Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

pred 4 urami je g.Wankel napisal:

 

Ta anketa je lih en tok kredibilna, kot ankete na Nova24TV ;)

Na keri TV pa so bolj kredibilne ankete...da bom vedel koga naj poslušam...k nimam svojega mnenja,in imam rad,da mi drugi povedo,kaj naj si mislim.....ne.

  • Všeč 1
  • Haha 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je skritikrt napisal:

Na keri TV pa so bolj kredibilne ankete...da bom vedel koga naj poslušam...k nimam svojega mnenja,in imam rad,da mi drugi povedo,kaj naj si mislim.....ne.

 

Verjetno na nobeni. Še najboljše ankete so tiste, ki so dovolj objektivne, da lahko vsa mnenja ''skurcajo''.

Ampak sem prepričan, da veš o čem govorim ali....ne.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm kmet an s hribu doma, pa se na te zadeve ne zastopm lih tanartabl. Kej lohko kdo razloži taku, po kmečko?

 

Berem tale članek in mi ni jasno, o čem se pravzaprav gre? Če jaz to prav razumem, to pomeni, da električni avto sredi mesta priklopiš na polnilnico in čakaš, da se bo napolnil. V določenem trenutku pa se v omrežju pojavi primanjkljaj elektrike in iz tvoje baterije poberejo elektriko, da oskrbijo omrežje. Ti pa čakaš in čakaš, kdaj bo polna, da se odpelješ naprej. Saj, če prav razumem, ti tisto elektriko plačajo, ne da ne, samo dometa vozila pa vseeno nimaš. Sem jaz to prav razumel? 

 

Zdaj še enkrat berem, kar sem napisal. Ne, to gotovo ni tako. Ker električna vozila že tako niso pretirano priljubljena, v takem primeru bodo pa še manj. Res ne razumem, o čem se gre v tem članku. A lahko kdo razloži bolj poljudno in ne tako strokovno, da kmetje s hribov ne razumemo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Janez007 napisal:

Tisti ki nekaj tako sovraži kot Slivka Forda, je do stvari nespoštljiv, ga obrekuje, ... ali si res zasluži njegovo zvestobo? Če obstaja Bog , ki naj bi vse to videl in je vsemogočen, kaj bi on naredil? Mogoče pa že ukrepa ... bom še začel zares verjeti v Boga. 🙂

 

Jaz FucksWagna ne sovražim kar od nekdaj in kar za brez veze. In do FucksWagna prej nisem bil nespoštljiv.

 

So pa moja čustva do FucksWagna posledica FucksWagnovih dosežkov. Od 10.8.2023 do 31.12.2023 je bil 33 dni na servisu. In ob dejstvu, da je nekaj povsem normalnega, da porabi en liter olja na šest tisoč kilometrov. In ... ... ... ... Kakorkoli, če bi bil tale naš FucksWagen zvest in zanesljiv, bi jaz gotovo imel drugačna čustva do njega. In jaz že verjamem v Boga - ker edino On me lahko reši in edino On lahko naredi, da s FucksWagnom pridem, kamor se namenim - brez avtovleke in brez nadomestnih vozil...

  • Všeč 5
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je ignacij napisal:

Nč bat, nisem ponaredil screenshota. Gre za YT anketo te strani:

 

Screenshot_20240104_182417_YouTube.jpg

 

 

 

Ni bilo misljeno to, da bi ponaredil anketo... ampak to, da je fajn, ce se navede originalni vir... drugace je se manj verodostojno... Sicer pa kot vidim, je to neka "manjsa" skupnost, kjer so vec kot ocitno bolj "EV haterji" in je ze zato bolj kot ne znano, kaksni bodo rezulati taksne ankete :D ... Podobno kot pri vecini anket ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Jest napisal:

Sicer pa kot vidim, je to neka "manjsa" skupnost, kjer so vec kot ocitno bolj "EV haterji" in je ze zato bolj kot ne znano, kaksni bodo rezulati taksne ankete :D ...

 

Ja nič, naloga za danes... najti moraš anketo EV fanboys-ev, da bo uravnotržena debata. 😜

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Boss napisal:

 

Ja nič, naloga za danes... najti moraš anketo EV fanboys-ev, da bo uravnotržena debata. 😜


 

V bistvu mi je cisto vseeno za te ankete ;) … Imam svoje mnenje … in ne potrebujem raznih anket za to, da si z lastnimi izkusnjami ustvarim to mnenje…  

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu taka anketa nebi bila že iz tehničnih razlogov smiselna...2,3...mogoče 4 anketirani🙄...sploh nebi bilo reprezentativno😂...hec,hec😄

 

Ja koliko pa sploh je EV Fanboyov...poglej kaki je procent prodanih EVjev,in to je to...par %🙄,pa še to jih je veliko k za firmo za stroške itd.....je pa res,da se tisti tazagrizeni še toliko bolj na vsa pljuča "derejo"😆

Poglej samo na tem forumu,koliko jih je....pa @Jest kot smo ugotovili tukaj ne šteje,k "jaha na dveh konjih"...mislim tiste taprave EV-jaše.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa spet mal bolj resno.

 

AVTO-MAGAZIN.METROPOLITAN.SI

Glede na raziskavo uglednih institucij, kot sta PWC in Fraunhoferjev inštitut, bi moralo evropske odločevalce in energtske strokvonjake...

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je skritikrt napisal:

Poglej samo na tem forumu,koliko jih je....pa @Jest kot smo ugotovili tukaj ne šteje,k "jaha na dveh konjih"...mislim tiste taprave EV-jaše.


 

Noja…. “derejo” se bolj tisti zagrizeni nasprotniki, kot da jim kdo drzi pistolo na sence in jih sili v to, da morajo nabavit EV… ;)

 

Sicer pa smo na Mazda forumu… in Mazda ima le en EV model… pa se tisti je tak, da bi bilo mogoce bolje, da ga sploh ne bi bilo ;) … 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je skritikrt napisal:

Ja koliko pa sploh je EV Fanboyov...poglej kaki je procent prodanih EVjev,in to je to...par %🙄

 

Sej si lahko fan nečesa, kar nimaš v lasti. Tako da % prodaje in % navdušencev ne bo enak :)

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je g.Wankel napisal:

 

Sej si lahko fan nečesa, kar nimaš v lasti. Tako da % prodaje in % navdušencev ne bo enak :)

Ja,saj...jaz sem tudi navdušen nad....🤔npr. Koenigsegg-om...al pa 300kg zlata😃👍 

 

Ful so dobre te ankete🙄-sami strokovnjaki (toliko,da se ne bo kdo predolgo lovil,pa pol spet 3 ure,da razložim,kaj sem mislil)...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep primer...prbijanja al kaj bi temu rekel...na eni strani "oh in sploh" po drugi strani pa treznitev...

Tokrat "obe strani"

 

WWW.AVTOMOBILIZEM.COM

Večina avtomobilskih proizvajalcev stavi na baterije z elektrolitom v trdnem stanju (solid-state batteries). Te naj bi...

 

QuantumScape😃👍 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je Jest napisal:


 

Noja…. “derejo” se bolj tisti zagrizeni nasprotniki, kot da jim kdo drzi pistolo na sence in jih sili v to, da morajo nabavit EV… ;)

 

Nikoli in nikdar ni nihče držal pištole na senco fijakarjem, da morajo svojo konjsko vprego zamenjati z vozilom na notranje izgorevanje. 

Dandanes, v "zreli demokraciji", EU (in to samo EU pa nihče drug na svetu) z diktatom o ukinitvi ICE čez desetletje dobesedno počne to:  drzi pistolo na sence 

Popravljeno od Mraušk Mčk
  • Všeč 2
  • Ljubim 2

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa počasi nas za vrat stiskajo...še malo,pa še malo...nebi jaz bil na tem forumu,če tega nebi delali🤔...bo že držalo,da je vsaka slaba stvar tudi za nekaj dobra🙄...in sem tako pristal na 2,5L atmosfercu...mi je že dolgo smrdelo,kam gre vsa tehnika...šest turbojev,na "dva štamprla" kubature,CVT-ji z umetnimi "prestavami"......

Sem imel še srečo,da sploh obstaja ena firma kot je Mazda😃👍

 

Sedaj pa "še en žebelj v krsto" brezogljični blaznosti...če koga zanima,kako je to pri avtobusih...elektrika mislim...

Za tisti avtobus v franciji,smo že videli...pol minute in je bil "ognjemet"...sedaj pa neverjeten,a izgleda legitimen posnetek avtobusa,k ga "razčefuka" v manj kot treh sekundah😳...pa si zamisli,koliko časa rabiš,da tak avtobus evakuiraš potnikov...starejsih,odraslih ali pa otrokov...ni važno...in ta "banana efekt" nam silijo...po moje samo vprašanje časa,kdaj bo veliko človeških žrtev.

 

 

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj veš kako gre tale "igrica" - bolj ko drezamo v osir in sprašujemo glede neprijetnih resnic, bolj nas bodo obkladali s teoretiki zarot, haterji in podobnimi "prijetnimi" označbami. Prav vidi se tudi pri nas, kako korporacije držijo medije v lastnem lastništvu, da jih lahko ustavijo, če bi kaj hotelo priti na plano.

 

Že pri nas smo videli s tistim gorenjem šleperja, kjer se je vžgal naložen EV. Iskalo se je ve mogoče obvoze, besedne akrobacije, lovljenje na najbolj nemogoče bilke, da ja ne bi bil vzrok za požar samovžig baterije. Pa kako so bili srečni, ko se je ugotovilo, da v garaži Kongresnega trga se ni vžgal serijski EV ampak "zgolj" električni vlakec Urban.

 

Način je enak kot smo ga videli pri koroni, kot ga vidimo pri vzrokih za spremembe v klimi - če je najmanjša možnost, da se da ven izmazat jo bodo uporabili.

 

In ko 1x vidiš vse to, kako dejansko je človek nepomemben v vsem tem in da edino važno so koorporacije, podjetja, bogatenje ozkega kroga elite pač vsak pri zdravi pameti vleče zavoro.

 

Pa da ne bo kdo od fanboyev tole narobe razumel - elektrifikacija je sigurno prihodnost, ampak se mora zgoditi evolucijsko brez preskakovanja faz oziroma stopnic. Ker če se preskakuje naravni proces je bilo vedno sranje in nikoli ni bilo sranje, če so ljudje sami opazili, da novosti štimajo in da so res ustrezne in boljše. Takrat pa ne rabiš nikogar silit v nekaj, ker bo sam šel tja brez prisile.

  • Všeč 3
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

17 minutes ago, Boss said:

Saj veš kako gre tale "igrica" - bolj ko drezamo v osir in sprašujemo glede neprijetnih resnic, bolj nas bodo obkladali s teoretiki zarot, haterji in podobnimi "prijetnimi" označbami. Prav vidi se tudi pri nas, kako korporacije držijo medije v lastnem lastništvu, da jih lahko ustavijo, če bi kaj hotelo priti na plano.

 

Že pri nas smo videli s tistim gorenjem šleperja, kjer se je vžgal naložen EV. Iskalo se je ve mogoče obvoze, besedne akrobacije, lovljenje na najbolj nemogoče bilke, da ja ne bi bil vzrok za požar samovžig baterije. Pa kako so bili srečni, ko se je ugotovilo, da v garaži Kongresnega trga se ni vžgal serijski EV ampak "zgolj" električni vlakec Urban.

 

Način je enak kot smo ga videli pri koroni, kot ga vidimo pri vzrokih za spremembe v klimi - če je najmanjša možnost, da se da ven izmazat jo bodo uporabili.

 

In ko 1x vidiš vse to, kako dejansko je človek nepomemben v vsem tem in da edino važno so koorporacije, podjetja, bogatenje ozkega kroga elite pač vsak pri zdravi pameti vleče zavoro.

 

Pa da ne bo kdo od fanboyev tole narobe razumel - elektrifikacija je sigurno prihodnost, ampak se mora zgoditi evolucijsko brez preskakovanja faz oziroma stopnic. Ker če se preskakuje naravni proces je bilo vedno sranje in nikoli ni bilo sranje, če so ljudje sami opazili, da novosti štimajo in da so res ustrezne in boljše. Takrat pa ne rabiš nikogar silit v nekaj, ker bo sam šel tja brez prisile.

 

Se strinjam, ampak spomnimo se samo samovžigov pametnih telefonov in vseh zgodb okoli tega. Čez čas je to potihnilo in enako bo pri EV.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda, tehnologija napreduje in prav je tako, ampak tu je bisvena razlika. Siljenja v uporabo pametnih telefonov al pa rečmo kar mobilnih telefonov nikoli ni bilo. Sam si se odločil a ga boš imel, nihče te ni strašil, da bodo ukinili klasični telefonski priključek. Če si hotel biti "old fashion" si lahko bil brez razmišljanja. In ko so mobilci ratali prave multiopravilne naprave in je telefoniranje samo ena izmed milijonov različnih funkcionalnosti so ljudje sami se odrekli fiksne telefonije in presedlali na mobilno in danes tipkajo na njih od najmlajših do najstarejših.

 

In pa seveda ta razvoj je prinesel tudi ustrezno varne baterije, ker si noben proizvajalec ne sme privoščiti, da bodo pa njemu gorele baterije. Pri EV-jih je pa trenutno tako, da več ali manj gorijo vsem in da nihče ni glih boljši ali pa slabši. Imajo pa na svoji strani tudi vso politično zaslombo, da se o tem poskuša čim manj govorit. Jaz osebno sem prepričan, da bo nekje v naslednjih 10 letih bila narejena tudi ustrezna baterija, ki bo tudi v EV-jih naredila zasuk v naših glavah in bomo lahko to skrb pri nakupu dali stran. Ampak ta čas bo šele prišel.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, če obstaja večja bedarija od električnega avta. Reševali bi svet z njimi... Ja pajade. Isto kot nateg z toplotnimi črpalkami 🤣🤔

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ameriško start up podjetje je naredilo baterijo, s katero je Tesla, v katero so jo gradili, naredila 1200 km z enim polnjenjem. Pa že vžgala, se ni. 😊

 

AVTO-MAGAZIN.METROPOLITAN.SI

Dva poglavitna razloga, da se več ljudi ne odloča za nakup novega avtomobila sta: cena in doseg. Zdaj...

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.