Skoči na vsebino

Mazda 6 2.0 bencinar 2011/12 - nakup


Priporočeno sporočilo

Imam M6 bencinarja 2.5 (170KS, letnik 11/2008), servisiran na uradnih servisih, cena servisa solidna, poraba bencina 9-10l, menjavanje brzine pri 3000 obratih, pospe?ki zelo dobri, druga?e zelo zadovoljen. ?e bi kupil novo bi bil tudi zadovoljen z bencinarjem 2.0 skyactiv (165KS).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha... ja sploh bo ta preskok malo "bole?" zame, saj sem 5 let imel octavio tdi. Veliko sem se vozil, zadnja leta pa delam le cca 5-10k na leto, pa slu?bo imam dosti blizu, tako da dizel odpade. Moral bom sprobat eno, ker je nisem sploh ?e vozil. Ja v primerjavi z 1.8 je verjetno 2.0 bolj?i, zato tudi tega gledam. 2.5 pa se super sli?i, samo ko jih pri nas ni ravno dosti na izbiro. Bolj se mi gre za zanesljivost, ker mislim avto imet vsaj 5 let. Obdobje norije in ti??anja je minilo, seveda pa imam rad, da avto spodobno potegne. Kot pravim, preskok se bo poznal iz tdi na bencin, ampak se bom navadil, ?e zdaj sem se na ?eninega polota (1.4 benz) :) V glavnem a so znane kake napake z benc. motorji?

 

Ti kar vzemi benz 2.0 .

Za tako vo?njo in namen kot tule pi?e? je  nadvse primeren , bolj kot dizel vsekakor,

ki se bo slejkoprej za?el du?iti v lastnih sajah zaradi prekratkih relacij.

In seveda, ?e  v slu?bo  ne  vozi? cele familje in do vrha natla?enega kufra  po vrhni?kem klancu tja in nazaj dan na dan..  :zvizga:

Tudi spodobno potegne,?e le zna? uporabljat menjalnik.. :prstgor:

Da bo vo?nja dra?ja kot z oktavijo tdi  ,ti je pa gotovo jasno.

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Primerjava med mazdo 5 diesel in mazdo 6 2.0 bencin... Relacija do Biograda, pa na Pa?man in nazaj...?li na morje, polno nalo?eni, na strehi kov?ek, na priklopu 4 kolesa...Z petico poraba 6,3, s ?estico pa 7,8...cca 800km...12 litrov ve? porabil...ajd, 20? dra?ja pot...se pa smejim, ko servis delam...

Pa ?e to...da do cilja pride?, ni motor pomemben... :policaj::zvizga::whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Primerjava med mazdo 5 diesel in mazdo 6 2.0 bencin... Relacija do Biograda, pa na Pa?man in nazaj...?li na morje, polno nalo?eni, na strehi kov?ek, na priklopu 4 kolesa...Z petico poraba 6,3, s ?estico pa 7,8...cca 800km...12 litrov ve? porabil...ajd, 20? dra?ja pot...se pa smejim, ko servis delam...

Pa ?e to...da do cilja pride?, ni motor pomemben... :policaj::zvizga::whatever:

Zgolj za info - Z enakim motorjem je poraba pri petici zaradi manj aerodinami?ne oblike za cca pol litra vi?ja kot v ?estici (vir: spritmonitor.de).

 

p.s. a ti servise dela? na vsakih 800km? Ra?unat mora? na servisni interval 20.000, kjer je razlike v porabljenem gorivu za cca 600? - Ne vem ?e glih odtehta 100? ni?ji servis pri bencinarju, ?e si glih pri stro?kih obstal. Se pa strinjam, da manj kot je kilometrov (recimo 10.000/leto) potem je seveda tudi razlika pol ni?ja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Servise delam 1x letno...

Za petico servis z mojim oljem 360? vsako leto...peto leto 740?...poobla??enec...2180+160? olje = cca 2400? za 5 let...

Za ?estico servis od novega po 250? poobla??enec...v petih letih 1250?...

Pa brez skrbi kar se ?ob in filtra ti?e...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred cca 1 letom sem kupil 2.5 benz model GH, in ne ob?alujem niti sekunde... prej sem 6 let vozil dizla... ja Mazdo... GG, porabe so na poraba.com

 

bencinarja je treba malo bolj gnat... ja res... pa vseeno 2.5 motor zelo lepo pospe?uje ?e od 1500 obratov naprej, pri normalni dinami?ni vo?nji je bencinar bolj prijeten za peljat, kot je bla dizelca... ?e posebej po mestu, da se o tem ne pogovarjamo, kako je dizelca hladna ropotala (pozimi, poleti, vedno)... ravno v?eraj sem do Ajdov??ine in nazaj pri?el s porabo 7,3 l/100km, pa sem bil med hitrej?imi, na AC ponavadi 120-150 km/h

 

delam do 15.k km na leto, dizel za te kilometre, ne hvala!

 

?eprav, roko na srce, v 6 letih z dizelco nisem mel posebnih te?av, edino 2x sem hodil ?obe dat pucat... 

 

definitivno priporo?am 2.5 ma?ino, ampak... verjemi, da bo tudi 2.0 dovolj... :) 

 

pri bencinarju ni "turbo boost-a", a za to imam drug stroj japonske izdelave :) (ki pa tudi ni dizel :P )


p/s: ne poslu?aj nas preve?... idi pelat pa sam presodi... saj bo? ti avto vozil!!


p/s: ne poslu?aj nas preve?... idi pelat pa sam presodi... saj bo? ti avto vozil!!

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko ga pohodi?, pa tudi ?uti?...in prijetno ga je sli?at v visokih obratih... Diesela ne rabi? gnat? Kak pa potem gre? S pol gasa? Diesel vle?e, ko je turbina odprta, potem je pa treba prestavit v vi?jo prestavo...da ne rohni brez veze...

Tole "odpiranje" turbine, si jaz predstavljam samo pri obnovi al pa da raznese kak?en ventilator v njej, med vo?no mora biti zaprta druga?e ne dela, vsaj kolikor se jaz spoznam.

 

Sem pa imel mo?nost peljati 6k prve generacije 2.0 in 6ko druge generacije in mirne du?e napi?em da je druga generacija BRITOF, truplo na dveh kolesih, v primerjavi z staro.

 

Pa ?e en detajl, registracija, je za 2.0 in 2.5 popolnoma enaka, ok odvisna od opreme, samo OSNOVA je ENAKA, pa sigurno 2.5 porabi manj kot 2.0, na isti poti, ker se manj matra, pa ima sam0 cca 25 konjev ve?.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na relaciji ja, v mestu pa ne...potem je pa kompromis, kar rabi?. Verjamem, da se avto do avta razlikuje, tudi ?e ima iste lipicance...vse je odvisno od na?ina vo?nje...lahko je zamorjen....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Razlika je v loputi za gas in elektroniki.

Stareja? ima klasiko zajlo za gas nova pa elektriko in je "bolj" ekolo?ka in hkrati bolj gnila.


Na relaciji ja, v mestu pa ne...potem je pa kompromis, kar rabi?. Verjamem, da se avto do avta razlikuje, tudi ?e ima iste lipicance...vse je odvisno od na?ina vo?nje...lahko je zamorjen....

Tole zamorjeno so tud mal bu?e, to je blo v?asih v ?asih fegazerjev, zdej ni vredno besed.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala Ajvar, sem mislil, da se ?e men blede, ker mi je bila 2.0 benz druge generacije poraz, ve?ina jih pa tukaj trdi, da ni tako. Si celo upam trditi, da je 1.8 s 120KM prve generacije (imamo eno tako doma) bolj ?iva kot 2.0 s 147KM** druge.

 

 

 

 

 

**155KM FL ?al nisem imel prilo?nosti sprobat tako, da ne bom ni? rekel - mogo?e jih je pamet sre?ala pa so odpravili lenobnost.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pismo tule se bo diplomiralo.  :jezicek:  ?e se je ?lovek odlo?il za bencinarja, zanimajo ga IZKU?NJE Z MAZDO 6 2.0 BENCINAR, ne vem zakaj mu posku?ate vsiliti dizla? ?udi me, da ste pozabili ob omembi 2.5 bencinarja ponuditi ?e plinsko in?talacijo? :rolleyes:  Da ne omenjam nepotrebnih prepirov dizel vs benicnar. Dobil sem ob?utek, da s 150 konji ne bo mogel niti tovornjaka prehiteti, na cilj pa bo prihajal vedno vsaj 30% kasneje kot bi z dizlom?

 

Tudi sam nimam izku?enj s tem avtomobilom/motorno izvedbo in izgleda, da tudi ostali ne kaj dosti (testne vo?nje ne ?tejejo). Edino KAALman je lepo napisal, ?e zaradi njegovega opisa bi tudi sam pogledal ?e za 2,5. ?e so fantje vsaj toliko du?ice, da napi?ejo svoje izku?nje in kaj je treba paziti pri Mazdi 6 ne glede na motor bi bilo super, glede samega motorja pa sam ugibam in verjamem, da nima ravno kakih serijskih napak. Glede na opis tvoje situacije pa (kilometrina na leto, ?esa si navajen) sem prepri?an, da ti bo gotovo tudi 2.0 ?isto OK. ?e ima? pa mo?nost pa pojdi kako peljati pa bo? najbolj videl, kako ti ustreza. Odlo?itev je pa seveda tvoja.  :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa sky active 165km motor. Pelko ga hvali :-)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Ej tudi meni ja ta novi motor sky acktive Ok...imel sem na testu cx5-mazdo 2.0 benzin 165 konji...odli?no super...pohvala motorju. LP ale?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sa?i ?elim uspe?en nakup in da bo zadovoljen z novo plehnato pridobitvijo. ?e bo? imel pa kak?en konkreten avto v mislih, pa ne pozabi tukaj prilepit povezave do njega.  :prstgor:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale avto poznam, sem ga mislil sam kupit, sam se takrat ni prodajal...v glavnem, avto za imet...

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7952080&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%202.5i%20GTA

Tole pa ?e eno iz primorske sem jaz gledal pa sem uzel tisto iz primorske.

Moram priznat da sem pozitivno presene?en kako vle?e in se rada zavrti. Pred tem sem imel bavarca ista ma?ina ista mo? samo ?estak,

Pa moram re? da bol vle?e mazda.

Je bil pa bavarc glede hrupa in izolacije kabine svetlobna leta pred mazdo pa je bil 8 let starej?i.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e mojih par besed....imam 2.0 (147KM) bencinarja na M6 in sem zadovoljen. Ni te?av s pospe?ki, razen kadar je avto poln (4 ali 5 oseb + prtljaga). Tukaj se pozna da ni navornik. Povrpre?na poraba odkar imam avto (3,5 let) je 8,05 litra. Ve?ina so to vo?nje od doma do slu?be (15 km na eno stran). AC 140-150km/h je poraba pod 8 litrov (2 v avtu).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ful vam hvala vsem za odgovore. Nisem ?e ni? nabavil, ko bom, pa obvezno slikco prpopam semle :) Meni se gre samo, da ni slu?ajno kakih napak oz. bolezni glede motorja, pogona... ker mislim imet avto vsaj 5 let. Bolj spra?ujem tudi ljudi izven foruma, bolj mi ve?ina odsvetuje mazdo - ne vem zakaj?? Eni pravijo-fordovi motorji... ok, kaj je pa narobe z njimi? Spet drugi pravijo ogromni po?eruhi, tretji pravijo slab pleh...itd. A vem, da si nih?e od teh ne lasti mazde :) Razen mojega mehanika - sam vozi stalno japonce, prisega na japonce, samo na mazdo ne... spet ne vem zakaj. Vidim pa da vas va?e kar slu?ijo. Kar se ti?e porabe pa primerjave vo?nje z dizlom, ni nobene panike, se bom ?e navadil. Zadnje dni vozim ?eninega cliota 1.2 in sem se ?e navadil :) vse se da, ?e se mora hehe.

Druga?e pa i??em letnik 2012, ne vem do kdaj so delali to?no predzadnji model, tanova 6ka mi je malo ?e predraga... malo mi je mimo, da prodam avto letnik 2009, pa da kupim 2008, ?eprav je tista bela 2.5 huda k pras..a, pa ?e km ima malo (?e so realni seveda). Po?asi bom iskal, ker se mi ne mudi. ?e bo pa kdo zvedel za kako, pa kar javite. Lp in hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja logi?no, da mehanik pravi samo Mazde ne... njega skrbi biznis in pri Mazdah ga je za serviserje bolj malo. :hudicek:

ej to je ?iva risnica .... :rispekt:  :D  :lol:  lp  :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Sa?a, v Sloveniji se mi zdi, da nasplo?no najve? "vedo" povedati o ne?em tisti, ki so sli?ali od bratovega so?olca, no od njegovega prijatelja, ki pa se to ni zgodilo njemi, pa? pa ?eni njegovega sodelavca, no v bistvu njeni sestri?ni.  :cheers:

 

?e povem svojo izku?njo z bencinsko Mazdo6, ki je bila sicer letnik 2003 in bencinska 2.3 (pa nima veze poskon?ost, to smo obdelali), ?elim povedat nekaj drugega in sicer, da sem jo kupil pri 254.000km na ?tevcu, kasneje jo vozil do 351.000km, vmes pa menjal sklopko, hladilnik in zglobe sem obnovil. Ko sem bil pred nakupom te Mazde rahlo skepti?en zaradi zelo ?tevilnih km-jev, ki ima prevo?enih, me je ?ef tega foruma (Bo?tjan), le mirno potola?il: "?lovk, ti samo kup, to je Mazda, to dewa!" Kratko in jedrnato, iz prve roke.  :ouje:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda, ni uporabljali nikoli Fordovih bencinskih motorjev (razen v Tributu), je pa Ford uporabljal Mazdine motorje (V6). Pleh pri starih ?esticah

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale je 100% realni km in tip-top stanje...2012 letnik bo te?ko dobit...men je bol od letnika model va?en...

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7952080&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%202.5i%20GTA

 

Vem vse o svtu od kar ga ima ta lastnik...kupljen pa pri SELMARju...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo je res, da ti mehaniki ne svetujejo kupit Mazde;kot je ?e napidal Boss se ve- ni? ve? biznisa.

Prej,ko sem vozil ?e Pugija sem bil stalno pri mehaniku .Ko je sli?al, da imam namen kupit Mazdo se je samo za glavo dr?al.

Od takrat naprej (v 8 letih) grem samo na redni servis ?e k njemu (razen zadnjih diskov in plo??ic, ki jih je tudi zamenjal) in se vedno smejim, da ni ve? biznisa. Mislim, da je tudi on po?asi vzljubil Mazdo saj me vedno ve? stvari spra?je o njej. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.