Skoči na vsebino

Zimske gume 2012


TomazO

Priporočeno sporočilo

Bli?a se ?as, ko bo treba po?as za?eti mislit na zimske gume. Stro?ek pri M6 ni zamemarljiv, zato i??em ?im bolj?o varianto.

 

Glede na homologacijski karton?ek, lahko na svojo M6 dam naslednje pnevmatike:

195/65R16 92Q,T,H,V

205/60R16 92Q,T,H,V

215/50R17 91Q,T,H,V,W

225/45R18 91Q,T,H,V,W

 

Dimenzije do ene manj ugodnih, zato me zanima, ?e lahko dam na avto tudi kak?ne druge gume (recimo 205/55R16), ki so cenej?e, in niso napisane v homologaciji...so policaji ?e tako sitni, ?e dimenzija ni vpisana v karton?

 

Nameravam vzeti tudi navadna plati??a, da lahko potem sam vse skupaj menjam...so gume in plati??a ?e vedno najcenej?a v bre?icah (furlan in lasic), ali pa obstaja ugodnej?a variatna?

 

?e to...obstajajo poleg dobrih firm gum ?e kak?ne cenej?e, ki pa so tudi kvalitetna (Goodrich, Nexen...)?

 

LP, TomazO!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da dimenzija 205/55/16 ne bo OK za tvoj avto zaradi manj?ega obsega kolesa kot je dimenzija 205/60/16 ali 195/65/16.

Kvalitetna in dokaj cenovno ugodna guma je tudi Uniroyal ms plus 66. Zdaj kje dobiti najcenej?e gume in plati??a, zavisi od kje izhaja?, saj se nima smisla voziti ?ez pol Slovenije, ?e ti lokalni vulkanizer zrihta komplet za cca 20-30 EUR dra?je.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, na hitro sem pogledal Michelin Alpin A4 + ?elezno plati??e preko La?i?-a v bre?icah, pa pride komplet 151,8? (100? guma + 51,8? plati??e).

 

Se mogo?e kje na gorenjskem koncu (sem iz Kranja) dobi tudi podobno ugodna ponudba (+30?)?

 

Lp, TomazO!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mislim da bo kar malo te?ko dobit podobno ponudbo kot si jo pri la?i?u dobu recimo pri nas ista guma dimenzije 205 60 r16 pride 120?

 

feltne bi ?e dobu po taki ceni sam gume pa malo te?je lahko pa ?e pri bartogu malo pogleda? ker vem da imajo oni mo?nost tudi dostave! <_<

gume flikar

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js sm pa resu ta problem za letos..tko da sm nabavu 19 colske zimske..bomo vidl kako se bo vse isteklo... :D

 

A zato da bo vrh gume gledal iz snega?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me prav zanima v kak?nih razmerah oni to testirajo - toplih? :ne vem:

 

U Sava ma gume za SUVje :hohoho:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam podatek 114.3 mm in ne 114, ampak to bo najbr? isto. ET 50 je v redu.

 

Sam sem dal gor mero 195 in ne 205, za zimske je bolj?e.

 

Q sigurno ni v redu, ker je samo do 160 km/h (sej vem, tudi meni pi?e v homo). ?e ima? letne V, potem gre? 2 hitrostna razreda dol in pride? do T (190 km/h) za zimske.

 

Kaj pa Goodyear? Na mokrem so zelo dobre.

 

 

Poglej ?e tule: zastonj ti zmontirajo in centrirajo, potem pa po?ljejo. Jaz ?e par let naro?am pri njih.

http://www.gume-takoj.si/

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me prav zanima v kak?nih razmerah oni to testirajo - toplih? :ne vem:

 

U Sava ma gume za SUVje :hohoho:

 

 

Ja, v kak?nih razmerah testirajo? Tudi mene zanima. ?zmeden?

 

A ste vidli, kon?no ima Sava gumo, ki ima dobre lastnosti na mokrem. Ne more? verjet! :ouje:

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej ?e tule: zastonj ti zmontirajo in centrirajo, potem pa po?ljejo. Jaz ?e par let naro?am pri njih.

http://www.gume-takoj.si/

 

V pogojih poslovanja jim pi?e, da dajo na monta?o popust in da pride 15? za komplet, ni? pa ne pi?e za centriranje.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V pogojih poslovanja jim pi?e, da dajo na monta?o popust in da pride 15? za komplet, ni? pa ne pi?e za centriranje.

 

Mogo?e je sedaj druga?e. Mislim,. da so meni vse to naredili zastonj.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nabavil CONTI WinterContact TS850 v velikosti 205/55R16

 

kot nadomestek za 2004 Sava Eskimo S3 :)

post-11-1349799275_thumb.jpg

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam podatek 114.3 mm in ne 114, ampak to bo najbr? isto. ET 50 je v redu.

 

Sam sem dal gor mero 195 in ne 205, za zimske je bolj?e.

 

Q sigurno ni v redu, ker je samo do 160 km/h (sej vem, tudi meni pi?e v homo). ?e ima? letne V, potem gre? 2 hitrostna razreda dol in pride? do T (190 km/h) za zimske.

 

Kaj pa Goodyear? Na mokrem so zelo dobre.

Poglej ?e tule: zastonj ti zmontirajo in centrirajo, potem pa po?ljejo. Jaz ?e par let naro?am pri njih.

http://www.gume-takoj.si/

 

Torej raj?i 195/65 R16 kot 205/60 R16? Tale 195 dimenzija mi je ?udna, se mi zdi, da je bolj za kombije...a ?e pi?e v homologaciji, je o?itno lahko na avtu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma? prav-dimenzija 195 je za kombije in za osebni avto glih niso primerne.

 

195 mam ba swiftu :blush: ampak 17

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

195 mam ba swiftu :blush: ampak 17

 

Mi lahko nekdo ?e pojasni te ET-je...?e se slu?ajno odlo?im za lite feltne namesto ?eleznih.

?elezne so ET50, lite pa ene ET48, vse ostale 5x114 pa ET40? Ali to pa?e na M6 (2008)?

 

lp, TomazO!!

 

Edit: nekje sem prebral, da naj bi pasale na Mazdo 6 08> dalje felne z ET42-50? Je kaj resnice na tem? Ker potem se izbira zelo zoo?i.

 

EDIT2:

lahko kdo pogleda tole kombinacijo in pove, ali pa?e vse skupaj:

http://www.vulkanizerstvo-lasic.si/izdelek...r-16-114x5-et48

http://www.vulkanizerstvo-lasic.si/izdelek...-205-60-r16-92t

 

Kaj pa tole, a tole pase gor s zgornjimi gumami...ali er42 gleda bolj ven ali manj ven glede na et50?:

http://www.vulkanizerstvo-lasic.si/izdelek...r-16-114x5-et42

 

Za gume je prava dimenzija, ne vem pa, ali gume pa?ejo na felge in felge na avto?

Hvala!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ustrahovanje z velekatastrofalnimi naslovi na 24kur je eno, ampak gledam accuweather - avstrija, nem?ija, italija, slovenija....okolica za 1.11 od -7 do 0 zjutraj, ?ez dan 5-7..... :ninja:

 

http://www.accuweather.com/en/si/ljubljana...4-4908_1_poi_al

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.