Skoči na vsebino

Senzor za nadzora tlaka v gumah (TPMS)


Priporočeno sporočilo

Evo tak je problem, moja nova Mazda ima te bebaste senzorje, kar na?eloma sicer niso problem ampak nastane, ko si kupi? zimski komplet gum in plati??.

 

Problem je namre? v em, da ?e jih nima? ti na armaturi skos mi?ika lu?ka za napako na sistemu preverjanja tlaka v gumah, kar je zelo mote?e in te?no. Zanima me a je kdo slu?ajno zasledil kako se te sistem izklopi, recimo z odstranitvijo kake varovalke ipd?

 

Druga opcija je sicer nakup ?e enega kompleta (gume, feltne, senzorji) samo v tem primeru mi ni jasno a je treba te senzorje kakorkoli kalibrirat (lahko to stori? sam al je treba na servis?), ko menjava? letna kolesa z zimskimi. ?e ma kdo izku?nje s tem bi mu bil zelo hvale?en za razlago.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz lahko povem samo, da ko smo menjali letne gume (majn obrabljene )zadnje- spredaj in obratno na Renoju, ki ima te senzorje, je ratalo eno veliko sranje z elektroniko, tko da smo peljali na servis, kjer smo jih sli?ali kak?ni telebani da smo...! :(

Preve? tehnike je ..... B)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Senzorje nadzoruje centralni ra?unalnik. Ta zazna vsak manjkajo?i senzor in javlja napako. Te?avo lahko re?i? edino na servisu, kjer odkljukajo opcijo brez senzorjev. Druge re?itve ni. Vsaj tako je na C5 in verjamem, da je tudi na novi mazdi 6 isto.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakor sem uspel razbrati iz navodil ima Mazda manj zajeban sistem kot Renault tako, da zaznava le te?ave s tlakom neodvisno od lokacije kolesa, kar je v bistvu dovolj. Tako po moje ne bi smel biti problem z ?ongliranjem s kolesi (menjava prednjih za zadnje).

 

 

 

Sirius potem predvideva?, da je to samo ena od nastavitev v programu ra?unalnika in ?e se priklopijo z diagnosti?nim ra?unalnikom bi se to moralo dati izklopit? :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakor sem uspel razbrati iz navodil ima Mazda manj zajeban sistem kot Renault tako, da zaznava le te?ave s tlakom neodvisno od lokacije kolesa, kar je v bistvu dovolj. Tako po moje ne bi smel biti problem z ?ongliranjem s kolesi (menjava prednjih za zadnje).

Sirius potem predvideva?, da je to samo ena od nastavitev v programu ra?unalnika in ?e se priklopijo z diagnosti?nim ra?unalnikom bi se to moralo dati izklopit? :ne vem:

 

Tako je.

Meni je v zimskem ?asu zaradi kovinske kapice in ledu, ki se je nabral okoli nje ventil po?il. Senzeor je bil ?e dober, vendar je ventil pu??al in ni bilo druge re?itve, kot nabava novega, ali pa vgradnja takega brez senzorja. Zaradi visoke cene skoraj 100 ? za kos, sem se odlo?il za zadrugo varianto. Ra?unalnik je javljal missing senzor. Nekaj ?asa sem vozil tako, ker na c5 signalizacija ni tako mote?a , nato pa so mi na servisu izklopili opcijo senzor.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z vsako dobro stvarjo pride za njo tudi nebodigatreba.Malo se stvari "zakomplicirajo" z vsemi temi

senzorji in ra?unalniki. :whatever:

Je pa dobro,da ima novo 6-ko tudi Boss in bo kmalu odkril vse "cake" na njej za bodo?e lastnike novih 6-k.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na novi 6 -ki lahko brez problema menjas gume spredaj in zadaj

 

A slu?ajno ve? kaj se zgodi v tem primeru: kupi? nove feltne in gume ter set novih ?tirih senzorjev. Kako je potem z uparjanjem teh senzorjev z sprejemnikom v avtu?

 

A samo flikne? ta nova kolesa gor pa se sama uparijo al je potreben kak?en (zajeban) postopek, bohnedej celo obisk servisa, ipd.?

 

 

Rad bi se namre? izognil situacijam, da bi mi ob ob prepogosti menjavi gum (2x letno) na istih feltnah se 1x najdu "mojster", ki bi mi z ma?ino za montiranje gum zataknil senzor in ga po?kodoval. Zato bi rad imel dva kompleta.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A slu?ajno ve? kaj se zgodi v tem primeru: kupi? nove feltne in gume ter set novih ?tirih senzorjev. Kako je potem z uparjanjem teh senzorjev z sprejemnikom v avtu?

 

A samo flikne? ta nova kolesa gor pa se sama uparijo al je potreben kak?en (zajeban) postopek, bohnedej celo obisk servisa, ipd.?

Rad bi se namre? izognil situacijam, da bi mi ob ob prepogosti menjavi gum (2x letno) na istih feltnah se 1x najdu "mojster", ki bi mi z ma?ino za montiranje gum zataknil senzor in ga po?kodoval. Zato bi rad imel dva kompleta.

 

Tako pametni ti sistemi za ugotavljanje tlaka v gumah pa spet niso, da bi zaznali pozicijo namestitve. C5 ima dokaj napreden sistem pa ni te?av s preme??anjem gum naprej, nazaj, ali navzkri?no. Na rezervni gumi ga sploh ni. Ra?unalnik "ve", da morajo biti 4 senzorji in ?e eden manjka, ali pa vsi, signalizira. Bilo bi preve? zapleteno, ?e bi moral na vsakem kolesu biti montiran to?no dolo?en senzor. Tudi po?kodbe pri monta?i so ob pozornem ravnanju nemogo?e. Lahko ga po?koduje monter, ?e bi ravno pri ventilu vstavil vzvod in "odhaklal" gumo in vstavil kole??ek stroja za demonta?o. Sam stroj ga ne more dose?i. Torej, ko pride? k vulkanizerju opozori? monterja na senzorje, ta pa bo pazil, da mu se pla?a ne bi zmanj?ala za vrednost po?kodovanega senzorja.

Ali bo? dokupil ?e 4 senzorje, ali pa sitem izklopil na servisu, je stvar tvoje presoje in tudi finan?ne logike, oziroma cene senzorja (mislim, da tudi pri mazdi ni teko poceni).

 

Pa sre?no, s senzorji, ali brez.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, jaz bi najrajs vprasal na mazdi (ti ni dalec od sluzbe) in potem si lahko miren...

 

Eeee, saj to je problem --- sem spra?eval na servisu pa nisem dobil ?istih odgovorov. Vse nekako zavito v meglo, kot da ne znajo odgovort. Sem namre? spra?eval, ?e se da nekako izklopit pa je bil odgovor, da NE, ampak vse skupaj je bilo tako neodlo?no, da imam ob?utek, da verjetno ne vedo al se da al ne.

 

Jaz bi pri MAzdi samo senzorje kupil, feltne pa gume ziher ne. ?e mi vr?ejo informacijo, da je ena zimska guma 18" cca 400? ?zmeden? pol je vsakomur verjetno jasno, da jih pri njih ziher ne bom kupil. Za feltne raj ne vpra?am, ker po moje bo komplet ziher 1000? pri njih.

 

?e tako al tako, bom senzorje bogato prepla?al (?e jih bom kupil) saj naj bi bil eden cca 75?.

 

 

 

 

p.s. a slu?ajno kdo ve kolk na servisu ra?unajo liter Mazde Dexelia DPF olje?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eeee, saj to je problem --- sem spra?eval na servisu pa nisem dobil ?istih odgovorov. Vse nekako zavito v meglo, kot da ne znajo odgovort. Sem namre? spra?eval, ?e se da nekako izklopit pa je bil odgovor, da NE, ampak vse skupaj je bilo tako neodlo?no, da imam ob?utek, da verjetno ne vedo al se da al ne.

 

Jaz bi pri MAzdi samo senzorje kupil, feltne pa gume ziher ne. ?e mi vr?ejo informacijo, da je ena zimska guma 18" cca 400? ?zmeden? pol je vsakomur verjetno jasno, da jih pri njih ziher ne bom kupil. Za feltne raj ne vpra?am, ker po moje bo komplet ziher 1000? pri njih.

 

?e tako al tako, bom senzorje bogato prepla?al (?e jih bom kupil) saj naj bi bil eden cca 75?.

p.s. a slu?ajno kdo ve kolk na servisu ra?unajo liter Mazde Dexelia DPF olje?

 

Na Mazda servisu v?asih naleti? (?e so dobre volje tu v Kopru) na kak?no v redu ceno.

Druga?e pa se izogibaj nakupovanja vsega ,kar se da kupit drugje-recimo olja in podobnega.

Meni so dali ceno na servisu 26?/liter.Malo too much.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Da ne za?enjam nove teme bi rad nekaj vpra?al v zvezi s senzorji tlaka v gumah. Imam ?e nekaj izku?enj s tem v Laguni II pri kateri ti na displayu prika?e vsako gumo posebej. Pri novi Mazdi 6, ki jo imam sedaj pa ne vem kako zadeva deluje. Zanima me kdaj se prika?e tisti znak, ki je naveden za senzor tlaka v navodilih - ali se kje navede oziroma prika?e guma s katero je nekaj narobe ali je to splo?en znak, da je z eno gumo nekaj narobe in jo mora? potem ti sam poiskat. Zanima me tudi kje je ta znak na armaturni plo??i in kdaj se pri?ge - samo ob zaznani nepravilnosti ali tudi ob zagonu vozila.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bodi vesel in nadvse sre?en, da Mazda nima tazga sistema kot Renault, ker tist ti pa ubije voljo do ?ivljenja in je no?na mora marsikaterega serviserja.

 

Pri Mazdi je namre? tako, da ji je vseeno kateri senzor spusti pa samo javi, da je tlak nepravilen (pri?ge se rumena lu?ka na armaturi - znak z shemo rahlo spu??ene gume).

 

Se pravi, da ni nobenih te?av, da menja? kolesa med seboj in s tem skrbi? za bolj pravilno obrabo.

 

?e mi spusti ena guma pa res ne vem zakaj bi rabu, da mi avto napi?e katera (sej so sam ?tiri, bemti) in ko stopim ven (itak moram da vidim kolk je kriti?no) rabim natanko 10 sekund, pa ne glede kolk sem lev, da ugotovim katera tako, da je to eden najbolj brezveznih podatkov, ki si jih lahko zamislim.

 

V glavnem znak na armaturi zagori, ko tlak pade v eni gumi pod 1,5 bara, ?e se ne motim. ?e pa je napaka na senzorjih (ali pa da jih ni (zimske gume na svojih plati??ih) potem pa ta lu?ka te?no mi?ika.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Pozdrav vsem. Sem ?ist novi ?lan, vendar ?e dolgoletni voznik mazde (trenutno ?e mazde3-2004-prodajam 67k km-1.6-modra-5v+4x letne gume in original stre?ni nosilci), naro?eno imam novo mazdo3-Tx Plus 1.6, 4vrata,barva ?rna, predvideno rok dobave februar 10-?akam jo ?e 2 mesecy :zvizga: ). Vsi v dru?ini vozmo mazdo in tudi vsi ?rne barve (brat novo M2, stari?i novo M6). Pravijo, da nas bodo vabili samo ?e na pogrebe :lol: .

 

Sedaj pa k stvari: Zanima me, kako je s temi senzorji za tlak v pnevmatikah. Ker dobim zraven avta ?e komplet zimiskih gum 15˝, bi rad va?e menje kaj je za naredit. Razmi?ljam, da bi kupil alu zimske felgne (cena cca 60?). Kako je z ventil?ki in senzorji? Se dajo premontirat iz originalnih alu felgn (17˝)? Mogo?e ve kdo koliko stanejo? Zanimajo me va?e izku?nje, ko ste menjavali zimske pnevmatike. Vsak info dobrodo?el.

 

Pa sre?no 2010 vsem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen in ?e v naprej ?estitke za novo pridobitev. :bravo:

 

Kar se ti?e senzorjev imam jaz dva kompleta feltn in seveda dva kompleta feltn. Zaenkrat se ta kombinacija odli?no obnese saj je najbolj komot pa ?e z vulkanizerji in vrstami 2x na leto se ti ni treba ukvarjat.

 

Druga?e pa edino kar mora? vedeti o senzorjih je to, da feltne ne smejo biti jeklene in da te bodo stali 200+? za komplet ?tirih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se ti?e senzorjev imam jaz dva kompleta feltn in seveda dva kompleta feltn.

 

ali pa enostavneje 4 komplete feltn :P

ali pa en komplet feltn, en komplet feltn, en komplet feltn in se en komplet feltn :D

 

a kaksno gumo mas tud? hehe :P

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa toliko konzumira?? :P:aaaaa:

 

?e je pa hotla celo no? seksat.

 

Sem moral ?e kej pojest pa popit, da sem zdr?al.... baje je nekje sli?ala, da kar po?ne? na 1.1., da bo? po?el to celo leto :jezicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je pa hotla celo no? seksat.

 

Sem moral ?e kej pojest pa popit, da sem zdr?al.... baje je nekje sli?ala, da kar po?ne? na 1.1., da bo? po?el to celo leto :jezicek:

 

a duga? pa nebi al kaj :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen in ?e v naprej ?estitke za novo pridobitev. :bravo:

 

Kar se ti?e senzorjev imam jaz dva kompleta feltn in seveda dva kompleta feltn. Zaenkrat se ta kombinacija odli?no obnese saj je najbolj komot pa ?e z vulkanizerji in vrstami 2x na leto se ti ni treba ukvarjat.

 

Druga?e pa edino kar mora? vedeti o senzorjih je to, da feltne ne smejo biti jeklene in da te bodo stali 200+? za komplet ?tirih.

 

Hvala. Ker v salonu (?erbinek) so mi rekli, da mi dajo 4 zimske gume zastonj, ponudili o mi pa ?elezne felgne za cca 30-40?/kom. Nobeden pa ni rekel karkoli o (ne)delovanju senzorjev na ?eleznih felgnah. Jih v ponedeljek takoj pokli?em.

 

?e ena stvar. Ker ima nova M3 serijsko 17¨felgne, ali mogo?e kdo ve kak?ne oznake morajo biti poem za 15˝ (na netu sem videl da je potrebno vedet razmik med vijaki + vse ostalo).

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.