Skoči na vsebino

Mazda?ki dobrodelni sklad


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni Mazdilakarji!

 

Med spontanim pogovorom s kolegom sem pri?el na idejo, da bi se zbralo nekaj ? (sam sem jih pripravljen prispevat 20, morda tudi 50?), z namenom, da se jih podari kak?ni siroma?ni dru?ini (direktno izro?iti in ne prek Karitasa, Rde?ga kri?a itd.) :zvizga:

 

Naj bo prazni?ni mesec malo bolj vesel za vse oz. ?imve? prebivalcev RS, ne le za premo?ne?e. Pogosto namre? spremljam razli?ne ?alostne zgodbe dru?in, ki ?ivijo v hudem pomanjkanju in katere si ne zmorejo privo??iti prakti?no ni?esar. :(

 

Kak?na se vam zdi moja ideja? :jupiii:

 

 

P.S. - v primeru, da zdru?imo mo?i, da se razblini eventuelne dvome kam bo denar romal, bi predlagal, da bi nas ?lo ve? takrat ko bi denar izro?ili, da ne bom na koncu osumljen da sem organiziral nabirko za nova plati??a, pod pretvezo dobrodelnosti, hehe. :blush:

 

LP!

 

Borut

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 230
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Ideja je vsekakor za podpret.

Bilo pa bi smotrno, da imamo ?e na?rt komu - lahko tudi kaki skupnosti ala varna hi?a, kjer so matere z otroci same itd. Na primer jaz imam tudi veliko cunj, igra?...vse kar se potrebuje.

 

Sigurno pa ne verjamem unicefu, Karitasu..... (moj biv?i ?ef, je tudi biv?i ?ef Unicef Slovenija - tu me je minilo vse....). Zgolj predlog oz. primer: http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocj...tva/varne_hise/

 

Na te dni je vsaka pomo? dobrodo?la.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam, fajn bi bilo nabrati za to?no dolo?eno dru?ino oz. osebo ali pa? ustanovo. Manj kot je posrednikov toliko bolje, tudi jaz sem ?e marsikaj sli?al o teh "dobrodelnih" ustanovah! :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Par 10 eurov sem tudi sam pripravljen dati, ampak obvezno dru?ini in ne kakr?nimkoli dru?tvom ipd., ?e raje pa da se za tisti znesek pla?a ra?une,kupi hrano ki jo ?elijo ipd., ker v teh ?asih ni za zaupat nikomur, folk pa zna tudi mariskaj izkoristiti ipd., tudi ?e niso pri denarju ?e ne pomeni da bo ?lo za prave namene.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Varjanta je tudi za kak?nega invalida ki se zbira za prilagoditev doma invalidskim razmeram. Ponavadi sem doniral kar preko sms-jev (na 1919), nazadnje sem poslal nekaj smsov (po 1EUR) za fanta, ki je izgubil obe nogi na Jahorini, pred nedavnim. :(

 

Potrebno pa je tudi dolo?iti rok, do kdaj bomo zbirali, predlagam da bi bilo do Bo?i?a, npr., saj naj bi bil to velik dru?inski praznik, ?e bomo izro?ali znesek dru?ini. :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jest sm za, bo kak mazda? dal svoj TRR, pa se gor nakazuje ali se bojo cekini dajal v roke?

 

Sem tudi ?e poleti ?tudiral, da bi par cunj ?enkal, ker sem se...khm je men to "pralni stroj preve? skr?il", druga?e gre pa ?e za solidno robo. Sam so cunje bolj poletne, tko da zdej glih ni pravi cajt, i gues.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ima kdo "odve?ni" TRR, da mu ne bi bilo v napoto, da se denar gor naka?e, mislim da bi bilo to ok, ?e ne pa v ?ivo, kaj vem. :ne vem:

 

Obleke, ki so ?e uporabne, pa sem jaz odlagal v zabojnike "Humana", ?e to ?e obstaja ne vem to?no. :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BRAVO Mazda?i, vesel (in vedel) sem, da nismo samo neki plehnati zakompleksani bedniki, brez srca, ki gledajo le na lastno rit, pa? pa privo??imo kaj lepega tudi so?loveku! :jupiii::bravo::ljubezen:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz bom dal, sam povejte kam, zraven pa ne bi ?el, ker ne obstajam :harhar:

 

Ni problema - tud od imaginarnih oseb je denar enako dobrodo?el in vreden.

 

Sem pa zraven - ?e sem ?e okarakteriziran za parazita bom pa ?e kej dal za dober namen. :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer nisem v poziciji, da bi na veliko razdajal, lahko pa ponudim "prosti ?as". ?e mi daste ?as do petka, lahko pripravim "zbirno mesto" za denar.

 

Mislim pa, da kakr?nim koli in?titucijam ne bi dajali, ker imajo zadosti. Slu?ajno vem, kako se invalidno mladino donira in vem, da denarja ne manjka. No, nikakor, da ga imajo preve?, a dosti je tudi posameznikov, ki imajo hude stiske, pa jih nih?e ne opazi. In taki bi bili veseli tudi oblek in igra?.

 

Pa? samo mnenje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, Slivka potem pa pripravi vse potrebno.

 

V nasprotnem primeru pa bom poprosil Grego oz. Bossa, za kak?ne ugodne pogoje odprtja TRR-ja pri eni od njunih bank (Sparkasse je tako ali tako precej ugodna zadeva kolikor je meni poznano), pa da ga magari v ta namen odprem kar jaz. Kontrola koliko je bilo priliva pa bi bil v tem primeru ravno Grega, kateremu so (domnevam) na voljo vsi izpiski oz. e-vpogledi. :P:bravo:

 

Po?asi bomo morali definirati ?e namen zbiranja sredstev. Predlogi (kot smo se ?e zedinili - le kon?nemu potro?niku in ne nekim posrednikom, alla Rde?i kri? itd.)? :vesel:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A zadevo probamo izpelat samo pa? forumsko al probamo zadevo ?e naprej ?erat? (FB scena al pa kj). Glede na to da se misli dobro se zna zgodit da bi biu ?e k?n izven foruma za =)

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no to je lep mazda?ki duh :bravo: se za to, da se da denar dru?ini ne pa organizaciji.

no pa kar se ?e tukaj ti?e, bi pripomnil, da ni potrebno da gre vse v hrano in polo?nice, kdaj je potrebno tudi kak?no novo posteljo ali omaro in ?e bo dru?ina mogo?e porabila denar za kaj takega se z veseljem javim, da jim pomagam sestaviti komplet zadevo :D

 

borut pohvalno :bravo:

 

 

ps- ne me narobe razumet, to je biv samo predlog, ker dobro vem, kaj lahko pomeni nova omara, namesto stare, vla?ne, zatohle razpadajo?e ?katle :rozico:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni problema za trr, samo odprtje ni kar tako-so neke obvezosti ipd. (razen ?e bi ka kdo na novo odprl v na?i poslovalnici nase, je ?e vedno akcija 5 let brezpla?no samo se mora pla?a gor nakazovati), lahko pa dam svojega, se pove datum zbiranja, ko je konec akcije, se dobimo prinesem trr izpisek z nakazili od za?etka akcije zbiranja pa do konca, tako da bo vse tip top in po?teno (mariskateri ve da nisem nategun) ampak ko je denar v igri se da vse karte na mizo in pregleda zadevo. Odlo?ite se in sporo?ite, bi pa svoj trr po privat sporo?ilh poslal tisti ki ?eli, saj veste, forum je javen in mariskateri vidi trr kar pa ni ok.

Je pa potrebno ?imprej priti do nekih info o tistim katerim bi pomagali, jest sem za kak?no dru?ino z otroki, sploh v tem bo?i?nem ?asu so otroci dru?in brez prihodkov oz. z nizkimi dohodki prikraj?ani do tega bo?i?nega vzdu?ja (hrana,obleke,kak?na igra?a), ampak spet je odvisno od denarja ki se bo zbral. Samo ne vem, socialnim centrom tudi ne zaupam preve? oz. verjetno nebi dali tak?nih info, mogo?e kak?en ?asopis kjer imajo te akcije, vem za Slovenske Novice, Nedeljca pa bi morda dobili kak?en kontakt, razen ?e ima kdo mo?nost pridobitve kak?nega kontakta, lepo je potem tudi to dru?ino povpra?ati in se malo dogovoriti a ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz sem za takoj,da ne boste mislili,da smo mi rock-erji brezsr?ni-?e da? od srca se ti zagotovo povrne nekje drugje. :bravo:

Je pa to prava pot Jo?a ,da damo to?no dolo?enim ljudem in ne "dobrodelnim" organizacijam-sem alergi?em,ko sli?im kakr?no koli ime.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vi dajte ?e na to temo, jaz bom pa na?o vpra?al, ker dela na ZPIZU na invalidskih in mogo?e pozna kak tragi?en primer, v?asih mi razlaga kaj se dogaja...

 

Samo ne vem kako je ali lahko ona kar podatke da - v?asih ho?e? dobro pol pa po p*** dobi? <_<

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Grega, v celoti se strinjam s tvojim postom, kak?na dru?ina z otroci, za katero je tale prazni?ni december lahko prava mora - npr. vsi so?olci dobivajo neka darila, nekam gredo, le oni si ne morej privo??iti niti prazni?ne ju?ne ali pa celo kak?ne bolezni v dru?ini itd. :(

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
    • Lani avgusta na tehničnem niso nič opazili...
    • Po parih mesecih obupnih poizkusov končno uspelo. Naša tamala ima na svojem otroškem koleščku 11 redni zobnik in SLX menjalnik. 3 mesece sem se zaj... da bi ji ga naštelal, pa ni ratal. Vsi so mi prodajali teorijo da je ziher skrivljen nosilec menjalnika ali pa menjalnik sam. Iz dojčland naročil orodje za ravnanje nosilcev, poravnal v nulo, pa spet isto sranje. Potem pa danes (končno) opazil, da zobniki rahlo poplesavajo ker očitno en šalabajzer na drugem koncu sveta ni znal zategnit ringa kasete. Zategnil, in sedaj vse dela BP. Ampak je pa trajal.  
    • CIA V opozorilo ostalim da se ne nagibajo na rusko stran.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.