Skoči na vsebino

Sprememba Zakona o pravilih cestnega prometa


Boss

Priporočeno sporočilo

Ja, skoz jo ma? lahko gor...

Men je vulkanizer na 2,8 nafilal, pa je reku, da ?e ho?em imet enakomerno obrabljeno gumo, naj tako tlak dr?im... 205/60/16...zimske

 

 

Saj to mi je jasno... da je pac tudi od gume odvisno, na koliko se jo nafila... samo sem bil pac preprican, da so tiste vrednosti na nalepki na okvirju vrat neke priporocene vrednosti ... in ne najnizje, ki bi se omogocale varno voznjo ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, pejt pogledat kako je pri nekaterih avtih napisano celo 2.0 ali 1.9 bara. To je minimum, ker v kolikor ima? pod so gume premalo napolnjene. ?e ima? nad si na varni strani. Namre? v tisti raziskavi, ki sem jo omenil so testirali tlak in kdorkoli je imel pod to vrednostjo, ki je bila predpisana za njegovo vozilo je bil zabele?en kot uporabnik s premalo napolnjenimi pnevmatikami in zato je bilo v statistiki 80% takih.

 

Je pa marsikaj odvisno tudi od modela gum. Nekatere tako nizkih tlakov ne prenesejo in se neenakomerno obrabljajo. En tak lep primer je bila stara Eaglca F1, ki je rabla kar visokih 3.0 bara, da se je enakomerno obrabljala po celi tekalni povr?ini in ne samo na robovih, da je bila po 20.000km ?e za v kanto.


Ko smo ?e pri tlaku v gumah: povsod je zabele?eno, da je zapisan tlak za mrzlo pnevmatiko. Kako pa ve?, kdaj je ?e mrzla in kdaj je ?e topla? Termometer s seboj pa pomerit? Pri kateri temperaturi pa je ?e mrzla?

Tudi to je en od vzrokov... pride? z ogretimi pnevmatikami, napolni? na vrednost, ki jo vidi? na vratih in odpelje?. Ko pa se gume ohladijo ima? pa kolk tlaka v gumah? Kr za nekaj desetink bara manj in si spet v prekr?ku.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

https://www.amzs.si/motorevija/test/otroski-varnostni-sedezi/2016-06-02-sirok-razpon-od-zelo-dobrega-do-slabih

 

Nova pravila se obetajo. Otroci do leta in pol samo v kontra smeri sedeti pa to...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To glede otrokov je prav.

Moja bo sedela tako do 4 leta, ali pa 18 kg

kam da pa noge pri teh letih, ?e kontra sedi??

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo en citat iz omenjene strani:

 

"Sede? je namenjen otrokom do telesne vi?ine 105?cm, torej do pribli?no ?etrtega leta starosti in telesni te?i do 23?kg. Precej te?ek sede? (10,9?kg) je v avto vedno name??en tako, da otrok gleda v nasprotno smer vo?nje."

 

 

Zdaj pa vpra?anje: In kam tako velik otrok potem da noge? Ali pa? odstrani? zadnjo klop in ima otrok noge v prtlja?niku?

 

 

 

 

Preden sem spisala do konca, se je o?itno ?e nekomu postavilo to vpra?anje...

Popravljeno od mamica

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je kdo pogledal fotografije?

 

Tole mora biti hudo neudobno, sploh za dalj?e potovanje:

 

post-7767-0-62148800-1466370378_thumb.jpg

 

 

 

In kako opravi? tako pripenjanje v na primer Mazdi 5?

 

post-7767-0-61418200-1466370432_thumb.jpg

 

 

Nisem ?isto prepri?ana, ?e res vedo, kaj po?nejo...

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skrcene noge niso tak problem. Sploh pa tile sedezi imajo placa kokr ces.

Skandivaci ze vejo

Verjamem da je sede? dovolj velik. Ampak otroci se vozijo v razli?no velikih avtih, recimo da je "golfovski" razred povpre?je v ?emer mamice vozijo otroke v vrtec. In megane III od moje najdra?je tud spada tja nekam. Pa vendar sem moral, pri mojih 174,5cm vi?ine in po ?olsko pokon?nem naslonu ?oferjevega sede?a,obi?ajno lupinico maxi cosi ?e mal na silo tla?it zadaj. Da pa bi na to mesto stla?il nazaj obrnjen sede? do 4ih let. Sem 100% da nebi ?lo.  

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjamem da je sede? dovolj velik. Ampak otroci se vozijo v razli?no velikih avtih, recimo da je "golfovski" razred povpre?je v ?emer mamice vozijo otroke v vrtec. In megane III od moje najdra?je tud spada tja nekam. Pa vendar sem moral, pri mojih 174,5cm vi?ine in po ?olsko pokon?nem naslonu ?oferjevega sede?a,obi?ajno lupinico maxi cosi ?e mal na silo tla?it zadaj. Da pa bi na to mesto stla?il nazaj obrnjen sede? do 4ih let. Sem 100% da nebi ?lo.  

Jaz si ne predstavljam mulca, 4 leta starega da gleda nazaj......Bi bilo pa logi?no da pri tem tudi uzakonijo mre?o ali pregrado za tovor, ker tako morebitno stvar pri trku otrok kasira direktno v glavo...mogo?e psa....kera drama za otroke, psi pa kot kamikaze povsod po avtih ?etajo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e ena stvar je... ?e otrok pri teh letih (ko ?e ima razvito prostorsko orientacijsko zaznavo) gleda nazaj bodo slabosti in bruhci kozlev?arji na dnevnem redu. Meni osebno ni nikoli slabo ampak se spomnim pred mnogo leti,ko sem se ?e redno vozil z mestnim avtobusom in je imel nekatere sede?e obrnjene nazaj mi je sedenje tam povzro?alo kr precej?nje probleme in slabost, dokler nisem pogruntal, da moram sedet na sede?u, ki je obrnjen naprej, ?e ni druge pa raje stati.

 

Druga?e pa dragi moji, ?e zakonodajalee predvideva tako name??anje, boste pa kupovali premijum znamke (audi 8, mercedes S,bmw 7) v L izvedbi pa bo, a ne? :hudicek:  Jebe? Golfe in Megane pa tla?enje otrok na zadnji zic, sploh, ?e so odrasli na prvih zicih malo ve?jih dimenzij. Se boste pa ja malo tla?ili, ker eno je teorija (ki jo izvaja zakonodajalec) drugo pa praksa, ki jo bosta izvajala star? in otrok.

 

Sicer pa kdor ne verjame kako je to "udobno" naj sam sebe spravi v ta "porodni" polo?aj s skr?enimi nogami, pa da vidimo kolk zdr?i. Po eni uri mislim, da bo vsakemu dopizdilo, sploh pa otroku. Ja do vrtca bo ?e ?lo, na kaj dalj?ega pa je za pozabit.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo.

 

Se priporo?am za sliko 4letnika v takem polo?aju, ker si res ne predstavljam. Sin je star 2,5let, je ?e presegel 100cm vi?ine in v naprej obrnjenem sede?u so ?e noge vsepovsod.

 

A sem jaz kaj zgre?ila ali ste vsi ostali kaj zgre?ili? :ne vem:

 

Pi?e, da do vi?ine 105 cm, to je nekje pribli?no ?tiri leta star otrok.

 

Torej leta niso merodajna, pa? pa vi?ina. Do vi?ine 105 cm naj bi se vozil v kontra smer, ostali proti naprej. Ja, ?e vedno se pa strinjam, da je tudi 105 cm velik otrok ?e precej velik. In ?e ima? slu?ajno doma dva taka, da se vozita v kontra smer, zna biti v avtu ?e kar precej na tesno...

 

Da pa ima? slu?ajno dva taka, ki ?e nimata 105 cm in morata sedeti v kontra smeri, pa ?e dva taka, ki sta ?e preko 105 cm, zraven seveda sodita ?e oba star?a, pa bomo morali imeti kak?no tisto ameri?ko limuzino. Potem pa v mesto v center na banko in na po?to ter po ostalih opravkih... :blink:

Jaz si ne predstavljam mulca, 4 leta starega da gleda nazaj......Bi bilo pa logi?no da pri tem tudi uzakonijo mre?o ali pregrado za tovor, ker tako morebitno stvar pri trku otrok kasira direktno v glavo...mogo?e psa....kera drama za otroke, psi pa kot kamikaze povsod po avtih ?etajo

 

Kakor kje.

 

Hi?ni ljubljen?ki se lahko prosto sprehajajo po avtu, ?e pa pelje? kravo v klavnico, je pa z zakonom dolo?eno, koliko sena in koliko vode mora imeti za poslednjo pot. Za otroke je vseeno, nikjer ni z zakonom dolo?eno, koliko vode in hrane jim mora? vzeti na pot, za kravo na poti v klavnico pa je...

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://www.amzs.si/motorevija/test/otroski-varnostni-sedezi/2016-06-02-sirok-razpon-od-zelo-dobrega-do-slabih

 

Nova pravila se obetajo. Otroci do leta in pol samo v kontra smeri sedeti pa to...

mamica kot sem v originalu napisal, in kot novi zakon veli v linku:

Med drugim bodo vsi novi sede?i za najmlaj?e nadobudne?e narejeni tako, da bo otrok do 15 mesca sedel s pogledom, obrnjenim nazaj.

 

To o ?tirih letih je pa diskusija o star?u z imenom Labi :):)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mamica kot sem v originalu napisal, in kot novi zakon veli v linku:

Med drugim bodo vsi novi sede?i za najmlaj?e nadobudne?e narejeni tako, da bo otrok do 15 mesca sedel s pogledom, obrnjenim nazaj.

 

To o ?tirih letih je pa diskusija o star?u z imenom Labi :):)

Me prav zanima kako bomo bi leto? zdr?ali do morja v kontra smer (2,5leti). Na?eloma sicer ni problemov. ..Se mi zdi, da je v drugem avtu, ko je navaden sede? ve? traparij:) Kolegica ima otroka 4 starega in je tudi b.p. v kontra smeri ?e zmeri.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

O?itno sem jaz nekaj zamudil in nisem seznanjen z vsemi spremembami. 

 

V ?asih, ko sem jaz hodil v avto ?olo (pa tudi prej), je veljalo, da kolesarji in mopedisti lahko zavzemajo en meter skrajno desnega roba vozi??a. Zdaj pa opa?am, da to o?itno ne velja ve?, ker se vozijo po sredi ceste, tudi po dva v?tric, in se hudujejo, ?e jim potrobi?. Najbolj zanimivo je pa to, da se z dirkalnimi kolesi brez kakr?nih koli odsevnikov vozijo tudi proti ve?eru in ga komaj opazi?. Sploh nisem vedel za vse te spremembe zakona...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.