Skoči na vsebino

Poraba izziv 2012


jures

Priporočeno sporočilo

No pa sm ?e js svoje ?tevilke mal skup vrgu, da vidim kolk to?no je ekvivalentna poraba bencinu ali dizlu v mojem primeru..

 

Za prevo?enih 257km in porabljenih 18,72? bi dobil 13,71l dizla, kar bi nanesl povpre?no porabo 5,33l/100km :bravo:

 

V primeru bencina se za ta znesek trenutno dobi 12,54l, povpre?no pa je to poraba 4,88l/100km :danzoman:

 

 

Vo?nja je bila dale? od traktorske in polna u?itkov na prazni ter zelo ovinkasti cesti, ?e pa bi tankal na verov?kovi bi ble pa ?tevilke ?e ni?je. :punk:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 100
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

No pa sm ?e js svoje ?tevilke mal skup vrgu, da vidim kolk to?no je ekvivalentna poraba bencinu ali dizlu v mojem primeru..

 

Za prevo?enih 257km in porabljenih 18,72? bi dobil 13,71l dizla, kar bi nanesl povpre?no porabo 5,33l/100km :bravo:

 

V primeru bencina se za ta znesek trenutno dobi 12,54l, povpre?no pa je to poraba 4,88l/100km :danzoman:

Vo?nja je bila dale? od traktorske in polna u?itkov na prazni ter zelo ovinkasti cesti, ?e pa bi tankal na verov?kovi bi ble pa ?tevilke ?e ni?je. :punk:

 

ja sej to je tista razlika po ?/km. Vi2 z Ajvarjem se lahko zmenta mal...on ma 100L plina preve?, ti pa 50L benza preve? :P

 

Aja pa dan je bil poln ugotovitev, tudi med drugim da Bossu la?e BC ko zmija...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja pa dan je bil poln ugotovitev, tudi med drugim da Bossu la?e BC ko zmija...

 

Sam prej ni - to je od zadnjega rednega servisa :ne vem: prej je kazalo deci do dva premalo zdaj pa 3-4 deci preve?... strange :huh:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam prej ni - to je od zadnjega rednega servisa :ne vem: prej je kazalo deci do dva premalo zdaj pa 3-4 deci preve?... strange :huh:

 

?e si shuj?al mora? skalibrirati tudi BC :hudicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri sakerju BC konstantno kaze cca 1+ liter vec.

 

Samo glede na vse skupaj smo se Jures, Boss pribli?no enako ?asa vozili, s tem da sta ona dva bolj "gonila" izven AC, jaz pa po AC 150, se pravi malenkost ?ez in to je na razdalji od jesenic do ?rpalke pred cestnisko Torovo pomenilo cca 2 minute.

In sedaj lepo prosime ne fantazirat da vsakak kanta ki ima 200+ konjev STALNO ?re od 10-11 litrov naprej, ?e je normalen ?lovek volanom in se pelje tako kot je treba in ne kot lastniki ?vabskih kant, ki se vle?ejo pa AC 60 na uro. :angry2:

 

NITI 1meter se nisem peljal na LPG, ker je spustila ena od cevi, na spoju, in sem se lahko samo sam drogiral. :blush:

 

post-3-1333312010_thumb.jpgpost-3-1333312028_thumb.jpg

post-3-1333312064_thumb.jpg

post-3-1333312102_thumb.jpg

post-3-1333312131_thumb.jpg

post-3-1333312187_thumb.jpg

post-3-1333312224_thumb.jpgpost-3-1333312238_thumb.jpg

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja povpre?na hitrost je bila 83 km/h, pa glede na to kje smo se vozili se mi zdi kr visoka. :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja povpre?na hitrost je bila 83 km/h, pa glede na to kje smo se vozili se mi zdi kr visoka. :bravo:

 

sej se da vse zra?unat iz tabelc :D, vsekakor smo bili strah in trepet nem?kim navornikom.....

 

Nekdo ki to bere si milsi, divjaki...ampak ?e bi videli te korenjake, ki so imeli tudi na najdalj?ih ravninah ogrete bremze...(prosim za facepalm smileya...)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Polovica Mazda?ev s foruma na Primorskem, jaz pa v Kr?kem in v Ormo?u :angry2:

 

?akajte naslednje leto :hudicek:

 

Meni pa tukaj nekaj ni ?isto jasno:

Vsi ste ?tartali z LJ-Barje. Isto ?tartno mesto. Jures in Yavarye sta oba ?la ?ez Predil (najbr?, ker mi ni znan noben prehod Predel, ki bi bil alternativa Vr?i?u). In vsi ste pri?li na isti cilj. In vendar je med njima 11 km razlike. Ne razumem. :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Polovica Mazda?ev s foruma na Primorskem, jaz pa v Kr?kem in v Ormo?u :angry2:

 

?akajte naslednje leto :hudicek:

 

Meni pa tukaj nekaj ni ?isto jasno:

Vsi ste ?tartali z LJ-Barje. Isto ?tartno mesto. Jures in Yavarye sta oba ?la ?ez Predil (najbr?, ker mi ni znan noben prehod Predel, ki bi bil alternativa Vr?i?u). In vsi ste pri?li na isti cilj. In vendar je med njima 11 km razlike. Ne razumem. :ne vem:

 

to je ena izmed ugotovitvenih to?k - da MPSke ne more? tankati povsod - na primer Barju...:)

 

Zanimivo, ker ?as imata pa enak, pa sem pa? pomislil, da sta vozila eden za drugim...

 

vse pi?e - ajvar 150 autobahn, jures 130...in evo kompenzacije.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

Boss 120... :hudicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to je ena izmed ugotovitvenih to?k - da MPSke ne more? tankati povsod - na primer Barju...:)

vse pi?e - ajvar 150 autobahn, jures 130...in evo kompenzacije.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

Boss 120... :hudicek:

 

Aha, pa smo ga najdli, pti?ka od kod mu tako nizka poraba.Dela kolono pred nemci. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, pa smo ga najdli, pti?ka od kod mu tako nizka poraba.Dela kolono pred nemci. :P

 

Hehe... je blo treba sprobat v eno smer proti Predelu - tempomat na 120 (garmin je kazal 112 :blush: ) to je bla ena najbolj dolgo?asnih ?ivceparajo?ih vo?enj po AC... 2x sem se komi premagal, da nisem za?el sudoku re?evat.

 

Je bilo pa zanimivo to, da od ?entvi?kega tunela do izvoza iz AC pri Jesenicah nisem niti enkrat stopil na gas niti na bremzo (tudi ?ez cestninsko ne, kjer je bil edinkrat izklopljen tempomat).

 

Druga zanimivost pa je ta, da ?e zdale? nisem bil med najpo?asnej?imi. Pribli?no toliko vozil (kamionov in avtobusov ne ?tejem) sem prehitel kot je prehitelo mene. :blink:

 

Sam nazaj smo pa peljali normalno v okviru omejitev pri tem, da smo po ovinkih kar lepo vijugali.

 

Vsi ste ?tartali z LJ-Barje. Isto ?tartno mesto. Jures in Yavarye sta oba ?la ?ez Predil (najbr?, ker mi ni znan noben prehod Predel, ki bi bil alternativa Vr?i?u). In vsi ste pri?li na isti cilj. In vendar je med njima 11 km razlike. Ne razumem. :ne vem:

 

A si ti Italijan? Italijansko se res imenuje Predil, slovensko je pa ?e vedno (mejni) prehod Predel in tudi cel konec se imenuje Predel. So pa tole zelo zanimivi kraji - sploh trdnjava Klu?e zgleda impresivno.

 

http://sl.wikipedia.org/wiki/Predel

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tist del je zakon...zame osebno top 10 (moj roadtrip: http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=7621)

 

drugace pa 2 mesca nazaj sem vozil 100/120km/h na avtocesti do PR pa sploh mi ni blo dolgocasno :D

(poraba je bla manj kot 5, snega kokr ces in vrhunec ne-dolgocasenja je bil, ko je ocitno sofer kamiona zaspal in je mal manjkal, da me je zmeckal na levem pasu (ki je bil cist pokrit s snegom)...kva so mu blendali pol kamionarji, ki so vozili za njim...

jaz sem se pa vidu na ograji in pol se pri anzetu :D

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta trip jaz vedno ene 2x na leto, nazadnje lani z mx5 (je tudi tukaj), letos pa moped in seveda tale izziv

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kapo dol za tole. Super poraba za MPS-ko. Me zanima kak?na bi bila poraba in ?/km s plinom.

 

Sej je mel porabo tud s plinom in sicer polhn prtlja?nik pa ni bil plin v kestlu :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e en podatek smo pozabili - jures proti Bovcu, Boss proti LJ - regeneracija.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj, fe?to? :P

 

a regeneraciji se tako po novem re?e? fe?ta?

 

OK, men se fe?ta dogaja po novem vsakih 200 prevo?enih kilometrov nakar ta fe?ta traja ene 20minut... ampak po fe?ti pa motor spet lahko zadiha s polnimi plju?i. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a regeneraciji se tako po novem re?e? fe?ta?

 

OK, men se fe?ta dogaja po novem vsakih 200 prevo?enih kilometrov nakar ta fe?ta traja ene 20minut... ampak po fe?ti pa motor spet lahko zadiha s polnimi plju?i. :P

 

in to verjetno enkrat na mesec,wright? :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.