Skoči na vsebino

Mazda 6 2008 cd 140


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

na avtonasveti ?e ni podatkov za predzanjo ?estico 140 konjsko.

 

Mi lahko kdo svetuje ali je to za kupit ali raj? ne.

 

Mogo?e ?e, ali kdo pozna spodaj navedenega trgovca oziroma ali je imel kdo kak?ne izku?nje z njim:

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7923628&show=1

 

?e imam prave informacije, naj bi se na podlagi vin ?tevilko dalo preverit servisne intervale na poobla??enem npr v sloveniji. Zabele?eno naj bi bila cela evropa.

ali to dr?i? Mogo?e kdo ve kak?en je stro?ek kontrole?

 

hvala za odgovor

 

gustav

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nas je karnekaj lastnikov mazd CD140 :)

 

VIN ?tevilko lahko preveri? na poobla??enem servisu, je pa to brezpla?no. Sam sem ?el na celov?ko v AC cosmos in so mi v 2 minutah sprintali 2 A4 papirja z vsemi servisi.

 

Najbol znane napake:

* diski pri bremzah

* DPF ?e je vo?en mestno

 

Svetujem ti da malo pobrska? po forumu ker je o teh vozilih res OGROMNO napisanega :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj vazno je da ima narejen veliki servis na 120/240 tauzent. In to s potrdilom.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nekej mi pa ni jasn

 

pa kako lahko en dealer prodaja vozila katera vsa imajo prevo?enih med 100 in 130 k km.

 

http://www.avto.net/_DEALER/results.asp?

znamka=&model=&tip=&cenaMin=&cenaMax=&letnikMin=&letnikMax=&bencin=&garancija=&automatic=&starost2=&presort=2&tipsort=ASC&star=&star1=1&star2=1&star3=&star4=1&star5=&karambolirano=&oglasrubrika=1&izpis=1&brezcene=&vozilo=&najem=&hibrid=garancija=&broker=10971&oblika=0&subKat=0&dimenzije=0&akcija=0&stran=2

 

 

to se men zdi tko nerealno...

 

kak?no mnenje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah tole je dost variant...lahko da so poslovni najemi, leasingi in se avti menjajo na 5 let in ?e povpre?no delajo 25-30tkm na leto pride? lih na to kilometrino...ogromno je prevrtenih ipd., v glavnem pri Mazdi vzame? VIN ?tevilko, gre? na servis, ?e kaj ni ok pri servisiranju oz. ni servisirana na poobla??encu, i??e? naprej.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dobil vin ?tevilko in klical na mazda servis.

vpisan je samo glavni servis na 120k decembra 2012 ?!?!?!?

 

nobenega drugega servisa ni vpisanega??? po mojem v tem primeru pesimisti?nem mnenju so servise delal nekje pri ?vercarju potem pa so (ko so se odlo?ili) zavrteli km na 120 k in ?li naredit servis na poobla??enega. In glej ga zlomka, ?ez 10 k km ga pa prodajajo - avto kot nov :)

 

wtf

 

mislm, pa kdo bi nov avto ?e od ?tarta dalje servisiral pri ?vercerjih? To je bilo vse na?rtovano.....

 

a ima kdo kak?no druga?no mnenje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja meni je sumljivo in bi se verjetno tega ognil.

 

Ko sem sam kupoval ta avto sem dobival odgovore kot so:

* ima vse uradne servise samo ni v elektronsk knji?ic zabele?en (WTF...zakaj ne bi kdo zabele?il ?e ?e naredi uradni servis)

* nima uradnih servisov ima pa listke po?templane (waw....al pa ?e jest odtrgam 5 listkov in dam tamali (stara slabi 2 leti) da nabije gor 2 ?tampilki)

 

nimam ni? proti ?e je avto servisiran na neuradnem servisu (tudi sam sedaj delam servise pri Pelkotu), samo naj bo to jasno in ne da nategujejo z uradnimi

 

pa? ko bom sam prodajal, povem da je bil do 160k servisiran na uradnem od takrat naprej pa pri pelkotu, potem pa naj se kupec odlo?i

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi je avto delal cca. 30t km na leto. Ni re?eno da so vrteli...kdaj je bil avto uvo?en v SLO-glej prometno? Je ?e bil kak?en lastnik v SLO? Lahko da je pol leta stal kje, zaseg leasinga, pri prodajalcu v SLO ipd., Zdej da bi se nekomu spla?alo za 15-20t km vrtet je tud mal mimo....?eprav nikol ne ve?. Ponavadi pa vrtijo 50-100t km najmanj.

 

npr. (pazi cena je bruto se pravi kon?na)

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-3...Features=EXPORT

 

potem pa zbiti kilometre in pri nas prodajati po 12-13t eur.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aloha

 

tisti je ?e prodan.

 

V preteklosti sem uvozil dva motorja iz it, tako da se bom za avto lotil uvoza.

Sploh tisti zgornji link od bmwja ki ima 437k km me je zbrihtal. nemci imajo vsaj zakonsko urejeno to prevrtavanje. Pri nas pa .... in potem ti da kao neko garancijo na km. In kaj ti pomaga ?e slu?ajno ugotovi?.... sodi??e ene 10 let?

 

jest mislm da se ne spla?a

dmvja je ca 10%. + ostali stro?ki, ampak v tem primeru bom vsaj 99,9% ziher da ima tolk in tolk km. Tisto napravo za merjenje laka si bom pa sposodil...

Prej bom pa seveda vin ?tevilke preveril v slo

 

tako da

tako bo

 

hvala vsem za odgovore

 

btw: ?e najbl me je pa zanimalo ali so bili kak?ne napake na temu tipu vozila in temu tipu motorja.

kaj pa tisti motor 2,2 pa ca 130 konjev. Kak?ni so pa tisti motorji.

 

na nekih testih sem bral, da je ?e bolji motor?

 

va?e mnenje?

 

hvala

 

gustav

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.