Pravzaprav bi jaz uvedel en pas, kjer bi se zara?unavalo na star na?in, imeli bi pa mo?nost kupit edino letno vinjeto.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolk je to po?teno do tujcev je itak posebna zgodba. Dejstvo je da je vinjetni sistem nepo?ten in diskriminatoren do nas Slovencev. In to je ?alostno. Evropski direktivi hlap?evsko pokleknemo, hkrati pa se z pov?alnim zneskom odira tiste slovence, ki AC uporabljajo le ob?asno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po mojem izra?uno se mi je leto?nja vinjeta ?e povrnila, do konc leta se furam samo ?e za bonus :danzoman: , ne velja pa to za tiste ki se peljejo 2X-5X na leto na na?ih ultrda super duper avtoceti in jih razumem da so slabe volje.Prej sem v povpre?ju zagonil za AC 150-200? na leto :ne vem: .

 

Je pa pri vsaki stvari tako kar je za enega dobro za drugega ni samo se ne da pomagat. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha... sem vedel da boste nekateri takole prizadeto sko?ili pokonci in kar naenkrat ste vsi neki borci za po?tenost cestninjenja AC-jev. :hohoho: Sorry, ker mi gre na smeh :lol: ne bom ve?.

 

A sploh veste, kaj je po?teno pri AC-jih in njihovo uporabo?

 

Po?teno glede na obrabo in uni?evanje bi bilo edino to, da bi se pla?evalo glede na te?o vozila in na faktor izmerjene obrabe cesti??a glede na osni pritisk. Vse ostalo je BS in totalno nepo?teno, ?e ?e govorimo o po?tenosti. In ko bodo ?leperji pla?evali 40.000krat ve? od osebnih avtomobilov potem bo to po?ten cestninski sistem.

 

No zdaj pa dajmo po?tenost na stran in dajmo ugotovit kak?en je smisel vinjet. Vinjete so (kar sem ?e milijonkrat povedal) le pov?alna letna vstopnica za uporabo AC-jev. Tako kot je pov?alna naro?nina na TV, na telefon, nadomestilo za uporabo cest, zelena karta, obvezno zavarovanje vozila, itd itd...

 

Zakaj so to pov?ali nam je verjetno vsem kristalno jasno, da zato, ker se na teh zadevah ne da izmeriti koliko ne?esa porabimo ampak pla?ujemo pov?al le zato, ker je treba te storitve vzdr?evati in ?e jih uporablja? samo enkrat na leto al pa vsak dan 24 ur na dan je to isti kurc.

 

?e malo druga?e povem... AC je treba zgraditi in jo financirati pa al se pelje? samo 1x na leto al pa vsak dan. In ?e bi imeli samo take, ki se peljejo samo 1x na leto bi morali vse AC-je sfinancirat iz dr?avnega bud?eta se pravi z denarjem vseh tudi tistih, ki avtov sploh nimajo al pa sploh ne gredo nikoli na AC. A je to po?teno?

 

Ne vem zakaj pa tako zagovarjate ABC? ABC je ?ele bil nepo?ten saj je cel kup uporabnikov lahko uporabljal kar precej?nje kose AC-jev (primer: Dom?ale-Lj, Vodice-Lj, Ivan?na Gorica-Lj, Kranj-Jesenice itd) in jih ni pla?eval, isto?asno so jih pa drugi, ki so prevozili ?elno cestnino normalno pla?ali. ABC je ?ele bil nepo?ten sistem saj je omogo?al enostavno "goljufanje" oz. izmikanje cestninam (izjema je le primorska AC z zaprtim sistemom). Upam, da ne zagovarjate vrnitev ABC-ja iz naslova goljufanja in izmikanja pla?ilu? :ne vem:

 

 

@Symon: za tvojo informacijo, da ne bo? mislil kolk profitiram od vinjet pa da mi ne bo? slu?ajno nevo??ljiv. :bravo: (hec, ne zamert ;) ) Od lanskega leta od maja, se pravi tik pred uvedbo vinjet ne ?ivim ve? na Dolenjskem ampak v Ljubljani tako, da za svoje potrebe (vo?nja v slu?bo) AC-jev ne uporabljam ve? (slu?bene vo?nje pa mi je od nekdaj pokrivala firma in mi je vseeno za stro?ke) tako da z vinjeto ni? ne prihranim al pa zelo zelo malo. Sem pa pred tem na ABC-ju vsako leto pustil 800-1000? in ?e bohvedi kolk denarja ?e iz naslova slu?benih vo?enj.

 

V ?estih letih bivanja na dolenjskem je bilo to nekje med 5.000-6.000? in mo?no dvomim, da jih je na tem forumu kdo, ki je pustil DARSU ve? denarja kot jaz (govorim za osebni avto) pa se nikoli nisem prito?eval nad po?tenostjo in nepo?tenostjo pa je verjetno evidentno, da do mene kaj dosti to le ni bilo po?teno napram drugim "zastonjskim" uporabnikom istih odsekov AC-jev.

 

@Lojz: ?e se bo kdaj zgodilo da bodo uvajali sat-cestninjenje (upam da za osebni promet nikoli) upam, da ne bo? prvi v vrsti, ko bo jok kolk mormo denarja dat za sprejemik/oddajnik, kako grd je in ogromen ko bo prilepljen na vetrobranskem steklu in kako draga bo ?ele pol vo?nja po AC-jih. In to zaradi dana?njih kur?evih 8? na mesec kolikor te stane letna vinjeta (od 1.julija 2009).

 

Oh ja... kaj misli? Lojz, ?e si se ?e vpra?al, kdo je zdaj tukaj Slovencelj? ;)

 

Pa brez zamere, to je samo moje razmi?ljanje, ?e se kdo strinja Ok, ?e se pa ne pa tudi v redu, saj ima vsak lahko svoje mnenje in svoj prav... :jezicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Objavljena slika

 

?e enkrat - vsi na motor! Edino prevozno sredstvo s katerim se lahko prepeljes na katerikoli konec Slovenije ceneje in 'mimovrste.com'

 

Sedaj bojo vsi ?li kupovat polletne za 35?, za katere so jamrali dosedaj....!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak zakaj hudi?a pol ?e ob registraciji pla?ujemo povra?ilo za uporabo cest, komu in za kaj (da se vozmo po luknjah ki so ponekdo veliko kokr guma od avta)? :angry2::whatever:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja Boss, verjamem, da gre tebi na smeh, saj si, kot ka?e, ti tisti, ki se ?lepa? na ra?un drugih. ?e bi blo obratno dvomim, da bi se smejal. Uni, ki te vle?ejo niso tako veseli. Logi?no, mar ne? Moj foter gre z Mazdo 1x na leto po AC na servis v Ljubljano pa 1x na leto na ?ale sve?ko pokojni sestri pri?gat, pa pla?a cesto tolko kot, ti, ki se vsak dan po tej cesti pelje? in jo dnevno uni?uje?. A se ti zdi to prav?

Vsi vi, ki se s temi vinjetami ?lepate znate takoj na?tet ?e kup drugih nepo?tenih primerov, od lakote v Afriki, do preob?rtih riti nekaterih bogata?ev, pa do krivice, ker imajo eni pobje kraj?e lul?ke od drugih in podoben ?rot....

Ne Bosss, cestninjenje se da ?ist OK uredit tako, da tisti, ki ve? dobi, tudi ve? pla?a. Obvezna ABC kartica bi to omogo?ala. Ampak jasno, to pa? ne ustreza vam, ki vam pa?e, da vam taki kot je moj foter donirajo vo?njo.

Hja verjamem, da bi nekoga vo?nja po AC stala precej denarja. In kaj potem? Potovanja ko?tajo, danes ni ni? zastonj in vsak, ki opravlja neko dejavnost in se pelje po AC zna to tudi lepo unov?it kot potne stro?ke, tako, da to ni noben problem.

Ja, pov?alni znesek so te vinjete. To vsi vemo. Ampak cesto se da komot pla?at po uporabi, ker se to?no ve kolk kdo pelje po njej in s ?im pelje po njej. Saj ?e cestno takso pla?ujemop pov?al. A ni to dost? ?ist po?teno se ne da nobena zadeva ovrednotit, pribli?no pa.

Konec koncev, zakaj pa pol nimamo ?e pov?alno pla?evanje v trgovini, ne glede na to kolk kdo iz trgovine nese?

?ivimo v tr?nem sistemu, si pozabu? In Slovenija ima ekonomistov kot gnoja, ki se na trgovanje spoznajo kot Marica na krivi ku*ac. Ne vem, kako to, da je tle po?tena ekonomija ?ist pregorela.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo!

 

Kar se mene ti?e, mate kr vsi po malem prov, pa? vsak s svojega stali??a. ?al nimamo ministra, ki bi bil sposoben (oz. no?e?) tak?ne dileme oz. poglede dati na mizo in sestaviti u?inkovit, ne predrag in kolk?kaj pravi?en sistem za nas, dr?avljane, ki smo ga volili :angry:

Zakaj smo jih ?e volili? Zato, da bojo kej izbolj?al, ne pa da bojo iskal izgovore, kdo je za kaj kriv!!!

...o?itno izhajajo iz trenutne "finan?ne krize" (ki pri DARSU traja ?e od kar pomnim) in reverzibilno filajo prora?unsko luknjo (brez dna!) :glare:

Da me bojo pa s satelitom nadziral vse povsod... emmm, ne, hvala!!! :ph34r:

Vse skup je pa itak ?e leta in leta sam en velik populizm in nategvanje naroda ...tak eni kot drugi ("rde?i in beli", ?e ?elite, ko se tolk radi gledamo z enga brega na drug in sam obsojamo... pa tolk mal nas je :( )

 

Se opro??am za tolk politi?no obarvanje, sam sej, skor karkol se ?e pogovarja?, na konc pripelje do politke :whatever:

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da me bojo pa s satelitom nadziral vse povsod... emmm, ne, hvala!!! :ph34r:

 

S tem se pa kar sprijazni. Z no?njo svojega mobitela si preko satelita itak na razpolago nadzoru tak?nih in druga?nih mra?nih sil.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S tem se pa kar sprijazni. Z no?njo svojega mobitela si preko satelita itak na razpolago nadzoru tak?nih in druga?nih mra?nih sil.

 

Dobr, ni me treba tehnike u?it; a se ti ne zdi ravno to, kar si ravno povedal, ?e preve??? (poleg tega ne s satelita, ampak s triangulacijo baznih postaj... kjer me vseen ne najdejo niti na 20m natan?no (preverjeno) + telefon lahko komu posodim, ga pozabim v avtu od drugega, doma..., oz. ga izklopim v vsakem trenutku, ?e bi blo treba... v?asih se mi celo sam :P ).

 

Da ne za?nemo kalkulirat, kolk bi tak sistem ko?tal (zadevo je treba povezat na GSM omre?je, ?e misli?, da bo kaj koristi od nje, dragi nadzorni sistemi vzadi, velike raz?iritve in nadgradnje omre?ij, vzdr?evanja...).

 

?e se bom kdaj v prihodnosti zna?el pred sodnikom za prekr?ke (bohnedaj), verjem, da bi mi ta zadeva prej ?kodla, kot koristla... itak sam ?e u teoriji tist vela: "nedol?en, dokler ti ne doka?ejo nasprotno"! Velik zgodb sm ?e sli?u, kjer si pa? sam na svojem bregu oz. s svojim dragim odvetnikom!

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uh, oprosti ker nisem vedu, da si tako preklemano tehni?no podkovan!

Saj avto, tako kot mobitel, tud lahko komu posodi?, ga pusti? doma, v gara?i itd...pa te ne bodo z satelitom sledili v gostilno ali k ljubici v spalnico.

Satelitsko cestninjenje je ?ist OK. Kdor ima ?isto vest se ga ne rabi bat. A se boji?, da bi prek satelita videli in izmerili/izra?unali tvojo hitrost z avtom?

Brez skrbi, ?e se bodo cestnine pla?evale tudi v bodo?e, bo tole satelitsko cestninjenje slej ko prej pri?lo. In ja, ta sistem bo tudi pripomogel k lovljenju tak?nih in druga?nih barabinov. To je pa tud dobro in potrebno.

Do zlorab pa itak lahko pride na vseh segmentih dru?benega ?ivljenja. Povsod te imajo ?e v evidenci. Sprijazni se.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gost
Ta tema je zdaj zaprta za nadaljnje odgovore.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.