Skoči na vsebino

kaj je odvec danes na avtu?


jures

Priporočeno sporočilo

Focus RS? Jup, blokada diferenciala je skoraj vedno dobrodo?la. :punk: Edino pri teh zverinah je fajn vedeti, da lahko odleti? v notranjo stran ovinka ker dif lahk tako mo?no zagrabi notranje kolo. :D

 

Mazda 3 MPS ima podoben sistem.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mal sta v ?lahti avta ja, podobna, ne pa ista ker je polno razlik. Za za?etek ima prva Mazda 3 podvozje od Focusa 2 (kar je glede na izzid enega ali drugega avta logi?no), na isti platformi je ?e polno Volvov itd.... Focusa RS je Ford namensko prodajal z izgubo 4000 funtov na komad saj je bil narejen ro?no, in imel same high performanse dele. ?e samo motor je predimenzioniran in dosti v ?lahti z unim iz WRC, Mazda je bila bolj previdna in pa? dala svoj motor v ve? avtov. Tudi podvozje je seveda prirejeno za vsak avto posebej. Focus 2 RS je imel pa ?e revo knuckle podvozje (v bistvu kopija tistega iz Megana 2 RS in Clia 3 RS) tako, da avta nista tako podobna kot bi kdo to mislil/?elel. Je isto kot bi rekel, da sta VW Golf in Audi TT ista ker sta na isti platformi. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 11 mesecev kasneje...

Ljudje smo razlicni... :) ... Meni je pa fajn, ce je cimvec teh "gadgetov" :) ... Imam polno opremljeno mazdo... pa se ne bi branil se kaksnega bonboncka :) ...

Se podpi?em:) In nekateri so zelo proti (moj fotr) keylessu meni pa je super. V eni roki otrok v drugi vre?ka iz trgovini pa ne rabim iskat klju?a za odpret avto. Se pa strinjam z Juresom tudi pri moji Mazdi senzor za de?...tudi, ?e ga nebi bilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v glavnem je dandanes na avtu odve? te?a... pa kar nekatera pomagala, ki odvra?ajo pozornost od aktivne vo?nje!

 

ampak te?a... je pa odve?... :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 let kasneje...

100 % za to, da gumbi pridejo nazaj. Mazda na sre?o nikoli ni za?la v to povsem zgre?eno smer.

Prav zaradi tega je v bila Mazda velikokrat grajana s strani avto-novinarjev, ki itak ne razmi?ljajo s svojo glavo in sedejo v avto z ?e prej izdelanimi predsodki in favoriziranje dolo?enih povpre?nih avtov.Bilo je va?no. kateri avto ima ve?jega... zaslon z ikoncami, namre?.

Vsak gumb na armaturki je bil odve?en.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men je odvec trenutno vinjeta... kupu letos 3 pa nobene ne bom rabu... u kurac nj gre

Zanimivo, jaz pa sem letos "kupil" (prinesel sv. Miklav? pri ta??i) eno, pa ?e to kar precej izkoristil v januarju in februarju, malo pa tudi v marcu (ena vo?nja, okoli 300 km po avtocesti).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Sosed v kampu ima... Pa saj je vseeno, kaj ima. V glavnem, vsakič, ko je odklenil avto, so se odprla stranska ogledala in prižgale parkirne luči, ki so nekaj časa svetile. In vsakič, ko je avto zaklenil, so se ogledala pospravila in so se prižgale parkirne luči in meglenke, ki so nekaj časa svetile. Ker so bili v šotoru, so imeli pomembnejše stvari v avtu. Tako so kar nekajkrat dnevno odklepali in zaklepali avto. Seveda so vsakič še smerniki utripnili in avto je zapiskal. Fascinanten prizor. Sploh po enem tednu, ko so pospravili šotor, naložili avto in poskusili vžgati - pa ni bilo dovolj elektrike v akumulatorju...

 

Kaj je odveč na avtu? Odgovorite si sami, jaz grem pa po kable pa da mu pomagam vžgat to sodobno čudo vesoljske tehnologije...

  • Všeč 1
  • Haha 7
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Slivka napisal:

Ja, prej pozabil napisat še to: prtlažnik se odpira in zapira avtomatsko - očitno je avto namenjen invalidom, ki ne morejo sami odpreti vrat...

Al pa neznajo odložiti blaga ali pa nimajo nobenega da bi jim priskočil na pomoč. Je pa še ena možnost da ne znajo odpret😔😂. Tako kot nekatera mladina ne zna uporabljat starih analognih telefonov z rotacijsko številčnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.