Skoči na vsebino

Aplikacije za mobitele

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Malo gledam kateri mobitel bom kupil ker mi kmalu prete?e aneks in sem ?e prej iskal kateri imajo podporo za to kar jaz rabim. Mogo?e komu pride prav spisek nekaterih aplikacij, ki pridejo prav za merjenje ?asov na dirkali??ih, merjenje mo?i, za diagnostiko preko OBD2...

 

ANDROID:

-Trackmaster deluje preko GPSa in meri ?ase na dirkali??u. Poleg tega izpisuje hitrost, g sile, maksimalno hitrost, ?e je mobitel na fiksnem nosilcu obenem snema vo?njo, uploada pot na google earth... Je za pla?ati ampak je vreden tega denarja.

Objavljena slika

Objavljena slikaObjavljena slika

 

 

-Dynomaster istega razvijalca meri pospe?ke, ?as na 402 metra, mo? in navor glede na pospe?ke ter te?o avtomobila in ?e in ?e. Poleg tega isto omogo?a izvoz vseh podatkov kot Trackmaster le s to razliko, da ima manj funkcij. Zato je tudi cena manj?a.

Objavljena slikaObjavljena slika

 

 

-Camber Gauge meri naklon koles. Ne bi se zana?al na to ampak za silo je.

Objavljena slika

 

 

-Torque Pro preko OBD2 diagnostike izpi?e vse parametre motorja, morebitne napake. Je pla?ljiv ampak obstaja tudi zastonj Torque Lite verzija.

Objavljena slikaObjavljena slika

 

 

SYMBIAN & Windows mobile:

-RaceChrono kot Trackmaster meri 0-100, na 402 metra, ?ase na drikali??u... Za spremembo od Trackmasterja je zastonj.

Objavljena slika

 

 

-OBDScope meri parametre in napake motorja preko OBD2 vmesnika tako kot Torque.

Objavljena slika

 

 

 

 

IPHONE

-R.S.Monitor je aplikacija, ki kot zgornje meri ?ase na dirkali??u, pospe?ke itd...

Objavljena slika

 

 

-DevToaster - Rev pa je spet aplikacija, ki se pove?e z va?im avtomobilom le, da je ta za iPhone.

Objavljena slika

Napisano

Jebemti omejitev ?tevila slik, Yavarye a se to ne da onemogo?iti? :vskalo: Da popravim post in dodam ?e dve aplikaciji?

 

iPhone:

-Dash Command je ?e ena uporabna aplikacija za iPhone.

Objavljena slikaObjavljena slika

 

 

Symbian:

ODBAutoDoctor po predlogu Deeyana:

Objavljena slikaObjavljena slika

Objavljena slikaObjavljena slika

 

 

 

Sam imam Androida in uporabljam Trackmaster (na progi ga bom testiral 4. maja), in Torque PRO. Lahko re?em, da je posre?ena aplikacija, med drugim ti avtomatsko meri vse pospe?ke (samo da se ustavi? in je ready2go in meri), vse parametre (meni so uporabne predvsem temperature). Ker preko vseh podatkov deluje kot potovalni ra?unalnik (tudi, ?e ga v avtu nimate!) tako lahko bere? porabo in ?e vpi?e? ceno goriva ti za vsako vo?njo napi?e koliko ??? zapravi?. Dodani moduli name??eni pri meni so shift light, in za snemanje. Kar v praksi pomeni, da snema? s kamerco (na nosilcu) obenem pa v kotu zaslona snema? tudi vse izbrane parametre. Torej lahko snema? na progi vo?njo z hitrostjo vse z enim programom. To moram ?e testirati. Prebere in izbri?e seveda tudi napake. Pogre?al bi le izpisek podatkov avta, ali pa ?e nisem na?el. :) Skratka priporo?am.

Napisano

za iPhone ma? ?e BMW power meter (tist k sm ti jst po?ilju screenshote) za pospe?ek pa ?printe, pa Zilla za "extended dashboard"

te 2 jaz uporabljam

Napisano

Kaj je pa za klasi?ne winse dobra aplikacija?

34910_1.png

Napisano

Sam uporabljam Scanmaster ELM. Je pla?ljiv, ?e se znajde? pa tudi ne. :D

Torej za PC:

Link 1 :blush:

Link 2

 

Jaz sem ga potegnil pomoje iz prvega linka itak je pa eno in isto. Omgo?a pa svega in sva?ta. Prika?e vse kar original OBD na avtu lahko.

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

 

?e pa raztura? vse podatke o avtu pa pomeri tudi pospe?ke, mo? ter navor:

Objavljena slika

  • 3 tedne kasneje...
Napisano

Cene teh OBD2 ?atulj (modulov) z brez?i?no povezavo ful variirajo. Kak?no ima? ti?

Napisano

Lol saj nisem dealer, sem samo organiziral group buy tako, da v bistvu je skoraj ista cena kot na ebay (pa? zaokro?im na gor naprimer 20? ?e bo pri?lo 19,62? ker nekako ne mislim iskati centov za vra?ati). Na Bolhi so pa tudi po 40 ali 60? sem videl ja.

Napisano

Sej, vem, da nisi :) Samo, ker ga ima? vgrajenega sem vpra?al za okvirno ceno (za orientacijo) na trgu -_-

Napisano

Se opro??am, ker sem narobe razumel vpra?anje. Ja kot sem napisal, verjetno bo 20? vsaj trenutno gledam enega dosti zanesljivega prodajalca, ki ima tako ceno. Razen, ?e bo spustil kak ? dol pri po?tnini ker bom naro?il ve? komadov. Dobijo se tudi za kak ? ceneje direkt iz Hong Konga ampak ?e bom naro?il 10 komadov bo kaka carina p?reverjala paket in ga obdav?ila pa smo na istem ali slab?em. Tako raje gledam v UK ali EU pa vem koliko bo pri?lo kon?na cena pa ?e prej pride. Od kakega prodajalca z 100 feedbacka pa tudi no?em na blef naro?evati ker zalo?im lasten denar. No saj ?e bi tujega bi pa sploh pazil, bi bilo ?e slab?e, ?e bi se za?tihal z napa?nim prodajalcem. :blush:

Napisano

Mhm :) Bi se sam pridru?il nakupu, ampak baje znajo biti neki problemi s starimi 6-kami. Moja je 2004.

Napisano

Ja imam ?e dva kandidata da probamo tekom tedna. Eno 2.3 GT in ?e eno drugo. ?e si iz okolice Dom?al lahko tudi ti pride? prej probati na moj vmesnik. Je pa ?isto verjetno, da je preko kakega drugega protokola. Je pa to iz strani Mazde malo mimo glede na to, da je OBD2 standard ravno zato, da lahko vsak mehanik z generi?nim vmesnikom preveri napake in parametre. <_<

  • 9 mesecev kasneje...
Napisano

Dash Commander :punk::rispekt: Zadeva z Wifi OBDjem pride ve? kot 100? ampak to je to!

 

Tudi jaz sedaj dobim opozorilo kdaj izvaja regeneracijo, pa zaradi Wifija je univerzalna za katerikoli telefon/avto/aplikacijo in super hitra.

post-2637-1363258429_thumb.png post-2637-1363258436_thumb.png

Data Logging ima preko 5000 infotov, ampak si na?tima? le pomembne

 

V kratkem sledi test na?ega powerboxa na vseh stopnjah preko tegale

post-2637-1363258444_thumb.png

Ve?

 

Vsebuje tudi GPS, G Sensor...skratka vse za track day ter dovoljuje korekcijo toleranc porabe, hitrosti etc.

 

gre tut na Symbian?

  • 5 mesecev kasneje...
Napisano

To ma? podatek iz dash commanda? Bom tudi jaz danes ta program preveril, da vidmo koliko 'outputa' tam ka?e.

 

A to je podatek na kolesih al na gredi?

Napisano

SI ziher? Ker 129hp kot pi?e v prometni recimo, to ni na kolesih ampak na gredi. Dvomim da ima? 155 na kolesih? Se pravi jih ma? potem cirka 180 na gredi.

 

Al se motim?

Napisano

Ok, ne ve? kaj mi ni jasno.

 

?e ima? powerbox na nuli, ti pomoje ne more kazati isto mo? na kolesih kot v specifikaciji. Se pravi ?e ima? 129 konjev v prometni, potem jih ima? verjetno (ugibam) nekje okoli 100 na kolesih.

 

Tebi pa ?e v osnovi ka?e (brez PB), da jih ima? na kolesih enako kot na gredi, kar pomoje ni variante :-)

Napisano

Sej to. Danes sem malo bral..nekako je vsaj 15% izgube. Odvisno od menjalnika...itd..ponekod celo 20%. Bom pa probal brez PB pa da vidmo.

 

Mislim, da ?e je kej haska potem dobi? ven na kolesih toliko kot v prometni pi?e, da jih je na gredi. :-)

Napisano

pri novih avtih je redko kot 10% razlike

te aplikacije so tko al tko sam za foro, ker recimo meni na mx5 pokaze 109 HP, kar ni sans da jih ima tok

 

je pa v redu, da se vid before pa after, tle ni debate

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Napisano

A kdo ve,ce se da dobit se podatek o temp olja recimo? Odbw kode za to obstajajo, sem jih vnesel v program,samo nic ne da od sebe.

Napisano

Katera Android aplikacija pa bere napake od drugih zadev, ABS, Airbagi, Menjalnik,....?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

Ne bom trdil 100% ampak to ni del OBD standarda in zaradi tega ne vem koliko jih ka?e. Za Renaulta imava s kolegom naprimer prav poseben vmesnik in dodaten modul v programu.

Napisano

Jaz imam en AUTEL tester, ki podpira te zadeve, vendar ne more? imeti vseh znamk gor ampak jih nalaga? kako pa? rabi? dokler spomin ni zapolnjen, vendar mi pri eni mazdi ne poka?e napake za AIRBAG pa i??em nekaj za univerzalni BT OBD vmesnik in Android napravo.

 

ABS napake mi pa normalno ka?e, izprobano na ve?ih znamkah.

 

A ima kdo kaj za VAG grupo?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

  • 5 mesecev kasneje...
Napisano

Mene pa samo zanima in sicer za OBD ll 1.5v

Bluetooth keri protokol se uporabi za mazdo 6 sport 2.0 D 2003 letnik imam pa tist program torque pro.

Pac telefon se mi nepoveze z obdjem ...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
    • Očitno sem bil naiven oz. tega nisem nikjer prebral in sem bil prepričan, da lahko polniš s polno močjo ne glede na število vozil.   Dejstvo je torej, da če hočeš hitro polniti, da moraš iskati 400kw polnilnice z max 2 mestoma in potem boš mogoče lahko izkoristil potencial avtomobila. Problem je seveda ker te polnilnice niso za vsakim vogalom
    • Pa sej je to znano. Maksimalno polnjenje je le takrat, ko si sam na polnilnici, takoj pa ko je EV-jev več se pa to razdeli med vse. Če so tam 4 polnilna mesta, verjetno nisi pričakoval, da lahko štirje skupaj polnijo pol z megavatom skupne moči?  Za to bi morali celo dodatno manjšo elektrarno priklopit.
    • Aja pa še to le kot zanimivost. Cca dve desetletji nazaj je pa nekaj kilometrov prej v predoru Dekani zagorela Pahorjeva (takrat je še bil evropski poslanec) Laguna in tudi zgorela. Tko mal za orehe tret.  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.