Skoči na vsebino

Nakup terenca


adormi11

Priporočeno sporočilo

Zadnji? sem peljal sestrino Toyoto 4runner 3,0 benz-plin, seveda po terenu kot se za terenca sli?i.

Seveda vo?nje ne morem pozabit in razmi?ljam o nakupu http://www.avto.net/ad.asp?id=5505575 tega terenca.

Na terence se kaj dosti ne spoznam, pa tudi na Nissane ne in bi prosil ?e bi mi lahko kdo svetoval na kaj moram bit pozoren.

Na Nissan forumu nisem na?el zaenkrat ni? kaj uporabnega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnji? sem peljal sestrino Toyoto 4runner 3,0 benz-plin, seveda po terenu kot se za terenca sli?i.

Seveda vo?nje ne morem pozabit in razmi?ljam o nakupu http://www.avto.net/ad.asp?id=5505575 tega terenca.

Na terence se kaj dosti ne spoznam, pa tudi na Nissane ne in bi prosil ?e bi mi lahko kdo svetoval na kaj moram bit pozoren.

Na Nissan forumu nisem na?el zaenkrat ni? kaj uporabnega.

 

Na tem forumu je bila ?e debata o pravih terencih, malo poggoooooglaj. (doda? na koncu site:mazda-si.net), tako i??e le po tej strani

 

et voila

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=6811

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, kar se zime ti?e, obo?ujem na?e cestarje, ker jih vedno sneg preseneti, jaz pa najraj?i vozim po zasne?enih cestah.

Terenca pa bi mel zaradi tega, ker se z njim ne da tak hitro vozit po cestah.

Danes sem se peljal po pizze, pa sem vmes dosegel ca. 190 km/h.

To pa zna bit kr nevarno za druge udele?ence in za moj izpit.

Upam da bo terapija "terenec" pomagala, ?e ne pa minicar max 45 km/h.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, kar se zime ti?e, obo?ujem na?e cestarje, ker jih vedno sneg preseneti, jaz pa najraj?i vozim po zasne?enih cestah.

Terenca pa bi mel zaradi tega, ker se z njim ne da tak hitro vozit po cestah.

Danes sem se peljal po pizze, pa sem vmes dosegel ca. 190 km/h.

To pa zna bit kr nevarno za druge udele?ence in za moj izpit.

Upam da bo terapija "terenec" pomagala, ?e ne pa minicar max 45 km/h.

 

Nekaj takega pol:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5440820&show=1 :hudicek:

ni ?ans razen v 30 coni :policaj:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Patrol je terenec da ga vika?, po mojem mnenju nekje tam tam z Toyoto LC in Mitsu Pajerotom (tave?jim) :rispekt:

 

Na kilometre in pleh ne glej toliko, bolj va?no je v kak?nem stanju so motor in pogoni...ko bo? ?el na vo?njo temeljito sprobaj kako se prestavlja menjalnik, reduktor, da ni kak?nih ?udnih zvokov, tresljajev...ker zna biti morebitno popravilo zelooo drago.

Poglej malo tudi stanje gum, ?e so dobre zna? privar?evati kar nekaj ?.

 

aja pa na kak?no "malo" porabo kar pozabi, ?e posebej ?e ga bo? uporabljal za to ?emur je namenjen ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

logika (namen prodajalcev, ne logika) je ciljna skupina mladih, kateri se lahko vozijo s temi jetri brez izpita B, torej da jim star?i to kupijo za v ?olo....mislim da LETNO pride taksi cenej od vseh stro?kov!!!

 

Sam ?e mene vpra?a? ne dam otroka v tole da se 30 na uro pelje v kartonasti ?katli med ostalimi te?ko kategorniki.....

 

Na mulariji ko ma moped izpit se slu?i... Imajo izpit sam ne morjo avta furat... In to je najbli?ji pribli?ek... Plus to da pride nekje 80? zavarovanje in vse z tak avto... Za celo leto!

 

zimske gume ?e vedno rab.... :hudicek:

 

VO?NJA Najve?ja hitrost km/h 45

Poraba l / 100 km 2,96

Prosotornina rezervoarja l 16

 

Torej se z enim tankom lahko vozi? 540km ampak - to je 12 ur v tej piksni s pedalom do podna :hohoho::hohoho::hohoho:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a si bil pes? :hohoho:

 

Ne un je mel ve? navora :hudicek:

 

logika (namen prodajalcev, ne logika) je ciljna skupina mladih, kateri se lahko vozijo s temi jetri brez izpita B, torej da jim star?i to kupijo za v ?olo....mislim da LETNO pride taksi cenej od vseh stro?kov!!!

 

Sam ?e mene vpra?a? ne dam otroka v tole da se 30 na uro pelje v kartonasti ?katli med ostalimi te?ko kategorniki.....

zimske gume ?e vedno rab.... :hudicek:

 

VO?NJA Najve?ja hitrost km/h 45

Poraba l / 100 km 2,96

Prosotornina rezervoarja l 16

 

Torej se z enim tankom lahko vozi? 540km ampak - to je 12 ur v tej piksni s pedalom do podna :hohoho::hohoho::hohoho:

 

EDIT: pozabil sem, da kanta ne sme na autobahn - torej do recimo Milana vsaj 24 ur... :bravo:, samo v kempu bi bil pa glavni car....AVE!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo je pa tole zlata jama za proizvajalce teh mopedinov.

 

Nekje sem ujel podatek, da ima Renault z izdelavo osnovnega Cliota v Novem Mestu okoli 4500? stro?kov. Vse ostalo do prodajne cene 8700? je njihov dobi?ek, servisna mre?a, prodajna mre?a, distribucija vozil, reklame,... Tale mopedin?ek je ?e manj?i, torej bi njegova izdelava morala biti ?e cenej?a. ?eprav, resnici na ljubo, ima ?tiri kolesa (tako kot clio), zavore (tako kot clio), volan (tako kot clio), motor?ek (tako kot clio, le manj?i), vzmetenje (tako kot clio), le da ima manj plo?evine in manj sede?ev. Pa ?e re?emo, da so proizvodni stro?ki isti, imajo precej ve? dobi?ka kot proizvajalci manj?ih osebnih vozil.

 

Mi je pa blazno v?e? njihova poraba in tudi sposobnosti v mestu. Sem enkrat imel prilo?nost vozit. Gre 50 km/h (?eprav v homologaciji pi?e 45), parkira? v vsako luknjo, obrne? v vsaki ozki ulici, prtlja?nik pa dovolj velik za vso ?pe?o, ki sva jo ?la iskat. Vse je super in bi si ga omislil za v slu?bo se vozit, samo cena... me prepri?uje, da bom svojo staro in utrujeno pando zamenjal za novo pando...

 

In poraba 2,95 litra je, tako, no, pri tem, ki sem ga vozil, je bila povpre?na poraba 3,5 nafte na 100 km. Kar za mestno vo?njo sploh ni slabo.

 

In pa, fantje, kam smo pri?li. Za?eli smo z Nissanovim Patrolom 3.0 in 158 KM, kon?ali pa pri mopedinu 0,4 in 5 KM...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, kar se zime ti?e, obo?ujem na?e cestarje, ker jih vedno sneg preseneti, jaz pa najraj?i vozim po zasne?enih cestah.

za po zasne?enih cestah je bolje da kupi? kakega subaruja.

 

za nisana ki ga omenja?, ne vem, smo pa imeli v slu?bi patrola predhodne generacije (od novega pa do polnoletnosti) in ni bil biser kar se ti?e terenskih sposobnosti. predolg in posledi?no prelahek zadaj, pa ro?na zapora diferenciala mu je falila.

 

kar se pa hitrosti ti?e, ?e se nisi sposoben krotiti je tudi skiro lahko prehiter zate. :P

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za po zasne?enih cestah je bolje da kupi? kakega subaruja.

 

za nisana ki ga omenja?, ne vem, smo pa imeli v slu?bi patrola predhodne generacije (od novega pa do polnoletnosti) in ni bil biser kar se ti?e terenskih sposobnosti. predolg in posledi?no prelahek zadaj, pa ro?na zapora diferenciala mu je falila.

 

kar se pa hitrosti ti?e, ?e se nisi sposoben krotiti je tudi skiro lahko prehiter zate. :P

 

Po moje bo? z Subarujem dovolj zadovoljen, ker ostali so pa pravi OFF-ROAD kjer mora? dodati OME,Snorkel,...

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.