Skoči na vsebino

Zimske gume 2011


LabiGT

Priporočeno sporočilo

Ok, potem o?itno jeklena plati??a na katerih imam zimake na Proceed-u, ne bodo povsem ustrezala - ali pa?? Imajo ET 51 in oznako 6Jx6.0 ali nekaj takega. Kolk bi blo narobe, ?e bi vseeno dal ta plati??a na novo M6?

 

Pa ?e nekaj naglas razmi?ljam: Kolk bi blo narobe (razen tega, da dimenzija ni homologirana), ?e bi dal gor kar vse skupaj kar trenutno imam, se pravi gume dimenzij 205/55/16 na novo M6? :ninja:

 

P.S. Verjetno bo najbolj?, ?e nabavim cel nov komplet... <_<

 

lahko das od kie, edino ti bojo mogli dat kaksen centrirni obroc (sredinjska luknja ni ista), ampak to je najmanjsi problem...

 

glede 205/55 16...mal je prevec razlike glede ne 205/60...ampak recimo, da bi se dal

 

a si ti 15ke naro?il za to ceno al samo 2? Ta guma je 100? kos druga? :huh:

 

195/65 15 itak

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 191
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

glede 205/55 16...mal je prevec razlike glede ne 205/60...ampak recimo, da bi se dal

 

Sem ?e testiral - ?e da? gume 205/55-16 namesto 205/60-16 je obseg gume precej manj?i - avto je cca 2 cm ni?ji ?tevec pa ?e dodatno ka?e vi?jo hitrost od dejanske za cca + 5km/h pa tudi ?tetje razdalje malo spremenjeno - ?tevec ka?e ve? kilometrov prevo?enoih kot dejansko. Zaradi tega se poraba ?ude?no zmanj?a. Odlo?itev je tvoja

 

LP

Pozdrav

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ?e testiral - ?e da? gume 205/55-16 namesto 205/60-16 je obseg gume precej manj?i - avto je cca 2 cm ni?ji ?tevec pa ?e dodatno ka?e vi?jo hitrost od dejanske za cca + 5km/h pa tudi ?tetje razdalje malo spremenjeno - ?tevec ka?e ve? kilometrov prevo?enoih kot dejansko. Zaradi tega se poraba ?ude?no zmanj?a. Odlo?itev je tvoja

 

LP

 

Av?, Mazde so ?e tako in tako original precej nizke, tako da tole res ne bo dobro. ?e s staro M6 sem na vikendu od star?ev od moje skoraj vedno rahlo podrajsal s spodnjim delom odbija?a na klan?ini pred hi?o, tako da tole ne pride v po?tev. Bom kar kupil nov komplet. Hvala vsem za info. ;)

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Letos bo morala na?a trojka na preobutev, ?e pred nakupom pa me zanima pomembnost detajla iz homologacije.

 

Namre?, opa?am, da je pri ve?ini ponudnikov (tudi spletnih) nemalo modelov zimskih gum priznanih proizvajalcev po ugodni ceni za dimenzijo 195/65/R15 91 T, v mojem karton?ku pa homologacija navaja dovoljene gume te velikosti (15") le v razli?icah 195/65/R15 91 H in 195/6/R15 85 Q.

 

Razlika med hitrostnim razredom T in H je ob?utna (tudi do tretjine).

 

Naklju?na primera:

 

http://www.mimovrste.com/katalog/pnevmatike.php

 

 

Seveda bi s cenovnega vidika raje posegel po nosilnem in hitrostem razredu T, ki je cenej?i, a ne vem, ali bi bil v tem primeru v kakem ve?jem prekr?ku.

 

Prosim za odgovor, hvala vnaprej.

 

Lp.!

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa? ima T malo manj oja?ane boke ?e se ne motim?? A hitrostni razred se vedno lahko ni?a?? Ve? vem da lahko ima?...za ni?jega pa nisem vedel...?eprav, sej meni tako ali tako pride v po?tev samo vi?ji :) :)

 

za zimske gume lahko gre? do 2 hitrostnega razreda razreda navzdol. S ceno pa tudi :)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem razmi?ljal z amojo M6:

 

Nokian 215/50 R 17 95V WR G2 XL

 

za ugodnig 127? z DDV. TOP ?it gume za realtivno nizko ceno.

 

Kaj pravite ?

 

Morma samo ?e DOT pogledat da niso slu?ajno lanske ali predlanske.

 

guma sicer ni top sit ( http://www.motorevija.si/datoteke/tabela%20zim%2009%202.gif )

je pa cena huda ni kaj

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kje si to na?el?

 

 

tukaj

 

guma sicer ni top sit ( http://www.motorevija.si/datoteke/tabela%20zim%2009%202.gif )

je pa cena huda ni kaj

 

 

Ocena ADAC 2010 je srednja, ampka poglej natan?no kje je slaba, predvsem v kategorijah ki niso toliko pomembne. Na vla?ni cesti in snegu se odre?e malce slab?e ampak spet ne toliko slab?e. Ostael kategorijem kjer guma ni dobra niso pomembne.

 

Primerjaj te rezultate z Dunlopom ali GY in vidi? da ej ?e vedno Top?it, vsaj tako mislim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok se enkrat, nokian ni top sit, ampak za to ceno, sploh nimas kaj razmisljat :bravo:

(dunlop je spredaj...velik bolj, sploh z novo 4d)

 

EDIT:

 

brez veze.

 

tip jih nima ve? na zalogi. Pa sem se ?e veselil da bom pri?paral 300?. Ni?, pol pa GY ali pa Dunlop.

 

?ena jih ima na Pe?oju in so kr kul tudi v praksi, v glavnem dobr egume za relativno malo denarja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak kake cene so si na novo omislili vulkanizerji .... menjava, ventil?ki in centriranje za 18 colske (letne za letne) so mi ra?unali 72? - dodatno je k ceni pripomoglo dejstvo, da imam na ventil?kih senzorje pritiska, kar naj bi podra?ilo menjav :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa tukaj: http://www.gumax.net

 

Goodyear UG8+ 205/60 R16 92H - 108,50 eur

Dunlop WS 4D 205/60 R16 92H - 106,60 eur

 

Prakti?no najceneje kar sem na?el, razen ?e se kje skriva past (npr. stare zaloge s starim DOT-om ipd.).

 

a niso te gume nova revizija? po mojem nekaj ekstra stare ne morejo bit...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Labi a te je Boj? klical glede tega, da mu vulkanizerji svetujejo druge gume za CX-7 kot pa so WS 4D ali pa UG8, ?e?, da za SUV-e in terence naj bi bili namenjeni drugi modeli. Men se zdi tole mal pretiravanje sej CX7 je samo par 100kil te?ji kot ?estka pa itak je za po cesti vozit in ne za v neke makedamske klance rinit?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.