Skoči na vsebino

Konstantno zvijanje diskov


Priporočeno sporočilo

pred 1 uro je Janez007 napisal:

@Brane zelo se strinjam, to sta dve veliki prednosti nakupa pri serviserju in prejetega računa. Seveda nič ni zastonj in morebitne komplikacije se nekoliko poznajo pri ceni storitve.

 

Pnevmatik iz tega razloga (slabih izkušenj, kljub računu) recimo sam nikoli več ne kupim preko spletne prodajalne, ampak samo še pri vulkanizerju.

 

Rezervoar za gorivo pa če je le možno, polnim v SLO. Bolje da 30€ vsakič pade v naš proračun, kot v proračun sosednjih držav. 🙂

 

Jaz sem že zavrnil pnevmatike, ker dot na zimskih gumah, ki sem jih naročil preko spleta v naši spletni prodajalni in mi jih je dostavil DPD, ni ustrezal temu, kar sva se s prodajalcem dogovorila.

Enostavno sem gume pregledal in zavrnil prevzem ter plačilo. 

Prodajalec se je izgovarjal, da on v bistvu gum niti ne vidi ampak pridejo do kupca direktno iz skladišč Bartoga. 

Drugič mi je poslal čisto sveže gume. Veliko ljudi ne ve, koliko pravic imamo v bistvu kupci. 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Brane napisal:

To da si sami nabavljate rezervne dele je v redu dokler se kaj ne zalomi.V  primeru reklamacije pa se boste pod nosom obrisali.Mehanik bo reku da je materijal kriv,dobavitelj rezervnih delov bo kazal na mehanika.Živimo v Sloveniji in državno blagajno je treba filat Sloveniji in ne Nemčiji

Me prav zanima kateri dobavitelj ti bo zamenjal diske oz. ploscice, ker je kao napaka v materialu. Noben. In pravtako je pri vseh mehankarjih. Vse ostalo je krivo samo material ne. Nehitega ga biksat. Sicer je pa % moznosti da bo stvarna napaka na disku oz. Ploscici taka, da je vecja vrjetnost da me covid pobere.

 

Oem svecke za mojga so na uradnemj servisu 150e. Original NGK na autodocu pa 55e. NGK je prva vgradnja pri mazdi. Zracni filter na uradnemu  55e, autodoc - MAHLE ali MANN k sta najboljsa glede filtrov pa 15e. Pa še in še bi lahko našteval. Štekam da uradni servis mora od nečesa živeti, ampak prodajati katastrofalno robo (bremze) po zlatarski ceni je pa kriminal. Za 3/4 njihove cene dobis top shit zavore. Nevem kje si ti nasu samo 15% razlike. In tako kot je ze nekdo pred mano reku ima autodoc dalec realne cene.  

Glede vracila je pa tako, da lahko v 14 dneh brez razloga vrnes naroceno robo. Ker ima autodoc moznost placila s paypalom te pa se paypal krije 180 dni v primeru da dobis napacen, pokvarjen ali nekompatibilen izdelek. Sem tudi ze kaksno stvar vrnil in vse bp. Se stroske vracila ti paypal krije do visine 50e.

Jest ze vec, kot 5 let sam narocam avtodele za vse nase avtomobile (3) pa nisem imel nikoli nobenih problemov, seveda v kolikor ves kaj narocas.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

Pošlješ nazaj in je stvar rešena. Tudi k privat mehanik pelješ nazaj, če ni kaj v redu narejeno oziroma nisi zadovoljen. Tukaj je govora o privat  mehaniku, ki ima pogosto boljšo opremo in zaposlene mehanike z več znanja kot na uradnem servisu. To, da pušča cev od interkulerja na moji 6-ki je odkril "moj" mehanik in ne na uradnem servisu. Tudi zato,

da je odpadla zaščitna plastika spodaj so najverjetnejev zaslužni  na uradnem servisu, kjer bi znali pozabiti dati nazaj vse štifte in vijake pri rednem servisu. Itak redne servise na uradnih servisih  delajo ponavadi vajenci, ki se učijo za avtomehanike. Vsaj v Kp je tako. 

Jaz se je včasih lotim, če je kaj manjšega ker itak imam v službi opraviti z priklopi, zamenjavami stikal, napeljava mi novih vodnikov. Ne bi pa šel povezovati  nove elektro omarice. 

Ja pošlješ lahko kupljeno blago preko pošte (kupljeno na internetu) brez razloga nazaj v 14-ih dneh, vendar le če je blago neuporabljeno. V nasprotnem primeru, če je mehanik že namontiral in posledično popraskal, pa nekaj ni v redu z robo, lahko uveljavljaš tako imenovano stvarno napako in tukaj se lahko zakomplicira z dokazovanjem napake (Zakon o varstvu potrošnikov, 37.b in 71. člen) in to bo trajalo tedne, mesece. Razdrt avto pa bo ta čas čakal na dvigalu avtomehanične delavnice? 😲

 

Saj verjetnost, da je z robo kaj narobe, ni velika, ampak če se zgodi, je pa to veliko sranje, ki te na koncu stane morda celo več (tudi živcev), kot pri uradnem servisu. 😫

 

WWW.PISRS.SI

Zakon o varstvu potrošnikov (ZVPot). SOP 1998-01-0815. EPA 0457

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je scania napisal:

To je cena s 100% maržo. In od tega še servis na rezervnoh delih zasluži. Autodoc je realna cena. Zgleda delaš na servisu, ker tako na veliko zagovarjaš. Včasih je privatno servis kini uraden doktor za uradni seevis kjer se kljub vsej razpolozljivi dokumentaciji ucijo na avtih. Saj vem da od necesa morjo zivet, ampak naj imajo realne cene. Ne da je razlika v osnovnem servisu med servisi 70€.

Pa bom odgovoril še na to vprašanje -sem lastnik servisa že 27 let in vem kako se streže ljudem da bomo vsi zadovoljni. Na Autodocu si kar sami naročajte ker  jaz dobim rezervne dele še ceneje, res pa dobi stranka še popust   na materijal in delo.Dostavo imam dvakrat dnevno,lahko vzamem materijal ki nisem 100% da ga bom rabil in ga  potem vrnem.Ne mi govorit od cen in marž,stranke so zadovoljne da je vozilo popravljeno čim hitreje ker avto rabijo .Predstavljaj si da naročevam pri Autodocu ,kot prvo bi rabil večje parkirišče, kot drugo bi te vsak drugi kam poslal ker avto ni popravljen ob dogovorjenem času.Ne hvala.Meni fali še 3 leta in grem lahko v pokoj. Ti pa lahko odpreš S.P. ALI D.O.O pa nabavljaj pri Autodocu pa boš raportiral kako gre biznis

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Brane napisal:

Pa bom odgovoril še na to vprašanje -sem lastnik servisa že 27 let in vem kako se streže ljudem da bomo vsi zadovoljni. Na Autodocu si kar sami naročajte ker  jaz dobim rezervne dele še ceneje, res pa dobi stranka še popust   na materijal in delo.Dostavo imam dvakrat dnevno,lahko vzamem materijal ki nisem 100% da ga bom rabil in ga  potem vrnem.Ne mi govorit od cen in marž,stranke so zadovoljne da je vozilo popravljeno čim hitreje ker avto rabijo .Predstavljaj si da naročevam pri Autodocu ,kot prvo bi rabil večje parkirišče, kot drugo bi te vsak drugi kam poslal ker avto ni popravljen ob dogovorjenem času.Ne hvala.Meni fali še 3 leta in grem lahko v pokoj. Ti pa lahko odpreš S.P. ALI D.O.O pa nabavljaj pri Autodocu pa boš raportiral kako gre biznis

Za reden servis si komot kupiš preko autodoc. je pa res da je autodoc pokazal realne cene in ne mi trdit da dajete stranki dele po cenah autodoca, mogoče jih vi dobite po tej ceni ampak stranki se pa doda marža tako da se zasluži na nadomestnem delu in na delu. Poznam stvari sem zraven in vem. Saj je prav da se zasluži ampak ne s 100% maržami (ne vse določene stvari pa). Brane pripelji mi avto da ti naredim servis na avtomatskem menjalniku pa ti bom vse računal tako kot so cene, na filtru bom zaslužil od tebe 15€ na olju bom zaslužil 10€ po litru in še delo. Mislim da se nebos strinjal s tem da samo  na nadomestnih delih od tebe zaslužim 90€ pa se še avta pritaknil nisem. Hotel boš svoj material prinest, ker boš dobil enak material ceneje. Za tistih 90€ pa lahko familijo na izlet pelješ.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Opa, spet je bil en rep pohojen.

 

Brane, lepo da si lastnik servisa in da imaš vse zrihtano in to je zelo pohvalno. Mi tukaj pa smo v veliki večini samo lastniki in uporabniki avtomobilov in nam dobesedno dol visi po katerih cenah lahko servisi dobite rezervni material. Nam pa ni vseeno po kakšni ceni ga potem nam strankam servisi zaračunate.

 

Želimo si kvalitetno storitev z dobrim materialom in seveda na koncu, da cena ni oderuška, ker že tako ali tako je material za avtomobile prekleto predrag napram drugim izdelkom. Menjava diskov in ploščic skoraj v vrednosti novega bicikla... al pa kakega poceni računalnika. Ne vem, meni to pač ni sorazmerno.

 

V glavnem zato se pa pogovarjamo o tem in izmenjujemo mnenja. Sej verjetno ti tudi ne plačaš vsako ceno, ki jo dobiš v prvi štacuni, ampak preveriš a se da kje dobiti ceneje sploh kadar govorimo o nakupih za nekaj stotakov al pa jurjev.

  • Všeč 10
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pri prejšnji menjal naenkrat spredaj in zadaj vse komplet s textar se mi zdi, mogoče so bili spredaj ate, in je bilo potem do konca mojega lastništva potem mir. Sedaj imam zadaj textar, spredaj pa še čakajo na menjavo, ker tudi že tresejo. Ne vem pa še, katere bom dal, zelo verjetno ATE mogoče pa kake zimmerman.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Brane napisal:

Goriška

Brane, dejstvo je, da tudi sam delam v vzdrževanju, nabavi rezervnih delov, montaži. Sicer je pri meni druga branža (hladilna tehnika, oprema trgovin, trgovskih centrov) in prav dobro vem, kako se tem stvarem streže oziroma kake marže so v igri.🤗 

Tako je tudi z mehaničnimi delavnicami. 

Recimo ta maček, h kateremu vozim vsa moja vozila, ima tri dvižne mize, edini na obali lahko točno premeri delovanje injektorjev, ima tudi vulkanizersko delavnico. Tako, da uradni mazda servis nima za burek proti njemu. In predvsem ima  realne cene. Prav pred kratkim sem ga priporočil sodelavki za redni  servis Peugeota. Zraven mu je dala še račune od uradnega servisa avtoplus kp, ki je sedaj uradni zastopnik za Peugeot, da vidi, kaj vse je bilo narejeno. Cena rednega servisa je bila neverjetnih 320€.S tem, da so ji dali neprimerno viskoznost olja. 

Cena litra olja je pa pri njih 22,5€.😬 Sedaj je pri "mojem" mehaniku dala za redni servis (z motul oljem), servisom klime in premontažo gum (zimske-letne) in vsemi novimi filtri 220€.In to z vsemi računi in žigi. Pa me res zanima, kolikšen račun bi ji izstavili na avtoplusu za vse to. 😉

  • Všeč 1
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Brane napisal:

Temu se reče normalna cena,pa sigurno mu ni komplicirala da so filtri na Autodocu cenejši.Pri PSA  znajo servisi natočit napačno olje,še posebno pri tanovih 3 cilndriskih turbo motorjih.Pač ne znajo čitat .

Ta autodoc zgleda leti name ker sem ga jaz omenil. Brane to je stran kjer lahko vsaka oseba dobi nadomestne dele po normalni ceni. Mi ki pa jih popravljamo pa imamo rabat pri nasih dobaviteljih, vcasih se ugodneje. Se mi pa zdi posteno da se vidi realna cena tudi glede prodajalcev nadomestnih delov, ki imajo kljub nasim rabatom lep dobicek potem ves koliko je dejansko en del vreden. Drugace se pa na dolgi rok dela dobicek z maso dela. 

Mislim da bi ti enako ravnal v trgovini ce ves da enaka stvar v eni trgovini stane 50€ v drugi pa 35€, zdaj ce bos nujno rabil bos dal 50 ce pa lahko malo pocakas bos pa dal 35. Ce je pa avto v okvari pa valda nebos cakal dela iz autodoca en teden ampak vseeno bos dobil pri tvojem dobavitelju del po ceni iz autodoca ampak ga stranki nebos dal po tej ceni ki si jo dobil ti ampak po visji, koliko visji pa je odvisno od servisa do servisa in v tem je razlika, nekateri servisi so pohlepni in dodajo nenormalno marzo, drugi so manj pohlepni in si dodajo kak procent ki se stranki prikaze kot prevoz, skladiscenje in takrat je stranka zadovoljna ker ce preveri po koliksni ceni bi sama dobila del je cena visja. Jaz zmeraj stranki naredim predracun ji povem za toliko in toliko vam lahko zrihtam material, dajte se pa sami preverit mogoce boste pa kje dobili cenejsi material. 95% jih poklice in rece da se jim neda iskat delov pa se nevedo ce so pravi, naj kar nabavim. 

Se da kot redna stranka prit do autodoc cen tudi pri eurotonu in gmt vcasih se cenej tako da ni samo autodoc ampak masa koliko materiala jemljes kje dela popust.

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Recimo, ko bom zamenjal diske in ploščice s kakimi bolj zmogljivimi, si jih bom tudi sam nabavil, ker vem, da me bodo prišli ceneje stati kot pri "mojemu" mehaniku. On mi bo zamenjal in  zaračunal samo delo. Pa še to bo morala bit zelo v redu cena. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je scania napisal:

Ta autodoc zgleda leti name ker sem ga jaz omenil. Brane to je stran kjer lahko vsaka oseba dobi nadomestne dele po normalni ceni. Mi ki pa jih popravljamo pa imamo rabat pri nasih dobaviteljih, vcasih se ugodneje. Se mi pa zdi posteno da se vidi realna cena tudi glede prodajalcev nadomestnih delov, ki imajo kljub nasim rabatom lep dobicek potem ves koliko je dejansko en del vreden. Drugace se pa na dolgi rok dela dobicek z maso dela. 

Mislim da bi ti enako ravnal v trgovini ce ves da enaka stvar v eni trgovini stane 50€ v drugi pa 35€, zdaj ce bos nujno rabil bos dal 50 ce pa lahko malo pocakas bos pa dal 35. Ce je pa avto v okvari pa valda nebos cakal dela iz autodoca en teden ampak vseeno bos dobil pri tvojem dobavitelju del po ceni iz autodoca ampak ga stranki nebos dal po tej ceni ki si jo dobil ti ampak po visji, koliko visji pa je odvisno od servisa do servisa in v tem je razlika, nekateri servisi so pohlepni in dodajo nenormalno marzo, drugi so manj pohlepni in si dodajo kak procent ki se stranki prikaze kot prevoz, skladiscenje in takrat je stranka zadovoljna ker ce preveri po koliksni ceni bi sama dobila del je cena visja. Jaz zmeraj stranki naredim predracun ji povem za toliko in toliko vam lahko zrihtam material, dajte se pa sami preverit mogoce boste pa kje dobili cenejsi material. 95% jih poklice in rece da se jim neda iskat delov pa se nevedo ce so pravi, naj kar nabavim. 

Se da kot redna stranka prit do autodoc cen tudi pri eurotonu in gmt vcasih se cenej tako da ni samo autodoc ampak masa koliko materiala jemljes kje dela popust.

@scania, s katerega konca Slovenije si pa ti? :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.