Skoči na vsebino

TPMS / Mazda 5 / 2011 letnik / Senzor tlaka v pnevmatikah / OEM številka


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

A bi lahko kdo potrdil kataloško za TMPS ventilčke za Mazdo 5, letnik 2011. Iste so vgrajevali tudi v druge spodnje modele.

 

Kako je potem z parjenjem in menjavo? Vulkanizerji ob menjavi gum?

 

 

Part Number:
GS1D-37-140 BBP3-37-140B BHB6-37-140,
BHB637140 BB337140B TG1C S180084720,
S180052054F S180052054Z S180084720Z
S180084720F, A2C1132410080 S180052054Z
Fitment:
FIAT 124 SPIDER NF 06/2016-2019
MAZDA 2 DY DE DJ 12/2007-2019
MAZDA 3 BL BM BN 06/2009-2019
MAZDA 5 CW 01/2010-06/2018
MAZDA 6 GH GJ GL 02/2008-2019
MAZDA CX3 DJ1 10/2014-2019
MAZDA CX5 KE GH KF 11/2011-2019
MAZDA CX7 ER 10/2009-06/2017
MAZDA CX9 TB1 10/2006-2019
MAZDA MX5 NC ND 03/2010-2019
 
Hvala v naprej.
Popravljeno od Gregor Muc-Up
Typo v naslovu
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Scr3am napisal:

Vulkanizer jih samo zmontira. Uparijo se avtomatično same.

 

Drgač pa BHB6-37-140, BBP3-37-140B

Hvala. Grem kar v nakup :) Armaturka je tako lepo prazna, potem pa mi ta rumena ven seka za tlak :) 3 so hin.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri starejsih je bil ta sistem s senzorji bolj kot ne samo zaradi zakonodaje… in je prokazoval samo to, da ima ena guma drugacen tlak kot ostale… Pri zadnjih modelih vsaj kaze se to, koliko je napumpana posamezna gume… v tem primeru pa je zadeva ze bolj koristna… dokler ne zacne delati problemov… ;) Na zacetku vem, da so rade pokale matice in je potem bilo na zacetku treba menjati cel ventilcek, kar ni bilo poceni… Sedaj so sami ventili cenejsi, pa se dobijo sem samo deli, ki popustijo… Itak pa zivljenska doba samo ene 10 let… potem jih je fajn menjat …

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, tvoj zapis drži delno.

Če ne kaže pritiska ni ventilčka. Meri po ABS/ESP senzorju in to zadostuje zakonodaji.

 

Mondeo 2008 ima tmps, pritisk na 1 decimalko. 5 ventilčkov se je prelomilo. Zunanji del. 3 smo spravli na garancijo. Verjetno serijska napaka VDOja....

In leta 2008 je še bila Mazda po Fordom, tako da ne verjamem, da je bilo kaj drugače 😉

 

Še en dokaz, da je za zakonodajo dovolj ABS/ESP, na i20 je samo ta. Le na i20n so senzorji.

 

i20n kaže samo med vožnjo, Focus pa tudi v aplikaciji, kadarkoli.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je godlike napisal:

Hja, tvoj zapis drži delno.

Če ne kaže pritiska ni ventilčka. Meri po ABS/ESP senzorju in to zadostuje zakonodaji.


Nevem kako je pri drugih… pisal sem za Mazde… vsaj tiste, ki sem jih imel… Tudi pri modelih, ki imajo TPMS ventilcke, prikaz tlaka nimviden “navadnemu smrtniku”… ampak zgolj preko OBD… Sele pri zadnjih modelih je to vidno v infotainmentu ali v aplikaciji na telefonu… CX-60 je moja prva taksna Mazda, kjer je to vidno… Pa kolikor sem opazil iz forumskih objav, je podobno tudi pri CX-30… pa mogoce se pri kaksnem novejsem modelu…

 

Prejsnja CX-5 je imela ventilcke, a je bila zanTPMS samo lucka, ki je opozarjala, da je nekaj narobe… Podobno tudi pri prejsnjih sesticah, le ena vmes je imela merjenje preko ABS senzorjev…

 

image.jpeg

 

 

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na 08 letniku nimam nič. Na 09 letniku je oznaka v armaturi, če je prazna guma, senzorjev pa na platiščih ni. Vsaj da bi vedel ne. Kupil in še nisem montiral gum. Pa imam 16 in 17 col...zimske in letne gume. 

Na 13 letniku imam 17 in 19 col pa nimam senzorjev na ventilčkih. Na 19 col sigurno ne, ker sem imel defekt. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Gregor Muc-Up je spremenil naslov v TPMS / Mazda 5 / 2011 letnik / Senzor tlaka v pnevmatikah / OEM številka

Sele od novembra 2014 je menda bil obvezen sistem za prepoznavanje tlaka ... 

 

WWW.ZURNAL24.SI

Sistem za nadzor tlaka v pnevmatikah bo moral biti že čez nekaj tednov obvezno vgrajen v vsa nova vozila. S seboj prinaša veliko prednosti, lahko pa tudi nekaj ne tako majhnih stroškov za lastnika.

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Shrek napisal:

Na 08 letniku nimam nič. Na 09 letniku je oznaka v armaturi, če je prazna guma, senzorjev pa na platiščih ni. Vsaj da bi vedel ne. Kupil in še nisem montiral gum. Pa imam 16 in 17 col...zimske in letne gume. 

Na 13 letniku imam 17 in 19 col pa nimam senzorjev na ventilčkih. Na 19 col sigurno ne, ker sem imel defekt. 

Šestica pred 2018 ima merjenje preko ABS. Pač resiteraš vsakič ko menjaš gume, da ne začne piskat po nepotrebnem, toj pa to.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom kar še tukaj vprašal. Platišča imam 17'' / 5 x 114,3 mm / 17x6,5J / ET 52,5 z gumami 205/50-17 (po homologaciji) . Kako zelo narobe bi bilo, če bi dal gor širino platišča 7J? Bi bile preširoke za to dimenzijo gume?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odsvetovano.

Ker bo ozka in visoka guma, pa bo verjetno plaval na bočnicah.

Screenshot_20231230_151802_Firefox.jpg

Btw. Če se greš uradno. Bi jih tudi moral dat homologirat. V primero nesreče je lahko problem z zavarovalnico...... policaji tega še ne znajo preverit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je godlike napisal:

Zanimivo. Samo pač kaže optično. Ne pove pa če je ok, ali ni.

 

Jaz sem tu gledal:

https://www.tyresizecalculator.com/tyre-wheel-calculators/tyre-size-for-rim-size-width-calculator

 

Zdaj je bil pri meni kolega in ima Mazdo 3 Takumi in ima po homologaciji 17x7J ET52,5 in gor gume kot jaz 205/50-17 na širini 6,5J... Tudi drugi s katerim sem se pogovarjal ima isto kombinacijo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je godlike napisal:

Odsvetovano.

Ker bo ozka in visoka guma, pa bo verjetno plaval na bočnicah.

Screenshot_20231230_151802_Firefox.jpg

Btw. Če se greš uradno. Bi jih tudi moral dat homologirat. V primero nesreče je lahko problem z zavarovalnico...... policaji tega še ne znajo preverit.

A te dimenzije zgoraj napisane so kao ok za 7JX17?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je Scr3am napisal:

A te dimenzije zgoraj napisane so kao ok za 7JX17?

Ja.

 

Sem delal primerjavo na svoja avta in sta v mejah. No tudi M2 je bila.

Imam 7.5J 215/40R18 in 8J 235/40R18

Pred eno uro je Gregor Muc-Up napisal:

 

Zdaj je bil pri meni kolega in ima Mazdo 3 Takumi in ima po homologaciji 17x7J ET52,5 in gor gume kot jaz 205/50-17 na širini 6,5J... Tudi drugi s katerim sem se pogovarjal ima isto kombinacijo...

Če je felna ožja, pride do balon efekta in avto bolj plava na bočnicah. Lahko se tudi rabijo bolj po sredini.

Seveda pa se to ne opazi pri vsakodnevnem cjazenju ampak pri bolj dinamični vožnji.

 

Večina ljudi ima rahlo mimo ET ali pa 0.5J +/-. Saj se komot vozi. Ampak ko bo večja škoda, pa se bo zavarovalnica vpiknila, pa ne bo tako lepo več.

 

Jaz pač želim imeti to porihtano. Moja avta malo izstopata in če me bo kak policaj peljal na izredni pregled, bo vse šolsko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.