Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko te nekdo "prepogumen" prehiti in v istem trenutku sko?i to?no pred tebe, da ti total ukrade zavorno pot, ?e bi bilo potrebno zavirat! NEPRECENLJIVO! :notworth::wacko:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, bo kr ena od mazd, natan?neje ta, ki je bila uvo?ena iz Italije :(

 

Ta rumena? Ker nisem ziher ce ni vajper tud......never checked

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lih vajper je trenutno taproblemati?en, 6ka je pa iz nem?ije in upam, da ne bo ?e njej lih zdj za?el kej dogajat :zvizga:

 

Ka ga pa base?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ?e najve?ji problem, ker se niti ne ve kaj je narobe. No ja, ve se kaj je narobe, ne ve se pa zakaj..menjal ?e vse ?ivo in mrtvo, pa ?e zmer crkuje ko je mrzu. V kratkem ?e enkrat pomerim kompresijo v upanju, da ni ravno plin svojga davka vzel na ventilih <_<

 

Poleg tega so spet problemi s centralnim in sem dons dal odstranit komplet aftermarket napeljavo, nanovo zrihtat z drugim modulom, nakar pridm domov in voznikova vrata ?e no?ejo zaklepat/odklepat z daljincem :bravo:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ?e najve?ji problem, ker se niti ne ve kaj je narobe. No ja, ve se kaj je narobe, ne ve se pa zakaj..menjal ?e vse ?ivo in mrtvo, pa ?e zmer crkuje ko je mrzu. V kratkem ?e enkrat pomerim kompresijo v upanju, da ni ravno plin svojga davka vzel na ventilih <_<

 

Poleg tega so spet problemi s centralnim in sem dons dal odstranit komplet aftermarket napeljavo, nanovo zrihtat z drugim modulom, nakar pridm domov in voznikova vrata ?e no?ejo zaklepat/odklepat z daljincem :bravo:

 

Ajoj gripa...si maf tudi?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap, najprej o?istil mojega, nato zamenjal s kolegovim in ista pesem. Prav tako s senzorjem za temperaturo zraka, temperaturo vode, potenciometrom lopute, motor?kom za ?tandgas, akumulatorjem, kabli, sve?kami, ?i??enjem lopute in nastavljanju base idle-a.. Za vsak slu?aj bom za probo zamenjal ?e cev med airboxom in loputo ter vakum cevke, ?eprav mi ne izgledajo, da bi kakorkoli ble preparene ali na?ete, potem gre pa res na ordinacijsko mizo in odprtje glave :D

 

Ne, da ne bi delal, ker ko se ogreje lavfa k urca, grize me samo, ker ne dela vse tko k bi mogl..

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Facelift ima ?e OBD2 ampak niti ene napake ne poka?e, je pa vseen nekaj narobe v zvezi z me?anico pri hladnem motorju. Potem ko crkne traja kar nekaj ?asa preden nazaj v?ge..po bencinu pa takrat ne smrdi, tko da imam na sumu pomankanje bencina al pa kompresije. Prvo mo?nost sm recimo da zaenkrat izklu?u, ker dela benz pumpa normalno brez cukanja ko je ogret :ne vem:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Facelift ima ?e OBD2 ampak niti ene napake ne poka?e, je pa vseen nekaj narobe v zvezi z me?anico pri hladnem motorju. Potem ko crkne traja kar nekaj ?asa preden nazaj v?ge..po bencinu pa takrat ne smrdi, tko da imam na sumu pomankanje bencina al pa kompresije. Prvo mo?nost sm recimo da zaenkrat izklu?u, ker dela benz pumpa normalno brez cukanja ko je ogret :ne vem:

 

Se prav, da se ti je vrjetn neki razstelal. Kaze na znake, da gorivo in zrak nista v pravem razmerju...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam, da je res ?e kej ro?no nastavljivga, ?eprov me skrbi dejstvo da je to VVT ma?ina in so samonastavljivi ventili, tko da razen menjave najbr? ne pride kej cenej?ga v upo?tev :angry:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam, da je res ?e kej ro?no nastavljivga, ?eprov me skrbi dejstvo da je to VVT ma?ina in so samonastavljivi ventili, tko da razen menjave najbr? ne pride kej cenej?ga v upo?tev :angry:

 

Ventili so hidravlicni o tem ni dvoma... probi mal loputo nastelat ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ventili so hidravlicni o tem ni dvoma... probi mal loputo nastelat ;)

 

To misli? nastavitev prostega teka oz. base idle? ?e naredu in nobene spremembe. Zanimiv je tud, da olja in antifriza ne pije ni?, se prav so ?e edin ventili lahko tisti, ki ne dihtajo.

 

Nej gre ?e enkrat h vragu,da dobim taprav razlog za 1.8+?pera swap :hohoho:

Pa sej, a ti ni ?e takrat, mislim da je @mazda_mx uporabnik, po testiranju govoril da je neki s kompresijo?

 

Je bila na sumu ?e ko sem bil prvi? na valjih, kasnej sva z njim testirala kompresijo in je bila v mejah normale okoli 11-12 barov. Od tega je zdj ?e en let in lahko da se je situacija ?e spremenila.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ga?per, ?e je motor na poti v ve?na lovi??a, potem lahko to spelje? kot vodo na svoj mlin in vgradi? nekaj mo?nej?ega, saj si pogosto negodoval ob zmogljivostih 1.6 motor?ka, ki res ni neka RaceLand optimalka. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ve? Ga?o, to ti avto sam govori da no?e bit zapostavljen. Miata ve da bo? dubu otroka in da bo samevala v gara?i ker se bo? ve? ukvarjal z njim. Moja je tudi ka?ljala skoz, ko sm mel punco, zdej k je nimam ve? pa laufa k urca :D To so avti z du?o :P

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hahahh ja oboje kar pravta dr?i :blush:

 

Bo treba kompromis nardit..pozim bo zrd mraza res mogla v gara?o in bo ve? cajta za mulca,polet se bova pa skup vozila pa ?ravfala :danzoman:

 

Zdela ko sm jo ?tartu pri 6° se je na soncu tolk hitr segrela, da niti ni blo ?asa za crkovanje, kar bi ?e pasal v temo pohvalite se. Po kraj?em krogu po soncu me je pa tud jeza minila :)

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.