Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

ne kompliceri. nafta ti je zmrznila tko k men.

men je ?lo na jok k sm na odstavnem pasu razmi?lu kaj je z mojo mazdo narobe...

k ga pa dobr stisne?.....

sm pa najmo?nej?i na ac

 

Ni nijno da je na nafti kaj zmrznilo, smo v eni cevki jer kapljica vode in zmanj?a ali pa prepre?i pretok in je sranje.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 66
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Ni nijno da je na nafti kaj zmrznilo, smo v eni cevki jer kapljica vode in zmanj?a ali pa prepre?i pretok in je sranje.

 

samo te nev?e?nosti pri nizkih temperaturah je pa res edini minus za dizle. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

samo te nev?e?nosti pri nizkih temperaturah je pa res edini minus za dizle. :P

 

Ta ista napaka se lahko tudi pri bencinarju zgodi, niso popolnoma imuni.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

samo te nev?e?nosti pri nizkih temperaturah je pa res edini minus za dizle. :P

 

Voda se kondenzira v vseh motorjih in to predvsem takrat, ko so kraj?e vo?nje. Kdor dela dalj?e relacije ve?ino ne bo imel problemov ne z dieslom ne z bencinarjem.

 

Recimo Labi al pa moja malenkost ?e nisva imela te?av z dizelcami pa je blo par let nazaj 1x tudi -24°C in avto na prostem pa je vseeno v?gal kot mina.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Voda se kondenzira v vseh motorjih in to predvsem takrat, ko so kraj?e vo?nje. Kdor dela dalj?e relacije ve?ino ne bo imel problemov ne z dieslom ne z bencinarjem.

 

Recimo Labi al pa moja malenkost ?e nisva imela te?av z dizelcami pa je blo par let nazaj 1x tudi -24°C in avto na prostem pa je vseeno v?gal kot mina.

 

Sej tudi jaz ?e nikoli nisem imel teh problemov.res je,da sem vedno tankal na omv-ju.

Zadnje cajte pa na petrolu.Bomo vidli,kj bo po novem letu na snegu. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Voda se kondenzira v vseh motorjih in to predvsem takrat, ko so kraj?e vo?nje. Kdor dela dalj?e relacije ve?ino ne bo imel problemov ne z dieslom ne z bencinarjem.

 

Recimo Labi al pa moja malenkost ?e nisva imela te?av z dizelcami pa je blo par let nazaj 1x tudi -24°C in avto na prostem pa je vseeno v?gal kot mina.

 

Ja sej tele kratke relacije to vbija avto, ampak kaj ?e? tko pa? je! Jas imam ve?ina kratke relacije, ampak gledam tako, da ga vsaj enkrat na teden ali vsaj enkrat na 14 dni peljem na sprehod na ka?no malo dalj?o turo pa ?e se le da po avtocesti, da se malo pre?istijo ventili...itd.

Drga? pa men je v?gal zmeri v prvo to ni blo blema nikol, tut zdej ko sem imel ta problem ko mi je "cukal", sam pol mo?i ni dobil nobene ne obratov....

No zdej je filter novi, kar je tut pomembno, tankal sem zdej tale ultimax na petrolu,ki nej bi bil uredu zadeva...to bom sam najbolj videl, pa ?e bo mraz stisnil malo bolj bom pa ?e tale aditiv not vlil pol pa nima kej zmrznt! :)

Aja fantje tak ?ist mim grede.... kolk imate kaj vi navade avto ogret preden se odpeljete? Mislim predusem zdele pozimi ko so temperature pod ledi??em? Jas imam tako navado da ga zmeri pustim laufat minimalno minuto do dve, ?e je pa fejst mraz pod -10 pa tut 5 minut, ponavad pa tako da ko vidim da se cager za temp. dvigne pol ?tartam....

Men pravi kdo da pretiravam, vidim pa tut mnogo ljudi ko v?ge avto pa ni va?no je bencinar ali diesel, ni? ne po?akajo vsaj par sekund....samo po gasu... to je tak kot bi ?el jas zjutri takoj ko se zbudim ko sem ?e ?isto zale?an in zaspan, ven na mraz in za?el kr na polno laufat.....to je matrarija ;)

Da ne omenjam sosede ki ima pol leta staro Kio, ko zjutri v?ge avto, namesto da bi se lepo odpeljala, ?e ?e nemore vsaj malo zagret avta, pri?ne pa nabijat gas da je kr hudo.... menda zato da bi se ?im prej zagrel..... :rolleyes::whatever:

No zanima me va?e mnenje kako navado imate vi, jaz pravim tako, da je zlo koristno vsaj malo po?akat da se avto zagreje, ?e posebej pa velja za diesle.

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js po?akam ,samo takret ko se na?a ne prigunca ven iz bajte, druga?e pa samo sedem obrnem klju? in oddrvim. Je pa razlika, ?e po?akam samo minutko, mi preklopi na plin cca 3 km prej. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve? v motorju je olje da ni ni? na suho takoj ko se motor obrne.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja pri -15 je hitr kej n suho....kljub olju :rolleyes:

 

Majster poznavanje in delovanje motorja ti ni nekam dobro znano, ker olje ste?e v karter v vsakem primeru in ne samo pri -15, tako da je samo od olja odvisno koliko ga ostane na vitalnih delih do zagona, da takoj ma?e drsne povr?ine, ko se motor obrne, tako ali tako pa motor ?e po 1 ali 2 obratih motorja dobi novo sve?o porcijo olj pod tlakom iz oljne ?rpalke. To je tudi vzrok da je treba nektere avte dlje "kot nekatere", ker je to namenoma narejeno da se najprej ustvari tlak olja in otem motor ?ele ste?e.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Majster poznavanje in delovanje motorja ti ni nekam dobro znano, ker olje ste?e v karter v vsakem primeru in ne samo pri -15, tako da je samo od olja odvisno koliko ga ostane na vitalnih delih do zagona, da takoj ma?e drsne povr?ine, ko se motor obrne, tako ali tako pa motor ?e po 1 ali 2 obratih motorja dobi novo sve?o porcijo olj pod tlakom iz oljne ?rpalke. To je tudi vzrok da je treba nektere avte dlje "kot nekatere", ker je to namenoma narejeno da se najprej ustvari tlak olja in otem motor ?ele ste?e.

 

To je tudi vzrok da je treba nektere avte dlje "kot nekatere", ker je to namenoma narejeno da se najprej ustvari tlak olja in otem motor ?ele ste?e.

 

Tuki si mislu da je treba nekatere dlje kurblat? Oz dlje ?asa dr?at klju? da avto v?ge? Lej ?ist ?panska vas mi ni motor in njegovo delovanje, vem neki stvari tako, da ko sem napisal da gre pri -15 hitr kej na suho, sem pretiraval, kaj sm pa hotu povedat se pa tako ve. Glede tega vidm da pretiravam sam jas raje po?akam ko je hud mraz minutko k drga? se mi kr mal zasmil useskup, ?eprav vem da je mazanje, ampak useeno. Olja so dones zlo kvalitetna tako da bi moglo bit zadostno in ravno tako u?inkovito mazanje pozimi kot tudi poleti.

 

Da pa ne odpiram nove teme bom pa kar tukile napisal eno upra?anje ki me zanima. In sicer:

 

Zadnji? sem kupil tale aditiv za disle da ne zmrzne nafta. Ko sem to kupoval, se mi zdi da sem to kupil v bauhausu, sem videl na polici ?e mnogo drugih aditivov, eden izmed teh je tudi aditiv ki ga doda? v gorivo za injektorje. Za dalj?e ?ivljensko dobo....itd, itd... pa me zanima je kaj na tem ali se to spla?a dat avtu v gorivo ali je to en sam larifari, sej veste propaganda, samo da prodajo k ve?jemu bi ?e pa na kaki na?in ?kodoval avtu. Skratka zanima me priporo?ate ta aditiv ali ne?

Me drugimi so tut aditivi za izbolj?anje mo?i avta....itd., ampak ti me ne zanimajo.

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je tudi vzrok da je treba nektere avte dlje "kot nekatere", ker je to namenoma narejeno da se najprej ustvari tlak olja in otem motor ?ele ste?e.

 

Tuki si mislu da je treba nekatere dlje kurblat? Oz dlje ?asa dr?at klju? da avto v?ge? Lej ?ist ?panska vas mi ni motor in njegovo delovanje, vem neki stvari tako, da ko sem napisal da gre pri -15 hitr kej na suho, sem pretiraval, kaj sm pa hotu povedat se pa tako ve. Glede tega vidm da pretiravam sam jas raje po?akam ko je hud mraz minutko k drga? se mi kr mal zasmil useskup, ?eprav vem da je mazanje, ampak useeno. Olja so dones zlo kvalitetna tako da bi moglo bit zadostno in ravno tako u?inkovito mazanje pozimi kot tudi poleti.

 

Da pa ne odpiram nove teme bom pa kar tukile napisal eno upra?anje ki me zanima. In sicer:

 

Zadnji? sem kupil tale aditiv za disle da ne zmrzne nafta. Ko sem to kupoval, se mi zdi da sem to kupil v bauhausu, sem videl na polici ?e mnogo drugih aditivov, eden izmed teh je tudi aditiv ki ga doda? v gorivo za injektorje. Za dalj?e ?ivljensko dobo....itd, itd... pa me zanima je kaj na tem ali se to spla?a dat avtu v gorivo ali je to en sam larifari, sej veste propaganda, samo da prodajo k ve?jemu bi ?e pa na kaki na?in ?kodoval avtu. Skratka zanima me priporo?ate ta aditiv ali ne?

Me drugimi so tut aditivi za izbolj?anje mo?i avta....itd., ampak ti me ne zanimajo.

 

Jaz sem glih danes zlil v rezervoar proti zmrzovanju nafte-pa ?e ?isti kao injektorje.

sem ga uporabljal tudi lani in je pomagalo-ni mi zmrznila nafta niti pri -22°C. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnji? sem kupil tale aditiv za disle da ne zmrzne nafta. Ko sem to kupoval, se mi zdi da sem to kupil v bauhausu, sem videl na polici ?e mnogo drugih aditivov, eden izmed teh je tudi aditiv ki ga doda? v gorivo za injektorje. Za dalj?e ?ivljensko dobo....itd, itd... pa me zanima je kaj na tem ali se to spla?a dat avtu v gorivo ali je to en sam larifari, sej veste propaganda, samo da prodajo k ve?jemu bi ?e pa na kaki na?in ?kodoval avtu. Skratka zanima me priporo?ate ta aditiv ali ne?

Me drugimi so tut aditivi za izbolj?anje mo?i avta....itd., ampak ti me ne zanimajo.

 

Nekje je ?e tema o tem, molo uporabi search.

Druga?e pa povpra?aj uporabnika z imenom sirius, pa ti po povedal, se spozna na dodatke.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.