Skoči na vsebino

Senzor za nadzora tlaka v gumah (TPMS)


Priporočeno sporočilo

  • 3 leta kasneje...

Pozdravljeni

 

Naj opi?em moj problem. V?eraj se mi je pri preverjanju tlaka v pnevmatikah utrgal ventil (s seznorjem). ?el sem do prvega vulkanizerja in ta mi je seveda dal navaden gumijast ventil. No danes se vozim po avtocesti in ko grem ?ez delitacijo med mostom in nadaljevanjem asfalta mi je zlomilo ?e ventil na drugi strani. Se pravi jutri poberem rpo? aluvenitle s senzorjem pro? in dam navadne. Moje vpra?anje pa je kako se izklju?i opozorilno lu?ko na armaturki. Aja Mazda 6 letik 2008.

 

Hvala za odgovore.

?e tvega?, lahko kaj zgubi?.
?e ne tvega?, bo? gotovo nekaj izgubil.
Najve? pa tvega?, ?e ni? ne stori?!
(Robert Goizneta)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne da se ... vsaj tako so rekli pri uvozniku, na razlicnih servis in tudi na tujih forumih ...

 

Da se mogoce edino tako, da razdres armaturo in odstranis zarniceo :D:D:D

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje pa zvem, ?e ima senzor opcijo? Nabava novih senzorjev se mi ne zdi smiselna, ker sem kupil 4 druge feltne za zimske gume in bi moral potem kupit 6 senzorjev. 6x82=492?. raj?i lu?ka sveti.

 

Se mi zdi pa ?udno, da se ne da, po moje se ne sme.

?e tvega?, lahko kaj zgubi?.
?e ne tvega?, bo? gotovo nekaj izgubil.
Najve? pa tvega?, ?e ni? ne stori?!
(Robert Goizneta)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje pa zvem, ?e ima senzor opcijo? Nabava novih senzorjev se mi ne zdi smiselna, ker sem kupil 4 druge feltne za zimske gume in bi moral potem kupit 6 senzorjev. 6x82=492?. raj?i lu?ka sveti.

 

Se mi zdi pa ?udno, da se ne da, po moje se ne sme.

 

 

To sem jaz "tezil" na servisu, ko sem kupil sestico (2008)... pa so rekli, da ni mozno to nastaviti tako, da ne sveti lucka, ce ne zazna senzorjev ... Tudi na nemskem Mazda forumu so bentili zaradi tega ...

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=5204&st=20

 

http://www.mazda-forum.info/mazda-cx-5-cx-...schalten-2.html

 

http://www.motor-talk.de/forum/winterraede...l-t2015721.html

 

http://mazda6-community.eu/reifendrucksens...203/t7307-f205/

 

...

 

Probas pa lahko, kaj se zgodi, ce imas ventilcke v predalu ali v prtljazniku. Ker kolikor vem, sistem deluje tako, da meri tlak in ce se pojavi razlika za dolcoen procent, se prizge lucka in prvic prav nagravzno zapiska... Potem pa sveti samo se lucka ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

druga?e pa na VAGU rabi? PC in kabel in et voila, to da se ga ne da na avtu 2008 s CAN BUSOM disableat so samo bu?e!

 

Druga?e pa ?e jih da? v predal ni re?itev ker so narejene na min in max vrednost pritiska....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

druga?e pa na VAGU rabi? PC in kabel in et voila, to da se ga ne da na avtu 2008 s CAN BUSOM disableat so samo bu?e!

 

Druga?e pa ?e jih da? v predal ni re?itev ker so narejene na min in max vrednost pritiska....

 

Nic nisem resil.sem moral nov senzor kupit..drugac pa je opcija da senzor nekak zalimas na feltno z kakim lepilom... to mi je majes reku..

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a to je to

 

http://www.ebay.de/itm/REIFENDRUCK-SENSOR-...=item5aebfde5ba

 

http://www.ebay.de/itm/MAZDA-TPMS-BBP3-37-...=item43a65832a8

 

 

Nic nisem resil.sem moral nov senzor kupit..drugac pa je opcija da senzor nekak zalimas na feltno z kakim lepilom... to mi je majes reku..

 

?e je to priporo?ilo uradnega servisa pol pa res ne vem.............

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a to je to

 

http://www.ebay.de/itm/REIFENDRUCK-SENSOR-...=item5aebfde5ba

 

http://www.ebay.de/itm/MAZDA-TPMS-BBP3-37-...=item43a65832a8

?e je to priporo?ilo uradnega servisa pol pa res ne vem.............

 

Meni se je glih dons en ventil odlomil, tako da sm narocu komplet zs obnovitev oziroma kr 4 sm jih narocil se za rezervo..na angleskem ebayju za cirka 70 eurov... sporocim kako se je obneslo...

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Javi prosim je. Me pa moti, da se ne da odklopit lu?ke. Razumem, da bi bil to varnsotno zelo pomeben element ampak, nadzor zlaka v pnevmatikah. Prosim no. Res se mi zdi ?udno.

?e tvega?, lahko kaj zgubi?.
?e ne tvega?, bo? gotovo nekaj izgubil.
Najve? pa tvega?, ?e ni? ne stori?!
(Robert Goizneta)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se je tudi to zdelo cudno... saj obstojajo modeli (ponavadi tisti z osnovnim paketom opreme), ki nimajo senzorjev za nadzor tlaka... Pa je bilo receno, da imajo tisti drug racunalnik, ki niti nima te funkcionalnosti ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se je tudi to zdelo cudno... saj obstojajo modeli (ponavadi tisti z osnovnim paketom opreme), ki nimajo senzorjev za nadzor tlaka... Pa je bilo receno, da imajo tisti drug racunalnik, ki niti nima te funkcionalnosti ...

 

Hvala bogu da ima facelift to integrirano v TCS kot VAG :notworth:

Enkrat ze sprobano

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala bogu da ima facelift to integrirano v TCS kot VAG :notworth:

Enkrat ze sprobano

 

 

Sej je tanova tudi brez senzorjev... in racuna tlak iz tega, kako hitro se katero kolo vrti ... zato ima tudi tipko, s katero po vsakem polnjenju gum ali premontazi... to pritisnes, da se skalibrira ... vsaj tako nekako je zadnjic razlozil Primoz na MMSu ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej je tanova tudi brez senzorjev... in racuna tlak iz tega, kako hitro se katero kolo vrti ... zato ima tudi tipko, s katero po vsakem polnjenju gum ali premontazi... to pritisnes, da se skalibrira ... vsaj tako nekako je zadnjic razlozil Primoz na MMSu ...

 

Ja saj to je to. Zato tud prestizne mecke z rezervo ne grejo vec kot 30 :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

Moran napisat (da bom la?je ?ivel) da tile senzorji tlaka v gumi so navadn jajc!

Prvo ti celo zimo sveti lu?ka ker jih nima?, potem pa ko si cel vesel da lu?ka ne bo ve? svetila, gre? lepo menjat gume in naleti? na po?en ventil?ek (slikca spodaj). Odkar imam to mazdo bo tole ?e drugi, ki ga bo potrebno zamenjat :vskalo:

Ne vem a to samo meni tako rado poka ali je res taka ?kart roba. Nov pa seveda ni ravno poceni (slabih 100?) :vskalo:

 

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa ?e zamenja? z navadnimi ventil?ki in vzame? lu?ko ven iz armature :zvizga:

 

Res, da so to tehnike preprodajalcev avtov, ampak ?e pravi?, da gre vsako leto 100? za tako malenkost..lahko vsaj zaustavi? te stro?ke, dokler se ne odlo?i? prodati avta. Pred prodajo pa spet vse nazaj natla?i? :)

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo po tem, ko sem kupil avto, me je tale detalj?ek pustil na cesti :vskalo:

Potem mi je lokalni serviser zamenjal ventil?ek z navadnim, kasneje sem pa iz eBay.co.uk naro?il repair kit, v katerem dobi? matico, tesnilo in tist vlo?ek za ventil (par eur). Zdaj pa rabim k vulkanizerju, da mi na eni letni feltni tole zrihta, preden jo z ostalimi zamenjam iz zimskih, upam da se izide! :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zaradi tega ti ni treba menjati celotnega ventil?ka, ki stane cca 80 EUR. tudi jaz sem imel podobno in ker sem bil dosti vztrajen in siten sem "zvrtal" kako zadevo la?je re?i? in ceneje - tega ti na servisu seveda ne povejo, ker potem ne zaslu?ijo toliko. Kupi se lahko samo zunanji del ventil?ka, torej po doma?e povedano samo tisti del ki je po?en (ne celoten ventil?ek, ampak samo ta navoj, oziroma matica ki je po?ena). Ta matica stane celih 8 EUR. Jaz sem do sedaj kupil ?e tri in vse je brez problemov - torej zamenjal sem samo matico in ventil?ek ter senzor delujeta normalno. Upam da sem kaj pomagal :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zaradi tega ti ni treba menjati celotnega ventil?ka, ki stane cca 80 EUR. tudi jaz sem imel podobno in ker sem bil dosti vztrajen in siten sem "zvrtal" kako zadevo la?je re?i? in ceneje - tega ti na servisu seveda ne povejo, ker potem ne zaslu?ijo toliko. Kupi se lahko samo zunanji del ventil?ka, torej po doma?e povedano samo tisti del ki je po?en (ne celoten ventil?ek, ampak samo ta navoj, oziroma matica ki je po?ena). Ta matica stane celih 8 EUR. Jaz sem do sedaj kupil ?e tri in vse je brez problemov - torej zamenjal sem samo matico in ventil?ek ter senzor delujeta normalno. Upam da sem kaj pomagal :prstgor:

 

?e povej kje si kupil pa bo super nasvet za ostale nas :)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupil v avto hi?i Selmar v Celju, sam ?al nimam ve? vre?ke kjer je bila gor zapisana ?ifra artikla. V vsakem primeru pa to imajo ali pa naro?ijo in cena je 8 EUR. Sicer je trajalo kar dolgo ?asa preden smo mi to ugotovili in preden smo mi to sprobali , ampak deluje 100%

 

P.S. ?e kdo ni iz okolice Celja se lahko tja zapeljem tudi jaz in jih povpra?am za ?ifro artikla

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Vse to kar si ti nastel imam jaz zavarovano razlicne kombinacije. Pa ni bilo nikoli problemov z uveljavljanjem. Tudi takrat, ko sem bil sam kriv. No uradno nisem bil .  
    • Ja to pa je res, toča nikomer ne prizanese, pri nas je bila po 30 letih prvič in avto se je v zastonj garaži prav fino imel... 🤗 Jp, 3ka ima pa kasko, ker je noč in dan pod milim nebom  Pa porihtana je že u nulo.... 👌👍😉
    • Sej vsak se sam odloča... ampak tukaj si lahko zelo previden pa pride do spleta okoliščin, kjer nisi kriv pa ne moreš dokazat, da nisi. Potem foušijo je tud težko preprečit, da se ti ne podpiše na lak, kot tudi nerode na parkirišču me. Divje živali tudi niso na vrvicah, še manj pa vremenske neprilike.   Jaz osebno raje dam tistih 500-600€ na leto pa vedno upam, da mi jih ne bo trebu uporabit in sploh nisem slabe volje tudi če plačujem "v prazno". V bistvu sem celo presrečen, da ničesar ni. Ko pa pride toča pa mi tud ni treba bilo odpret denarnice, kar je pa svojevrstno zadovoljstvo.😜
    • Zaskrbljena gospodinja.
    • Verjetno ker je sedan. Karavan bi lazje sel pomoje.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.