Skoči na vsebino

nenormalna poraba olja


Priporočeno sporočilo

Avto mi je zadnje ?ase po?rl ogromno olja (3l v 4kkm), kadi ne, ?e pritisnem gas na mestu se vonja mal olje, opazu sm, da je okrog karterja mastno, ampak pod avtom ni kaplice olja, pojma nimam kaj bi lohk blo (tefloni so bli pa menjani lansko leto)... :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 62
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Avto mi je zadnje ?ase po?rl ogromno olja (3l v 4kkm), kadi ne, ?e pritisnem gas na mestu se vonja mal olje, opazu sm, da je okrog karterja mastno, ampak pod avtom ni kaplice olja, pojma nimam kaj bi lohk blo (tefloni so bli pa menjani lansko leto)... :ne vem:

 

wtf 3 litre :( nekej ne ?tima.

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

DOBRODO?EL V MOJEM KLUBU :bravo:

po?asi bo 1l/1000km.

 

A ti povem kaj je? Ma?ini je vro?e.

goni? jo, in pride? domov, ugasne?, ventilator ne dela.

Goni? jo pol ure skupaj.

AC je minimalno v 5k obratih.

 

si pogledal kok je placa?

 

js sm 100% da ji je vro?e... Ker moja tut ni ?rla skor ni? pol je pa za?ela kurit ve? olja ko benza

 

Kadi tut moj ne. Mava oba fajno izgorevanje o?itno. Niti mal ne kadi, pa ni? ni saj na odbija?u... v nulo vse pokuri.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mislim da V6 po?asi izdihujejo...................fantje prizanesite jim kdaj ....ubogi motorji :)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

DOBRODO?EL V MOJEM KLUBU :bravo:

po?asi bo 1l/1000km.

 

A ti povem kaj je? Ma?ini je vro?e.

goni? jo, in pride? domov, ugasne?, ventilator ne dela.

Goni? jo pol ure skupaj.

AC je minimalno v 5k obratih.

 

si pogledal kok je placa?

 

js sm 100% da ji je vro?e... Ker moja tut ni ?rla skor ni? pol je pa za?ela kurit ve? olja ko benza

 

Kadi tut moj ne. Mava oba fajno izgorevanje o?itno. Niti mal ne kadi, pa ni? ni saj na odbija?u... v nulo vse pokuri.

 

Res, da sm na AC vsaj 5-6 dni na teden max. obrati so pa na 4krpm, ob?asno sm jo res pohodu ?ez 5krpm

 

Kajga placa?

 

?e nebom odkril napake me bo razp**** pa po?as zbral dnar za KL-ZE :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni placa pod havbo. zrihti si hlajenje bolj?e.

to je bil moj plan ?e bi ?e metal v ta avto dnar. hladilnik kupit od ?tajerca al pa dat nardit takega. Ve?jega. Pove?at lukno al pa zadi na strani v havbo al pa obstrani v notranji del blatnika (tam ko je resonator drga?)

KJERKOLI

sam da se lufta

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

s havbo (+ zadnji odbija?) so bli itaq plani ?e za letos, ampak mi zmeri pride neki vmes, (letos npr. sklopka, srna, policaji), me zanima kaj bo drug let :angry:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men Xedos 6 1.6 papca pribli?no liter na 3000km. Pelko mi je reku, da je to v mejah normale za ta avto.

 

Sem pa zadnji? menjal tesnilo pokrova ventilov, ko je bilo prav o?itno, da je pod tesnilom vse mastno. Ampak tudi po zamenjavi ni ni? kaj bistveno bolje, mogo?e porabi malo manj olja, ma?ina od pokrova ventilov navzdol je ?e vedno mastna. Mam pa? bele?ko v predalu kamor vpisujem, koliko olja sem dolil pri katerih kilometrih, pa ?ekiram olje na cca. 2500 km.

 

Na za?etku sem vsaki? sproti kupoval olje na Petrolu, drago kot pes, 17 ? liter, zdaj pa lepo kupim 4L Valvolina 5V40 na Petrolu na zlate to?ke (33?) in ga po potrebi dotakam v litersko kantico, katera je stalno v avtu.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo 'moja' X6v6 ki je na avtonetu pa NE pije olja spljoh, niti pri meni niti dio danes pri frendu.

 

Strogo sem pa samo sintetiko not vlival.

 

?e moja bo kmal, ?e bo ?lo takle naprej :(

 

vse bolj me mika, da menjam za tole :blush:

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5169714&show=1

 

A bi si rad ?e en ?iht omislil? :hudicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dejan, jaz bi tebe napotil enkrat do na?e mehankarske legende - majstra Simona, pa bosta na?la kak?no (ugodno) re?itev! :danzoman::bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tut sam sm mislu dajat 5W30 noter, ampak baje ta vizkoznost ni primerna za na?e podnebje (pozimi bi ga naj ve? po?rlo). 1l na 3kkm se pa tut js nebi nvem kaj sekiru :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.