Skoči na vsebino

Kupovanje nove Mazde3


k0k33

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni Mazda guruji!

 

V nedavni preteklosti sem imel precej neprijetne izku?nje z avtomobili neke francoske znamke :vskalo: ... Ker imam tega sranja dovolj, se sedaj odlo?am o nakupu bolj?ega vozila. V o?i mi je padla nova Mazda 3. Bil sem na testni vo?nji - odli?no vozila lep tako od zunaj kot od znotraj, motor precej odziven,.. Zanimam se za nakup 100konjske razli?ice - na dan naredim okoli 100 kilometrov, dieselska razli?ica motorja pa je nenormalno dra?ja od bencinske, pa ?e premo?na je... Torej - spra?ujem vas, Mazda guruje: cena za opisan avto (Mazda 3, G100, challenge oprema) pride po ceniku na internetu, z osnovno barvo, 16290?. Nekaj podobnega mi je dejal tudi prodajalec na aCosmosu. Zanima me, ?e se pri Mazda proti koncu leta tudi pri?akuje kake akcije, koliko lahko ob dobrem pogajanju prodajalec spusti ceno, ali obstaja razlika v ceni enakih vozil med prodajalci,..

 

Za vse informacije se vsem zelo lepo zahvaljujem!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni Mazda guruji!

 

V nedavni preteklosti sem imel precej neprijetne izku?nje z avtomobili neke francoske znamke :vskalo: ... Ker imam tega sranja dovolj, se sedaj odlo?am o nakupu bolj?ega vozila. V o?i mi je padla nova Mazda 3. Bil sem na testni vo?nji - odli?no vozila lep tako od zunaj kot od znotraj, motor precej odziven,.. Zanimam se za nakup 100konjske razli?ice - na dan naredim okoli 100 kilometrov, dieselska razli?ica motorja pa je nenormalno dra?ja od bencinske, pa ?e premo?na je... Torej - spra?ujem vas, Mazda guruje: cena za opisan avto (Mazda 3, G100, challenge oprema) pride po ceniku na internetu, z osnovno barvo, 16290?. Nekaj podobnega mi je dejal tudi prodajalec na aCosmosu. Zanima me, ?e se pri Mazda proti koncu leta tudi pri?akuje kake akcije, koliko lahko ob dobrem pogajanju prodajalec spusti ceno, ali obstaja razlika v ceni enakih vozil med prodajalci,..

 

Za vse informacije se vsem zelo lepo zahvaljujem!

 

Zdravo!

 

Tudi sam kupujem novo trojko. Sicer 120 konjsko oprema Revolution. Kot so meni razlo?ili, Mazda da ?ele po kakekm letu in pol, ko pride ven model. Sedaj pred kratkim so dali popust na CX5, ki je zunaj ?e ve? kot leto in pol. Tako da - verjetno ne bo za pri?akovat kakega popusta.

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda ni premo?na. Sedaj imam okrog 180 KM, pa ni ni? preve?.

 

Pa ?e en kratek izra?un:

 

Recimo, da porabi diesel 6.5l/100km, bendzinc pa 8.5l/100km. cena diesla je 1.357?/l, bendzine pa 1.416?/l

 

100km na dan za slu?bo x 250 delovnih dni = 25 000 km

+ privat 5000 km

--------------------

Skupaj: 30 000 km

 

Benc: 8.5l/100km x 30 000 km x 1.416 ?/l = 3611 ? na leto

Diesel: 6.5l/100km x 30 000 km x 1.357 ?/l = 2646 ? na leto

Razilka: ---------------------------------------1000 ? na leto

 

 

Recimo, da ima? avto 5 let, naredi? 150 000 km. Od tega je 6 rednih servisov, 1 pa je velik. npr. da je servis benca za 100 ? cenej?i, ta velik pa za 400 ? (pr Peletu to ne more biti, ker je diesel servis 100?).

 

Razlika:

6x100 ? + 400? = 1000?

 

 

Prihranek pri gorivu: 1000 ?/leto x 5 let = 5000 ?

 

Razlika je 5000? -1000? = 4000 ? v korist diesla :D

 

?tevilke seveda lahko prilagodi?, vendar upo?tevaj, da po 3 letih vozi? avto k Pelkotu, kjer stane servis 100?. :D

 

Za konec pa ?e to: za vse je tu MasterCard, ampak filing bencinca - NEPRECENLJIVO :bravo:

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da je Mazda3 ?e popolnoma novo vozilo ?al ne pri?akuj kak?nih ve?jih popustov, je pa veliko tudi odvisno od indivudualnih pogajalskih sposobnosti posameznega kupca. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda ni premo?na. Sedaj imam okrog 180 KM, pa ni ni? preve?.

 

Pa ?e en kratek izra?un:

 

Recimo, da porabi diesel 6.5l/100km, bendzinc pa 8.5l/100km. cena diesla je 1.357?/l, bendzine pa 1.416?/l

 

100km na dan za slu?bo x 250 delovnih dni = 25 000 km

+ privat 5000 km

--------------------

Skupaj: 30 000 km

 

Benc: 8.5l/100km x 30 000 km x 1.416 ?/l = 3611 ? na leto

Diesel: 6.5l/100km x 30 000 km x 1.357 ?/l = 2646 ? na leto

Razilka: ---------------------------------------1000 ? na leto

Recimo, da ima? avto 5 let, naredi? 150 000 km. Od tega je 6 rednih servisov, 1 pa je velik. npr. da je servis benca za 100 ? cenej?i, ta velik pa za 400 ? (pr Peletu to ne more biti, ker je diesel servis 100?).

 

Razlika:

6x100 ? + 400? = 1000?

Prihranek pri gorivu: 1000 ?/leto x 5 let = 5000 ?

 

Razlika je 5000? -1000? = 4000 ? v korist diesla :D

 

?tevilke seveda lahko prilagodi?, vendar upo?tevaj, da po 3 letih vozi? avto k Pelkotu, kjer stane servis 100?. :D

 

Za konec pa ?e to: za vse je tu MasterCard, ampak filing bencinca - NEPRECENLJIVO :bravo:

 

Ce pa delas vse servise sam... :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce pa delas vse servise sam... :zvizga:

 

Ma lej, ni pomembno. ?e se?teje? letne stro?ke (zavarovanje, vinjeta, gume, razne teko?ine, dodatki, smre?ica), si hmali na 5 k?. 100 ali 300 ? za servis je torej le par procentov vseh stro?kov.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

si mora? pa pol tud garancijo sam zrihtat... avtor teme govori seveda o novem vozilu.

 

za novo vozilo je pa seveda druga muska :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Lep pozdrav,zanimam se za nakup nove mazde 3,me pa zanima dovoljene dimenzije pnevmatik za mazdo 3.Zasledil sem samo 16"col in 18"col.Jaz pa bi imel 17"col.

 

Prepisano iz homologacije:

205/60R 16 92V in 215/45R 18 89W

 

lp, Emil

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pozdravljeni!

 

?edalje bolj se nagibam k novemu avtomobilu in sicer Mazdi3 limuzina, 1.5 100KM, challenge oprema.

 

Sedaj bi pa imel par vpra?anj za vas poznavalce. Ima kdo izku?nje s tem motorjem? Kolik?na je realna poraba (tovarni?ki podatki mislim da so malce preve? optimisti?ni)?

Delam cca 15.000 km na leto, sem umirjen voznik, tako da kaj ve? niti ne potrebujem. Imam tudi v sedanjem avtu 105KM in mi je ?isto dovolj.

 

Zanima me ?e kak?ne izku?nje imate s prodajalci, avtohi?ami, s tem mislim predvsem, ?e se da iztr?iti kak?en popust? Ne vem sicer kak?no tr?no politiko ima mazda, vem pa, da npr. pri Audiju, VWju se da dobiti tudi 10% popusta glede na ceno v ceniku.

 

Lp Peter

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?iv. Tako, jaz sem nov na forumu... obstaja kak?na stran za predstavitev? :)

 

Sicer pa, Peter,

Imam pol meseca mazdo3 emotion, kupoval pa sem jo na?eloma tako kot ti -> delam 14-16.000km na leto, ve?inoma umirjenih.

V pol meseca mi ka?e poraba 8.0 litrov - mestna vo?nja, nekaj Ljubljanske obvoznice in to je to.

Pri 130 ka?e porabo okoli 7,5. Motor je zmogljiv. Iz nizkih sicer ne potegne, v srednjih in ?ez pa leti kot nor. Tudi ?ez omejitve se pelje zelo obvladljivo, motor ne postane nadle?en. Pri svoji opremi pogre?am edino tempomat.

 

Jaz sem ?el po vseh "Ljubljanskih" avtohi?ah... na koncu sem jo kupil pri Avto Mo?nik v Kranju (oz. Britof). Na?eloma je bil vedno odgovor, da za osnovno opremo ne morjo dat popusta, ampak so se upognili. Za challenge opremo, pa mislim, da je tistih 10% ?isto realnih.

Pozitivno so me presenetili tudi pri Cosmos-u, kjer so se mi res posvetili. Obisk pri Interclass-u pa ?e vnaprej odsvetujem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen Peter!

 

Obstaja prav rubrika foruma, kjer se lahko predstavljajo ?lani in njihova vozila, pa lahko kar odpre? svojo temo v tem delu;

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showforum=2

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo 8,0 je res mal velik :blink: mogo?e bi mo?nej?i motor mal porabil....meni moja gta-jka s 150 konji+ pije mestne 8,5l....relacije po avtocesti sem jo po omejitvi spravil kar lepo pod 8 litrov. Zakaj menim da bi bila pri mo?nej?em motorju manj?a poraba...ker imam izku?nje tudi z 1.6 trojko, katero sem imel in je bila poraba enaka ali vi?ja kot pri 2.0 motorju....

 

ps....a se je ?e za?el prodajati "ta mo?en 121kw" bencinar? nikjer ?e nisem zasledil oglasa s tem motorjem, sicer v katalogu pa je :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

 

Moje vpra?anje ni ve? aktualno, saj sem od v?eraj lastnik nove Mazde3 limuzina, 1.5 challenge, srebrne barve.

Kupil sem jo 200 km od doma (v Kopru), bila je ?e zadnja razpolo?ljiva v Sloveniji do julija :( , zato tudi srebrne barve (bolj v?e? mi je bila temno siva in rde?a). Ampak tudi srebrna je zelo zelo lepa.

Poraba mi je v?eraj po prevo?enih 200 km kazala 6,9, bomo videli kako bo naprej.

Druga?e se pa avto res lepo pelje, in pa oprema je res fantasti?na.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?estitke. Jaz bom raje ?e po?akal na karavansko razli?ico.

 

mislim, da 3-jke karavan nebo? do?aku ;)

 

Eh, ?e imajo vsi v tem segmentu karavane, potem bo imela tud mazda. ?e ne pri sedanjem modelu pa ko pride naslednja izdaja trojke. Bom po?akal.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.