Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Si na tole tvoje pisanje dobil kaksne odgovor?

 

Nope... ?isti ignore

34910_1.png

  • Odgovori 575
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Napisano

Madona... iz ?esa pa so tele Mazde? Unobtaniuma? :blink: Jaz mojo ?e kar ?akam in prodajalec NE VE, kdaj bo avto pri?el do njega. Naro?ena je bila v drugi polovici februarja... ?e takrat je bilo re?eno konec junija/za?etek julija... avta ?e nikjer.

Ko sem nazadnje kupoval nov avto druge znamke, so mi povedali kateri teden bo avto narejen in nato na podlagi tega, kateri teden bo pri?el do prodajalca... ne razumem, zakaj tile natan?ni japon?ki tega ne morejo napravit. In drugo... ?akalni rok za avto?! Pol leta? Sem malo preveril pri drugih znamkah... 4 mesece je bil max...

 

Lp Uro?

Napisano

Ja na nekatere avte se pa? malo ?aka. Na Qashqai je tudi bila nekaj let ?akalna doba po par mesecev.

 

Saj bo pri?el in potem bo zadovoljstvo toliko ve?je

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

Ja... je s kondenzatorjem...

Ampak vseen bi lahko kej ve? vedeli, kdaj pribli?no bo. Problem je tud v tem, ker sem trenutni avto hitro prodal in sedaj sem brez... so pa ?asi dopustov itd... Organizacija transportov me zarad tega mal zeza...

No, par mesecev ?lovek ?e razume... 2-3 se mi zdi normalno... 5+ je pa huda...

Napisano

He, he, sem tudi jaz v pri?akovanju (julijski rok), ampak jaz vsaj stare ?e nisem prodal.

 

Tisto foro s kondenzatorjem so ?e zdavnaj po?timali in ni ve? zastojev zaradi tega.

Druga?e je pa julijska po?iljka Mazd za Evropo prispela v Antwerpen v petek 12.07. in je do zadnjega petka (19.07.) ?e vedno bila tam v pristani??u.

Kaj ?akajo tam ne vem, rabijo pa potem ?e cca. 10 dni, da jo prepeljejo k nam (Nem?ija>Avstrija>Slovenija)... Torej v za?etku avgusta.

 

?e tole, povpra?evanje po novi ?estki je nenormalno veliko in zato zelo te?ko dobavljajo zadostne koli?ine. V Ameriki tega modela ve? ne proizvajajo, kot so Mk II in gre tudi za tisti trg vse z japonske...

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Napisano

Druga?e je pa julijska po?iljka Mazd za Evropo prispela v Antwerpen v petek 12.07. in je do zadnjega petka (19.07.) ?e vedno bila tam v pristani??u.

Kaj ?akajo tam ne vem, rabijo pa potem ?e cca. 10 dni, da jo prepeljejo k nam (Nem?ija>Avstrija>Slovenija)... Torej v za?etku avgusta.

 

Zadnja po?iljka je pri?la 18.07. v Antwerpen z ladjo Ruby Ace.

naslednja 30.7.2013 pride Wisdom Ace

 

Ponavadi traja, da pride avto iz pristani??a k nam do 14dni. V tem ?asu se vgradi v avto navigacijski modul v kolikor je naro?ena navigacija in ?e kak?na malenkost, ki je namenjena samo EU trgu..

 

Kar se dobave oz. transporta vozil ti?e iz pristani??a v SLo pa je po nepreverjenih informacijah poteka sama dostava vozil v SLO preko Celovca. Iz Antwerpna v Celovec z vlakom in potem na kamijone, prej so se pa avti vozili direkt iz pristani??a - v mojem primeru je bil direkten transport.

Napisano

Madona... iz ?esa pa so tele Mazde? Unobtaniuma? :blink: Jaz mojo ?e kar ?akam in prodajalec NE VE, kdaj bo avto pri?el do njega. Naro?ena je bila v drugi polovici februarja... ?e takrat je bilo re?eno konec junija/za?etek julija... avta ?e nikjer.

Ko sem nazadnje kupoval nov avto druge znamke, so mi povedali kateri teden bo avto narejen in nato na podlagi tega, kateri teden bo pri?el do prodajalca... ne razumem, zakaj tile natan?ni japon?ki tega ne morejo napravit. In drugo... ?akalni rok za avto?! Pol leta? Sem malo preveril pri drugih znamkah... 4 mesece je bil max...

 

Lp Uro?

 

?e vedno kadarkoli do sedaj ko je pri?el nov model ven, so se ?estice ?akale 6mesecev. Od tod tudi njeno ime. :hohoho:

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano

mislim, da ima? pravico nadomestnega - ?e sem prav videl ga je uporabnik Jest dobil.

 

 

Glede pravice do nadomestnega vozila nevem, kako je... Jaz imam malo V.I.P. :P ....

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

?e vedno kadarkoli do sedaj ko je pri?el nov model ven, so se ?estice ?akale 6mesecev. Od tod tudi njeno ime. :hohoho:

 

Pol sem mi pa lastniki RX8 precej smilijo. :D:D:D

Napisano

@UTT, jaz bi si na tvojem mestu poizku?al izposlovat kak?no dodatno ugodnost zaradi dalj?ega ?akanja od predvidenega, npr. kak?no dodaten "bonbon?ek" pri opremit, itd. Govorim teoreti?no in ne iz izku?enj, da ne bo pomote. :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Ja, kr naj ti dajo zdej tepihe, prtlja?nik, pa trugo za na streho...tko kot je Zmaj rekel, probaj se izpogajat..... :)

 

 

Napisano

Malo se pozanimaj na zvezi potro?nikov ali kak?ni podobni organizaciji, ker sem nekje zasledil, da so ti v takih primerih dol?ni povrniti obresti, v kolikor si imel definiran dobavni rok in si avto ?e pla?al.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Napisano

MAZDA RETURNS DIESEL POWER TO THE BRICKYARD

-- First Diesel to Compete at Indy since 1952 Cummins Indycar --

 

July 25, 2013 (INDIANAPOLIS, Indiana) When the Mazda6 SKYACTIV-D Clean Diesel racecar hits the track at the Indianapolis Motor Speedway this week, it will be the first time in six decades that a diesel has competed at the most famous track in the world. Historians will note that the last time a diesel competed at the speedway was in the 1952 Indianapolis 500, when the Cummins Diesel Special surprised the establishment with technology unknown to most racers at the time. While there are no direct links between these two companies or their products, they share common goals in testing production technology in the harshest of environments.

 

While most people correctly associate racing with fast cars, it is far more complex than just raw speed. The best race cars have been optimized for efficiency in every conceivable area. Decreasing weight, friction, and aero drag are also key elements to performance. Less obvious to non-race fans is the fact that better fuel economy can mean the difference between winning and losing as fewer pit stops can often determine the winner in endurance races. Blend all of these ingredients together and you have the Mazda SKYACTIV recipe for racing.

 

Applying the same SKYACTIV methodology to both race cars and production cars, Mazda seeks the same ultimate goal ? a satisfied customer. Racer customers want just one thing ? a winning race car. Regular customers are far more demanding, wanting everything from superb driving dynamics, to great fuel mileage, and it must be wrapped in a good looking package at an affordable price.

 

The all-new SKYACTIV-D Clean Diesel engine in the all-new Mazda6 is a true production based engine. The engine is 51% stock by parts count, and 63% stock by weight. Mazda chose this path as it is the most honest way to demonstrate the quality, durability, and reliability of Mazda cars.

 

“This year has been one for the record books. In January, our SKYACTIV-D Clean Diesel Mazda6 became the first diesel racecar to ever compete at Daytona. In April, we became the first ever diesel to score a Grand-Am win at Road Atlanta. Now, we are about to bring clean diesel to one of the most famous proving grounds in the world, the Indianapolis Motor Speedway. Being students of motorsports heritage, it wasn’t lost on us that the last diesel to compete at Indy, a Cummins, made a strong impact in the 1950’s, hence our interest in looking at the state of the art from the past with our latest innovation,” noted John Doonan, Motorsports Director, Mazda North American Operations.

 

 

Objavljena slika

  • 2 tedna kasneje...
Napisano

Jebesh diesel, pa ce je V48 :P

 

Kaj je Deeyan? :hudicek: A si vidu kako jim je dizel spra?il riti. :hohoho:

34910_1.png

Napisano
  • 2 tedna kasneje...
Napisano

No... kon?no sem tudi jaz do?akal svojo M6...

Prvi ob?utki? Super!

Zaenkrat razen ?e znanega problema z MP3 predvajalnikom nimam nobenih pripomb. Avtomatski menjalnik je zelo hiter in dela brez problema. Motor je zelo tih in lepo vle?e... no, dokler se dobro ne ute?e, ga itak ne bom "pritiskal". Vsi ostali bombon?ki zaenkrat funkcionirajo po pri?akovanjih. No, park senzorji bi lahko bili malce druga?e skalibrirani, namesto da polno piskajo ko si ?e 30 cm od ovire. Druga?e pa... ?isti u?itek!

 

Kak?en bolj podroben opis pa po nekaj porabljenih tankih bencina.

 

LP Uro?

Napisano

welcome to the club :cheers:

 

druga?e se pa spra?ujem, kje so vse nove 6ke, saj nobene ne sre?am.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Napisano

welcome to the club :cheers:

 

druga?e se pa spra?ujem, kje so vse nove 6ke, saj nobene ne sre?am.

 

Jaz se vsak dan vozim na relaciji Medvode-Kranj... Okolica Ljubljane, zadnje dni nekajkrat proti dolenjski... Sem in tja proti Kopru.... Jih pa res ni videti se prav veliko....

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

welcome to the club :cheers:

 

druga?e se pa spra?ujem, kje so vse nove 6ke, saj nobene ne sre?am.

 

Jaz tudi ne.Pravzaprav sem videl eno v Planici-belo,avstrijsko,karavan, z ful dobrimi feltnami-precej ven so bile in je avto izgledal bolj ?irok zadaj.Jih pa res ni na cesti. :whatever:

 

 

  • 2 tedna kasneje...
Napisano

Jaz jih v Mariboru sre?ujem kar pogosto. Ne vem kje se vi vozite.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
    • Očitno sem bil naiven oz. tega nisem nikjer prebral in sem bil prepričan, da lahko polniš s polno močjo ne glede na število vozil.   Dejstvo je torej, da če hočeš hitro polniti, da moraš iskati 400kw polnilnice z max 2 mestoma in potem boš mogoče lahko izkoristil potencial avtomobila. Problem je seveda ker te polnilnice niso za vsakim vogalom
    • Pa sej je to znano. Maksimalno polnjenje je le takrat, ko si sam na polnilnici, takoj pa ko je EV-jev več se pa to razdeli med vse. Če so tam 4 polnilna mesta, verjetno nisi pričakoval, da lahko štirje skupaj polnijo pol z megavatom skupne moči?  Za to bi morali celo dodatno manjšo elektrarno priklopit.
    • Aja pa še to le kot zanimivost. Cca dve desetletji nazaj je pa nekaj kilometrov prej v predoru Dekani zagorela Pahorjeva (takrat je še bil evropski poslanec) Laguna in tudi zgorela. Tko mal za orehe tret.  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.