Skoči na vsebino

Mazda 6 2,2 Skyactive 175 KM


Priporočeno sporočilo

Aha in kam ste to pelal? Kje sta turbino kupla?

 

PS: Popoldan pripnem ?e posnetek.

Turbino so zamenjali pri CSS (ker je ?la mazda tja na obnovo), sama turbina je bila pa potem kupljena pri Ferku v MB.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kul, pol bom samo tale mehanizem omenil, ob prvi priliki. ?e ?e ni bilo zamenjano seveda :)

Samo, ?e te ne bo zafrkavalo, ti ne bodo zamenjali, po moje. Ko sem bil tam, je probal in res se ogledalo ni spravilo prav na mesto-en dan je delovalo, pa tri dni ne, pa spet dva dni ja...

ampak, a nima? ti mazdo mkII?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Resnici na ljubo za mlaj?e avte ne bi ravno sklepal tako, da so v smislu nezvi?evanja olja OK. Takih avtov je pri nas malo, ?e pa pogleda? recimo nem?ke forume, je ta pojav ?e vedno prisoten. Tudi pri 2016+ avtih. Pravzaprav gre za feature, ne todej napako, ki se zgodi, ?e je ve? neuspe?nih regeneracij zapored. Ni prav dosti lastnikov, ki bi delali dodatnih xy kilometrov na ac ali regionalki samo zato, da bi se regeneracija kon?ala. Sam vem da se ne bi ?el tega, saj je moj ?as preve? dragocen, ravno zato sem vzel bencinarja, ?eprav zato s pol manj navora.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Resnici na ljubo za mlaj?e avte ne bi ravno sklepal tako, da so v smislu nezvi?evanja olja OK. Takih avtov je pri nas malo, ?e pa pogleda? recimo nem?ke forume, je ta pojav ?e vedno prisoten. Tudi pri 2016+ avtih. Pravzaprav gre za feature, ne todej napako, ki se zgodi, ?e je ve? neuspe?nih regeneracij zapored. Ni prav dosti lastnikov, ki bi delali dodatnih xy kilometrov na ac ali regionalki samo zato, da bi se regeneracija kon?ala. Sam vem da se ne bi ?el tega, saj je moj ?as preve? dragocen, ravno zato sem vzel bencinarja, ?eprav zato s pol manj navora.

Temu bi jaz rekel, da je lastnik poslu?en in uboga svoje vozilo in ne obratno (kot bi naj bilo po neki logiki). :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko vidim, da bo delala regeneracijo se lepo odpeljem do Strunjana h kolegu, parkiram avto, ker reg. se kon?a, popijemo pija?o ob morju na rahlem vetrcu, kako pametno re?eva in gasa domov. To ni glih neko te?ko opravilo niti izguba ?asa, ali je? :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz priznam, da v 30kkm sploh nisem opazil kdaj se regeneracija izvaja. Ene dvakrat sem posumil, ko se mi je zdela glasnej?a ma?ina pa nisem ?isto prepri?an.

Globok glas iz auspuha, i-loop takrat ne deluje, poraba sko?i in ?e spusti? gas, ne gre na nulo ampak na porabo 0,7l/100.

Pribl. vsakih 250 km.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tak po mnenju Mazdinega serviserja je to to, bo treba menjat al pa ?e najdem koga, ki bi mi to popravlu.

 

Aja pa ?e posnetek: https://www.dropbox.com/s/dlix685w0bktboq/TRIM_20190419_075356.mp4?dl=0

 

 

Turbino so zamenjali pri CSS (ker je ?la mazda tja na obnovo), sama turbina je bila pa potem kupljena pri Ferku v MB.

Vrjetno se ne spomne? o kak?nih denarjih ste se pogovarjal, ne? Danes sem klical in baje stane turbina nekje 1600 ? pri njih. Se javi kdo ki bi ponujal ceneje? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tak po mnenju Mazdinega serviserja je to to, bo treba menjat al pa ?e najdem koga, ki bi mi to popravlu.

 

Aja pa ?e posnetek: https://www.dropbox.com/s/dlix685w0bktboq/TRIM_20190419_075356.mp4?dl=0

 

 

Vrjetno se ne spomne? o kak?nih denarjih ste se pogovarjal, ne? Danes sem klical in baje stane turbina nekje 1600 ? pri njih. Se javi kdo ki bi ponujal ceneje? :)

Lahko vpra?ate mojstra Avto Pelko d.o.o. (Simon); 041 667 335, ?e najbolj?e poslati sms, ker je stra?no zaseden mo?akar. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tak po mnenju Mazdinega serviserja je to to, bo treba menjat al pa ?e najdem koga, ki bi mi to popravlu.

 

Aja pa ?e posnetek: https://www.dropbox.com/s/dlix685w0bktboq/TRIM_20190419_075356.mp4?dl=0

 

 

Vrjetno se ne spomne? o kak?nih denarjih ste se pogovarjal, ne? Danes sem klical in baje stane turbina nekje 1600 ? pri njih. Se javi kdo ki bi ponujal ceneje? :)

Ja na to ceno je dobil ?e popust ker je avto tam servisiran 10% nekje.

 

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Temu bi jaz rekel, da je lastnik poslu?en in uboga svoje vozilo in ne obratno (kot bi naj bilo po neki logiki). :zvizga:

Vsakemu svoje. Pri bencinarju je to la?je izvedljivo. Ogret motor & redline a day makes mechanics go away (brez nabijanja kilometrov po AC). :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Tako, pa je doma again, pri Ferku kupu/zamenjal, bli ok, fer in ni blo problem odgovorit na vsa moja vpra?anja.

 

Pa ?e slike stare, zej mam ?tiri (dve v ma?ini, dve pa v kuferanu):

 

post-10697-0-44971200-1556551032_thumb.jpg

post-10697-0-13890900-1556551035_thumb.jpg

post-10697-0-82913400-1556551037_thumb.jpg

 

In ja, pozna kdo koga ki bi rabu staro, za obnove in podobno?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to je loputa ja. Koliko so ti vzeli za komplet vse delo?

 

Bilo bi jim potrebno vra?ati te slabo narejene lopute Oz najti re?itev z popravilo lopute.

 

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Turbina + menjava okoli tiso? osemsto. Moral sem menjati ?e zavorne kolute in plo??ice + menjavo olja s filtrom (zaradi regeneracij je olje ?e narastlo nad maximum, ni pa ?e blo na X, ampaks sem vseeno raje menjal). Vse skupaj pa je potem zneslo tva jurja tristo in nekaj malega.

 

Va?no je, da smo po tednu in pol zopet na cesti :)

 

Druga?e pa mene skrbi, da ni ?lo kaj naprej do intercoolerja. Na sliki, kjer se vidi lopatica male turbine, se fino vidi kako je po?kodovana od zati?a.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa da ne bo sam zokijev thread popularn v teh dneh, za?inimo ?e tole. @mazdaman ma? kej v spominu, ?e ste mel takoj po menjavi turbine, kaj smradu po "?ganem" v kabini? Js opa?am/voham neprijeten vonj v kabini (po ?e prevo?enih 300 km z novo), v primeru, da jo fajn razgibam potem pa se nekje ustavim in pustim v prostem teku. Zej gruntam, da bi to res lahko ?e blo od tega, da je vse novo in ko se mal bolj zagreje spu??a vonj, pa ?e glih pri sesalnih ?obah za ventilacijo je turbina.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmh, ?e smrdi po izpu?nih plinih, pol vernetno niso dobro zmontirali izpusnega kolektorja in turbine, lahko so premalo zategnili, pozabli dihtungo...

 

Mozno paje tudi da smrdi od zazganega olja, ker so imeli vse narazen lahko da se je kje kaj razalilo po motorju, to bi moralo nehat po par sti prevozenih km ko dol zgori.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@50keda kakor je @Aless rekel, lahko je tudi da se je kurila hladilna teko?ina.

 

Ampak pri nas ni smrdelo ni?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf.. zaenkrat la?ni preplah. Ni blo ne olje ne hladilna, ampak tale srebrna "izolacija" na desni strani slike:

post-10697-0-81493200-1557500610_thumb.jpeg

 

Ta kos izolacije, ki je kr tako nataknjen na dva zati?a in ma prosti hod pribli?no 1 cm, se je pritiskal na turbino. Ko sem ga vzel ven, je na enem koncu bil ?isto ?rn, tak da sm odrezal ene pol centimetra na tisti strani, kjer se je pritiskalo turba. Sedaj pa po 200 razgibanih kilometrih ?e ni bilo "dodatnih" vonjav, tak da yay.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.