Skoči na vsebino

Te?ave pri prestavljanju - Mazda6


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni Mazda vsevedi in obvlada?i! :rispekt:

 

Tole je precej sme?na te?ava, ki se mi ob?asno dogaja (zlasti v 5.prestavi) pri moji 2.3i benz 6-ki. ?zmeden?

 

Dokler se vozim pri nekih "normalnih" obratih, je vo?nja idealna, ko pa npr. 4.prestavo vozim preko 100kmh in ?ele takrat ?elim prestavit v 5., se mi pogosto zgodi, da pretaknem v "prazen prostor", kar pomeni, da se prestavna ro?ica na prvi pogled in sode? po njeni poziciji nahaja v 5.prestavi, medtem ko dejansko pa je isti u?inek kot da imam v prostem teku. Kot re?eno, to se mi dogaja samo pri vi?jih obratih in praviloma v peti prestavi, pri tem ni nikakr?nega ?krtanja, ampak gre prestavna ro?ica povsem brez napora in upiranja v "navidezno" 5.prestavo, v resnici pa se tam menjalnik ne nahaja. :aaaaa:

 

V ?em bi lahko bila te?ava? :unsure:

 

Najprej sem posumil eno ali obe jeklenici oz. zajli, ki se nahajata pod prestavno ro?ico, ker ju ?e nikoli nismo podmazovali, potem je Simon rekel, da je morda deformirana tista plastika na spodnjem delu prestavne ro?ice, nek kolega je omenjal sinhron dolo?ene prestave, potem drugi omenja obrabljene ali skrivljene vilice menjalnika. sramezljiv

 

Med drugim mi je Simon v menjalnik dolil 3 do 4 decilitre manjkajo?ega olja, ampak zadeva se ni kaj dosti spremenila.

 

Skratka sme?na zadeva, ker kot re?eno se mi pojavlja izklju?no pri visokih obratih in ?e to ne vedno oz. kadar se popolnoma skoncentriram in z urarsko natan?nostjo pretaknem s prestavno ro?ico se to ne dogaja.

 

Kak?en predlog v ?em je hec in kaj bi bilo potrebno po?timati v zvezi z navedeno te?avo? :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pelko mi je malo prej omenil, da bomo za za?etek izklopili zajle na menjalniku in s tem locirali napako, ker pravi ali je vzrok te?ave na samem menjalniku ali pa na njegovih zajlah in da tretja opcija NE obstaja. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

post-483-1397926268_thumb.jpg

Po opisu te?ave gre najverjetneje za obrabo povezave saile za 5. na menjlalni?ki ro?ici, ali na drugem koncu na samem menjalniku. Obstaja mo?nost, da se prav na visokih obratih pojavljajo vibracije, ki onemogo?ijo, da zadene? v vzvod za 5. prestavo. ?e bi nagajal sinhron bi pri?lo do ?krtanja. Po opisu te?ave se zobnik pri prestavljanju v 5. na velikih hitrostih sploh ne premakne, oziroma se izklopi samo zobnik 4., menjalnik pa ostane tako v "leru".

 

Torej najverjetneje gre za obrabo nale?nega dela vzvoda 5. prestave tako, da ga v dolo?enih pogojih sajla zgre?i.

 

S tem nimam imam nikakr?nih izku?en, zgolj logi?ne sklepam :whatever:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je dokaj znana napaka pri ?estici prve generacije, na katero opozarjajo pri ?lankih, ki govorijo o nakupu rabljenih vozil...

 

Druga?e je pa internet kar poln teh problemov tako, da si je treba mal ?as vzet pa prelistat te forume, kjer zadevo opisujejo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je dokaj znana napaka pri ?estici prve generacije, na katero opozarjajo pri ?lankih, ki govorijo o nakupu rabljenih vozil...

 

Druga?e je pa internet kar poln teh problemov tako, da si je treba mal ?as vzet pa prelistat te forume, kjer zadevo opisujejo.

 

google ve ;) napisal 5th gear mazda 6 mk1 problem in celo morje odpre :P

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa trdim, da ?e bi ta te?ava sodila med tipi?ne v tej generaciji 6-ke, potem bi jo Pelko ?e dobro poznal in kot iz topa izstrelil kaj bo potrebno sanirati. Tako kot npr. ?e dobesedno celoten forum ve, da je pri dizelski te serije potrebno menjati podlo?ke injektorjev in ?istiti cedilo karterja. :D

 

Sicer se pa veselica nadaljuje in ko sem ?el ritensko ven iz gara?e (rahel klan?ek, v dol?ini 5m), potem nekaj ?asa nisem uspel spraviti menjalnika iz pozicije vzvratne prestave, pri tem sem lahko prestavljal z ro?ico po mili volji pa je bilo ?e vedno v vzvratni. :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo za hec... ker si oznanil namero po prodaji... se je avto sedaj zacel puntati... Ima ocitno svojo osebnot... nekako tako kot Herbi :) ... Pri tebi mu je lepo, zato noce v druge roke :cheers::harhar:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ne gre za isti menjalnik, vendar je lahko problem podoben kot na prilo?enih fotografijah. Na primeru spodaj je pri?lo do oviranja vzvoda 5. prestave. Sicer je vpra?anje zakaj bi se to dogajalo le na vi?jih obratih, pa vendarle mogo?e je kaka podobnost.

post-483-1397992676_thumb.jpg

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zmaj - pokli?i ekipo-1A, da ti odpeljejo avto na servis :hudicek:

 

Dr. Pelko je rekel, da si bo z veseljem vzel ?as za pacientko in da po?tima zadevo. :notworth:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ?e g. Wankel enkrat omenil, da imajo o?itno Mazde svojo du?o. :wub::D

 

Uf tole pa ni v redu, ce se zacne govorit, da ima avto "duso" - poglejmo samo primer Alfe, kjer lastniki italijansko slamparijo opravicjujejo z neko "duso" :hohoho:

 

Upam da cimbolje zrihtas, Simon se bo pa zgleda se bolj izpopolnil pri poznavanju Mazde

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf tole pa ni v redu, ce se zacne govorit, da ima avto "duso" - poglejmo samo primer Alfe, kjer lastniki italijansko slamparijo opravicjujejo z neko "duso" :hohoho:

 

Upam da cimbolje zrihtas, Simon se bo pa zgleda se bolj izpopolnil pri poznavanju Mazde

 

Du?a, pa te zadeve, a pol te servis tok prizemlji, da nima? financ niti ve? za EuroSpin, hehe.

 

Mogo?e se je sama pocajtala, ker danes funkcionira povsem obi?ajno in brez te?av. B)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, ker se vozim z drugimi avti in lepo po?iva v doma?i gara?i, hehe. Je pa Pelko rekel, da je vsaj 90% prepri?an, da ni te?ava v menjalniku ampak povezavah do njega (in to brez, da je ?el avto iz moje gara?e v njegovi smeri). :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mojster Marijan Majes (skraj?ano MMM) :D je rekel, da imam verjetno te?avo pri "gear selection" karkoli ?e to pomeni v avtomehani?nem jeziku. Za torek me je povabil, naj se oglasim do njega in se bova zapeljala na kraj?o vo?njo z njo, ker je sme?no, da lahko ve? dni deluje popolnoma normalno, potem pa kar naenkrat ?ok. B)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te?ko re?em (sem ?e tudi razmi?ljal ali se to bolj pojavlja, ko je avto hladen ali ogret, pa ni nekega vzorca oz. pravila), sicer pa zdaj ?e 2 dni vse normalno, no je pa res da se lepo vozim in zraven :dudek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te?ko re?em (sem ?e tudi razmi?ljal ali se to bolj pojavlja, ko je avto hladen ali ogret, pa ni nekega vzorca oz. pravila), sicer pa zdaj ?e 2 dni vse normalno, no je pa res da se lepo vozim in zraven :dudek:

 

zmaj verjetno to pomaga :dudek: lp ale? :D ps .?e ?e 2 dni normalno deluje pol bo ?e naprej :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem Mazdo zapeljal tudi do g. Majesa v BTC, mojster se ni rabil niti zapeljat, je kar ?e ob mirovanju ugotovil, da je menjalnik nekoliko "gumijast" in mora biti nekaj narobe spodaj na prestavni ro?ici. Po doma?e bi se reklo; pod prestavno ro?ico ima ?rna pu?a, kjer je zajla vpeta (ta gre levo in desno), ima luft in je v?asih ok (?e pretika? z urarsko natan?nostjo), drugi? pa gre v prazno. Ve? o tem naj pove fotka. :prstgor:

post-185-1398777601_thumb.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
    • Takole bo bolj prav z novo temo, ne vem zakaj bi mešali Forda in še vse druga v temo CX-30..... 🤔  Kar se pa tiče izbire se pa tako ve cx-30 🤗😉 Lahko pa mu še Fordaši kaj svetujejo.... 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.