Skoči na vsebino

kaj je odvec danes na avtu?


jures

Priporočeno sporočilo

Hoces noces, tehnika, se bolj pa trend, gre tako naprej, da nimas izbire ob nakupu avta saj zapakirajo vse v nek paket in te prepricujejo da si ful prisparal.

Potem se pa za sankom merimo kdo ma vec avtomatke :)

 

moja mazda vseeno ce ne bi mela senzorja za dez, ker je odzivnost narejena za saharo, radio s cd changerjem je preteklost, dvopodrocna klima je adijo pamet....stran vrzen denar...alu pedala mi pa dajo 3 konje vec...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ta post po dolzini bo konkuriral bossu

na moji odvec:

-auto luci

-auto brisalcii

- auto klima

- da utripajo utripalke ob vsakem mocnejsem zaviranju

- dsc

- gumbi na volanu (pa.se osvetlitev)

- gumb za odpiranje prtljaznika ( kr neki, ce ze naj naredijo da se odpre do konca sam ko pritisnes)

- tempomat

pri novih avtih:

 

- radarski tempomat

- touch screen bedarije

- auto zaviranje

- senzor tlaka

- da volan trese (lane assist)

- rvm

itd itd

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tej super duper zasloni na dotik -_-

Najbolj pogre?am v vseh teh novih avtih prostor, kamor bi lahko vgradil en dober stari kakovosten Alpine avtoradio.

Te nove "multimedijske" zadeve so kr neki.Pa prostoro?no telefoniranje? Jaz bi prepovedal vse vrste telefoniranja v avtu skupaj z prostoro?nim.

Samodejno pri?iganje lu?i? Bale.

Samodejno pri?iganje brisalcev?Bale.

Kontrola tlaka v pnevmatikah? Bale.

Kje je pa tovarni?ko vgrajen Webasto v novih 6-kah?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zra?ne blazine - po doma?e Airbagi so zagotovo dobra pogruntav??ina in velik prispevek k prepre?itvi najhuj?ih po?kodb v nezgodah, pa vendar so mi bila noro v?e? starej?a vozila, ki jih ?e niso imela, pa si dal noter kak?en MOMO volan in se po?util kot da fura? Lamborginija ali Corvetto. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj je danes "nujno"? ABS, ESP (roko na srce, ve?ini pomaga), ?im ve? airbagov, klima (?e je avtomatska pa? ?e bolje), elektri?ne ?ipe, ogledala, dalinjsko centralno, klasi?en mehanski servo volan itak (ne pa elektro, ti so ?e kurac od ovce!).

 

Keyless entry je ?e preseravanje, avto brisalci isto, parkirni senzorji so super ampak niso nuja (kako je folk sploh lahko prej parkiral? :P )... Tempomat je fajn, ?e se dosti fura?. Se kar navadi?, je pa ?e potuha. Iz ringa do Slovenije nisem niti opazil, da ga imam, ?ele v Sloveniji sem se spomnil, da bi ga lahko vklopil. :lol: Skratka ve?ino opreme ki nima veze z varnostjo in pogojno udobjem (klima - odrosi steklo, poleti te pa? ne rukne kap, ima pa slabosti).

 

Pri RSu sem imel polno opreme, pri bingotu res skrajno nujna in sem se kar hitro navadil. Namesto da imam obvolanske komande se pa? stegnem do radia. Brisalce sam vklapljam, "katastrofa2. Senzor za de? na RSu je bil pa nastavljiv in je delal sicer dobro. Ugotovil sem, da se celo da pre?iveti brez klime. V bistvu je tale sveta prepro??ina super ko se navadi?.

 

Skrakta, ljudje smo itak nastavljeni tako, da rabimo zelo malo ampak ko dobimo nekaj kar pove?a udobje pa ne znamo ve? brez tega. Pa naj bo to klima, polno opreme, mobiteli, ra?unalniki.. Brez vsega tega se je dalo pre?iveti, zdaj se pa skoraj ne da ve? ker smo postali odvisni od tega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Keyless entry je ?e preseravanje, avto brisalci isto, parkirni senzorji so super ampak niso nuja (kako je folk sploh lahko prej parkiral? :P )...

 

Skrakta, ljudje smo itak nastavljeni tako, da rabimo zelo malo ampak ko dobimo nekaj kar pove?a udobje pa ne znamo ve? brez tega. Pa naj bo to klima, polno opreme, mobiteli, ra?unalniki.. Brez vsega tega se je dalo pre?iveti, zdaj se pa skoraj ne da ve? ker smo postali odvisni od tega.

 

Mi gre res na smeh, ko vidim kakega smarta s senzorji, ker tam je pa to res nuja..zakaj ne bi kr ?e na bicikel senzorje al pa kamero namontiru :notworth:

 

To pa dr?i, da preden se navadi?, ti je lahko (marskej) odve?, potem pa pade? notr, se zasvoji? in je te?ko brez.

 

 

Kar se mene ti?e, imata oba avta to?no to kar rabim, en za direktorsko fjakanje/preva?anje familije, drug pa za dejansko vo?njo :D

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Senzorje pri tej kravi mal pogre?am, a sem se navadil, kamera pa pomaga predvsem v skritih nizkih delih, ?e posebej sedaj v snegu.

No pa za nas s kljuko je to majke mi pomo?, nacentrira? v nulo :D

 

Aja pa tele moderne rikverc lu?i so nonsens, zgolj za to je da je, funkcije - u?inka nima nobene.

 

Naslednja stvar, ki je totalno absurdna za moje pojme je dnevni preklop osvetlitve armaturke. Pa dej naj si to sam vsak na?tima, ?e posebej slovenec ki mora pri?igat lu?i ?ez dan (v evropi noben to glih ne ?livi preve?). Pri meni sem celo opazil da v auto na?inu preklopi zemljevide navigacije na no?ne :blink::blink: ob lu?eh, ker je can bus osvetlitve armaturke vezan na signal radija za osvetlitev....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

danes je kljub vsej tehnologiji , varnosti , in obilico HP pod havbo v ve?ini primerov odve? sam uporabnik oz. voznik!!!

 

?e je pa dobra pi?oka pa so tako ali tako vsi ostali odve? ki so ?e zraven :P

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ljudje smo razlicni... :) ... Meni je pa fajn, ce je cimvec teh "gadgetov" :) ... Imam polno opremljeno mazdo... pa se ne bi branil se kaksnega bonboncka :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja sem pozabu dodat se uno snezinko pa tist "dong" ko gre pod 5 stopinj

 

 

Stevec bi bil komot potem tak, kot smo ga imeli v fickotih :)

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ljudje smo razlicni... :) ... Meni je pa fajn, ce je cimvec teh "gadgetov" :) ... Imam polno opremljeno mazdo... pa se ne bi branil se kaksnega bonboncka :) ...

 

Se pridru?ujem tvojemu mnenju. Vse te stvari sicer niso nujne, so pa v veliko pomo?.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj vse je odve?? Hja, precej bi se na?lo. Vseeno pa nekaj pogre?am: blokado diferenciala. Ne samo pri ?tirikolesnem pogonu, tudi pri dvokolesnem. Pred leti sem pravzaprav po sili razmer vozil nek Fordov "dirkalnik" s precej nervoznim motorjem in sprednjim pogonom. In zadeva je imela nekak?eno avtomatsko zaporo diferenciala. ?e sem prav razumel, je ves ?as ugotavljal, kak?na je razlika v vrtilni hitrosti obeh pogonskih koles in ?e je bila prevelika, se je vklopila blokada diferenciala. Na za?etku sem se bal, kako bo to ?lo skozi ovinke, pa se je izkazalo, da odli?no. Blokada je navadno zagrabila ?e ob izhodu iz ovinka in notranje kolo ni vrtelo v prazno. Zadeva me je tako navdu?ila s svojo vodljivostjo, da sem nazadnje res ?e kar malo dirkal - ?eprav nisem preve? dirka?ko nastrojen... No, gotovo pa bi blokada diferenciala pomagala tudi ob kak?nem snegu...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.