Skoči na vsebino

MAYA MAYA


Gustav

Priporočeno sporočilo

Zgodba mojega prijatelja. Po?iljam jo v vednost kaj se dogaja na na?em

trgu

in zdi se mi prav, da ljudje to vemo.

>

Samo ne mi o Mayi Mayi, ker imam totalno slabe izku?nje in ogromno slabih

informacij. Tudi sam sem jeseni kupil komplet hardshell+softshell. Vse se

para, ?ivi so se odlepili, popravljajo 3-4 tedne ... Za komplet sem dal

ve?

kot 500 EUR!

 

Sem pa pred nekaj tedni, ko sem ?e drugi? dobil jakno iz popravila, v

vre?ki, ki sem jo dobil v trgovini na?el liste oz. cenike za leto?njo

sezono. A ti listi so imeli eno posebnost - o?itno so bili namenjeni za

interno uporabo, saj gre za neko Excel tabelo, kjer so vse nabavne cene,

transportni stro?ki, mar?e ... Verjet ne more?, kako nas nategujejo.

 

Nabavna cena za moji jakni je bila:

- Balam Jacket 40,52 EUR (prodajna 249 EUR)

- Alkamin Jacket 53,08 EUR (prodajna 347 EUR)

 

Glede na prodajno ceno obeh jaken imajo ve? kot 500% mar?o!!!!!!!

 

Sem razmi?ljal ?e o rokavicah, ker imajo zdaj neko akcijo, a ko sem videl

nabavne cene, me je minilo. (nabavna 8,85 EUR, prodajna je bila pa ve?

kot

60 EUR).

 

V trgovinah Maya Maya me ne vidijo nikoli ve?

 

Moj komentar: Pri o?itni po?rtnosti na?ih trgovcev, bi blo res treba zakonsko omejit mar?e, makar nas to vr?e v kameno dobo bemumast

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri Maya Maya sem dosedaj kupil le dve navadni bomba?ni T-majci. In ?eprav se mi je v omarah doma v vseh letih ukvarjanja z alpinizmom nabralo cel kup raznih ...texov ...shellov ...tekov ...maxov, v Mayi nisem kupil ni?esar od tega iz preprostega razloga, ker mi ve?ina njihovih izdelkov deluje ceneno ?e na prvi pogled. In to za ceno kakr?no sicer dosegajo svetovno priznane blagovne znamke. Pa nebom trdil, da imajo pri prodaji od Maye mnogo bolj priznanih blagovnih znamk trgovci manj mar?e, le za prakti?no enak denar lahko dobi? ve?.

Moj komentar: Pri o?itni po?rtnosti na?ih trgovcev, bi blo res treba zakonsko omejit mar?e, makar nas to vr?e v kameno dobo bemumast

 

Se strinjam. Je..? ?utokljune ekonomiste ki pojejo hvalnice vsemogo?nosti trga, pa vsak dan sproti dobivamo dokaze o nasprotnem.

 

LP

M

 

P.S. Pa ?e SDK bi bilo potrebno nazaj uvest preden ?e poslednj cekini odletijo na Kajmanske :hudicek: .

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je par let nazaj en carinik razlagal kako so enkrat dobili neko priznano tujo firmo ki prodaja obla?ila lastne znamke (srednji-vi?ji cenovni razred) kako so ?ivali svoje etikete na poln ?leper poceni kitajske robe :huh:

 

iz lastnih izku?enj (oziroma bolj iz izku?enj moje drage) pa vem da se to?no ta ista roba ki jo lahko kupi? za par ? v ene vrste "kitajskemu skladi??u" v Trstu potem za cca. 4-5x dra?je prodaja v trgovskih verigah po Sloveniji <_<

 

?e ne pazi? te nategnejo na vsakem koraku!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Veliko sem hodil v Trbi? na ?tante (mam fina jakna za vas samo 100 maraka), in kupil res kvalitetno robo, predvsem jeans.

 

Zgodilo se je tudi da sem nosil popolnoma iste zadeve kot frendi, samo da je na njihovih bil ?e na?itek s 'firmo'

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Veliko sem hodil v Trbi? na ?tante (mam fina jakna za vas samo 100 maraka), in kupil res kvalitetno robo, predvsem jeans.

 

Zgodilo se je tudi da sem nosil popolnoma iste zadeve kot frendi, samo da je na njihovih bil ?e na?itek s 'firmo'

 

 

Saj je ?e sedaj tako. Pred leti sem tudi sam ve?krat ?el tja, lansko leto pa smo se po dolgem ?asu ustavili tam med vra?anjem s smu?arije. Zadeva je popolnoma identi?na, samo ?tanti so se zelo spremenili, polep?ali in pa tiste vzvi?enosti 2X ?ganih tip?kov prodajalcev ni ve?... So se nau?ili bit prijazni, ker Slovencem ne prodajo ve? 5% tistega kar so v?asih :D

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

enkrat vas peljem na avtosejem v pristini (ja res avtosejem) stvari, ki jih dobis tam pa za kake cene samo tko pogledas ?zmeden?

 

(pri enih pa se vid, da mu recimo brat dela v tovarni npr. maya maya in mu senka rokavice jakne karkol, pol ta nevedoc kaj ima gre na sejem in proda za majhen denar...tko je frend kupil rokavice reusch usnjene za 20 eur :) )

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

(pri enih pa se vid, da mu recimo brat dela v tovarni npr. maya maya in mu senka rokavice jakne karkol, pol ta nevedoc kaj ima gre na sejem in proda za majhen denar...tko je frend kupil rokavice reusch usnjene za 20 eur :) )

 

No pa saj vidi?, da je realna cena res tam nekje. ;) Hecno je s temi zadevami ja, zato pa ne gledam ve? na ne vem kak?ne znamke razen ?e pri ?evljih kjer imam rad kak?ne bolj heavy duty zadevo.

 

Ob tem sem dobil priblisk, ?e bi slovenska tekstilna industrija (Ra?ica, Mura itd) v tujino prodajala svoje obleke za ful veliko denarja bi jih prodajala na ra?un naivnosti ljudi, dra?je je bolj?e in bi mogo?e firme ?e vseeno stale. ?zmeden?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem bla pa liiiiih 26 min nazaj v MM in je kolega kupu smu?arsko ?eljad za 36?. Ta fora, k majo zdej plakate po celi Sloveniji.

Bomo vidli, ko se bo prvi? razbil, kako bo glava odnesla... Jest je na njegovem mestu ne bi vzela. Sploh.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor sem videl ?portnih obla?il, ki se pri nas prodajajo "pod roko", je bilo pri enih na kilometer videt, da so ponaredki, medtem ko pri drugih nisi opazil razlike. Kolikor sem sli?al naj bi bilo v dosti primerih tako, da Kitajci v fabrkah podnevi za male pare ?ivajo za lastnike blagovnih znamk, pono?i pa v istih fabrkah delajo za ?rni trg (kar je logi?no ker je no? ?rne barve).

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Nabavna cena za moji jakni je bila:

- Balam Jacket 40,52 EUR (prodajna 249 EUR)

- Alkamin Jacket 53,08 EUR (prodajna 347 EUR)

 

Glede na prodajno ceno obeh jaken imajo ve? kot 500% mar?o!!!!!!!

 

 

Sej ja, pol pa pride ?as razprodaj pa dajo neznansko velik 70% popust pa je recimo Alkamin Jacket ?e vedno 104? oziroma ?e vedno skoraj s 100% mar?o. :blink:

 

Ja dobr nas vozijo naokoli. Nas bojo pa ?e tolk ?asa dokler jim bomo nasedali. Tudi mene je par let nazaj nekaj podobnega izu?ilo.

 

Sem kupil majico z dolgimi rokavi od Tommya Hilfigerja in dal zanjo 48?. Ok sem rekel, da bo mal za lep?. Niti 14 dni kasneje sem na?el enako majico samo brez znaka firme v eni izmed pocenskih trgovin za ceno 7,99?. Po letu enakomernega no?enja se obe majici enako obna?ata oziroma starita.

 

Se pravi sem bil nategnjen za 40? al pa sem za ta znesek kupil zna?ko na majici.

 

Podobno se mi je zgodilo s ?evlji (neka kao znamka) za skor 80? pa so se mi odprli po parih mesecih in sem jih lahko sam ?e stran zagonu. Po drugi strani pa sem na?el pri Deichmanu usnjene ?evlje in so ?ivi ?e po dveh letih no?enja - po moje se bo prej podplat znucal predno bodo narazen padli.

 

Sem bil neko? prista? razmi?ljanja "nisem tako bogat, da bi kupoval poceni" ampak zdej ko so nas kitajci okupirali s poceni robo pa itak lahko izbira? med no name kitajsko robo al pa brand name ravno tako kitajsko robo. Se pravi je bolje vzet no name, ker dobi? vsaj ene 4x toliko blaga za isti denar.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ja, pol pa pride ?as razprodaj pa dajo neznansko velik 70% popust pa je recimo Alkamin Jacket ?e vedno 104? oziroma ?e vedno skoraj s 100% mar?o. :blink:

 

Ja dobr nas vozijo naokoli. Nas bojo pa ?e tolk ?asa dokler jim bomo nasedali. Tudi mene je par let nazaj nekaj podobnega izu?ilo.

 

Sem kupil majico z dolgimi rokavi od Tommya Hilfigerja in dal zanjo 48?. Ok sem rekel, da bo mal za lep?. Niti 14 dni kasneje sem na?el enako majico samo brez znaka firme v eni izmed pocenskih trgovin za ceno 7,99?. Po letu enakomernega no?enja se obe majici enako obna?ata oziroma starita.

 

Se pravi sem bil nategnjen za 40? al pa sem za ta znesek kupil zna?ko na majici.

 

Podobno se mi je zgodilo s ?evlji (neka kao znamka) za skor 80? pa so se mi odprli po parih mesecih in sem jih lahko sam ?e stran zagonu. Po drugi strani pa sem na?el pri Deichmanu usnjene ?evlje in so ?ivi ?e po dveh letih no?enja - po moje se bo prej podplat znucal predno bodo narazen padli.

 

Sem bil neko? prista? razmi?ljanja "nisem tako bogat, da bi kupoval poceni" ampak zdej ko so nas kitajci okupirali s poceni robo pa itak lahko izbira? med no name kitajsko robo al pa brand name ravno tako kitajsko robo. Se pravi je bolje vzet no name, ker dobi? vsaj ene 4x toliko blaga za isti denar.

 

Ha ha...

 

skratka, jaz sem ?e zdavnaj nehal dajati karkoli na t.i. znamke, sam vem kje se da dobiti kvaliteto za zmeren denar. Sem pripravljen dati malo ve? ?e je res kvaliteta, a tega ni ve?...

 

Ravno kontra je Exeo....kvaliteta za manj :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz kupujem kvalitetno in dra?je samo tisto,kar je res nujno.Tak primer so nazadnje bile smu?i in usnjene rokavice znamke Hestra.

Za bundo ne bi nikoli dajal ful,ker se moda vsako leto spreminja in z malo denarja si vedno moden.

Trenutno imam bundo od Everton (Sparova znamka),ki pa jih izdelujejo v Icepeaku na Finskem.

Samo,da je ful cenej?a.Kvaliteta je odli?na (preizku?eno na -15 letos).

Ko bo pri?el nov model,kupim novo.To je to. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest tudi kaj preve? ne dajem na znamke...sploh da bi nekaj na veliko kupoval. Me je pa zelo presenetil Fred Perry, odli?na kvaliteta in klasi?ne jakne, ki pa? ne zastarjao, moram re?t da so zadeve res malo dra?je, itak kupujem prek neta iz njihove trgovine, ker je ?e vedno vsaj 30% cenje s po?to vred iz UK, kot da di bo kupil v city parku. :vskalo: ,druga?e pa kar v Italiji, pa vsaj nimam ni? isto kot vsi tukaj, ker to mi slabo rata. S temi na?itki se pa res marsikaj dogaja, kitajci na veliko vozijo npr. v ITA in potem na?itke Made in Italy (sedaj ve?krat zasledimo Made in EU), in itak da na?itki zato da ni carine....ipd., sam to so taki krogi da jim noben ni? ne more. Je pa tako ali tako vse iz Kitajske ve? ali manj, pa to ne pomeni da ni kvalitetno, pa? kakr?no kvaliteto naro?i?, tak?no dobi?. Imajo pa ta resne tovarne oz. naro?niki dol tako ali tako svoje nadzornike proizvodnjih linij ipd., vem iz prve roke, sam lahko si predsavljate da je to je**n job, ni za vsakega. V EU je delovna sila predraga, se pa najdejo butli da kupijo ?it od ?ita, tukaj pa cene nabije kot da je to 1a roba. Nekdo je omenjal da pono?i ponaredke delajo, ja res je, no verjetno ne lih pono?i, ampak ko zaklju?ijo z naro?ilom, pa? ?e zase malo :))) ...temu lahko nekako re?e?, originalni ponaredki. Oz. pa? ne pla?a? imena znamke.....sej ?e dobr da ne vemo koliko bi na?i avti pri?li, brez mar? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa po biv?i Jugi (govorim npr. za Sarajevo in Nov Sad) vedno znova fascinira, kako ?e vedno cveti trgovina s ponaredki oz. kopijami, pa najsi bojo to CD-ji al pa kak?ne majce alla Versace, D&G itd.!

 

P.S. - biznis je biznis, Jugosi to vejo! :danzoman::P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Niso v EU in to jih re?uje....ve? kako je ?ele v Tur?iji. Na Bazarju je en tip imel celo Nike shop (hotel je na fansy naresti ampak mu ni lih ratalo, neke steklene poli?ke, malo krive stene, ?pegli) pa vse od Nike-a :hohoho::hohoho::hohoho:

 

Samo Tur?ija je 'rodbina' tekstila imajo svoje cunje veliko bolj?e kot kake znamke, tudi ponaredke.

 

Saj kaj pa mislite da delajo 'veliki' kupujejo poceni od lokalcev in prodajajo drago z znamko....ni? drugega se danes ne dela

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo Tur?ija je 'rodbina' tekstila imajo svoje cunje veliko bolj?e kot kake znamke, tudi ponaredke.

 

Saj kaj pa mislite da delajo 'veliki' kupujejo poceni od lokalcev in prodajajo drago z znamko....ni? drugega se danes ne dela

 

Se popolnoma strinjam, sem ?el v res velik shoping center v Istanbulu, evo sem pripopal ?e sliko :) in na?el trgovino Koton, pri njih zelo popularna, in na?el tako hudo prehodno jakno za 50 eur da mi ?e zdej ni ni? jasno. Kvaliteta zelo dobra, odli?en kroj, pa ?e noben nima iste pri nas :) ...najbli?ja trgovina je v Nem?iji.

post-288-1295963422_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se popolnoma strinjam, sem ?el v res velik shoping center v Istanbulu, evo sem pripopal ?e sliko :) in na?el trgovino Koton, pri njih zelo popularna, in na?el tako hudo prehodno jakno za 50 eur da mi ?e zdej ni ni? jasno. Kvaliteta zelo dobra, odli?en kroj, pa ?e noben nima iste pri nas :) ...najbli?ja trgovina je v Nem?iji.

 

istanbul je zakon, jaz pa v Ankaro hodim :angry:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.