Skoči na vsebino

Nastavitve potovalnega ra?unalnika


Priporočeno sporočilo

Lep pozdrav vsem skupaj na forumu.

Sem novi in zaenkrat ?e sre?ni lastnik Mazde 3 CD110 l.2008. :)

 

Ker mi na potovalnem ra?unalniku ka?e cca. 10% premajhno porabo me zanima, ali je mo?no le tega kako prilagoditi dejanskim vrednostim. S tem bi verjetno pravilneje kazal tudi Range.

 

Hvala za nasvete...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav vsem skupaj na forumu.

Sem novi in zaenkrat ?e sre?ni lastnik Mazde 3 CD110 l.2008. :)

 

Ker mi na potovalnem ra?unalniku ka?e cca. 10% premajhno porabo me zanima, ali je mo?no le tega kako prilagoditi dejanskim vrednostim. S tem bi verjetno pravilneje kazal tudi Range.

 

Hvala za nasvete...

 

tu nekje ze pise v servisnem meniju lahko prilagjas +/- 5,10,15% porabo

V servisni meni pa gres tako da ti?i? tipko za reset kilometrov in jo drzis medtem ko vzges avto, in jo po vzigu se ene 5 sek ti?i?

 

z isto tipko se sprehajas po menijih 8razni testi stevcev pod 50 ali 52 (tam nekje kjer se pokaze 0 pa s tipko INFO izberes + ali - 5,10,15

 

Ne me pa vprasat a moras narediti + ali -

Enostavno probaj, in naslednjic ko bos sel v meni po spremembi bo spet kazalo 0 ampak si zapomni tvojo zadnjo spremembo, torej ce das prvic +10 moras naslednjic dati -10 da prides na zaj na tovarnisko vrednost ceprav kaze 0

 

Druigace pa so malo starejsi dizli imeli problem s tem in so to popravili z novim SW, povprasaj za najnovejsi SW za tvojo - saj imas garancijo...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

res je tako nekako!

 

Vzame? klju? iz kluj?avnice ga vtakne? nazaj pritisne? tipko za resitira km-je in ga dr?i? isto?asno pa da? kontakt(tipko ti??i? tok ?asa dokler se ti ne poka?e podmeni) notri ima? kar nekaj zadev od same diagnostike ?tevca raznih nastavitev in seveda ena od opci nastavitev same porabe +,- 15%. Na konci potrdi? s tipko info zraven clock tipke-seveda jo spet na dovko dr?i? da zapiska.

 

Preden pa to naredi? ti pa svetujem da najprej vse resitira? (da? na nulo) skuri? en tank ali 2 primerja? z izra?unano porabo.

 

?e se ne poklopi pelji na servis in tam preveri SW (po potrebi nadgradi)

 

Potem ponovni postopek vo?nje enega tanka ali 2 in ?e s?e vedno se ne poklapa takrat ?ele brskaj po ?tevcu!

 

Tudi meni je bilo nekaj podobnega in ?ele po tem postopku je avto sku?il kaj ho?em od njega :)

 

Dej mi porabo ka?e v razliki 0.2l max

 

?e se bo keri pra?al zakaj tankat pa vozit pa bla bla bla......................pa? ra?unalnik rabi neko kao kalibracijo da najde max in min.

Z enim tankom ne more? met to?ne pop.porabe

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za konec in shranjevanje dr?im tipko INFO ali tisto okroglo pri ?tevcih?

 

tipko info da potrdi? zadevo potem pa itak spet vzame? kontakt nato pa lahka zalavfa? avto Upam da bo? lahka kej po?timal-kar se pa ti?e SW pa ga vseeno lahka pelje? nadgradit-?kodit ne more (moj popravek prej?nega posta) :jezicek:

 

Za M6 pa ne vem to?no vrjetno se prav tako da-probaj al pa nj kateri od M6 javi kako je s tem.

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da bi moglo to spadat pod del servisiranja(?e je seveda update na voljo)

Za vsak slu?aj vseeno stegni jezik pa re? naj preveri za nadgradnjo ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali morda spada posodabljanje software-ja med redni del servisa?

Imam ga namre? prihodnji teden, pa me zanima, ?e moram na to posebej opozoriti.

 

dolzni so preveriti ali je potrebna nadgradnja

 

A se da na starih mazdah 6 letnik 2004 tut kej nastavljat BC ?

 

M2,3,5,6,7

 

sam za letnik pa me ne vprasat, postopek je povsod isti, za probat je

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A se da na starih mazdah 6 letnik 2004 tut kej nastavljat BC ?

 

Se da, samo pol v?asih pozabi nastavitve. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se da, samo pol v?asih pozabi nastavitve. <_<

 

 

Kako misles pozabi nastavitve??? :ne vem:

A to da vrne v tovarnisko nastavljene!!

 

Ker sm jaz dons to probu pa sm dal na +15!

Sm pa kasnej spet pogledu pa je blo na +15! :bravo:

 

A to naj zdej nebi BC vec tolk lagal o porabi???? :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako misles pozabi nastavitve??? :ne vem:

A to da vrne v tovarnisko nastavljene!!

 

Ker sm jaz dons to probu pa sm dal na +15!

Sm pa kasnej spet pogledu pa je blo na +15! :bravo:

 

A to naj zdej nebi BC vec tolk lagal o porabi???? :ne vem:

 

Verjetno nekaj ?asa ne bo lagal. :P

 

Meni je pokazal pri zadnjem tanku povpre?no porabo 5,6,dejanska pa je

bila 6,4.Kar veliko odstopanje,se mi zdi. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno nekaj ?asa ne bo lagal. :P

 

Meni je pokazal pri zadnjem tanku povpre?no porabo 5,6,dejanska pa je

bila 6,4.Kar veliko odstopanje,se mi zdi. :whatever:

 

Ampak je pa dobr, k se lahko pred kolegi hvali? kolk mal ti ?re in to dela ve?ina voznikov Das Auta, kjer preverjerno BC la?e od 0,7 do 1 litra seveda v minus, da lep?e zgleda. Tolk o nem?ki natan?nosti :jezicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak je pa dobr, k se lahko pred kolegi hvali? kolk mal ti ?re in to dela ve?ina voznikov Das Auta, kjer preverjerno BC la?e od 0,7 do 1 litra seveda v minus, da lep?e zgleda. Tolk o nem?ki natan?nosti :jezicek:

 

Samo zaradi tega so tudi na cesti ostajal....vsaj kdor se je na rezervo zana?al...:)

 

Pri Volvotu je pa baje toliko varnosti glede tega da je ob lu?ki se 20L not :rispekt:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako misles pozabi nastavitve??? :ne vem:

A to da vrne v tovarnisko nastavljene!!

 

Ker sm jaz dons to probu pa sm dal na +15!

Sm pa kasnej spet pogledu pa je blo na +15! :bravo:

 

A to naj zdej nebi BC vec tolk lagal o porabi???? :ne vem:

 

Evo dans sm preveru ce je se kar na 15 in je! Tut na BC-ju sm porajtal razliko prej mi je na cetrt tanka kazal skor 300km dometa zdej je pa tam na 200km! Bo treba mal stestirat da vidm do kam je meja da ti zmanka nafte :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Traktorji z DPFjem lahko re?ete, da je preve? nafte ubrizgal v olje, ko je zmankalo nafte :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Traktorji z DPFjem lahko re?ete, da je preve? nafte ubrizgal v olje, ko je zmankalo nafte :bravo:

 

Vi? k nima? pojma - mi s to nafto samo ?istimo motorno olje in nafta je prav primerna za tako po?etje. Menjave na 20.000 se izvajajo samo zato, ker mamo o?i??enega olja preve? in ga nato prodamo naprej bencinarjem notri pa nalijemo umazano olje in ga v naslednjih 20.000km spet s?istimo. No kdo je zdej tu ekolo?ki? :P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

**to je zajebancija, da ne bo slu?ajno kdo resno mislu :hohoho::hohoho:

 

MES??? :ne vem:

 

http://mazda.autorent.si/servis/mazda_europe_service/ :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vi? k nima? pojma - mi s to nafto samo ?istimo motorno olje in nafta je prav primerna za tako po?etje. Menjave na 20.000 se izvajajo samo zato, ker mamo o?i??enega olja preve? in ga nato prodamo naprej bencinarjem notri pa nalijemo umazano olje in ga v naslednjih 20.000km spet s?istimo. No kdo je zdej tu ekolo?ki? :P

**to je zajebancija, da ne bo slu?ajno kdo resno mislu :hohoho::hohoho:

http://mazda.autorent.si/servis/mazda_europe_service/ :blush:

 

Mam servis zdele zrihti 6L :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.