Skoči na vsebino

m6 sw 2007


Mar_2_5

Priporočeno sporočilo

Kupujem m6, ki jo bom zamenjal z m6 2004 (100kw), pa mi je v oci skocila tale zadeva

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3311600&show=1

 

Zanima me ali je motor 103kw v bistvu nova verzija kot pri novih modelih in ali so poleg opti?nih ?e kak?ne bolj relevantne spremembe pri modelih 2007 glede na 2004.

 

Hvala za odgovore,

 

m.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno je ravno konec garancije, zato jo prodajajo, hecno. :blush:

 

105kW, 143 KM, 6 brzin, menda je elektronika ista kot pri novi iz leta 2008 (103 kW, 140KM). :D Design je edino v notranjosti druga?en od tvoje, od zunaj pa se mi zdi enaka. CD na 6 cd-jev, tempomat, mogo?e ima celo sprednje meglenke. Pa default so gor gume 205/55/16 91V, lahko pa da? vseeno gor 195/65/15, npr. za pozimi.

 

Edino malo ve? davkarije pla?a?, ker presega 100kW :angry2:

 

Po?ipa? jo lahko na 180 KM, 400-410 Nm.

 

To je takale, ki jo imam tudi sam (razlika je menda samo v opremi):

 

mazda 6 spc

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve? ali manj so jo softwaresko odpravili ?e vedno pa velja da DPF pa pogoste zaporedne kratke vo?nje je pa? no go.

 

V kolikor pa dela? redno relacijo vsaj 15km pa na?eloma ne bi smelo biti nekih problemov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preberi si temo o DPF filtrih. ?e dela, ne ve? da ga ima? (razen servisi so precej dra?ji). ?e pa ti nagaja ima? pa kup sivih las.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preberi si temo o DPF filtrih. ?e dela, ne ve? da ga ima? (razen servisi so precej dra?ji). ?e pa ti nagaja ima? pa kup sivih las.

 

servisi so nekaj dra?ji (cca 40-50?) zarad olja prilagojenega DPF. Na?eloma pa DPF ni problemati?en v kolikor je pri normalni uporabi avtomobila tudi dalj?e vo?nje od 15km.

 

Se pravi, ?e ma? avto sam zato, da 2x dnevno odpelje? otroka 1km dale? v vrtec oz. se vozi? v slu?bo par kilometrov dale? in nima? nobenih drugih rednih dalj?ih vo?enj ti avto z DPF filtrom mo?no odsvetujem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz dosedaj v dobrih 50.000 prevozenih kilometrih se nisem imel z DPFjem... sploh se lucke nisem videl prizgane (razen od vzigu, ko se kontrolno prizgejo vse lucke :) ... ). Sicer je res poraba zaradi DPFja malo visja, odpade pa tisti znacilen dizelsk crn dim, ko splejujes, pospesujes ali ko vozis v klanec :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da vidi? kolk je vse skupaj ?isto samo s prstom potegne? po notranji strani izpu?ne cevi zadaj in ma? skoraj ?ist prst. :bravo:

 

Vi?ja poraba NI ba? ekolo?ka - ?ista. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz dosedaj v dobrih 50.000 prevozenih kilometrih se nisem imel z DPFjem... sploh se lucke nisem videl prizgane (razen od vzigu, ko se kontrolno prizgejo vse lucke :) ... ). Sicer je res poraba zaradi DPFja malo visja, odpade pa tisti znacilen dizelsk crn dim, ko splejujes, pospesujes ali ko vozis v klanec :) ...

 

 

Hja kje je ?e ve?ja poraba - jaz npr ga imam komot pol tanka na 6,2 litra, ko pa se regeneracija dela mi sko?i na 6,7 ali ?e ve?.

 

In, da seveda dela, saj je avto v garanciji, tud meni dela pa imam 59 000 km. Mene skrbi kaj bo pri 150 ali 200 kkm, ker si pa? avta nisem kupil samo za eno leto.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vi?ja poraba NI ba? ekolo?ka - ?ista. :ne vem:

 

Dr?i, ampak ni vse samo v tem... ni problem CO2 (?eprav nas oblastniki/zakonodajalci in mediji prepri?ujejo v to) ampak je ve?ji problem onasne?evanja s trdimi delci in temu je namenjem DPF in tukaj se dogaja ta ekolo?ki moment. :blush:

 

In, da seveda dela, saj je avto v garanciji, tud meni dela pa imam 59 000 km. Mene skrbi kaj bo pri 150 ali 200 kkm, ker si pa? avta nisem kupil samo za eno leto.

 

life is full of surprises... let's hope for the best :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dr?i, ampak ni vse samo v tem... ni problem CO2 (?eprav nas oblastniki/zakonodajalci in mediji prepri?ujejo v to) ampak je ve?ji problem onasne?evanja s trdimi delci in temu je namenjem DPF in tukaj se dogaja ta ekolo?ki moment. :blush:

 

 

Vsekakor. Toplarne, cementarne in stari kamioni, tisto je pa v redu a ne? Ne me je*at z ekologijo. Smisel vsega je le in samo cuzanje ? iz posameznika, ker se to?no ve, da se ne more branit. Me zanima, kdo si upa stopit eni toplarni lj na parkle.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej glede olja se da tut ugodno skoz pridt. Na ebayu recimo 5l olja za cirka 60?....

 

 

In kater servis ti potem vpi?e v DSR da je servis narejen? Jaz za dva vem, da nikakor. Samo ?e vgradijo svoj material.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?lovek, to je original olje DEXELIA DPF samo, da je iz mazda autohi?e iz Nem?ije.....?e prinese? original olje zraven, ti noben nima kaj sikat..:)

 

To?no tako in ni problem, da bi bilo karkoli narobe oz. ga ne bi hoteli menjati v sklopu rednega servisa.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pobje, ne gre. Na dveh servisih so mi tumbali da dajo ?tempelj samo ?e je vse njihovo al pa ni?, da je to izrecno navodilo MMS. Morda je druga?e ko ni ve? garancije ampak meni ni uspelo. Zato em pa idiot pla?al skor 400? za redni servis, pa ni blo ni? razen filtrov in olja. Katastrofa.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js sem dal kolegu motul DPF, pa so mu ga zamenjali BP, pa ?e se ne moti tudi labi sam prnese ole sabo in mu ga menjajo brez besed. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.