Skoči na vsebino

mazda 6 pu??a olje


Priporočeno sporočilo

Opazil sem, da mi na levi sprednji strani pu??a neko olje (majhna lu?ica na asfaltu).

 

Na forumu berem o neki serijski napaki na intercoolerju, ki se zamenja for free.

 

Avto je 1.8, bencinar, letnik 2004.

 

Je kdo imel podobne probleme? Kako se reagirali na servisu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Atmosferski bencinar, kot je tvoj, nima intercoolerja, ker je ta le v turbinarjih. Tako, da za to ti ni treba skrbet.

 

A si preveril a je tisto res sploh kej mastno, ker zelo velika verjetnost, je da je to kondenzirana voda iz klime, kar je popolnoma normalno, da naredi lu?ico na tleh.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Atmosferski bencinar, kot je tvoj, nima intercoolerja, ker je ta le v turbinarjih. Tako, da za to ti ni treba skrbet.

 

A si preveril a je tisto res sploh kej mastno, ker zelo velika verjetnost, je da je to kondenzirana voda iz klime, kar je popolnoma normalno, da naredi lu?ico na tleh.

 

Ja, sem preveril in je mastno :(

 

Pa na hitro sem zjutraj preveril olja, pa se mi zdi, da je tisto za servo pod minimum...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi se ne posu?i ampak ostane flek na tleh? Ker ima avto spodaj za??ito bo? verjetno te?ko ugotovil od kod pu??a tako, da je predlog obisk servisa, da ga dvignejo in pogledajo od kod te?e.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno je aluminijasta cev servovolana, ki s?asoma postane porozna in spu??a. Na moji M6 mi jo je zamenjal moj mehanik. Ker popravlja tudi avtomobile drugih znamk, je ugotovil, da je ta okvara kar pogost pojav pri mazdah.

Cev, ki je kar dolga (gre pod hladilnikom) sem moral kupiti originalno na uradnem servisu in je stala pribli?no 40 EUR. Pa ?e novo olje in delo. Vse skupaj me je stalo 70 EUR.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Opazil sem, da mi na levi sprednji strani pu??a neko olje (majhna lu?ica na asfaltu).

 

Na forumu berem o neki serijski napaki na intercoolerju, ki se zamenja for free.

 

Avto je 1.8, bencinar, letnik 2004.

 

Je kdo imel podobne probleme? Kako se reagirali na servisu?

 

pri meni je blo isto, pri fotrovem navoru tud.

Zamenjat je treba cev od povratnega voda servo volana, serijska napaka in JE bil vpoklic, ki pa ga dolo?eni servisi NISO izpeljali, tako da pojdi na servis in probaj zrihtat tako da ti vsaj cev dajo.

Nova NI ve? aluminijasta ampak ?elezna in je okrog in okrog ?e plastificirana, tako da ta pa mora dr?at.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri meni je blo isto, pri fotrovem navoru tud.

Zamenjat je treba cev od povratnega voda servo volana, serijska napaka in JE bil vpoklic, ki pa ga dolo?eni servisi NISO izpeljali, tako da pojdi na servis in probaj zrihtat tako da ti vsaj cev dajo.

Nova NI ve? aluminijasta ampak ?elezna in je okrog in okrog ?e plastificirana, tako da ta pa mora dr?at.

 

Ko sem jaz na uradnem servisu omenil, da je to serijska napaka, niso o tem ni? hoteli sli?ati. Da je bil vpoklic tudi ne. Pa ?eprav je moja M6 redno servisirana na Mazda servisu. Ker so me ?e nekajkrat "nategnili" glede serijskih napak (regulacija lu?i, rja) sem raje sam kupil cev (mislim, da je stala 40 EUR) in jo zamenjal pri drugem mehaniku (zamenjava na servisu Mazda, bi me stala 100 eur).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri meni je blo isto, pri fotrovem navoru tud.

Zamenjat je treba cev od povratnega voda servo volana, serijska napaka in JE bil vpoklic, ki pa ga dolo?eni servisi NISO izpeljali, tako da pojdi na servis in probaj zrihtat tako da ti vsaj cev dajo.

Nova NI ve? aluminijasta ampak ?elezna in je okrog in okrog ?e plastificirana, tako da ta pa mora dr?at.

 

Aha. Bom ?el na servis, da vidim, ?e kaj vedo o vpoklicu :)

 

Na katerem servisu pa so ti zamenjali kot serijsko napako?

 

Thanks!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha. Bom ?el na servis, da vidim, ?e kaj vedo o vpoklicu :)

 

Na katerem servisu pa so ti zamenjali kot serijsko napako?

 

Thanks!

 

Servis iVar. :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni so to zamenjali (sem dobil pismo) mislim, da leta 204 ali 2005

gama (btc)

 

Je... jih. Meni so iz Game po?iljali samo reklame, niti enkrat ne kak?nega koristnega obvestila ?eprav sem bil od l. 2002 do l. 2006 njihov redni in vsaj tolikokrat tudi izredni gost. :angry:

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je... jih. Meni so iz Game po?iljali samo reklame, niti enkrat ne kak?nega koristnega obvestila ?eprav sem bil od l. 2002 do l. 2006 njihov redni in vsaj tolikokrat tudi izredni gost. :angry:

 

Ha ha ha, sam to je zanimivo, jaz dobivam ?e od Seata, Forda, Pezoja, Suzukija in Mazde, ko si enkrat v sistemu je konec....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je... jih. Meni so iz Game po?iljali samo reklame, niti enkrat ne kak?nega koristnega obvestila ?eprav sem bil od l. 2002 do l. 2006 njihov redni in vsaj tolikokrat tudi izredni gost. :angry:

 

Tudi meni po?iljajo samo neke "special" ponudbe za nakup nove Mazde.Kaj pa odpravljanje serijskih napak?

Tudi sam sem dokler je bila garancija servisiral na uradnem servisu.Sramota. :angry:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ?e bi jo lastniku pred tabo zamenjali med rednim servisom(kot bi to morali zaradi vpoklica), se tebi nebi blo treba s tem ukvarjat.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jep, to je pa ?isto res.

 

A ste imeli ?e kak?ne druge vpoklice za mazdo6 poleg te cevi za servo in za obrobe na blatnikih?

 

Rjavenje vrat, to je poleg blatnikov.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Intercooler. Niti ne vem kdaj je stvar postala predmet vpoklica, meni je crknil po izteku garancije pred 4leti in sem ga dal zavarit. V okviru vpoklica ?ist tako slu?ajno so mi ga zamenjali ?ele lansko leto. Napravili so mi tudi neko preprogramiranje ra?unalnika, ki naj bi mi tudi ?e pripadalo.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.