Skoči na vsebino

samopostre?na avtomehani?na delavnica


SAMDEL

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni, ker razmi?ljamo o ustanovitvi novega podjetja v Sloveniji z ?e nevideno storitvijo

- samopostre?no avtomehani?no delavnico - vas prosimo da odgovorite na spodnji anketni vpra?alnik.

S tem nam boste v veliko pomo?, trajal pa bo le 5 minut.

 

https://spreadsheets.google.com/viewform?fo...SNlg2aXB2a0E6MQ

 

Hvala!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tole zna bit pa zanimivo za dolo?ene stvari, sploh za tiste, ki doma nimajo prostora za opravljanje nekaterih popravil

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam men se zdi opcija 20? ali ve? najema na uro z dvigalom prehuda. Sej pol nisem bistveno cenej kot, da mi servisira uradni servis. :ne vem:

 

Si cnej in to orng, ura dela na kozmosu je 40 ? + DDV.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nima? ravno orodja, dvigala in ni? je tole kar dobrodo?lo. Da? tistih 20? pa si naredi? servis, zamenja? bremze pa ?e ti ostane nekaj ?asa, ?e te slu?ajno kaj ne zafrkava seveda. Zanimiva ideja in za manj?e stvari zelo dobrodo?la za marsikoga.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nima? ravno orodja, dvigala in ni? je tole kar dobrodo?lo. Da? tistih 20? pa si naredi? servis, zamenja? bremze pa ?e ti ostane nekaj ?asa, ?e te slu?ajno kaj ne zafrkava seveda. Zanimiva ideja in za manj?e stvari zelo dobrodo?la za marsikoga.

 

Pri Boltezu v kranju, so mi zamenjali olje v menjalniku (olje s seboj + dodali Siriusov napitek) na dvigalu za 10?.... :whatever:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri Boltezu v kranju, so mi zamenjali olje v menjalniku (olje s seboj + dodali Siriusov napitek) na dvigalu za 10?.... :whatever:

 

Sam NI trajal 1 uro.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam NI trajal 1 uro.

 

dobre pol ure! racunaj da je samo poden gor dol in cakanje da se iztece ene 15 minut...

 

a kdo racuna na minute? :whatever:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam NI trajal 1 uro.

 

sam ponavad serviserji ra?unajo celo servisno uro pa, ?e dela 15min, pol ure, al pa celo uro.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si cnej in to orng, ura dela na kozmosu je 40 ? + DDV.

 

Ja seveda, ker ne pla?a? serviserja ampak si svojega dela ne ra?una?. ?e tega dela nisi vajen si hitro podvoji? ?as menjave glede tistega kar ti naredi serviser.

 

Ne vem kako je v taki delavnici z deponiranjem odpadnega olja al bi moral to ?e odpeljat na uni?enje. Poleg tega se vpra?anje ?e z za??itnimi obla?ili, o?ali, posodami in ?e pa ?e.

 

Da ne bo narobe razumljeno ... podpiram ta projekt samo cene se mi zdijo precej visoke razen, ?e bo bil popust na dalj?i najem delavnice. ?e je zdaj najni?ja mo?na cena v anketi 20?, ciljajo pa verjetno na bistveno vi?jo vsaj po mo?nih izbirah v tej anketi mi ni jasno kako je to lahko ugodno, ?e recimo za 10 urni najem da? minimalno 200? brez stro?kov serviserja.Men je to huda cifra kakor koli pogledam.

 

?e vzamem, da je delavnica zasedena 8 ur na dan (tudi soboto in nedeljo saj imamo takrat ljudje ?e najve? ?asa) je to na mesec cca 5.000? samo za najem. V enem mesecu bi torej pokrili stro?ek rabljenega dvigala (brez skrbi, da ne bo novo) in vsega orodja pa ?e za najemnino teh prostorov jim bo bogato ostalo. Se opro??am ampak realna cena z dvigalom bi bila 10? na uro plus dodatki za aparature, ki porabijo veliko elektrike (recimo ?vas aparat ipd).

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole se sli?i kar zanimiva alternativa, te?ava pa zna bit res cena! :blush:

 

V nekaterih primerih pa? ?lovk (?e ni glih iz mehankarske stroke), da raj?i neki ve?, pa mu usposobljena oseba u?tima nujna opravila na vozilu! :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz vidim ?e en problem tukaj - rezervira? za uro, 2, ajmo za primer recimo 14-16:00, pred 16:00 nisi gotov, ker se to ve?krat zgodi da kaj rabi?, odkrije?, bla bla...

 

Avto je na dvigalu pripelje se druga stranka, verjetno ni druge kot odprt avto dol, ali ?afransko drage ure za kompenzacijo...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja ne vem ponavadi za manj?e zadeve ra?unajo tudi pol ure. Menjava olja in filtra recimo na uradnem Reno servisu ko?ta v Meng?u 20? in prijatelj pravi, da za svojega 16v raje tja pelje kot, da se zeza. ;) Pa ko smo peljali ?kodo Fabio ?e na servis je bila menjava olja in filtrov 50? in to z materialom vred.

 

@Boss: sam res spet bo en zaslu?il na ra?un drugih. Kako je lahko taka baraba? ;) Sicer pa zato je anketa, da se vidi kak?na je situacija. Poleg tega najbr? nih?e na forumu tu ni pomislil, da to ne bodo ?li najemati gospodje kot ste vi ampak ljudje s starej?imi avti, ki se jih res ne spla?a voziti na uradni servis? Predvidoma (po moje) bodisi mularija, ki bo rihtala svoje avte v gara?i namesto na ulici na plo?niku (poznam primere) bodisi starej?i dec iz bloka, ki zna ?raufat pa nima prostora niti denarja za mehankarja ker mu denar pa ne raste na vrti?ku. 15? za eno uro pa ne bo veliko, ?e naredi? servis poleg tega ne rabi? ni? svojega orodja.

 

?e se ne motim odpadno olje in kante lahko na vsakem Petrolu zastonj odda?. In bi bilo tu gotovo vra?unano. Za obleko je meni logi?no, da bi vzel svojo. Skratka skrbijo vas malenkosti, ki jih bodo gotovo uredili.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss: sam res spet bo en zaslu?il na ra?un drugih. Kako je lahko taka baraba? ;) Sicer pa zato je anketa, da se vidi kak?na je situacija. Poleg tega najbr? nih?e na forumu tu ni pomislil, da to ne bodo ?li najemati gospodje kot ste vi ampak ljudje s starej?imi avti, ki se jih res ne spla?a voziti na uradni servis? Predvidoma (po moje) bodisi mularija, ki bo rihtala svoje avte v gara?i namesto na ulici na plo?niku (poznam primere) bodisi starej?i dec iz bloka, ki zna ?raufat pa nima prostora niti denarja za mehankarja ker mu denar pa ne raste na vrti?ku. 15? za eno uro pa ne bo veliko, ?e naredi? servis poleg tega ne rabi? ni? svojega orodja.

 

brez zamere Symon, midva morava tole komunikacijo malo podebatirat, ker po?as res ne vem a me zajebava? al moje poste sam na ?etrt prebere?. :ne vem:

 

A je tolk te?ko razumet, da sem ZA take delavnice samo ne za tako ceno, kot jo minimalno navajajo v anketi. To je DRA?JE od popoldanca, ki ti naredi servis na svojem orodju pa ?e mazat se ti ni treba.

 

In ravno tu je catch, ker tisti, ki te?ko dnar skupaj spraska tud pod razno ne bo najemal take delavnice ampak se bo znajdel druga?e. Se pravi, ne bodo hodili ne t.i. "gospodje", ker grejo raje na normalen servis in ne tisti, ki so ?e tako na tesnem z denarjem. Tudi tistim vmes se bolj spla?a popoldanc. kdor pa rabi delavnico za dlje ?asa (malo ve?je popravilo) pa sploh ne bo ?el v tak deal.

 

Sem pa dal izra?un teoreti?nega zaslu?ka na mesec le in samo za primerjavo zakaj mislim, da je tak najem absolutno predrag in da bo zelo dober zaslu?ek tudi v primeru polovi?ne cene, katere v anketi sploh ni mo?no izbrati, da bi jim dopovedal, da so enostavno predragi. ?e vedno se da dodatno zara?unat specialno orodje in stroje.

 

Zaklju?ek: ni?ja cena bo pomenila, da bo najem take delavnice zelo mamljiv in bo delavnica ve?ino ?asa polna poleg tega bo pa ni?ja cena dobrodo?la tudi za vsakega, ki bi jo rad najel. Upam, da navijate za ni?jo ceno al bi raje pla?evali vi?jo?

 

Ko sem bral repliko na moj post sem skoraj pomislil, da si Symon eden izmed partnerjev v tem poslu :harhar: *joke, da ne bo hude krvi.

 

Sem pa opazil, da so tudi na a.com odprli post z enakim naslovom in ve?ina komentatorejev se strinja, da je cena prehuda ampak samo in zgolj to, z idejo so pa vsi navdu?eni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ima? pa v?asih ?isto kontra poglede kot jaz in zakomplicira? tam kjer ni treba. Vsaj iz mojega stali??a.

 

Sem pa opazil, da so tudi na a.com odprli post z enakim naslovom in ve?ina komentatorejev se strinja, da je cena prehuda ampak samo in zgolj to, z idejo so pa vsi navdu?eni.

 

No kar je pa tudi bistvo. Dali so pa? anketo na ve?ino tak?nih forumov in vsem je ideja v?e?. Glede cene bodo pa na koncu ?e dorekli. Konec koncev bo ra?unica tak?na kot bo. ?e bi bilo 5-10? bi imeli pomoje ?e prevelik naval obenem je vpra?anje kak?na je ta delavnica a bodo oni isto pla?evali najem nekomu drugemu, kako je z davki itd...? In verjamem, da bodo imeli vsaj enega ?e ne dva mehanika, ki bosta bdela nad strankami, da ne bo kak?nih bedarij. ?eprav bo najbr? vsak delal na lastno odgovornost. Skratka glede cene pa, ?e bo prevelika bo pokazal ?as in njihova ra?unica. Saj ve? kako to je. Povpra?evanje je tisto, ki oblikuje ceno. Mogo?e se bodo na?li ljudje, ki raje sami delajo z avtom in ne zaradi tega ker bi hoteli privar?evati 5?. In ?e bo cena res prevelika bodo imeli pa? minus in jo zni?ali.

 

Sodelavec mi je rekel, da je to gledal, da imajo v Nem?iji kar nekak?no letno najemnino. V bistvu kot nekak?no klubsko kartico potem pa se pa? zmeni? kdaj pride?, ?e je prosto.

 

 

Ne nimam ni? pri tem poslu, je pa fajn ideja. Kar ?koda, da nimamo doma res orja?ke delavnice. :P Sicer pa verjamem v tale projekt ?eprav ga na?eloma ne rabim. Bo pa dobrodo?la sprememba namesto uradnih prodajalcev/popoldancev/?raufanja na plo?niku.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lih prejsn tedn dal 18e za eno uro pa so mi menal olje (s sabo prnesu), filter oljni, svecke, pa se v menjalnik mi ga je liter dotocu...pa je kr okroglo uro delu..

tak odoka 10e bi blo pomoje fer. ekstra nenarocena ura pa 20... aja to govorim z dvigalom...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

20 ? ura..... tolk je ura z ra?unom pri mojem mehaniku, sicer ni uradni Mazda serviser, je zasebnik, ki je prej delal na Mazda servisu.

 

Sicer avtu ne velja garancija, ?e ga namesto na uradnem avtoservisu servisira? pri kakem zasebniku ali fu?arju, ampak sej enako velja, ?e sam ?raufa? avto.

 

Tako da tale urna postavka se mi zdi da bi ?la ?ez bolj pri tistih, ki znajo sami kej po?raufat, radi sami delajo, nimajo pa dvigala oziroma ja?ka.

 

 

Z 10? za uro z dvigalom in orodjem pa dvomim, da se vse skupaj sploh amortizira.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

20 ? ura..... tolk je ura z ra?unom pri mojem mehaniku, sicer ni uradni Mazda serviser, je zasebnik, ki je prej delal na Mazda servisu.

 

Sicer avtu ne velja garancija, ?e ga namesto na uradnem avtoservisu servisira? pri kakem zasebniku ali fu?arju, ampak sej enako velja, ?e sam ?raufa? avto.

 

Tako da tale urna postavka se mi zdi da bi ?la ?ez bolj pri tistih, ki znajo sami kej po?raufat, radi sami delajo, nimajo pa dvigala oziroma ja?ka.

Z 10? za uro z dvigalom in orodjem pa dvomim, da se vse skupaj sploh amortizira.

 

Se se, samo bodo morali imeti delavnico s prostorom vsaj za 4 avte ali raje ve?. ?e bo samo eno dvigalo in en avto pa bo bolj te?ka. Zraven pa naj prodajajo ?e olje pa ?e kak droben inventar pa se bo tudi kej iz tega naslova nateklo.

 

?e to uspeva popoldancu, ki je udele?en ?e s svojim denarjem res ne vem zakaj ne bi za pol manj denarja samo za najem brez storitev serviserja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se se, samo bodo morali imeti delavnico s prostorom vsaj za 4 avte ali raje ve?. ?e bo samo eno dvigalo in en avto pa bo bolj te?ka. Zraven pa naj prodajajo ?e olje pa ?e kak droben inventar pa se bo tudi kej iz tega naslova nateklo.

Saj pomoje je to tudi mi?ljeno tako in ne bi ?li v to z enim dvigalom ampak oreng delavnico.

 

Ni slaba ideja. Kupi? ene dva dvigala, 5 kompletov gedor pa klju?ev, ogromen kompresor pa pnevmatsko orodje (pi?tolo, gedoro), ostala specialna orodja, najame? eno zapu??eno skladi??e pa gasa. Seveda, ?e ima? za?etni kapital.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se se, samo bodo morali imeti delavnico s prostorom vsaj za 4 avte ali raje ve?. ?e bo samo eno dvigalo in en avto pa bo bolj te?ka. Zraven pa naj prodajajo ?e olje pa ?e kak droben inventar pa se bo tudi kej iz tega naslova nateklo.

 

 

Ne bi preve? pametoval, a o?itno niste dosledno brali. Tole sem prikopiral iz ankete:

 

Pri samopostre?ni avto mehani?ni delavnici, gre za to da vam mi nudimo potreben prostor in orodje za va?a popravila. Najeti je mogo?e prostor z dvigalom, oz. prodstor brez dvigala. Z manj?imi nasveti vam bo v pomo? na?e strokovno osebje. Pri nas boste lahko kupili olje in filtre, vse ostale dele pa bi si morali prinesti s seboj.

 

Kar pa se cene ti?e: za eno pivo na uro oddam v najem kanal. In mislim, da se bo marsikdo tako zna?el. Ni vrag, da ne bi vsakdo imel prijatelja, ki ima sodelavca, ki ima znanca, ki je poro?en s sestro od nekoga, ki ima v gara?i (ali pa vsaj na dvori??u, tako kot jaz) kak?en kanal. In ?e se taki zberemo skupaj, ?e kak?no re?emo in je servis enega starega avta cel dru?abni dogodek, ne pa da hiti? in gleda? na uro, da ne bo prevelik ra?un za najem.

 

In pa: pri starih Fiatovih Pandah je bil servis enostaven. Imbus 13, klju?i 13,17,19, izvija?, klju? za sve?ke, kombinirke in manj?e kladivce, pa si imel orodja za ve? kot polovico popravil. Zdaj pa imajo razne torekse in podobne klju?e, avtomobili pa toliko elektronike in toliko lu?k, ki ti svetijo, ?e jih na servisu ne zresetirajo, da ne vem, kako bo stvar tekla - razen ?e kak?no ?arnico izrujete iz armature...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni, ker razmi?ljamo o ustanovitvi novega podjetja v Sloveniji z ?e nevideno storitvijo

- samopostre?no avtomehani?no delavnico - vas prosimo da odgovorite na spodnji anketni vpra?alnik.

S tem nam boste v veliko pomo?, trajal pa bo le 5 minut.

 

https://spreadsheets.google.com/viewform?fo...SNlg2aXB2a0E6MQ

 

Hvala!!!

 

super zadeva komaj?akam da bo zalaufal
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.