Skoči na vsebino

Mazda 6-karavan: voda v vozilu


Priporočeno sporočilo

Zdravo!

 

Prosim vas za nasvet, ?e je kdo od mehanikov z mazde prisoten. Kot re?eno imam:

 

Mazda 6-karavan

Letnik: 2007

Motor 2.0 cd

 

V vozilu je voda pod sovoznikovim sede?em in zadnjim na isti strani. Zanima me, ?e ima to vozilo kak?no hibo glede tega oz. kak?no tovarni?ko napako, da ne i??em vse povprek.

Kaj sem ?e naredil:

-raztavil sem plastike pri brisalcih in pogledal ?e slu?ajno tam pride voda. Potipal sem filter kabine, ki je videti suh, ?e bi slu?ajno voda pri?la od tam, ampak tudi ni videti nobenega listja ali borovih iglc tam.

-Razmontiral sem plastike na tleh na vseh ?tirih vratih in ugotovil da je voda oz. da je mokro samo pri sovoznikovem sede?u in na isti strani zadaj. Stranka je tudi omenila, da je imela vodo v zadnjih vratih? kako je s tem pri Renault meganu je naprimer hiba da pu??a ne zvo?niku....

 

Nekaj sem zasledil na formu, da je nekdo enkrat omenjal da mu klima pu??a, zaradi sponk....

 

Hvala! :vino:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na enem mazdilaku (323F 97 letnik) se nam je zgodila ravno ista zadeva, ker je klima (nimam pojma kako) kadar je obratovala se je potem voda zbirala pod sovoznikovmu sede?em in pa pod predpra?nikom tistega mesta, ki se nahaja za sovozni?kim sede?em! Lahko da je podobna zadev??na! :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je pestilo tudi mojo biv?o ?estico in je bil res problem v odtoku za klimo. Ker so servisirali v garanciji ?al ne vem kaj so naredili, da je bilo pol OK.

 

ista zadeva pri men, ksno leto nazaj, zama?en odtok za vodo!!!!!!

p.s. ni nujno, da od zunaj na vidi? iglic in...mor? vodo vlit skozi in vidi?, ?e odteka!pobaj!druzga ne more (skoraj) bit! al pa res odtok od klime!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

verjetno je res zabasan oddu?ek za odtok kondenza ki nastaja pri delovanju klime,imel enak problem od tete mo? na svoji ?estki. :ne vem:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Kolko se spomnem se vsa voda iz klime zbira pod sredinsko konzolo in je od tam speljana proti sovoznikovi strani. Ce pogledas pod armaturo na sovoznilovi strani bos videl kje gre cev skozi karoserijo na zunanjo stran. Tam odstranis plastio in z ?ico ??isti? odtok.

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 let kasneje...

Meni kaplja v kabini pri spoju posode preden gre kondenz iz vozila. s?istil sem z 4 mm zajlo iz zunanje strani potisnil sem jo lahko 15 cm v posodo, seveda je bila zajla cela mokra a nekega mo?nega odtekanja vode ni bilo, v kabini je ?e vedno kapljalo. probal sem tudi z 4 mm cevko pihati skozi  in se zrak sli?i.

 

Ima kdo ?e kak?no idejo kako o?istiti brez razdiranja armaturke?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni kaplja v kabini pri spoju posode preden gre kondenz iz vozila. s?istil sem z 4 mm zajlo iz zunanje strani potisnil sem jo lahko 15 cm v posodo, seveda je bila zajla cela mokra a nekega mo?nega odtekanja vode ni bilo, v kabini je ?e vedno kapljalo. probal sem tudi z 4 mm cevko pihati skozi  in se zrak sli?i.

 

Ima kdo ?e kak?no idejo kako o?istiti brez razdiranja armaturke?

a nima mazda odu?ek za kondenz - si ?el po tem odu?ku? Lahko pa da se je enostavno cev za odvod snela....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po tem odu?ku sem ?el in ni cev gor nataknjena ampak je kar del ohi?ja oblikovan v cev in gre skozi vezno steno ven

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Zadeva je pod avtom na sovoznikovi strani. Tudi men je zalivalo kabino in to ne malo, tako da sem enga mojstra od tu pobaral.

Avto treba dvignt, verjetno je fino, ?e je na dvigalu, ne vem, kolk se kej steka, ?e visi. K avtu pristopi s sprednje strani in tam nekje, kjer so noge od sopotnika, se vidi ena cevka, lul?ek ki gleda ven brez cevi ali ?esarkoli (vsaj pri men je bilo tako). Taj not sem ?oknil s trdo ?ico, potegnil ven smeti in zraven se je uscala voda, ki je o?itno sedela zbrana nekje. Od takrat ni ve? te?av z zalivanjem kabine.

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem uspel odma?iti cevko po kateri te?e kondenz ven ampak ne vem kako je mo?no, da vseeno te?e na notranji strani pri spoju med dvema plastikama in pri vijaku.

 

tu sta posnetka

 

https://youtu.be/QSkzrajbfQs

 

https://youtu.be/mvzHar627uc


A kdo ve kako gre narazen armaturka v tem delu? Ker druga mi ne preostane ve? kot, da vzamem narazen in zatesnim spoje

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po dezju, ko odprem prtljaznik, mi ven zacne tect voda. Tece pri tistem mehanizmu za kljucavnico in na levi in desni strani kjer so tiste gumice za odvodnjavanje. Zanima me ce ima kdo podobne izkusnje in kje gre ta voda sploh notri.?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.