Skoči na vsebino

Mazda6 2013


g.Wankel

Priporočeno sporočilo

A se ni pred ?asom govorilo o nekih popravkih softvera za radio?

 

?e vedno "delajo" na popravku

ka?e pa bolj slabo, saj so napake znane ?e iz CX-5 pa se do sedaj ?e ni ni? spremenilo

 

uradno je le

"Mazda ve za te?ave in dela na popravku softwera skupaj s proizvajalcem audio enote. Terminsko pa ne more povedati kdaj bo posodobitev pripravljena."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • Odgovori 683
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

glede popravka je zadnja novica, ki sem jo na?el, da bi naj bil sam popravek navoljo v za?etku prihodnjega leta

 

sem pa zasledil vpoklic Mazde 6, kjer se pojavlja napaka na 1 senzorju pritiska izpu?nih plinov (enako kot pri CX-5)

vozila, ki bodo vpoklicana pa so

Mazda6 (GJ), 2,2l Dizel | JMZGJ6***21106119?131917 | 18.10.2012?12.03.2013 |

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

glede popravka je zadnja novica, ki sem jo na?el, da bi naj bil sam popravek navoljo v za?etku prihodnjega leta

 

sem pa zasledil vpoklic Mazde 6, kjer se pojavlja napaka na 1 senzorju pritiska izpu?nih plinov (enako kot pri CX-5)

vozila, ki bodo vpoklicana pa so

Mazda6 (GJ), 2,2l Dizel | JMZGJ6***21106119?131917 | 18.10.2012?12.03.2013 |

 

 

Kje pa dobi? te podatke?

 

Moja pade ravno v ta obseg.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje pa dobi? te podatke?

 

Moja pade ravno v ta obseg.

 

?e pred nakupom M6ke sem spremljal raznorazne forume, ki so povezani z avtom.

v?asih naleti? na kar zanimive podatke :)

 

Za tokratni vpoklic sem na?el podatek na nem?kem forumu. Je pa res povezava z DPFjem in menjan naj bi bil 1 senzor pred filtrom.

Kar se pa ti?e nadgradnje softwera za USB pa na ameri?kem in angle?kem forumu je pa tudi nekaj informacij na nem?kem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa potekajo ti vpoklici? Dobis posto, da se moras zlgasiti na servisu? Ker dosedaj se spomnim edino, da je na servisu rekel, da so se nekaj zamenjali, ker je bil vpoklic ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa potekajo ti vpoklici? Dobis posto, da se moras zlgasiti na servisu? Ker dosedaj se spomnim edino, da je na servisu rekel, da so se nekaj zamenjali, ker je bil vpoklic ...

 

Mislim da je to odvisno od napake. ?e ni huj?ega, ti menjajo na servisu, ?e gre za kaj kriti?nega, te pokli?ejo.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa potekajo ti vpoklici? Dobis posto, da se moras zlgasiti na servisu?

Ni? ne pi?ejo ni? ne kli?ejo. Po?akajo, da se naveli?a? vozit na njihov zlatarski servis, potem pa nima? ve? pravice do zamenjave v okviru vpoklica ?eprav je bil vpoklic ?e v ?asu servisiranja na uradnem servisu pa so ti ga takrat iz neznanih razlogov zamol?ali.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni? ne pi?ejo ni? ne kli?ejo. Po?akajo, da se naveli?a? vozit na njihov zlatarski servis, potem pa nima? ve? pravice do zamenjave v okviru vpoklica ?eprav je bil vpoklic ?e v ?asu servisiranja na uradnem servisu pa so ti ga takrat iz neznanih razlogov zamol?ali.

 

Ja, tudi to je res, sem imel tak primer.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker nimam izku?enj bom ugibal :)

Pri menjavi tega senzoraj bodo poslali obvestila po po?ti.

Odla?anje z menjavo ni ravno koristno za sam motor - v najslab?em primeru sledi okvara motorja.

Ta senzor bi naj dajal podatke in ker so napa?ni se regeneracije izvajajo kar pogosto, kot stranski u?inek pogostega vbrizgovanja goriva pa se odve?no gorivo me?a z motornim oljem.

 

Po sami menjavi so lastniki opazili zni?anje porabe za 0,5 - 0,75l/100km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker nimam izku?enj bom ugibal :)

Pri menjavi tega senzoraj bodo poslali obvestila po po?ti.

Odla?anje z menjavo ni ravno koristno za sam motor - v najslab?em primeru sledi okvara motorja.

Ta senzor bi naj dajal podatke in ker so napa?ni se regeneracije izvajajo kar pogosto, kot stranski u?inek pogostega vbrizgovanja goriva pa se odve?no gorivo me?a z motornim oljem.

 

Po sami menjavi so lastniki opazili zni?anje porabe za 0,5 - 0,75l/100km.

 

Fotru so na cx-5 menjal ta senzor in poraba se je res znizala..obvestila niso poslal so pa menjal ko je bil redni servis...

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

?e vedno "delajo" na popravku

 

uradno je le

"Mazda ve za te?ave in dela na popravku softwera skupaj s proizvajalcem audio enote. Terminsko pa ne more povedati kdaj bo posodobitev pripravljena."

 

 

Info Mazda Nem?ija

Zadnja neuradna informacija o popravku delovanja USB enote je ta, da se pri?akuje v 1 ?etrtletju 2014.

Zamenjal pa se bo v sami radio enoti Bluetooth modul kateri tudi skrbi za USB priklju?ek.

Poleg tega pa bo tudi softwerska posodobitev.

 

Mazda Slovenija 2 ?etrtletje 2014, tako da se le nekaj premika :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Dobro opravljen test in zanimiv ?lanek, ki ga je napisal na? prijatelj in zavarovalni?ki velemojster - Marko Ferlin;

 

http://www.trendset.si/2013-mazda-6-spc-20-attraction.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro opravljen test in zanimiv ?lanek, ki ga je napisal na? prijatelj in zavarovalni?ki velemojster - Marko Ferlin;

 

http://www.trendset.si/2013-mazda-6-spc-20-attraction.html

 

pohvala marku :prstgor: dober test mazde benz. SUPER lp ale? :D
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

2 dni nazaj sem zasledil novico, da je 6-ka na voljo ?e od 19.990 ?. :cheers:

 

Res je ta cena, sam za tisto "OPULJENO" verzijo emotion. Kdo bo pa to vzel????? ?e se ?e enkrat odlo?uje? za tak avto in se odlo?i? da bo? dal toliko denarja bo? pa ja ?e riskiral malo zraven pa ima? tisto opremo ki tak?nemu avtu nekako pripada. Sorry no, sam tista oprema emotion je tako kot da bi imel super lepo babo, ki ne zna kuhat, ne zna likat, ne zna brisat prah.... sam lepa je, vse drugo pa ....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je ta cena, sam za tisto "OPULJENO" verzijo emotion. Kdo bo pa to vzel????? ?e se ?e enkrat odlo?uje? za tak avto in se odlo?i? da bo? dal toliko denarja bo? pa ja ?e riskiral malo zraven pa ima? tisto opremo ki tak?nemu avtu nekako pripada. Sorry no, sam tista oprema emotion je tako kot da bi imel super lepo babo, ki ne zna kuhat, ne zna likat, ne zna brisat prah.... sam lepa je, vse drugo pa ....

 

definiraj olupljeno? A nima klime, absa, elektri?nih ?ip, daljinskega centralnega, motorja in 4h gum...Kaj pa bi ?e potreboval danes?????

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
    • Da ne omenjamo lastnikov Škodilakov.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.