Skoči na vsebino

Računalništvo


Gustav

Priporočeno sporočilo

V tej temi predlagam ,da se zbirajo te?ave ki nas pestijo pri uporabi ra?unal....

 

Moj prvi: kaj bi blo narobe z USB vodili, da mi no?e skopirat Filma na USB klju?ek? Poskusil sem 3 klju?ke in 2 USB diska. Skopira se cca do polovice potem se ustavi. Poskusil sem tudi ve? razli?nih filmov. Manj?e fajle ?e nekako skopira (npr slike), razen ?e jih ne ozna?im preve? (500MB+) kjer se tudi obesi vse skup. Umre pa vse, ?e word in internet, tok ga obesi vse skup, leprav je nek Quad prcesor. Comp ni ravno star, je ?e v garanciji.

 

Ideje?

 

Thnx

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V tej temi predlagam ,da se zbirajo te?ave ki nas pestijo pri uporabi ra?unal....

 

Moj prvi: kaj bi blo narobe z USB vodili, da mi no?e skopirat Filma na USB klju?ek? Poskusil sem 3 klju?ke in 2 USB diska. Skopira se cca do polovice potem se ustavi. Poskusil sem tudi ve? razli?nih filmov. Manj?e fajle ?e nekako skopira (npr slike), razen ?e jih ne ozna?im preve? (500MB+) kjer se tudi obesi vse skup. Umre pa vse, ?e word in internet, tok ga obesi vse skup, leprav je nek Quad prcesor. Comp ni ravno star, je ?e v garanciji.

 

Ideje?

 

Thnx

 

Marsikaj od problemov v windowsih, antivirusni program (Norton?) do HW problema na usb.............

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

najprej kok velke fajle ho?e? skopirat na klju?ek!! npr. 1 datoteka v kosu ki ima 1.4Gb (film)

Al je to 300Mb datoteka?

 

A ti kaj napi?e,opozori?

Kaj pa ?e v?teka? usb direkt zadaj na plato?

Mini na momente zunanji disk tud ?tekne ker Ne vem kako mu zmanka napajanja-in potem ga moram priklopit zadaj in dela BP.

V ka?nem formatu ima? USB klju?ke sformatirane??? NTFS ali FAT32 eden ot teh 2h namre? ima omejitev velikosti na datoteko! kateri ne vem. Tako je mene jebal ko sem hotu HD film na klju?ek dat pa ni ?lo!!!(itak 6 giga v kosu) potem pa sformatiram v drug sistem in ekola drekola dela :)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

FAT 32 ma omejitev na 4GB NTFS je nima (?e sem te prav razumel gre tudi za datoteke velike 300Mb kar bi moralo iti na oba formata), lahko je res problem v hubu spredaj in mu zmanjka mo?i ali pa v vsem ostalem kar je bilo na?teto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klinc na Fat32 se nisem spomnu, lahk d je tle ke?. Disk sem vrnil, tko da je passe. Me pa razkuri ko tkole kaj ne dela. Fili so bli po cca 1,4 GB.

 

Zanimivost: Iz diska na moj comp je ?lo pa z lahkoto 12 GB v enem ?usu (7 filmov). Kr neki. .....

 

Klinc na Fat32 se nisem spomnu, lahk d je tle ke?. Disk sem vrnil, tko da je passe. Me pa razkuri ko tkole kaj ne dela. Fili so bli po cca 1,4 GB.

 

Zanimivost: Iz diska na moj comp je ?lo pa z lahkoto 12 GB v enem ?usu (7 filmov). Kr neki. .....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pogledat bi blo treba a so na voljo kaki novi driverji za USB kontroler oziroma ?e bolje za celo mati?no. Tudi kak?en upgrade biosa ne bi ?kodoval. Pa seveda testirat prenos ?e preko aktivnega (takega s samostojnim napajanjem) USB HUB-a.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

rama je malo malo... 1GB sm mel na kisti pred skoraj desetimi leti in jih zelo hitro zabijes na novejsih sistemih, tudi samo z youtubom in kaksnih word dokumentom.

AMD je pa malo mrtva veja

toplo ti priporocam da poisces kaksnega intelovega z vsaj 2GB rama, kaksnih 100e drazje bo ampak bo BISTVENA razlika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pridru?ujem prej?njemu mnenju. Precej je odvisno od sistema, ki bo nalo?en na ra?unalniku. Zavedati se je pa potrebno, da Vista in Windows7 ?e brez ?esarkoli drugega po?ereta tisti GB pomnilnika. Ostale zadeve so videti kar OK. Raje investiraj malo ve? - se spla?a. Npr. Asusi imajo precej dobro razmerje price/performance.

 

Pred dejanskim nakupom prenosnika se zapelji enkrat mimo kake trgovine in si zadevo poglej tudi v ?ivo. Nekateri prenosniki (sploh najni?ji cenovni rang) so narejeni res povr?no in si ravno ne predstavljam dela na njih.

 

Zavedam se, da je denar vlo?en v ra?unalnik (in avto) ena najbolj neoptimalnih investicij - vrednost nenormalno pade ?e v zelo kratkem ?asu. Ampak kaj ?mo, to danes niso ve? luksuzne dobrine, ampak nuja.

Visit Travel Photo Blogging - The place to discover your next vacation destination

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja stari laptop je star 10 let in bi moral nekaj zamenjat ampak ni ?oldi za take norije.

 

Hvala za odgovore bo kar ostal tam ker je ker ko ga bom kupil pa ?e morajo laufati Win7, z Offici ta take osnovne stvari, morda tudi Autocad.

 

Kaj je min za normalno delovanje Win7?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj je min za normalno delovanje Win7?

 

Poglej si tole. Jaz bi gledal kar tisto, kar je navedeno z zeleno barvo.

http://social.technet.microsoft.com/Forums...b-9f54bca70c5c/

 

Uradno je seveda tole:

http://windows.microsoft.com/en-US/windows...em-requirements

Visit Travel Photo Blogging - The place to discover your next vacation destination

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozna kdo dobre slabe strani

Uporaba za internet in malo pisarni?kih aplikacij

 

post-24-1307693981_thumb.jpg

 

Premalo rama in AMD-jev proc sta NAJVE?JI pomankljivosti tega kompa.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam si reci da s tem pa ne bo? falil, proc malo ?epa samo za tist kar ga ma? namen met je top ?it, al kako se re?e. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e sem dobro pogledal, slab?a grafika , isto diska, slab?i processor, ve? rama, nima posebej numeri?ne tipkovnice,....

 

Js bi se odlo?il za prvega, pa ?e cnej je.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?eprav na spletni strani se podatki razlikujejo Pi?e da je AMD

http://www.proksi.si/product_info.php/products_id/55260

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.