Skoči na vsebino

Nakup Mazde2


Eva

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Morda kdo od vas pozna tudi Mazdo2 ?

 

Odlo?amo se nakup novega avtomobila za h?erko, ki je dobila prvo zaposlitev in naekrat je en avto pri hi?i premalo. Zeleni mal?ek ji je stra?no v?e?. Ker na? mo?nji?ek ni preve? zajeten, smo izbirali med Mazdo2, Seat Ibizo, Opel Corso in Hyundai i20 ali i30.

 

Se bomo pravilno odlo?ili, ?e se odlo?imo za Mazdo2 ? Dnevno bo prevozila cca 7-8 km, razen ob?asnih dalj?ih vo?enj (morje in obiski). Kako je z vzdr?evanjem, rezervnimi deli (upamo, da ne bodo potrebni, ampak nikoli se ne ve), morda omenite zadeve, ki so problemati?ne. Morda primerjava cena/kvaliteta?

 

Skratka, mazde ne poznamo in nam bo vsaj va? nasvet prav pri?el.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sosed jo ima ravno za take vo?nje, pa nima nobenih te?av z njo.

 

Razmerje cena:kvaliteta? Potem je najbolj?e, ?e kupite avto za 500 ?, ta ima sigurno dobro razmerje. :hudicek: Se opravi?ujem, ampak danes nas s to frazo tako bombardirajo, da sploh pozabimo, kaj ?elimo. Kvaliteta je znana, vpra?anje je samo, ali smo pripravljeni pla?ati zanjo.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Morda sem se narobe izrazila. Za cca 9.000 EUR bi radi zadosti zanesljiv avto za vsakdanje vo?nje, ki ne bo kar naprej na servisu zaradi tega ali onega. Logi?no mi je, da to ni kvaliteta, udobje ali presti?, ki ga ponujajo mnogo dra?ji avtomobili.

 

Za primer: : gledali smo tudi Fiat Punto, ki je cenej?i, ampak je odpadel zaradi prakti?nih izku?enj s slu?benimi fiati, ki so non-stop na servisu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem jo vozil velikokrat in avto je res ok (ta dvojka v dveh letih ni imela ni? problemov-samo redna servisa) vozi se lepo, skratka tip top, verjetno gledate 1.3 motor, pa ?e ta sta dva, eden 75km drugi pa 85km. Avto je kvaliteten in tudi udoben za svoj razred, ter res nezahteven, samo tanka se ga in to je to. Tudi razli?ni paketi opreme so. Tale mi je v o?i padel in ?e je vse ok z njim je res dobra cena http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4017443&show=1 ,malo ?udno glede na to da je ?e 2 lastnik ipd. ampak nikoli se ne ve dokler se ne pogleda, (je pa v za?etnem paketu opreme) in ?e h?erka ni pogoj kak?na avtomatska klima, elektri?ne ?ipe zadaj, lita plati??a, potovalni ra?unalnik in komande na volanu bi bila ta oprema ?isto dovolj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Morda sem se narobe izrazila. Za cca 9.000 EUR bi radi zadosti zanesljiv avto za vsakdanje vo?nje, ki ne bo kar naprej na servisu zaradi tega ali onega. Logi?no mi je, da to ni kvaliteta, udobje ali presti?, ki ga ponujajo mnogo dra?ji avtomobili.

 

Za primer: : gledali smo tudi Fiat Punto, ki je cenej?i, ampak je odpadel zaradi prakti?nih izku?enj s slu?benimi fiati, ki so non-stop na servisu.

 

?e ?elite zanesljiv avto, ki se ne kvari, je M2 zagotovo dobra izbira.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na forumu ni veliko lastnikov doti?ne mazdice, samo kot ostali pravijo, z nakupom le-te ne boste zgre?ili...zadnjo besedo pri nakupu bo verjetno tako ali tako imela va?a h?erka?

?e ne gre druga?e in ?e imate dovolj ?asa na razpolago, naj vsaj testno proba 2 ali 3 znamke, da sploh vidi, kaj ji najbolj ustreza :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda2 je najbolj?a izbira, med tistim, kar izbirate. Tudi sam sem lastnik Mazde2 in to ?e dobro leto in pol moram re?i avto dela kot je treba, samo redni servisi in tankaj in se pelji. Je pa moja sicer z malo ve? opreme model TE, barva pa je prav tako ?rna.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za va?a mnenja.

 

Avto je naro?en (http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3297134&show=1).

 

Ker pa se morda ?e kdo zanima za nakup in i??e informacije, bom poro?ala, kako se obna?a, ko ga dobimo in sprobamo.

 

pa slike v predstavitev ?lanov gor, ko bo doma :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za va?a mnenja.

 

Avto je naro?en (http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3297134&show=1).

 

Ker pa se morda ?e kdo zanima za nakup in i??e informacije, bom poro?ala, kako se obna?a, ko ga dobimo in sprobamo.

 

Glede na to da ga boste kupl pri mo?niku, servis pa to ...

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 let kasneje...

Izkoristil bom tole temo.

 

Torej kupuje se mazda 2 letnik 2016 ali 2015. Ne vem kaj dosti o teh avtih zato me zanima na kaj moram biti pozoren pri nakupu.

I??e se avto z petimi vrati in malo prevo?enimi kilometri. 

 

Zanima me ?e, ?e ima doti?ni model kak?ne znane hibe itd. Kako se obnesejo bencinski motorji v teh modelih?

 

Skratka ?im ve? informacij. 

 

Hvala.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.