Skoči na vsebino

Zimske gume 2011


LabiGT

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 191
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Pozdravljen na forumu in dobrodo?el.

 

 

Hja, te?ko bo? ta dva pojma skup spravu. Dobre gume oziroma premium imajo tudi premium ceno.

 

Cenovno ugodne pa ?al niso top gume in imajo pa? pomanjkljivosti.

 

?e se bo? obrnil na top gume ne bo? zgre?il ne z GoodYear UltraGrip8, Dunlop WinterSport 4D, Continental WinterContact TS830, Michelin PilotAlpin 4, pa morebiti ?e recimo z Nokian WRD3.

 

Razred ni?je pa ?e vedno OK so recimo Vredestein, Pirelli, Fulda, Bridgeston in ta nova Sava.

 

Ostalo pa jaz ne bi natikal na svoj avto, ?e se ma? vsaj malo rad.**

 

 

 

 

 

**sigurno sem ?e kak?ne spustil, da me ne bo zdele kdo lin?al zakaj nisem omenil teh pa teh. :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen novinec!. Mogo?e se spla?a razmisliti ?e o tistilih Kleber, ko je Labi omenil - par postov vi?je na tej strani (on je res maher Gumenjakar, hehe)! :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to kar je boss rekel. s tem da ce smo picajzlasti pirelli so premium, nokian pa ne...

 

ce bos najdu specificno se fulda kristall montero 3 in prej omenjeno kleber, ti dve sta tud nekje vmes med ceno/lastnostmi

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak kake cene so si na novo omislili vulkanizerji .... menjava, ventil?ki in centriranje za 18 colske (letne za letne) so mi ra?unali 72? - dodatno je k ceni pripomoglo dejstvo, da imam na ventil?kih senzorje pritiska, kar naj bi podra?ilo menjav :ne vem:

 

 

Mene je prislo 45? (35? menjava in 10? za hranjenje gum) ... Prav tako 18"... rpav tako senzorji tlaka :) ...

 

Lokacija: Ladja pri Medvodah... ze omenjen Lustrek :bravo:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Danes sem opazil eno zanimivo stvar,sicer pri menjavi letnjakov na zimake sem opazil, da sta ZADNJI dve gumi bilj obrabljeni kot sprednji dve in to pri avtu ki si z zadnjim pogonom samo "pomaga", prioriteta je se vedno sprednji pogon.??

 

Kaksna ideja kako pride do tega fenomena?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a tlak je pa isti?

a je notranji rob al zunanji bolj obrabljen?

 

Tlak je enak, ker je tud obremenjenost koles spredaj-zadaj skoraj enaka, ker se ve?inoma vozim sam.

 

Celotna tekalna povr?ina je bolj obrabljena, na sredini cca 15-20mm od roba, je logi?no da je malo druga?e, kar pa je vmes pa je enako obrabljeno.

Malo sumim da je na to vpliva zadnji LSD, ker imam veliko ostrih zavojev, kratkih ovinkov, ?e ho?em samo v parking box zapeljat, to ziher ?e dela.

Je pa tudi verjetno ko ga do daske pospe?ujem, se prav ?uti kako zadnja koles nekaj ?arajo. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Manj driftaj pa bo prec bolj? :hudicek:

 

Tam se obrabljajo vse 4, tako da to ne moret bit vzrok. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No to pa ni ?ist res - pri driftu najbolj trpi zadnji par, prednji pa ve?ino ?asa sledi za?rtani liniji in redko pri 4wd tudi zdrsne tako, da drifterji ve?ino menjajo samo zadnje gume .

 

Pr men to ne pali sprednji pogon dela VEDNO, zadnji pa po potrebi min mislim da je 10%, pa do 50%.

Je pa res da zadaj bolj opleta. :ne vem:

Samo je pa zadaj avto malenkost la?ji, tako da sila n apodlago in je sam oprijem koles v ovinku, malenkost bolj nagnjen proti zdrsu. :ne vem:

Skratka ni logike.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej Boss, a ni tako da imajo Drifterji ve?inoma itak zadnji podon, razni Bavarci, Silvie, Supre, Rx7-ice itd. :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Optika je ok, ker nobena guma ni pobrana samo po zunanjem ali pa notranjem robu.

Pomoje bo mogu bit ve?krat parkiran, pa ne bo te?av. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa so vse ?tiri gume iste znamke? Ampak mislim da bi to sam pogruntal.

 

Pri meni so se sprednje in zadnje enako obrable, verjetno zaradi ovinkaste ceste do slu?be (seveda sem od vseh sodelavcev najhitreje odpelal ovinke).

Mel pa sem GY Eagle F1 asymetric 225/45-17 in to celih 20kkm, od tega se je ?ena s temi vozla ca. 8kkm.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem gume menjal pri Avtoservisu Lu?trek v Medvodah... Zelo zelo so ugodni.

Pogledal sem si cene pnevmatik na njihovi spletni strani http://www.avtoservis-lustrek.si/spletna-trgovina/, kupil gume 205/65r16 Dunlop SP Wintersport in dal za vse skupaj z menjavo in centriranjem 155?... kot sem gledal drugje, za ta denar nisem dobil niti gum kaj ?ele vse skupaj...

Z osebjem sem bil zadovoljen, gu?ve ni bilo pretirane, po?akal cca.15min in bil ?e na vrsti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem gume menjal pri Avtoservisu Lu?trek v Medvodah... Zelo zelo so ugodni.

Pogledal sem si cene pnevmatik na njihovi spletni strani http://www.avtoservis-lustrek.si/spletna-trgovina/, kupil gume 205/65r16 Dunlop SP Wintersport in dal za vse skupaj z menjavo in centriranjem 155?... kot sem gledal drugje, za ta denar nisem dobil niti gum kaj ?ele vse skupaj...

Z osebjem sem bil zadovoljen, gu?ve ni bilo pretirane, po?akal cca.15min in bil ?e na vrsti.

 

Za 4 komade novih zimskih gum??? To je res potem nora cena, ?e je ?e datum proizvodnje okej, potem lahko le ?estitam za nakup! :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa so vse ?tiri gume iste znamke? Ampak mislim da bi to sam pogruntal.

 

 

 

Mojster aprila sem kupil Michelin Pilot Sport 3, vse 4 nove, vse 4 so isti datum isto poreklo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je zadnji diferencial mogo?e dosti bolj agresiven? Sodelavec je zdajle menjal BMWja za (pazi to!) A4 2,5 TDI quattro in pravi, da ?e ga na mestu namota in obra?a se ?uti, ko zadaj dela diferencial in ho?e avto kar malo preskakovati, ga zadaj poriva naprej in zadnji konec na stran (kot bi bil za?vasan diff). Probaj to. Je pa res, da pri tebi ni konstanten 50-50 AWD tako, da mogo?e to dela le v ostrih ovinkih kot si napisal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadaj JE LSD, avto ?e sam po sebi zelo malo zavije, pomoje je to zarad tega.

Ko se peljem iz idrije, ?ez Govejk proti ?irem, se mi na parih ovinkih zgodi da enostavno zavijem do konca, da volan udari, pri normalni vo?nji.

Kolk pogona je zadaj normalno med 10 in 50%, tako da to ni glavni krivec, povrh tega pa ima ?e neko "samozaznavo"(ki mimogrede dela bol za en kur.) podlage, sneg-makadam-asfalt + obremenitev, pol pa nekako dolo?i do max kolk pogona gre nazaj.

Je pa res ?e izklopim DSC pol ho?e it skoraj samo naravnost, trga volan iz rok, skratka, ?e nisi pripravljen, ti lahko polomi prste. :( , zato tega na suhi cesti sploh ?e nisem probal izklopit, na makadamu, al pa natravniku od bratranca pa :hudicek: .

Pa niti ni treba tega izklapljat, ker ima visoko toleranco-pusti veliko predno se elektronika vme?a in za?ne "popravljat" moje "napake".

Se mi je zadnji? zgodilo v kamniku, na kami?ki "obvoznici"(?iva drsalnica) da sem ga z 2. stisnil in je vsa 4 kolesa isto?asno zavrtel popolnoma v prazno, pa tega sploh ni po?tudiral. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se mi je zadnji? zgodilo v kamniku, na kami?ki "obvoznici"(?iva drsalnica) da sem ga z 2. stisnil in je vsa 4 kolesa isto?asno zavrtel popolnoma v prazno, pa tega sploh ni po?tudiral. :blush:

 

Kolega YavarYe X6V6!

 

 

Glede na napisano me niti ne ?udi da elektronika ni posegla vmes! Ker ni bilo razlike v hitrosti vrtenja med kolesi, avtomobila verjetno tudi ni zana?alo (senzorji niso zaznali zana?anja karoserije), kot volana pa tudi ni bil "kriti?en".....torej, algoritem ra?unalnika ni imel nobene osnove da bi ukrepal.

 

Pa varno in z pravo mero strpnosti na cesto!

 

Lp Active

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se mi je zadnji? zgodilo v kamniku, na kami?ki "obvoznici"(?iva drsalnica) da sem ga z 2. stisnil in je vsa 4 kolesa isto?asno zavrtel popolnoma v prazno, pa tega sploh ni po?tudiral. :blush:

Kolega YavarYe X6V6!

Glede na napisano me niti ne ?udi da elektronika ni posegla vmes! Ker ni bilo razlike v hitrosti vrtenja med kolesi, avtomobila verjetno tudi ni zana?alo (senzorji niso zaznali zana?anja karoserije), kot volana pa tudi ni bil "kriti?en".....torej, algoritem ra?unalnika ni imel nobene osnove da bi ukrepal.

 

Pa varno in z pravo mero strpnosti na cesto!

 

Lp Active

 

Alo brez panike peljal se nisem NITI 30 na uro, ?e bi pretiraval pol bi mi blo jasno.

Senzor za zana?anje je SAMO eden, med voznikovim in sovoznikovim sede?em.

Kota vola sploh ni blo, je bil naravnost.

To da je zakopal na vsa 4 kolesa je zanimivo to , da je znal vklopit 50:50 pogon, ni pa pokapiral da je v prazno. :blush:

 

Strpen pa sem bil od Jeprce do Kamnika ker je pred mano ena gospa s klijotom kontantno vozila 55 na uro, ne glede kolk je bla omejitev, verjemi da sem bil strpen in ji nisem blendal,trobi, ti??al v rit, pa ?eprav sem se vozil vsaj 10 minut dlje kot bi se po omejitvah.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.