Skoči na vsebino

Nakup digitalca


nisde

Priporočeno sporočilo

Se strinjam s snajperistom da ne more? falit. V kategoriji ?epnih ultratelet je po ocenah na netu canon sx210 uvr??en povsem na vrh.

 

Pa da mal zagrenim.

Za moje pojme je pribl. 2,5 colski LCD dandanes hudi?evo majhna stvar glede na to, da je pri tem fotki?u edino pomagalo za "uokvirjanje" fotke. Sicer stvar ogla?ujejo kot 3colsko, ampak treba je vedet, da je display filmskega razmerja stranic 16:9. Pri fotografskem razmerju stranic ima tako slika precej manj?o diagonalo - levo in desno je display prazen, oz. pla?al si cel display, uporablja? ga samo del. Ampak to je danes trendovsko :rispekt: .

Prav tako je trendovsko na svinjsko majhen ?ip spravit ?imve? pikslov. Sicer to pove?a ?um na piksel ampak sli?i se pa bajno dobro :punk: .

?e en trend je prisoten. Namre? mnogokratnik zooma mora bit ?imve?ji. Osebno imam raje kratkega, ker sem prepri?an, da z dolgim (beri: mehkim) opravi? manj, ampak to zgleda da je stvar okusa :huh: .

 

U glavnem, ti kar kupi ?epnega. Po mojem okusu trotlce ki ne gredo v ?ep, nimajo velike uporabne vrednosti, ker ?e ?e mora? tovorit okol vratu, potem je ?e bolje da je DSLR :bravo:

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

390? za S95 pa res ne dam.

 

Se mi zdi da bo kar SX210.... Ma?kon, ti torej prav? d nikon je ?e vedno trotlca, a mal ve?ja, torej so moja predvidevanja v pravo smer.... Jutri grem v BB.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa res da ko enkrat pre?alta? da DSLR ga ne zamena? za ni? na svetu, pa tud ?e pol vla?i? sabo ruzak sabo in ne enega majhnega cekr?ka. Je pa res da za enega amaterja, je bol? trotl kot pa ki?ta za jurja + ?, bo naredu bol? slike z manj truda.

Js svojega eos-a dam komu v roke in re?em da naj samo prtisne(sem ?e jaz na?elel kar rabi) mu kr tema na o?i pade, in se za?ne "kje se pa to, pa to, pa to,...."

 

Tole ?e rabi? VELIKO opti?nega zooma.

 

Tegale pa je 14 dni nazaj vzel kolega in je vesel kot radio.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

390? za S95 pa res ne dam.

?e nebi ?e imel dobre ?epne trotlce, bi ga jaz takoj kupil. Ampak itak trenutno kupujem DSLR in sem v zelo hudi dilemi ali te?ko kravo, ali kak?nega lahkoatleta :ne vem: .

 

Ma?kon, ti torej prav? d nikon je ?e vedno trotlca, a mal ve?ja

Glede na podatke o borih 11mm diagonali senzorja je to definitivno trotlca.

Kot pravi Ajvar, ko s trotlce presedla? na DSLR se odpre drug svet. ?e sam filing v prstih je, kot da bi se iz fi?ota vsedel na MPS. Pozabi, da bi s trotlco lovil otroke pri igri, ?e ti rata vsaki 20ti shot, si lahko sre?en. Sploh tiste z ve?jim razmerjem zooma so ?e posebej po?asne. V slab?ih svetlobnih razmerah pa itak zmrznejo vse zarad drobcenega senzorja. Trotlce so namenjene fotografiranju tiho?itij v lepem son?nem vremenu. Ampak meni je vseeno poseben filing kadar s trotlco uspem napravit fotko, ki se je nebi sramovala DSLR.

 

Druga?e pa, pravijo da fotografije ne dela fotoaparat ampak fotograf. Tako je v kon?ni fazi vseeno kaj kupi?. :D

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Huh, lep je oni za 420, Ajvar, nimam kej re?t.... Sam nekak se nism namenil tok dat. Sej vem d je DSLR noro fajna stvar, sm ?e tud neki malga meu prilko poslikat ve?inoma motorje pr 60 km/h plus s ?oferjem na kolenu .... a za doma?o uporabo je to ?ist preve? gnara in se zaenkrt tega ?e ne grem.

 

Kar se ti?e zooma je tko, da si pa? ?elim nekoliko konkretnej?i objektiv, ker npr moj trenutni sony hitro pade v fisheye efekt, ?e slika? kaj blizu, tega a ne maram. Je pa res, da optika takoj pomeni tud velikost-

 

Ajvar, a oni gizmo za 420, SX30IS ?e lahko menja objektive?

 

jutr grem mal firbcat pa da vidm kaj mi bo v?e?.....

 

Vsekakor pa hvala za nasvete.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nebi ?e imel dobre ?epne trotlce, bi ga jaz takoj kupil. Ampak itak trenutno kupujem DSLR in sem v zelo hudi dilemi ali te?ko kravo, ali kak?nega lahkoatleta :ne vem: .

 

Glede na podatke o borih 11mm diagonali senzorja je to definitivno trotlca.

Kot pravi Ajvar, ko s trotlce presedla? na DSLR se odpre drug svet. ?e sam filing v prstih je, kot da bi se iz fi?ota vsedel na MPS. Pozabi, da bi s trotlco lovil otroke pri igri, ?e ti rata vsaki 20ti shot, si lahko sre?en. Sploh tiste z ve?jim razmerjem zooma so ?e posebej po?asne. V slab?ih svetlobnih razmerah pa itak zmrznejo vse zarad drobcenega senzorja. Trotlce so namenjene fotografiranju tiho?itij v lepem son?nem vremenu. Ampak meni je vseeno poseben filing kadar s trotlco uspem napravit fotko, ki se je nebi sramovala DSLR.

 

Druga?e pa, pravijo da fotografije ne dela fotoaparat ampak fotograf. Tako je v kon?ni fazi vseeno kaj kupi?. :D

 

DSLR je hiter kot strela, samo predno slika? ti vzeme nekaj minut ?asa da spremeni? nastavitve, ki so primerne ta slikanje, druga?e pa 6 slik na sekundo ni hudi? da ne bo katera dobra. Je pa seveda pogoj da ima? hiter objektiv, ki je ponvadi edin problem pri tem koliko ?asa traja da naredi eno sliko. Seveda pa je vse pogojeno s ??? :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nebi ?e imel dobre ?epne trotlce, bi ga jaz takoj kupil. Ampak itak trenutno kupujem DSLR in sem v zelo hudi dilemi ali te?ko kravo, ali kak?nega lahkoatleta :ne vem: .

 

Glede na podatke o borih 11mm diagonali senzorja je to definitivno trotlca.

Kot pravi Ajvar, ko s trotlce presedla? na DSLR se odpre drug svet. ?e sam filing v prstih je, kot da bi se iz fi?ota vsedel na MPS. Pozabi, da bi s trotlco lovil otroke pri igri, ?e ti rata vsaki 20ti shot, si lahko sre?en. Sploh tiste z ve?jim razmerjem zooma so ?e posebej po?asne. V slab?ih svetlobnih razmerah pa itak zmrznejo vse zarad drobcenega senzorja. Trotlce so namenjene fotografiranju tiho?itij v lepem son?nem vremenu. Ampak meni je vseeno poseben filing kadar s trotlco uspem napravit fotko, ki se je nebi sramovala DSLR.

 

Druga?e pa, pravijo da fotografije ne dela fotoaparat ampak fotograf. Tako je v kon?ni fazi vseeno kaj kupi?. :D

 

To pa dr?i kot pribito.So res za "pozerske" slike in ?e to bolj tako-tako kvalitete.

Jaz imam DSLR Nikona in ni ?ans,da bi mel kaj drugega. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se ti?e zooma je tko, da si pa? ?elim nekoliko konkretnej?i objektiv, ker npr moj trenutni sony hitro pade v fisheye efekt

?e pod fisheye efektom misli? popa?enje perspektive, potem ti povem, da jo ima tistile canonov sx s 14 kratnim zoomom v ?irokokotnem podro?ju enako kot vsaka trotlca z 3,5 ali 4 kratnim zoomom in 28mm v ?irokem kotu (dvomim da zmore tvoj sony 24mm na takratkem koncu). ?e pod fisheye efektom smatra? distorzijo, potem ti lahko povem, da jo ima 14kratni zoom zagotovo ve? kot 4kratni.

 

Sam s trotlco napravim 95% fotk v podro?ju blizu 28mm ker je to dvojna korist - tam je luknca za svetlobo ugodne 2,8 velikosti (kraj?i ?asi), in drugo - treso?a se roka je pri ?irokem kotu manj mote?a in s tem verjetnost stresene slike pri slab?ih svetlobnih pogojih manj mo?na. Upo?tevaj, da je za 400mm potreben ?as da slika ni stresena 1/400tinka sekunde za objektiv brez stabilizatorja, stabilizator ta ?as sicer podalj?a ampak pri trotlcah ne zelo dosti ve? kot 2x. S po?asnimi objektivi na troitlcah pa ?ase 1/200tinke sekunde ne dose?e? kar vsak dan, razen ?e ne gre? z ISO-m v bolj ?ume?e vode.

 

?e ljudje kupujejo ultrazoom trotlce in so zadovoljni z njimi to ni prav ni? narobe. 400mm dolgega bi jaz imel, ?e bi bil na njem namalan en velik L. Tazga bom biu ku pu ko bom biu velik in fotografirov za NG. :zvizga:

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e pod fisheye efektom misli? popa?enje perspektive, potem ti povem, da jo ima tistile canonov sx s 14 kratnim zoomom v ?irokokotnem podro?ju enako kot vsaka trotlca z 3,5 ali 4 kratnim zoomom in 28mm v ?irokem kotu (dvomim da zmore tvoj sony 24mm na takratkem koncu). ?e pod fisheye efektom smatra? distorzijo, potem ti lahko povem, da jo ima 14kratni zoom zagotovo ve? kot 4kratni.

 

Sam s trotlco napravim 95% fotk v podro?ju blizu 28mm ker je to dvojna korist - tam je luknca za svetlobo ugodne 2,8 velikosti (kraj?i ?asi), in drugo - treso?a se roka je pri ?irokem kotu manj mote?a in s tem verjetnost stresene slike pri slab?ih svetlobnih pogojih manj mo?na. Upo?tevaj, da je za 400mm potreben ?as da slika ni stresena 1/400tinka sekunde za objektiv brez stabilizatorja, stabilizator ta ?as sicer podalj?a ampak pri trotlcah ne zelo dosti ve? kot 2x. S po?asnimi objektivi na troitlcah pa ?ase 1/200tinke sekunde ne dose?e? kar vsak dan, razen ?e ne gre? z ISO-m v bolj ?ume?e vode.

 

?e ljudje kupujejo ultrazoom trotlce in so zadovoljni z njimi to ni prav ni? narobe. 400mm dolgega bi jaz imel, ?e bi bil na njem namalan en velik L. Tazga bom biu ku pu ko bom biu velik in fotografirov za NG. :zvizga:

 

Po?asi drsi? izven meni razumljivih tem.... :)

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po?asi drsi? izven meni razumljivih tem.... :)

 

sramezljiv se opravi?ujem za tiso moje nakladanje, niti preve? pasalo k tvojemu vpra?anju. Pa? posledica mojih frustracij ob tem da se klub kao obvladanju teorije ?e vedno nisem nau?il fotografirat.

 

Upam da ti je ?e ratal nabavit ?eljen fotki?. Sam trenutno tudi nekaj kupujem oz bi ?e kupil ?e bi zadevo ?e imeli v ?tacuni na sen?ni strani alp kjer je cenej?a kot pri nas.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sramezljiv se opravi?ujem za tiso moje nakladanje, niti preve? pasalo k tvojemu vpra?anju. Pa? posledica mojih frustracij ob tem da se klub kao obvladanju teorije ?e vedno nisem nau?il fotografirat.

 

Upam da ti je ?e ratal nabavit ?eljen fotki?. Sam trenutno tudi nekaj kupujem oz bi ?e kupil ?e bi zadevo ?e imeli v ?tacuni na sen?ni strani alp kjer je cenej?a kot pri nas.

 

 

Hehe, ni problema. ?akam a ?e sam ne vem kaj. Sem pa vezan na BigBang, ker imam kupon in samo nekaj dopla?am.....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Le nabavi, med predlaganimi res ne bo? zgre?il. Jaz sem mojega ?e pred ?asom prerastel in zdaj zbiram pogum za preskok v DSLR razred.

Kljub temu se mi z mojo starinsko trotlco (Olympus C-5060WZ) posre?i marsikaka lepa fotka. Vsaj komentarji na mojem blogu so ve?inoma pohvalni, kar se tega ti?e. :)

 

Najbolj v?e?na zadeva na obstoje?em je ravno ?iroki kot, ki ga premore. Manjek le-tega bi precej bolj pogre?al, kot pa pogre?am ve?ji zoom.

Visit Travel Photo Blogging - The place to discover your next vacation destination

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obstaja ?e ena zanimiva kompromisna re?itev, nadomestek za DSLR. Fuji FinePix HS10 cenovni rang okoli 400 ?. Ima relativno dober zum objektiv ekvivalenta do 720 mm in veliko programskih re?itev.

post-483-1302678874_thumb.jpg

To sem posnel na bli?njem bajerju, kjer so se prehodno naselili labodi. Uporabil sem Picasa, ki prika?e tudi nastavitve pri fotografiranju. To je slika s 570 mm gori??nice, narejena iz roke in je upo?tevajo?, da sem se z aparatom ?ele spoznaval, dobra.

Sre?no pri izbiri.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Da tle napi?em, ker je najmlaj?i ?lanu uspelo na na?em trotldigitalcu odlomiti gumb za slikanje sem na hitro nabavil mimoreda tole

 

http://www.mimovrste.com/artikel/173037933...kodak-c143-rdec

 

Zelo dober foti? za vsakodnevne slikce, moram re?t.

 

P.S. Da se vrmen malo nazaj - odlomil je okrogel gumb za slikat, ki ima samo v sredini zelo zelo tanko pal?ko ki pritiska na stikalo za slikat....?e bi probal ne bi znal......... :hudicek: . Ne da bi polomu objektiv ali ohi?je, ne eno mikroskopsko zadevo ki blokira nadaljno uporabo... :vskalo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes prispel paket s celim kupom "dobrot" iz Nizozemske :jupiii: Ob?utek pod prsti je sicer mal bolj tako, plastik fantastik v primerjavi s (pol)profesjonalnimi, ampak odlo?il sem se, da no?em te?ke krave. Nabavil sem canona 600D in ?e ene par objektivov.

 

Lp

M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

http://www.google.si/url?sa=t&source=w...i5F28oSJ0NKSc2A

 

nekaj takega bi rad kupil za sina, za DSLR je ?e po moje premlad.

Zanima me, ?e ma kdo tak?en aparat ali kaj podobnega in kako se kaj obnese.

Ve?inoma ga bo uporabljal za slikanje divjadi in narave.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.google.si/url?sa=t&source=w...i5F28oSJ0NKSc2A

 

nekaj takega bi rad kupil za sina, za DSLR je ?e po moje premlad.

Zanima me, ?e ma kdo tak?en aparat ali kaj podobnega in kako se kaj obnese.

Ve?inoma ga bo uporabljal za slikanje divjadi in narave.

 

To?no s tem modelom nimam izku?enj, ve? let pa ?e uporabljam podobno zadevo od Olympusa. Rezultate si lahko pogleda? tudi na mojem blogu. ;)

 

Tak tip fotoaparata je odli?en za u?enje - ni predrag, na?eloma ima vse opcije kot ve?ji DSLR modeli, ni pa ubadanja z objektivi in tudi prena?anje naokrog ni tako mu?no. Kompromis so nekoliko slab?e performanse v neidealnih pogojih (npr. v slab?ih svetlobnih pogojih, ?portni fotografiji, portretiranju, ...).

Kar se ti?e narave je zadeva idealna za macro fotografijo in fotografiranje pokrajine, nekoliko manj za ptice in divjad.

Zase sem ugotovil, da je dodatna baterija in nepremo?ljiva torbica pri tak?ni igra?ki nuja.

 

Jaz sem ga nabavil, da ugotovim, ?e je fotografija res moje podro?je in ?e bom kos mnogim opcijam, ki jih taka naprava ponuja. Vlo?ek se mi je ?e ve?krat povrnil, vendar sem ga sedaj ?e malo prerastel - naslednji bo gotovo DSLR.

Visit Travel Photo Blogging - The place to discover your next vacation destination

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.google.si/url?sa=t&source=w...i5F28oSJ0NKSc2A

 

nekaj takega bi rad kupil za sina, za DSLR je ?e po moje premlad.

Zanima me, ?e ma kdo tak?en aparat ali kaj podobnega in kako se kaj obnese.

Ve?inoma ga bo uporabljal za slikanje divjadi in narave.

 

 

Za tisto kar si napisal, da potrebuje?, se mi zdi zadeva super. Poglej ?e tole:

 

http://www.mimovrste.com/artikel/173039913...on-coolpix-p500

 

in

 

http://www.mimovrste.com/artikel/173038653...wershot-sx30-is

 

in

 

http://www.mimovrste.com/artikel/173034853...us-sp-800uz-crn

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js imam olympus sp600pa je super fotkic,sp 800 je predvsem drazji pa tezji. dela super fotke,pa mislim da sem ga enkrat narajmal v sparu v akciji 180e je bil kaksne 2tedna nazaj. poglej mal. razmerje cena kakovost je super.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.