Skoči na vsebino

Zimske gume 2011


LabiGT

Priporočeno sporočilo

mam en problem...

 

na avtu imam skoraj nerabljene zimske pnevmatike z ca.6 mm profila, vendar so delane v 49 tednu 2007... o?itno so dali gor neko staro zalogo preden so ?li avto prodajat.

 

Zdej pa ne vem a jih naj ?e vozim to sezono al niso ve? sigurne in je bolje menjat?

 

Malo me pizdi, ker moram spomladi kupit ?e nove letne :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 191
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

mam en problem...

 

na avtu imam skoraj nerabljene zimske pnevmatike z ca.6 mm profila, vendar so delane v 49 tednu 2007... o?itno so dali gor neko staro zalogo preden so ?li avto prodajat.

 

Zdej pa ne vem a jih naj ?e vozim to sezono al niso ve? sigurne in je bolje menjat?

 

Malo me pizdi, ker moram spomladi kupit ?e nove letne :(

 

pomoje bi morale bit ?e ok vsaj ?e so bile skladi??ene na suhem.

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men se zdi, neumno da mu das ne ZS, ce je cel topic zimske gume in si nekak pomagaamo z nasveti pa kje kupit ceneje itd itd...vsi bojo profitiral ce das tuki naslov kupec in prodajalec....

jaz bom kupil pri lasicu in sicer dobim nazaj ddv... :punk:

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko dam tudi na forum, ampak vem, da na nekaterih je izrecno prepovedano lepljenje strani s prodajo, ker bi lahko to pomenilo tudi neke vrste ogla?evanje, ?e me razume?. Lahko pa dam, pa da vidimo, kaj bo (ker navodil nisem ?el prebirat):

 

www.avtogume.com

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

avtogume.com je kul..edini minus je, da te opalijo pri montazi

tko da najboljs je, ce kupis tam pa montiras recimo za LJ: BTC tam se mal naprej kjer je kia pa toyota/lexus...se da brez racuna pa take

se ena pocen varianta je pri ruskem carju

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem kupil 16 alu feltne (vedno jih nekdo prodaja po oglasih, isci rabljene 5x114.3) in bom kupil zimske gume 205/60 16

 

boljs je met mal ozjo gumo za pozim (aquaplaning pa sneg), meni osebno je tudi bolj prakticno ce mam poseben komplet za zimo in poleti

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

super... hvala ti

 

ko si ravno omenil da si kupil lita plati??a... v?asih so govorili, da je za zimo bolje met jeklena, ker je alu pozimi bolj krhek... je sploh kaj na tem?

 

Ker potemtakem bi js te trenutne lite porabil kar za zimo... spomladi sem mu mislil tako ali tako privo??it nove felgice B)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam... sam imam litke tud za zimske 16" in to bo zdaj ?etrta zima. So pa original Mazdine iz stare ?estice in edino kar sem opazil, da za?nejo pozimi rumenet - ampak tud zato je re?itev, malo bolj groba polirna pasta pa se feltne spet svetijo v originalni barvi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js mam tut litke ze ves cas za zimo pa je vse kul.

mam zdj 4 komplete litk... :blush: no, tehni?no je en samo za-aran na Xedoski, tko da 3. :)

 

evo recimo:

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=5216200

 

prever sam kok ma? ET. bli?je si, la?je je, ampak ?e ni to?en je bolj?e da so bolj notr kot bolj ven (se pravi bolj?e da je ET ve?ji, ker lahko z distan?niki re?uje?. ?e so preve? na ven ti lahko kolotek zagrabi, instant rja.)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

poglej na original felgo, najla?je. Za manj?o felgo je ET na?eloma lahko ?isto enak, ?e bo manj?i ga bo ven ti??alo, ?e bo ve?ji lahko po podvozju riba?. Kok fore je pa, lahko pa izmeri? sam. :)

 

?e so te:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/4-MAZDA-6-1...#ht_2095wt_1182

 

potem je ET55. Glej enakega. PA glej da felga ni pre?iroka za 205 gumo... Mora bit od 6-7 nekje, eventuelno 7.5...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zdej sem mal ?el pregledat cene in prera?unat... ?e vedno me pride 100? cenej ?e kupim 205/60R16+ rabljena lita ali nova jeklena plati??a za okol 70?/kos, kot pa ?e grem kupit samo pnevmatike 215/50R17 :huh:

 

Ne morem verjet da je razmerje v ceni med R16 in R17 -> 1:1,8 :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

potem je ET55. Glej enakega. PA glej da felga ni pre?iroka za 205 gumo... Mora bit od 6-7 nekje, eventuelno 7.5...

 

za 205 je ideal 7.5 sirine...7 je tud ok

vse kar je manj od tega pa je "balon party" oz "komfort voznja"

 

zdej sem mal ?el pregledat cene in prera?unat... ?e vedno me pride 100? cenej ?e kupim 205/60R16+ rabljena lita ali nova jeklena plati??a za okol 70?/kos, kot pa ?e grem kupit samo pnevmatike 215/50R17 :huh:

 

Ne morem verjet da je razmerje v ceni med R16 in R17 -> 1:1,8 :ne vem:

 

spremljaj avto.net vsak dan, bos najdeu kakega, ki prodaja od prejsnje 6-ke 16col...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, potem o?itno jeklena plati??a na katerih imam zimake na Proceed-u, ne bodo povsem ustrezala - ali pa?? Imajo ET 51 in oznako 6Jx6.0 ali nekaj takega. Kolk bi blo narobe, ?e bi vseeno dal ta plati??a na novo M6?

 

Pa ?e nekaj naglas razmi?ljam: Kolk bi blo narobe (razen tega, da dimenzija ni homologirana), ?e bi dal gor kar vse skupaj kar trenutno imam, se pravi gume dimenzij 205/55/16 na novo M6? :ninja:

 

P.S. Verjetno bo najbolj?, ?e nabavim cel nov komplet... <_<

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sem naro?il Badyear Ultra Pimp 8... aja, ne, tisto je za drugi avto... za Mazdo pa GY Ultragrip 8. Dal sem cca 260? z dostavo vred. Bom poro?al, kako se bodo obnesle.

 

a si ti 15ke naro?il za to ceno al samo 2? Ta guma je 100? kos druga? :huh:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

avtogume.com je kul..edini minus je, da te opalijo pri montazi

tko da najboljs je, ce kupis tam pa montiras recimo za LJ: BTC tam se mal naprej kjer je kia pa toyota/lexus...se da brez racuna pa take

se ena pocen varianta je pri ruskem carju

 

Vedno montiram pri kolegu, ki ima ceno monta?e 5? na komad. Problem je samo, da je v Ra?ah in je verjetno marsikomu iz poti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.