Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

eo sa nebom odperu nove teme kr kle povem... men tut kadi bel (u?as modr) sam mi vode ni? ne zmankuje. olje pa pije enmal ja sam pomoje bo krivo to da mam not v 19 let starem autu z 230.000 prevo?enih 5W-40 olje. :blush:

al mislte da bo to kej druzga krivo? :unsure:

 

tut js mam 5W40 noter, da ti pa pije olje je normalno za V6 (dokler je v mejah normale)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Mazda 6, 120, diesel, DPF filter. V?eraj sem opazil da mi je med vo?njo kadilo moder dim. Ko sem se ustavil, je tudi ko je bil na mestu kadil. Dim je smrdel po nafti ali nekaj podobnega. Potem je na mestu v trenutku prenehalo kaditi in z nadaljevanjem vo?nje je bilo vse vredu. To sem opazil da se mi je ?e nekajkrat zgodilo cca 200 km nazaj po avtocesti. Regeneracija? Kaj bi lahko bilo?lp

 

Voda, olje, vse normalno. Avto vle?e normalno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno je bla regeneracija DPF, ?e je kar nenkrat nehalo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 6, 120, diesel, DPF filter. V?eraj sem opazil da mi je med vo?njo kadilo moder dim. Ko sem se ustavil, je tudi ko je bil na mestu kadil. Dim je smrdel po nafti ali nekaj podobnega. Potem je na mestu v trenutku prenehalo kaditi in z nadaljevanjem vo?nje je bilo vse vredu. To sem opazil da se mi je ?e nekajkrat zgodilo cca 200 km nazaj po avtocesti. Regeneracija? Kaj bi lahko bilo?lp

 

Voda, olje, vse normalno. Avto vle?e normalno.

 

Tako sem imel jaz na mazdi 5 v rovinju pa se mi je prizgal tudi DPF - sem pod obrati sel do Pule do servisa, ni? bolje tam so pa rekli da so lambdo menjali in je do danes mir (avto ma 130.000)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zaenkrat mi ne gori nobena lu?ka, sem pa to opazil zdaj v drugo. Po avtocesti je kadilo kaka dva, tri kilometre kilometre, potem normalno. V petek pa po lokalni isto, sem se ustavil, kadilo na mestu kake dve minuti, potem spet normalno. :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ne komplicirajte, najprej probaj zamenjat samo olje z drugo znamko pa bo mogo?e bolje.

Da ti pokadi ko se nekaj ?asa pelje? brez gasa(da motor zavira) ni ni? takega, ?e ti ni treba dolivat olja pa sploh ni panike, samo teraj in BTK za dim.

 

 

Ja ne more? verjeti da po menjavi olja preneha "slab zadah" iz "avspuha"... :bravo:

Ko sem spet presedlal na valvoline 10 w 40 je po starem,brez modrega dima,bez porabe olja in ?rnega kromastega avspuha... O?itno valvoline le ni tako slab... :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zaenkrat mi ne gori nobena lu?ka, sem pa to opazil zdaj v drugo. Po avtocesti je kadilo kaka dva, tri kilometre kilometre, potem normalno. V petek pa po lokalni isto, sem se ustavil, kadilo na mestu kake dve minuti, potem spet normalno. :ne vem:

 

To je sicer zelo zelo zelo zelo majhna verjetnost ampak a se ti DPF pri?ge ko da? kontakt? Namre? ne bi bilo prvi? da bi ?arnica bla crknjena za DPF :hudicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lu?ka DPF se pri?ge ob kontaktu ja, olje kontroliram malo manj vsak dan, vodo tudi, nekaj se dogaja v samem filtru, upam da ?e ni ?el po gobe...

 

js sm to porajtau pri mojemu samo enkrat da je kadil ko turk. res pa da je imel samo ene 10.000 km. potem sm ga oreng prtisnu po avtocesti in je nehal kadit. js z mojimi nimam tezav z dpf razen ko je cas za servis.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.