Skoči na vsebino

Pobiranje gum spredaj


Priporočeno sporočilo

Danes prvi tehni?ni in skoraj pogrnem - zaradi pobranih gum spredaj na notranjih robovih. Sicer po moji oceni ni neki drasti?no, vidi se pa da manjkajo vogali na gumah.

 

Seveda letim kuj na optiko kjer sem bil nazadnje lani novembra ko sem po?il na ledu v robnik pri ene 10 km/h na ?ihtu na parkingu. Od takrat nisem niti na kak plo?nik plezal kaj ?ele tre??il kam.

 

Damo avto na ma?ino in glej - znotraj vseh toleranc. ?zmeden?

 

Malo sva se praskala z mehanikom in sva se nekako odlo?la, da gume ?e malo bolj zapreva. Sedaj je ?e vedno znotraj toleranc, a bolj zaprt. Bomo vidlkaj bo. Upam, da mi ne po?re ?e zimskih gum (jutri jih nataknem gor).....

 

Imate tudi ostali ?estkarji te?ave s tem?

 

LP,

S

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes prvi tehni?ni in skoraj pogrnem - zaradi pobranih gum spredaj na notranjih robovih. Sicer po moji oceni ni neki drasti?no, vidi se pa da manjkajo vogali na gumah.

 

Seveda letim kuj na optiko kjer sem bil nazadnje lani novembra ko sem po?il na ledu v robnik pri ene 10 km/h na ?ihtu na parkingu. Od takrat nisem niti na kak plo?nik plezal kaj ?ele tre??il kam.

 

Damo avto na ma?ino in glej - znotraj vseh toleranc. ?zmeden?

 

Malo sva se praskala z mehanikom in sva se nekako odlo?la, da gume ?e malo bolj zapreva. Sedaj je ?e vedno znotraj toleranc, a bolj zaprt. Bomo vidlkaj bo. Upam, da mi ne po?re ?e zimskih gum (jutri jih nataknem gor).....

 

Imate tudi ostali ?estkarji te?ave s tem?

 

LP,

S

 

Nop.Meni jih lepo pobira po celi povr?ini.Res pa je,da imam vedno precej napumpane;recimo sedaj zimake (Dunlop 3D) imam lepo na 2,7 bara.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes prvi tehni?ni in skoraj pogrnem - zaradi pobranih gum spredaj na notranjih robovih. Sicer po moji oceni ni neki drasti?no, vidi se pa da manjkajo vogali na gumah.

 

Seveda letim kuj na optiko kjer sem bil nazadnje lani novembra ko sem po?il na ledu v robnik pri ene 10 km/h na ?ihtu na parkingu. Od takrat nisem niti na kak plo?nik plezal kaj ?ele tre??il kam.

 

Damo avto na ma?ino in glej - znotraj vseh toleranc. ?zmeden?

 

Malo sva se praskala z mehanikom in sva se nekako odlo?la, da gume ?e malo bolj zapreva. Sedaj je ?e vedno znotraj toleranc, a bolj zaprt. Bomo vidlkaj bo. Upam, da mi ne po?re ?e zimskih gum (jutri jih nataknem gor).....

 

Imate tudi ostali ?estkarji te?ave s tem?

 

LP,

S

 

Meni je prvi komplet gum spredaj pobralo pri 12Kkm(Bridgestone 300), ker sem imel pumpane 2,2, sedaj pa imam 2,8 spredaj in jih pobira enakomerno- to je to.. :P
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem imel to na mazdi 5 - pve gume na V (optika). Jaz bi ?el do kakega mehanika ki ima lasersko optiko

 

2. mo?en feler - amortizerji, ?e se avto posede se gumi obremenita na notranjem robu

3. mo?en - seleni (a so spredaj) :blush: , vem da so zadaj...

 

4. mo?en razlog - Divjak! :hudicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem imel to na mazdi 5 - pve gume na V (optika). Jaz bi ?el do kakega mehanika ki ima lasersko optiko

 

2. mo?en feler - amortizerji, ?e se avto posede se gumi obremenita na notranjem robu

3. mo?en - seleni (a so spredaj) :blush: , vem da so zadaj...

 

4. mo?en razlog - Divjak! :hudicek:

 

Tud spredaj so,

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kak pritisk mi priporo?ate spredaj in zadaj za gume Michellin Alpin A4 (195/65 R15)???

Zdaj imam spredaj 2.5bara ,zadaj pa 2.4bara

 

Odvisno je od gume.Jaz Dunlop pumpam na 2,7 spredaj in zadaj in je super.?e bo pa slu?ajno sneg na cesti jih bom malo spustil.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zimske 205 60/16 pumpam na 2.6 spredaj in 2.5 zadaj, letne 225 45/18 pa 2.8 spredaj in 2.6 zadaj.

 

Sem pa pri prej?nji ?estki imel podobne te?ave, k mi je gume pobiralo po robovih (pumpane 2.5 spredaj in 2.4 zadaj) - sem pa zelo hitro ugotovil, da je treba GY Eagel F1 pumpat kar precej in sicer 3.0 spredaj in 2.8 zadaj in se je obraba lepo enakomerno porazdelila.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

huh jaz sem pa mislu da imam velik pritisk k pumpam 2,5....

 

Bil sem pri stipi?u lj fu?ine - ima lasersko optiko.

 

Divjak: dvomim, pri dana?nji strahovladi na cetsah.

 

Bom nalepu sliko gume boste vidl kako je pobrana.

 

torej zdaj sem dal gor dunlop wintersport 3d z 2,4 bar. naj dofilam?

post-3203-1324206621_thumb.png

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja jaz sem na petki pri napa?ni optiki imel popolnoma enak rajf na notranji strani....in to na Dunlop SP Sprot 2000

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja jaz sem na petki pri napa?ni optiki imel popolnoma enak rajf na notranji strani....in to na Dunlop SP Sprot 2000

 

Hja moj je bil ?isto v tolerancah ko so ga dal na optiko. sedaj je ?e vedno v tolerancah a malo bol zaprt. bomo vidli.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja moj je bil ?isto v tolerancah ko so ga dal na optiko. sedaj je ?e vedno v tolerancah a malo bol zaprt. bomo vidli.

 

si delal optiko ?e na zimakih ali teh letnih???

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

si delal optiko ?e na zimakih ali teh letnih???

 

delal sem optiko ?e na letnih. itak mi gredo vse bl k ne proti koncu in bom pa? oreveril kako bo.

 

Letne so pa za stran al? slika je mal vi?je gor....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst tudi pumpam 2.8. Letne (P7 z opasa?em 205/55/16) in zimske GY UG 7+ 195/65/15. Je pa res, da je se nas ve?inoma vozi ve? skupaj prete?no po AC.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi mene zanima, koliko je potrebno pumpati zimake na Xedosu 6. Avto ma 1300 kg (no z mano vred 1400 :D ), gume so pa Goodyear UG 7+ 185/65/14

 

Vulkanizer mi jih na napumpu 2.2 spredaj in 2.1 zadaj, sam sem pa dofilal na 2.6 spredaj in 2.5 zadaj.

 

Je to zadosti ali naj ?e dofilam?

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm zdej pa res ne vem... :ne vem: sem mal naokol potipal, pr vulkanizerjih pa pri kolegih in so me malo po zdravju vpra?al ko sem omenjal 2,7 in celo 3,0 bar.... Navodila pravijo 2,2 za prazen in 2,4 za poln avto.....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm zdej pa res ne vem... :ne vem: sem mal naokol potipal, pr vulkanizerjih pa pri kolegih in so me malo po zdravju vpra?al ko sem omenjal 2,7 in celo 3,0 bar.... Navodila pravijo 2,2 za prazen in 2,4 za poln avto.....

 

Sej so mojemu kolegu,ki sem ga opozoril,da ima na Cliotu prazne gume tudi mojstri vulkanizerji svetovali oz.ga prepri?evali,da je dovolj,?e ima 1,5 bara tlak v gumah. :aaaaa:

Jaz vedno zaupam svojim ob?utkom in izku?njam tukaj na forumu. Razni mojstri pa naj u?ijo "uka ?eljnih"

vse-verjamem,kar mi re?ejo ,press.,tipe.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3.0 je gotovo prehuda, zlasti ?e ima? 15 ali 16 colke gor, ker kolikor jaz razumem; ve? kot ima? col (in s tem ni?je-prese?no pnevmatiko), vi?ji je tlak, se pravi kak?ne 13-colke dejansko pumpamo na kakih 2,1. Svoje trenutne 15-ke imam filane nekje 2,5 ali 2,6 in se mi zdi da je super, morda bi jih ?e lahko dofilal! :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm zdej pa res ne vem... :ne vem: sem mal naokol potipal, pr vulkanizerjih pa pri kolegih in so me malo po zdravju vpra?al ko sem omenjal 2,7 in celo 3,0 bar.... Navodila pravijo 2,2 za prazen in 2,4 za poln avto.....

 

No ceneje se sigurno vozi? ?e nabije? na 3,0, ne vem pa kako izgleda tak tabular v orng snegu ali pa plundri. Namesto oprijema tekalne povr?ine ima? na voljo le 1/3 le te. Tko da jaz ne bi pretiraval.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm zdej pa res ne vem... :ne vem: sem mal naokol potipal, pr vulkanizerjih pa pri kolegih in so me malo po zdravju vpra?al ko sem omenjal 2,7 in celo 3,0 bar.... Navodila pravijo 2,2 za prazen in 2,4 za poln avto.....

 

Ti jih kr poslu?i pa vsakih 20kkm lepo nove gume kupuj, ko bodo pobrane po robovih. :hudicek:

 

Pri meni se zaradi cca pol bara ve?jih tlakov kot je napisano na vratih gume obrabljajo popolnoma enakomerno in z originalnimi Dunlopkami sem prevozil cca 70.000km pa sem bil ?e vedno "roadlegal" z 2,5mm profila, ko so ?le gume v smeti.

 

No ceneje se sigurno vozi? ?e nabije? na 3,0, ne vem pa kako izgleda tak tabular v orng snegu ali pa plundri. Namesto oprijema tekalne povr?ine ima? na voljo le 1/3 le te. Tko da jaz ne bi pretiraval.

 

Vse je odvisno od modela gume - recimo tak zelo ekstremen primer je bila GY F1 GSD3 (smrekca profil), ki je ve?ini pobralo robove inso gume metali v smeti tudi po ?e neprevo?enih 20kkm - sam sem s pritiskom 3.0 dosegel popolnoma enakomerno obrabo na celotni tekalni povr?ini in naredil ve? kot 45kkm.

 

Tako napolnjena guma je dr?ala kot pribita na cesto in sem bil z njo izredno zadovoljen.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.