Skoči na vsebino

Nakup Mazde 3 hatchback - potrebujem mnenje strokovnjakov


nikartakozivahno

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Razmi?ljam oz. sem se ?e odlo?il, da si bom kupil mazdo 3 hatchback. Avto mi je v?e? vizualno, prav tako sem imel testno vo?njo in je zelo prijeten za vozit (mogo?e za referenco: trenutno imam 10 let star avto, ki ni Mazda:))

 

OK sedaj me pa zanima ve? re?i; sicer sem dobil delne odgovore od prodajalcev, ki so se v?asih izklju?evali, v?asih pa niso bili skladni s tem, kar sem prebral na razli?nih forumih. Zanima me naslednje:

  • Odlo?am se med diesel ali bencinarjem. Zanima me predvsem glede porabe; bencinar bi naj bi imel 6.5, tu nekje? Za diesel nisem na?el podatka. Razlika v ceni je mislim da nekje 2000 EUR. Vem, da je pomembno, ?emu je avto namenjen, ampak me vseeno zanima, ?e so kje realni (ne od proizvajalca) podatki o porabi?
  • Paketi so kar "tricky", saj za safety paket potrebujete prakti?no vse ostale predhodne pakete. To potem znese kar precej denarja (nekje 25000 EUR). Me pa zanima, ?e je v safety paketu res kaj tako bitnega, da bi se bilo vredno odlo?iti za vse to?
  • Koliko stane servis pri tak?nem avtu? Kot re?eno, nisem ?e imel Mazde, sploh pa ne novega avta.

Hvala za odgovore!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za novo mazdo3 ti ne morem rect, ampak imam jest 1 leto staro mazdo3 bencinsko s 120KM, mislim da je isti motor ki ga ima tudi ta nova. Moja ima porabo 6.5, 90% avtocestne voznje s tempomatom na 130, pa obcasna voznja do 160.

Servis za mojo je ~220e

 

Glede paketov pa ti svetujem da se odlocis kaj nujno potrebujes, pol pa od tam naprej gledas.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel isto dilemo. In moj stari golf je bil tudi podobnega letnika (9 let star). Na koncu sem vzel oziroma naro?il vse razen usnja oziroma luxury paketa. Sem vzel benzinca.

 

Ja, problem pri ceni je, ker se ta Style paket rine povsod. Avto izgleda super tudi brez tega paketa.

 

Safety paket:

360-stopinjska kamera

Nadzor voznikove zbranosti s kamero (DAA+)

Opozarjanje na pre?ni promet spredaj (FCTA)

Opozarjanje na pre?ni promet zadaj z zaviranjem (RCTB)

Prepre?evanje naleta - zadaj (SCBS-R)

Asistent za vo?njo v zastojih (CTS)

 

Safety paket se mi zdi najbolj zanimiv/pomemben od vseh ponujenih. Ta 360 kamera na avtu, ki nima najbolj?e preglednosti, je zelo za?elena stvar. Opozarjanje na pre?ni promet zadaj tudi. Seveda, se da pre?ivet tudi brez tega, vendar sem si rekel, da si po teh starih avtih ki sem jih do zdaj vozil, kon?no zaslu?im neki bolj sodobnih bonbon?kov noter, da bo res ob?utek, da imam neki novega. Style nisem glih hotel, vendar naj bo. Je polep?al ?e tako lep avto. Denar je pa, da se ga porabi za stvari, ki so ti v?e?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dilema glede bencina ali diesla je pa predvsem odvisna od tega koliko kilometrov naredi? letno. Kratke vo?nje niso dobre za Diesla.

 

Nisem pa primerjal kako gre kateri.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel isto dilemo. In moj stari golf je bil tudi podobnega letnika (9 let star). Na koncu sem vzel oziroma naro?il vse razen usnja oziroma luxury paketa. Sem vzel benzinca.

 

Ja, problem pri ceni je, ker se ta Style paket rine povsod. Avto izgleda super tudi brez tega paketa.

 

Safety paket:

360-stopinjska kamera

Nadzor voznikove zbranosti s kamero (DAA+)

Opozarjanje na pre?ni promet spredaj (FCTA)

Opozarjanje na pre?ni promet zadaj z zaviranjem (RCTB)

Prepre?evanje naleta - zadaj (SCBS-R)

Asistent za vo?njo v zastojih (CTS)

 

Safety paket se mi zdi najbolj zanimiv/pomemben od vseh ponujenih. Ta 360 kamera na avtu, ki nima najbolj?e preglednosti, je zelo za?elena stvar. Opozarjanje na pre?ni promet zadaj tudi. Seveda, se da pre?ivet tudi brez tega, vendar sem si rekel, da si po teh starih avtih ki sem jih do zdaj vozil, kon?no zaslu?im neki bolj sodobnih bonbon?kov noter, da bo res ob?utek, da imam neki novega. Style nisem glih hotel, vendar naj bo. Je polep?al ?e tako lep avto. Denar je pa, da se ga porabi za stvari, ki so ti v?e?.

 

Je bilo kaj popusta pri ceni ali pri paketih, opremi (metalik barva, vinjeta, gumi tepihi...).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se tudi ta SAFETY paket zdi zelo uporabna stvar, ampak ?koda, da ga pogojujejo prakti?no z vso ostalo opremo  :rolleyes: . Imam sistem za opozarjanje proti naletu in zaviranje zadaj pa me je ?e dvakrat re?il naleta. Ker imam izhod iz gara?e narejen tako, da ne vidim ni?esar, ko se peljem na cesto v ulici mi ta sistem pride hudi?evo prav (sicer imam ogledalo, ki mi malo pomaga, pa vseeno). Piskati je za?elo ?e predno se je avtomobil pripeljal (verjetno zaradi odbojev radarja) in sem ?e mislil, da kaj zafrkava :rolleyes: , potem pa se pripelje avto  :zvizga: ...v glavnem dobra stvar...pa tudi recimo ?e malo hitreje (?eprav ?e v okvirih, ki jih lahko obvladuje?) zapelje? v oviro zadaj ti avtomatsko zabremza  :P . V glavnem dobra stvar, nova ima pa ?e ta sistem za spredaj. ?eprav po drugi strani pa spet nekaj dodatnih stvari, ki lahko zafrkavajo, ?eprav pri Mazdi naj ne bi ni? zafrkavalo  :lol: , pa vseeno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

 

Razmi?ljam oz. sem se ?e odlo?il, da si bom kupil mazdo 3 hatchback. Avto mi je v?e? vizualno, prav tako sem imel testno vo?njo in je zelo prijeten za vozit (mogo?e za referenco: trenutno imam 10 let star avto, ki ni Mazda:))

 

OK sedaj me pa zanima ve? re?i; sicer sem dobil delne odgovore od prodajalcev, ki so se v?asih izklju?evali, v?asih pa niso bili skladni s tem, kar sem prebral na razli?nih forumih. Zanima me naslednje:

  • Odlo?am se med diesel ali bencinarjem. Zanima me predvsem glede porabe; bencinar bi naj bi imel 6.5, tu nekje? Za diesel nisem na?el podatka. Razlika v ceni je mislim da nekje 2000 EUR. Vem, da je pomembno, ?emu je avto namenjen, ampak me vseeno zanima, ?e so kje realni (ne od proizvajalca) podatki o porabi?
  • Paketi so kar "tricky", saj za safety paket potrebujete prakti?no vse ostale predhodne pakete. To potem znese kar precej denarja (nekje 25000 EUR). Me pa zanima, ?e je v safety paketu res kaj tako bitnega, da bi se bilo vredno odlo?iti za vse to?
  • Koliko stane servis pri tak?nem avtu? Kot re?eno, nisem ?e imel Mazde, sploh pa ne novega avta.
Hvala za odgovore!
Ni velike razlike med porabo, zato bo? mel najmanj problemov z bencinarjem. Je pa res da ?e na leto naredi? ve? kot 30k se ti mogo?e izpla?a. Meni pije 6.5 realno G120. Trenutno sem po potovanju po Bosni in imam porabo po 630km 6.0, tankal 38 litrov Petrolovega Bosanskega bencina.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj realno glede porabe je ?e si pogleda? porabe uporabnikov teh vozil. Tale je ena izmed najbolj popularnih strani https://www.spritmonitor.de/en/overview/27-Mazda/250-3.html?constyear_s=2019&powerunit=2 je pa ?al problem v tem, da gre za nov avto in je recimo dizelskih motorjev premalo v statistiki, da bi bila slika ?isto realna.

 

Je pa nekje med motorjema cca liter razlike v povpre?ju pri novem WLTP merjenju, ki je dejansko najbolj realni pokazatelj porabe. No tukaj pa je recimo ?e dodatno zanimivo, da je ta cikel razdeljen na ?tiri faze, ki nekako simulirajo mestno vo?njo, predmestno, relacijsko in avtocestno. Tukaj si bo? moral sam postaviti vpra?anje v katerem ciklu se bo avto najve? uporabljal.

 

Namre? porabe so nekako take pri Mazdi 3 HB bencin proti dizlu:

  • Mestna, do hitrosti 56.5 km/h; Bencin 8,5l/100km, Dizel 5,0l/100km
  • Predmestna, do 76.6 km/h; Bencin 5,9l/100km, Dizel 4,8l/100km
  • Relacijska, do 97.4 km/h; Bencin 5,3l/100km, Dizel 4,3l/100km
  • Avtocesta, do 131.3 km/h; Bencin 6,4l/100km, Dizel 5,7l/100km
  • Kombinirano; Bencin 6,2l/100km, Dizel 5,0l/100km

Upam, da se znajde? iz vseh teh cifer. Na?eloma pa ti povedo to, da ve?, kot je ustavljanja in pospe?evanje, ve?jo prednost ima dizel pri porabi in to celo 3 litre in pol pri trojki. Vi?ja, ko je povpre?na hitrost in manj kot je pospe?avanj pa se ta razlika zmanj?a na povpre?je en liter, oziroma pri AC hitrostih ?e celo nekaj deci pod.

 

Druga?e je pa dizel navorsko bolj?i, saj je podprt s turbino in pri kak?nem prehitevanju zna priti zelo prav. Pri bencinarju pa mora? uporabiti obrate za podoben efekt. Na?eloma zato taka vo?nja z dizlom izgleda bolj prijazna, ker ni tuljenja ma?ine, ampak po drugi strani pa nekateri ravno to obo?ujejo.

 

Oba motorja sta EURO 6d-temp, tako da po moje, ne bo? zgre?il ne z enim ne z drugim.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je bilo kaj popusta pri ceni ali pri paketih, opremi (metalik barva, vinjeta, gumi tepihi...).

 

Res je, da v vsaki mazdini trgovini re?ejo, da na?eloma ne dajejo velikih popustov. Vendar na koncu sem iztr?il 420 evrov popusta + brez stro?kov priprave (120 evrov), gumi tepihe in 16 colska original mazdina lita plati??a (brez gum). Se mi zdi, da je kr v redu glede na to koliko sem poslu?al, da ne dajejo popusta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni velike razlike med porabo, zato bo? mel najmanj problemov z bencinarjem. Je pa res da ?e na leto naredi? ve? kot 30k se ti mogo?e izpla?a. Meni pije 6.5 realno G120. Trenutno sem po potovanju po Bosni in imam porabo po 630km 6.0, tankal 38 litrov Petrolovega Bosanskega bencina.

Jest mam bencinarko, pa mam pri dobrih 10 mescih ~33kkm. Sem se pa pred nakupom pozanimal in mi je tudi na servisu rekel da naj kar bencinsko vzamem, pri dizlu mas lahko vec problemov na dolgi rok

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor sem bral, so bencinski motorji na?eloma manj problemati?ni, je pa v novi trojki motor z deaktivacijo cilindrov, pri katerem je bil ?e vpoklic - najbr? so razre?ili stvar. Glede paketov, to opozarjanje na promet in kamera sta morda dobra. Koliko pride prav nevem, vedno se da parkirati, da leze? ven z zadnjim ali sprednjim delom. Sploh hatchback ni ?e zelo dolg avto, da bi to bil na splo?no problem. Kamera je tudi po ogledih bojda ni? kaj posebnega. Plus paket se je men zdel ?isto zadosti, tudi tam ima? neka opozarjanja se mi zdi. ?e pa ima? 2k+ eur vi?ka na voljo, pa vzemi seveda bolj?o opremo :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Namre? porabe so nekako take pri Mazdi 3 HB bencin proti dizlu:

  • Mestna, do hitrosti 56.5 km/h; Bencin 8,5l/100km, Dizel 5,0l/100km
  • Predmestna, do 76.6 km/h; Bencin 5,9l/100km, Dizel 4,8l/100km
  • Relacijska, do 97.4 km/h; Bencin 5,3l/100km, Dizel 4,3l/100km
  • Avtocesta, do 131.3 km/h; Bencin 6,4l/100km, Dizel 5,7l/100km
  • Kombinirano; Bencin 6,2l/100km, Dizel 5,0l/100km

 

Huh, ?e to dr?i, se kar spla?a vzet diesel...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nevem od kje vam ta ideja da je merilo za nakup avta koliko pije. Zaradi mene naj pije 10l samo, da ni z njemu nobenih problemov. Ne govorim, da je dizel sranje in da obstajajo na tem svetu samo bencinski motorji kateri so dobri, ampak meni osebno je podatek koliko avto pije zadnji za katerega se sekiram...kaj sele da bi odlocal med nakupom benz-dizel.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nevem od kje vam ta ideja da je merilo za nakup avta koliko pije. Zaradi mene naj pije 10l samo, da ni z njemu nobenih problemov. Ne govorim, da je dizel sranje in da obstajajo na tem svetu samo bencinski motorji kateri so dobri, ampak meni osebno je podatek koliko avto pije zadnji za katerega se sekiram...kaj sele da bi odlocal med nakupom benz-dizel.

No, ta podatek je predvsem zanimiv za tiste, ki delajo nekaj ve? kilometrov letno. Se kar nekaj razlike nabere, ?e dela? 10k ali pa 50k letno...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.