Skoči na vsebino

Mazda 626, 2.0 bencin - vodna ?rpalka


mazdacon3

Priporočeno sporočilo

Pozdrav dru?ba, prosim vas za mnenje oz. znanje pri naslednji zadevi.

 

Kolega na ?vedskem kupuje Mazdo 626 (?ivi tam), shopping day bo jutri. Gre za zelo ohranjen primerek Mazde 626, z bencinskim 2.0 motorjem in veliko opreme (tudi tempomat, webasto itn.) in vsemi uradnimi servisi. Predvsem pa je mazdojka za svoja leta odli?no ohranjena, od prvega lastnika in ima prevo?enih vsega 70.000 km.

 

Ga pa v primeru nakupa ?aka menjava jermena in (da ali ne?) vodne ?rpalke.

 

Jo je pri tem motorju potrebno menjati isto?asno kot jermen ali kasneje.... ??? Avto je letnik 2000 in ima za 13 let kot re?eno prevo?enih malo km.

 

Ker avto namerava imeti nekaj let so dobrodo?li ?e kak?ni napotki oz. izku?nje aktualnih ali nekdanjih lastnikov 626 (morebitne hibe ipd.)

 

Hvala vnaprej za odgovore, spodaj pa ?e link od ?estice.

 

 

http://www.bjorkmansbil.se/biltorget.php?l...&id=1142066

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Material (jermeni + ?rpalka) bi stali 300 eur po cenah tam zgoraj, stro?ek menjave pa 250 eur.

 

Kolega razmi?lja, da bi jermen tudi sam zamenjal in pri?paral pri delu (pa ni mehanik), kar pa sem mu odsvetoval. Se spla?a riskirat glede na skupen stro?ek 550 eur?

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Material (jermeni + ?rpalka) bi stali 300 eur po cenah tam zgoraj, stro?ek menjave pa 250 eur.

 

Kolega razmi?lja, da bi jermen tudi sam zamenjal in pri?paral pri delu (pa ni mehanik), kar pa sem mu odsvetoval. Se spla?a riskirat glede na skupen stro?ek 550 eur?

 

A bi on servis delal gori ali tukaj pri nas? Pa pomoje se da pod 550? priti z delom vred. Zakj kolega raje za ono 6ko tam ne pogleda ker ni taaako velike razlike v ceni pa odpade veliki servis: http://www.bjorkmansbil.se/biltorget.php?p...amp;pagesize=10
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Servis bo delal gor, tam ?ivi.

 

Glede druge 6-ice (verjetno si mislil karavana) - karavanka je sicer 5 let mlaj?a, a ima 237.000 km, 626 pa le 70.000 km. Poleg tega karavana ne rabi.

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Material (jermeni + ?rpalka) bi stali 300 eur po cenah tam zgoraj, stro?ek menjave pa 250 eur.

 

Kolega razmi?lja, da bi jermen tudi sam zamenjal in pri?paral pri delu (pa ni mehanik), kar pa sem mu odsvetoval. Se spla?a riskirat glede na skupen stro?ek 550 eur?

 

zdej, ?e zadeve dost pozna pol naj naredi sam, druga? pa :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jsoooo pa to ste/so ?muglarji! Zadeva je preprosta......?e nikol ni niti bil zraven kako se dela oz.menja jermen in nima osnovnega pojma naj pusti pri meru vseskup in naj to opravi nekdo ki je ?e kdaj zamenjal te re?i! ?e pa pribli?no ve kako se to po?ne pa naj zamenja ?e ima ves orodje ;)

itaq bo klical miljonkrat kako pa zdej,kaokpa to obrnem,kje pa so oznake itd. :) (samo predstavljam si kako lahko se zakomplicira)

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav dru?ba, prosim vas za mnenje oz. znanje pri naslednji zadevi.

 

Kolega na ?vedskem kupuje Mazdo 626 (?ivi tam), shopping day bo jutri. Gre za zelo ohranjen primerek Mazde 626, z bencinskim 2.0 motorjem in veliko opreme (tudi tempomat, webasto itn.) in vsemi uradnimi servisi. Predvsem pa je mazdojka za svoja leta odli?no ohranjena, od prvega lastnika in ima prevo?enih vsega 70.000 km.

 

Ga pa v primeru nakupa ?aka menjava jermena in (da ali ne?) vodne ?rpalke.

 

Jo je pri tem motorju potrebno menjati isto?asno kot jermen ali kasneje.... ??? Avto je letnik 2000 in ima za 13 let kot re?eno prevo?enih malo km.

 

Ker avto namerava imeti nekaj let so dobrodo?li ?e kak?ni napotki oz. izku?nje aktualnih ali nekdanjih lastnikov 626 (morebitne hibe ipd.)

 

Hvala vnaprej za odgovore, spodaj pa ?e link od ?estice.

http://www.bjorkmansbil.se/biltorget.php?l...&id=1142066

 

moja biv?e 626 je bila sicer 1,8 in ima sedaj 310000 s prvo vodno pumpo, menjaval sem samo jermene.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jsoooo pa to ste/so ?muglarji! Zadeva je preprosta......?e nikol ni niti bil zraven kako se dela oz.menja jermen in nima osnovnega pojma naj pusti pri meru vseskup in naj to opravi nekdo ki je ?e kdaj zamenjal te re?i! ?e pa pribli?no ve kako se to po?ne pa naj zamenja ?e ima ves orodje ;)

itaq bo klical miljonkrat kako pa zdej,kaokpa to obrnem,kje pa so oznake itd. :) (samo predstavljam si kako lahko se zakomplicira)

 

lp

 

?e vsej mal po netu pobrska? take zadeve takoj najde? ;)

 

moja biv?e 626 je bila sicer 1,8 in ima sedaj 310000 s prvo vodno pumpo, menjaval sem samo jermene.

 

evo, to?no to js govorim, neoriginal bo definitivno prej spustila kot original ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav dru?ba, prosim vas za mnenje oz. znanje pri naslednji zadevi.

 

Kolega na ?vedskem kupuje Mazdo 626 (?ivi tam), shopping day bo jutri. Gre za zelo ohranjen primerek Mazde 626, z bencinskim 2.0 motorjem in veliko opreme (tudi tempomat, webasto itn.) in vsemi uradnimi servisi. Predvsem pa je mazdojka za svoja leta odli?no ohranjena, od prvega lastnika in ima prevo?enih vsega 70.000 km.

 

Ga pa v primeru nakupa ?aka menjava jermena in (da ali ne?) vodne ?rpalke.

 

Jo je pri tem motorju potrebno menjati isto?asno kot jermen ali kasneje.... ??? Avto je letnik 2000 in ima za 13 let kot re?eno prevo?enih malo km.

 

Ker avto namerava imeti nekaj let so dobrodo?li ?e kak?ni napotki oz. izku?nje aktualnih ali nekdanjih lastnikov 626 (morebitne hibe ipd.)

 

Hvala vnaprej za odgovore, spodaj pa ?e link od ?estice.

http://www.bjorkmansbil.se/biltorget.php?l...&id=1142066

 

Sam imam to?no tak?no mazdo(isti letnik, 2.0, 136 KM, tempomat, itd) ve? kot ?tiri leta. Ko sem jo kupil je imela 130 000 prevo?enih, sedaj imam 250 000. Izku?nje?

Z avtom sem zelo zadovoljen, s tem da je bilo nekaj okvar, ki pa niso bile ravno poceni.

 

1. pokvaril se je regler na alternatorju, ki pa je skupaj s ??etkami in je bilo potrebno vse zamenjati (cca. 100 evrov brez popravila)

2. servo ?rpalka je za?ela pu??ati tako...da je bil motor v olju

3. pred 1000 km, mi je prerjavel rezervoar bencina pri levem nosilcu (sem zvedel, da je pri teh letnikih ve? tak?nih primerov).

 

To pa je to, kar se ti?e okvar. Dejstvo je, da avto vzdr?ujem redno in zamenjujem vse po predpisanem ali pa celo prej, delam pa tudi kar lepo kilometrino in to tudi nekaj ?teje.

Velik minus je rja, ki se pojavlja prakti?no na vseh zvarih (spodaj pri vratih, pokrov motorja, robovi, itd.) tako da je avto treba rjo sproti popravljat na 2 leti.

 

Glede motorja, sem zelo zadovoljen. Za enkrat ?e trkam po lesu! Ni bilo prav nobenih te?av.

 

Kar se ti?e vodne ?rpalke, ?e se ne motim ni direktno vezana na zobati jermen a je kljub temu treba pokrov ventilov in ostalo odpreti.....da se pride do nje....to pomeni, da se toplo priporo?a menjava pri menjavi zobatega jermena...da pa? nima? sranja kasneje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jonathan2, hvala za koristne podatke, seveda tudi ostalim.

 

Kolega je avto kupil, mu bodo pri?li zelo prav.

 

Morda ?e podatek o porabi (mesto, relacija, me?ani cikel). Hvala vnaprej.

 

Lp.!

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.