Skoči na vsebino

Regulacija prvih lu?i po vi?ini M6


Priporočeno sporočilo

Ali je kdo imel te?ave z nastavitvijo lu?i po vi?ini v kabini? Desna lu? deluje normalno leva lu? je pa v maksimalnem - zgornjem polo?aju in sli?i se motor?ek za vzdigovanje lu?i kateri dela non stop. Pa kako se snema prva lu? dol ali je potrebno sneti odbija? dol da se sname prva lu??

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odbija? JE treba sneti za demonta?o ?arometa.

?e nima? xenonskih lamp(pa tudi ?e jih ima?), pol ne ?lataj ni?esar, ker nebo? naredu ni?, raje jo razbij in pojdi po novo, tistega mehanizma ne bo? popravil ker se obrabijo eni plasti?ni deli, ki pa se ne dobijo posebej. :angry2:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj niste prej pisal <_< , sem razdrl vse sicer dokaj enostavno, sama plastika in sem ugotovil, da mehanizem ni ampak elektronika, mehanika OK. Ali kdo ve koliko pribli?no pride prva lu? za navadne ?arnice? :ninja:

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

330 eur pri skorn?ku nove lu?i :bravo:

 

sem vse sam zrihtu k se da popravt samo na servisih se jim ne ljubi zajebavat s takimi stvarmi ker je baje kr neki not hin in se ne da popravt servisi pa?

 

Ja a si ti to zdej zrihtal ali ne, a ti zdej dela regulacija?

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem kar odklopil motor?ka na obeh straneh. Obe lu?i so mi zamenjali v garancijskem roku, pa se je okvara ponovila. Nastavljanja vi?ine snopa nisem nikoli uporabljal, zato je sedaj na OFF.

 

LP Mipo

 

Aha, verjetno potem nima? xenonk?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Kako se izvede odklop vi?ine snopa prednjih lu?i. Levi motor?ek prednje lu?i neprestano dela in bi ga rad fizi?no izklopil. Isto bi izvedel na desni lu?i.

Na servisu trdijo, da to ni mogo?e in mi vsiljujejo nakup novih, kljub temu da imajo tovarni?ko napako. Z njimi sem imel probleme ?e v garancijski dobi in ?udi me, da jih no?ejo zamenjati. Avto je redno servisiran pri poobla??enem serviserju Mazda.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako se izvede odklop vi?ine snopa prednjih lu?i. Levi motor?ek prednje lu?i neprestano dela in bi ga rad fizi?no izklopil. Isto bi izvedel na desni lu?i.

Na servisu trdijo, da to ni mogo?e in mi vsiljujejo nakup novih, kljub temu da imajo tovarni?ko napako. Z njimi sem imel probleme ?e v garancijski dobi in ?udi me, da jih no?ejo zamenjati. Avto je redno servisiran pri poobla??enem serviserju Mazda.

 

Dobrodo?el, ima? kje napisamo da te je vi?ina jeb.. ?e od za?etka, ?e ima? majo da jih zamenjajo.

Odklopit pa se dejansko ne da, je pa ena druga finta, samo mora? biti malo tehni?ar.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Dobrodo?el, ima? kje napisamo da te je vi?ina jeb.. ?e od za?etka, ?e ima? majo da jih zamenjajo.

Odklopit pa se dejansko ne da, je pa ena druga finta, samo mora? biti malo tehni?ar.

 

 

Preveril sem v servisni knji?ici in na elektronski servisni knji?ici na servisu Mazda. Nikjer ni ni? zapisano. Kljub dokazovanju, da je to serijska napaka so me na servisu odjeb..., ko sem jim razlo?il podoben problem na prijateljevem avtu. Prijatelju so na Toyoti Avensis po ?estih letih brez broblema zamenjali prednje lu?i zaradi podobne napake (nabiranje kondenza v lu?eh, kar je imelo za posledico zatemnitev parabol). Njihov odgovor pa je bil - kupite Toyoto. Dejali so tudi, da sem lahko sre?en, ker so mi popravili (?lampasto) rjavenje zadnjih vrat in blatnikov. To ti je pa odnos do redne stranke, ki ima doma tri mazde.

Tako, mi preostane le to, da se sam znajdem.

 

V?eraj sem ugotovil, da se desna lu? ne dvigne ve?, ko sem hotel spremeniti snop lu?i iz pozicije 0 v 1. ?e pa sem po njej narahlo udaril s pestjo se je motor?ek vklopil. Motor?ek leve lu? pa "ru?i" ko je v poziciji 0. Tako imam snop lu?i nastavljen na poziciji 1, kar je za vo?njo neprijetno (z avtom se obi?ajno vozim sam).

 

Kako bi to odklopil, da bi snop lu?i ostal v poziciji 0 ?

 

Tehni?ar pa sem od malena.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preveril sem v servisni knji?ici in na elektronski servisni knji?ici na servisu Mazda. Nikjer ni ni? zapisano. Kljub dokazovanju, da je to serijska napaka so me na servisu odjeb..., ko sem jim razlo?il podoben problem na prijateljevem avtu. Prijatelju so na Toyoti Avensis po ?estih letih brez broblema zamenjali prednje lu?i zaradi podobne napake (nabiranje kondenza v lu?eh, kar je imelo za posledico zatemnitev parabol). Njihov odgovor pa je bil - kupite Toyoto. Dejali so tudi, da sem lahko sre?en, ker so mi popravili (?lampasto) rjavenje zadnjih vrat in blatnikov. To ti je pa odnos do redne stranke, ki ima doma tri mazde.

Tako, mi preostane le to, da se sam znajdem.

 

V?eraj sem ugotovil, da se desna lu? ne dvigne ve?, ko sem hotel spremeniti snop lu?i iz pozicije 0 v 1. ?e pa sem po njej narahlo udaril s pestjo se je motor?ek vklopil. Motor?ek leve lu? pa "ru?i" ko je v poziciji 0. Tako imam snop lu?i nastavljen na poziciji 1, kar je za vo?njo neprijetno (z avtom se obi?ajno vozim sam).

 

Kako bi to odklopil, da bi snop lu?i ostal v poziciji 0 ?

 

Tehni?ar pa sem od malena.

 

 

no podoben odnos je na poobla??enem servisu avto Rent v Gorici! Na mazda servosih so zelo neprijazni! trdili so mi da je bil menjal nategovalec pri zobatem jermenu in glej ga zlomka po 24 000km mi je kmalu odtrgalo jermen tko da moram nategvalce in jermen menjati! in oni ?e zmeraj trdijo da so zamenjali nategovalec! sem klical po drugih servisih kjer so mi zagotovili da se to nebi smelo zgoditi po tolkih kilometrih! In na ?alost so mi pokazali ra?un kjer je vidno da je bil zamenjan nategovalec ampak ta ra?un ga je naredil v dobri uri tko da se je za vpra?at kaj je delal v tevi uri! iskal komponete...! na novo narejen zla?en ra?un!!! Mislim to ti je Mazda servis!!!!! La?ejo v fris pa smo pri njih kupli ?e 2 mazdi!!!

ZOOM-ZOOM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej nategovalci so na servisu, teb niso zamenjal napenjalca.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.