Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Nakup Mazde 3 hatchback - potrebujem mnenje strokovnjakov

• Please log in to reply
16 odgovorov v tej temi

#1 Odsoten   nikartakozivahno

nikartakozivahno

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 10853
  • 2 Sporočil:

Objavljeno: 13 August 2019 - 08:47

Pozdravljeni!

Razmišljam oz. sem se že odločil, da si bom kupil mazdo 3 hatchback. Avto mi je všeč vizualno, prav tako sem imel testno vožnjo in je zelo prijeten za vozit (mogoče za referenco: trenutno imam 10 let star avto, ki ni Mazda:))

OK sedaj me pa zanima več reči; sicer sem dobil delne odgovore od prodajalcev, ki so se včasih izključevali, včasih pa niso bili skladni s tem, kar sem prebral na različnih forumih. Zanima me naslednje:

• Odločam se med diesel ali bencinarjem. Zanima me predvsem glede porabe; bencinar bi naj bi imel 6.5, tu nekje? Za diesel nisem našel podatka. Razlika v ceni je mislim da nekje 2000 EUR. Vem, da je pomembno, čemu je avto namenjen, ampak me vseeno zanima, če so kje realni (ne od proizvajalca) podatki o porabi?
  • Paketi so kar "tricky", saj za safety paket potrebujete praktično vse ostale predhodne pakete. To potem znese kar precej denarja (nekje 25000 EUR). Me pa zanima, če je v safety paketu res kaj tako bitnega, da bi se bilo vredno odločiti za vse to?
  • Koliko stane servis pri takšnem avtu? Kot rečeno, nisem še imel Mazde, sploh pa ne novega avta.

Hvala za odgovore!

#2 Odsoten   Matick

Matick

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 9556
  • 239 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Model avtomobila: Mazda 3 G120 Takumi

Objavljeno: 13 August 2019 - 08:59

Za novo mazdo3 ti ne morem rect, ampak imam jest 1 leto staro mazdo3 bencinsko s 120KM, mislim da je isti motor ki ga ima tudi ta nova. Moja ima porabo 6.5, 90% avtocestne voznje s tempomatom na 130, pa obcasna voznja do 160.

Servis za mojo je ~220e

Glede paketov pa ti svetujem da se odlocis kaj nujno potrebujes, pol pa od tam naprej gledas.

#3 Odsoten   Zagor

Zagor

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 10661
  • 18 Sporočil:

Objavljeno: 13 August 2019 - 09:29

Jaz sem imel isto dilemo. In moj stari golf je bil tudi podobnega letnika (9 let star). Na koncu sem vzel oziroma naročil vse razen usnja oziroma luxury paketa. Sem vzel benzinca.

Ja, problem pri ceni je, ker se ta Style paket rine povsod. Avto izgleda super tudi brez tega paketa.

Safety paket:

360-stopinjska kamera

Nadzor voznikove zbranosti s kamero (DAA+)

Opozarjanje na prečni promet spredaj (FCTA)

Opozarjanje na prečni promet zadaj z zaviranjem (RCTB)

Preprečevanje naleta - zadaj (SCBS-R)

Asistent za vožnjo v zastojih (CTS)

Safety paket se mi zdi najbolj zanimiv/pomemben od vseh ponujenih. Ta 360 kamera na avtu, ki nima najboljše preglednosti, je zelo zaželena stvar. Opozarjanje na prečni promet zadaj tudi. Seveda, se da preživet tudi brez tega, vendar sem si rekel, da si po teh starih avtih ki sem jih do zdaj vozil, končno zaslužim neki bolj sodobnih bonbončkov noter, da bo res občutek, da imam neki novega. Style nisem glih hotel, vendar naj bo. Je polepšal že tako lep avto. Denar je pa, da se ga porabi za stvari, ki so ti všeč.

• uporabniku tommaazz je všeč

#4 Odsoten   mazdaman

mazdaman

miapan

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 24
  • 5031 Sporočil:
  • Model avtomobila: 6, Premacy
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 13 August 2019 - 12:22

Dilema glede bencina ali diesla je pa predvsem odvisna od tega koliko kilometrov narediš letno. Kratke vožnje niso dobre za Diesla.

Nisem pa primerjal kako gre kateri.

#5 Odsoten   Robert

Robert

Almost Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 1607
  • 279 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 SP GT 2.5i

Objavljeno: 13 August 2019 - 13:32

Jaz sem imel isto dilemo. In moj stari golf je bil tudi podobnega letnika (9 let star). Na koncu sem vzel oziroma naročil vse razen usnja oziroma luxury paketa. Sem vzel benzinca.

Ja, problem pri ceni je, ker se ta Style paket rine povsod. Avto izgleda super tudi brez tega paketa.

Safety paket:

360-stopinjska kamera

Nadzor voznikove zbranosti s kamero (DAA+)

Opozarjanje na prečni promet spredaj (FCTA)

Opozarjanje na prečni promet zadaj z zaviranjem (RCTB)

Preprečevanje naleta - zadaj (SCBS-R)

Asistent za vožnjo v zastojih (CTS)

Safety paket se mi zdi najbolj zanimiv/pomemben od vseh ponujenih. Ta 360 kamera na avtu, ki nima najboljše preglednosti, je zelo zaželena stvar. Opozarjanje na prečni promet zadaj tudi. Seveda, se da preživet tudi brez tega, vendar sem si rekel, da si po teh starih avtih ki sem jih do zdaj vozil, končno zaslužim neki bolj sodobnih bonbončkov noter, da bo res občutek, da imam neki novega. Style nisem glih hotel, vendar naj bo. Je polepšal že tako lep avto. Denar je pa, da se ga porabi za stvari, ki so ti všeč.

Je bilo kaj popusta pri ceni ali pri paketih, opremi (metalik barva, vinjeta, gumi tepihi...).

#6 Odsoten   tommaazz

tommaazz

Almost Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 9450
  • 257 Sporočil:
  • Zanima me:Avtomobili, HI-FI, domači kino,...praktično vse tehnološke igračke :)
  • Model avtomobila: MAZDA 3 G120 Revolution 04/17
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 13 August 2019 - 15:15

Meni se tudi ta SAFETY paket zdi zelo uporabna stvar, ampak škoda, da ga pogojujejo praktično z vso ostalo opremo  :rolleyes: . Imam sistem za opozarjanje proti naletu in zaviranje zadaj pa me je že dvakrat rešil naleta. Ker imam izhod iz garaže narejen tako, da ne vidim ničesar, ko se peljem na cesto v ulici mi ta sistem pride hudičevo prav (sicer imam ogledalo, ki mi malo pomaga, pa vseeno). Piskati je začelo še predno se je avtomobil pripeljal (verjetno zaradi odbojev radarja) in sem že mislil, da kaj zafrkava :rolleyes: , potem pa se pripelje avto  :zvizga: ...v glavnem dobra stvar...pa tudi recimo če malo hitreje (čeprav še v okvirih, ki jih lahko obvladuješ) zapelješ v oviro zadaj ti avtomatsko zabremza  :P . V glavnem dobra stvar, nova ima pa še ta sistem za spredaj. Čeprav po drugi strani pa spet nekaj dodatnih stvari, ki lahko zafrkavajo, čeprav pri Mazdi naj ne bi nič zafrkavalo  :lol: , pa vseeno.

#7 Odsoten   Bini

Bini

Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 10126
  • 685 Sporočil:
  • Zanima me:Vse kar je aktualno in zanimivo.
  • Model avtomobila: Mazda 3 G120 Revolution 2018
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 13 August 2019 - 15:46

Pozdravljeni!

Razmišljam oz. sem se že odločil, da si bom kupil mazdo 3 hatchback. Avto mi je všeč vizualno, prav tako sem imel testno vožnjo in je zelo prijeten za vozit (mogoče za referenco: trenutno imam 10 let star avto, ki ni Mazda:))

OK sedaj me pa zanima več reči; sicer sem dobil delne odgovore od prodajalcev, ki so se včasih izključevali, včasih pa niso bili skladni s tem, kar sem prebral na različnih forumih. Zanima me naslednje:

• Odločam se med diesel ali bencinarjem. Zanima me predvsem glede porabe; bencinar bi naj bi imel 6.5, tu nekje? Za diesel nisem našel podatka. Razlika v ceni je mislim da nekje 2000 EUR. Vem, da je pomembno, čemu je avto namenjen, ampak me vseeno zanima, če so kje realni (ne od proizvajalca) podatki o porabi?
  • Paketi so kar "tricky", saj za safety paket potrebujete praktično vse ostale predhodne pakete. To potem znese kar precej denarja (nekje 25000 EUR). Me pa zanima, če je v safety paketu res kaj tako bitnega, da bi se bilo vredno odločiti za vse to?
  • Koliko stane servis pri takšnem avtu? Kot rečeno, nisem še imel Mazde, sploh pa ne novega avta.
Hvala za odgovore!
Ni velike razlike med porabo, zato boš mel najmanj problemov z bencinarjem. Je pa res da če na leto narediš več kot 30k se ti mogoče izplača. Meni pije 6.5 realno G120. Trenutno sem po potovanju po Bosni in imam porabo po 630km 6.0, tankal 38 litrov Petrolovega Bosanskega bencina.

#8 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 133
  • 22723 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 II CD GTA
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 13 August 2019 - 16:07

Najbolj realno glede porabe je če si pogledaš porabe uporabnikov teh vozil. Tale je ena izmed najbolj popularnih strani https://www.spritmon...019&powerunit=2 je pa žal problem v tem, da gre za nov avto in je recimo dizelskih motorjev premalo v statistiki, da bi bila slika čisto realna.

Je pa nekje med motorjema cca liter razlike v povprečju pri novem WLTP merjenju, ki je dejansko najbolj realni pokazatelj porabe. No tukaj pa je recimo še dodatno zanimivo, da je ta cikel razdeljen na štiri faze, ki nekako simulirajo mestno vožnjo, predmestno, relacijsko in avtocestno. Tukaj si boš moral sam postaviti vprašanje v katerem ciklu se bo avto največ uporabljal.

Namreč porabe so nekako take pri Mazdi 3 HB bencin proti dizlu:

• Mestna, do hitrosti 56.5 km/h; Bencin 8,5l/100km, Dizel 5,0l/100km
  • Predmestna, do 76.6 km/h; Bencin 5,9l/100km, Dizel 4,8l/100km
  • Relacijska, do 97.4 km/h; Bencin 5,3l/100km, Dizel 4,3l/100km
  • Avtocesta, do 131.3 km/h; Bencin 6,4l/100km, Dizel 5,7l/100km
  • Kombinirano; Bencin 6,2l/100km, Dizel 5,0l/100km

Upam, da se znajdeš iz vseh teh cifer. Načeloma pa ti povedo to, da več, kot je ustavljanja in pospeševanje, večjo prednost ima dizel pri porabi in to celo 3 litre in pol pri trojki. Višja, ko je povprečna hitrost in manj kot je pospešavanj pa se ta razlika zmanjša na povprečje en liter, oziroma pri AC hitrostih še celo nekaj deci pod.

Drugače je pa dizel navorsko boljši, saj je podprt s turbino in pri kakšnem prehitevanju zna priti zelo prav. Pri bencinarju pa moraš uporabiti obrate za podoben efekt. Načeloma zato taka vožnja z dizlom izgleda bolj prijazna, ker ni tuljenja mašine, ampak po drugi strani pa nekateri ravno to obožujejo.

Oba motorja sta EURO 6d-temp, tako da po moje, ne boš zgrešil ne z enim ne z drugim.

• uporabniku Z M A J je všeč

#9 Odsoten   Zagor

Zagor

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 10661
  • 18 Sporočil:

Objavljeno: 13 August 2019 - 16:54

Je bilo kaj popusta pri ceni ali pri paketih, opremi (metalik barva, vinjeta, gumi tepihi...).

Res je, da v vsaki mazdini trgovini rečejo, da načeloma ne dajejo velikih popustov. Vendar na koncu sem iztržil 420 evrov popusta + brez stroškov priprave (120 evrov), gumi tepihe in 16 colska original mazdina lita platišča (brez gum). Se mi zdi, da je kr v redu glede na to koliko sem poslušal, da ne dajejo popusta.

• uporabniku Bini je všeč

#10 Odsoten   Matick

Matick

Almost Ricer

• Člani
  • 239 Sporočil:

Objavljeno: 13 August 2019 - 18:51

Ni velike razlike med porabo, zato boš mel najmanj problemov z bencinarjem. Je pa res da če na leto narediš več kot 30k se ti mogoče izplača. Meni pije 6.5 realno G120. Trenutno sem po potovanju po Bosni in imam porabo po 630km 6.0, tankal 38 litrov Petrolovega Bosanskega bencina.

Jest mam bencinarko, pa mam pri dobrih 10 mescih ~33kkm. Sem se pa pred nakupom pozanimal in mi je tudi na servisu rekel da naj kar bencinsko vzamem, pri dizlu mas lahko vec problemov na dolgi rok
  • uporabniku Shrek je všeč

#11 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 7623
  • 3047 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 2.5 GTA
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 13 August 2019 - 19:02

Matick pazi, da te nebo kdo zmerjal :D
  • uporabniku Z M A J je všeč

#12 Odsoten   Matick

Matick

Almost Ricer

• Člani
  • 239 Sporočil:

Objavljeno: 13 August 2019 - 19:07

Matick pazi, da te nebo kdo zmerjal :D

Aja sj res. Sem. Pozabu da na tem forumu je greh cez dizle govort :)

#13 Odsoten   primzi

primzi

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 10837
  • 14 Sporočil:
  • Model avtomobila: clio

Objavljeno: 13 August 2019 - 22:26

Kolikor sem bral, so bencinski motorji načeloma manj problematični, je pa v novi trojki motor z deaktivacijo cilindrov, pri katerem je bil že vpoklic - najbrž so razrešili stvar. Glede paketov, to opozarjanje na promet in kamera sta morda dobra. Koliko pride prav nevem, vedno se da parkirati, da lezeš ven z zadnjim ali sprednjim delom. Sploh hatchback ni še zelo dolg avto, da bi to bil na splošno problem. Kamera je tudi po ogledih bojda nič kaj posebnega. Plus paket se je men zdel čisto zadosti, tudi tam imaš neka opozarjanja se mi zdi. Če pa imaš 2k+ eur viška na voljo, pa vzemi seveda boljšo opremo :)

#14 Odsoten   nikartakozivahno

nikartakozivahno

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 10853
  • 2 Sporočil:

Objavljeno: 13 August 2019 - 22:53

Namreč porabe so nekako take pri Mazdi 3 HB bencin proti dizlu:

• Mestna, do hitrosti 56.5 km/h; Bencin 8,5l/100km, Dizel 5,0l/100km
  • Predmestna, do 76.6 km/h; Bencin 5,9l/100km, Dizel 4,8l/100km
  • Relacijska, do 97.4 km/h; Bencin 5,3l/100km, Dizel 4,3l/100km
  • Avtocesta, do 131.3 km/h; Bencin 6,4l/100km, Dizel 5,7l/100km
  • Kombinirano; Bencin 6,2l/100km, Dizel 5,0l/100km

Huh, če to drži, se kar splača vzet diesel...

#15 Odsoten   Scr3am

Scr3am

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 7623
  • 3047 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 2.5 GTA
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 14 August 2019 - 01:48

Nevem od kje vam ta ideja da je merilo za nakup avta koliko pije. Zaradi mene naj pije 10l samo, da ni z njemu nobenih problemov. Ne govorim, da je dizel sranje in da obstajajo na tem svetu samo bencinski motorji kateri so dobri, ampak meni osebno je podatek koliko avto pije zadnji za katerega se sekiram...kaj sele da bi odlocal med nakupom benz-dizel.

• Shrek in Matick je všeč

#16 Odsoten   x-layer

x-layer

Almost Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 1111
  • 395 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 MK II SC 2.0 TE

Objavljeno: 14 August 2019 - 05:10

Nevem od kje vam ta ideja da je merilo za nakup avta koliko pije. Zaradi mene naj pije 10l samo, da ni z njemu nobenih problemov. Ne govorim, da je dizel sranje in da obstajajo na tem svetu samo bencinski motorji kateri so dobri, ampak meni osebno je podatek koliko avto pije zadnji za katerega se sekiram...kaj sele da bi odlocal med nakupom benz-dizel.

No, ta podatek je predvsem zanimiv za tiste, ki delajo nekaj več kilometrov letno. Se kar nekaj razlike nabere, če delaš 10k ali pa 50k letno...

#17 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 133
  • 22723 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 II CD GTA
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 14 August 2019 - 08:26

Pa seveda, kolk kilometrov imaš namen narest na avtu. Če misliš avto prodat pred 100kkm se verjetno res ne splača.

0 uporabnikov pregleduje to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov