Skoči na vsebino

Nakup CX 7


LadoK

Priporočeno sporočilo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto gre kot v risanki popolnoma suvereno v vseh pogojih  Re?im vo?nje imam slede?: Precej mesta in kratkih vo?enj in avtocesta,kjer pa? vozim toliko hitro kot si upam :rolleyes: . Ker nisem Gorenc si natan?ne porabe ne bele?im-se mi pa zdi,da zdaj ko je toplo ?re nekaj manj. Mislim da me pride 100 km cca.10? plin in bencin skupaj. Tankam pri butanu v LJ.ker blizu stanujem,bencin pa pri OMV 100 oktanski (tankal 2x v 3 mesecih) Zdaj ?e misli? ?parat si nisi izbral pravega avta-?e se veliko vozi? se raje ozri za dizlom ki se ga da lepo ?ipat na 210 konjev, je pa konkretna razlika v ceni. Jaz delam 10 do 12 000 na leto in mi Mazda ni edino prevozno sredstvo sem zadovoljen. Prej?nj teden sem bil pri dr. Pelku in mi je za redni servis+nastavitev ro?ne zara?unal zelo ugodnih 35?. Olje Castrol 0W-30 EDGE 6 litrov,oljni filter,zra?ni filter in filter klime sem naro?il pri motornaolja.com in zanje pla?al 106.50 ? +8? za dve stekleni?ki motorflusha kar je ve? kot polovico manj od rednega servisa pri poobla??encu za o?etovo (sedaj mojo) 10 let staro KIO. ?e nisi siguren se zmeni in daj avto Pelku za pogledat. Ker kolikor berem o plinu,zna ob slabi vgradnji kar zajebavat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za info. Ne mislim kaj ekstra var?evati. Samo bencinksi avto mi pride v po?tev, dizla ve? no?em v svoji gara?i. Sedaj imam C-Crosserja predelanga na plin pri Plineksu in sem zadovoljen. Do sedaj nobenih te?av in ?e prevozil vse? kot 50k na plin.

Predvsem mi je pomembno, da je avto zanesliv. Sedaj delam le redne servise in to je to pa avto ima ?e ve? kot 220000 km.

Edino se mi ?koda zdi, da pri nas ni nobenega modela z avtomatskim menjalnikom. Na mobile.de jih je nekaj...samo kaj ko je na?a dr?ava po?re?na pri ddv in dmw...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem imel na piki CX-9 na plin iz Nizozemske,pa me je ob dajatvah vse minilo... Z CX-7 avtomatiki pa mislim,da gre za vozila za USA trg in ?e zdale? ni razlika samo v menjalniku ampak je Za EU spremenjeno in izbolj?ano vse ?ivo,predvsem na podvozju,?e bo? pozorno pregledal cene na netu bo? opazil,da so cene US modelov kar precej ni?je-ampak prste pro?. Sam imam tudi Plineks in nimam za zdaj nobenih te?av. V kratkem moram ?e na plinski servis in takrat dobi moja CX ?e Brisk sve?ke za pocrkljat-pol pa upam,da je za letos to vse. Bi pa jaz tebe vpra?al,kaj se sploh postori na plinskem servisu in koliko stane.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri servisu nikoli nisem smel biti v delavnici. Naj bi menjali nek filter in pregledali nastavitve ter kaj ponastavili. Pri meni so menjali tudi ?e tesnila, ker sem imel v avtu ob?asno vonj po plinu. Tesnila so menjali brezpla?no (garancija). Za menjavo filtra in dela sem pa pla?al 75?. Sem jih pa opomnil, da v njihovi ponudbi pi?e, da se stro?ek servisa 35?. Odgovor sem dobil, da so se filtri podra?ili. Mi pa nikoli niso dolili teko?ino za mazanje ventilov. To vedno sam naredim, preden peljem na servis. Pri plineksu je 1l teko?ine 35?. Na E-bayu sem pa kupil 5+1l za 75?...

Kako velik rezervoar pa ima? montiran in za kako distanco zadostuje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem dal pove?anega 60L , dvignil podenj pa sem komajda 400km prevozil, ?val rab futr :):)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Isto 60l in pribli?no isto kilometrov.

z max nastavitvijo varnostnega ventila....torej cca 58L  :ninja:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Niti ni toliko po?re?en. Moj c-crosser porabi na 280 km 38l plina...

popolnoma enako cca 13,5L :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa 90 konjev ve?-se pravi manj porabi :glare:

porabi isto ob ve?ji mo?i....porabit ne more manj....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja, pa prosim povej mi kateri je ta servis pri katerem ne sme? biti zraven. Toliko da vem kam ne BOM peljal avta.


porabi isto ob ve?ji mo?i....porabit ne more manj....

Hotel sem re?i glede tega kar dobi?. Smo imeli doma Lado ki je ?rla tam nekje 13-14 litrov...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer nimam cx-7, sm pa imel (preteklik seveda) pri G-1 predelano mazdo na plin in nisem smel bit zraven. Cene servisev pa so tudi bile v rangu 60-70?, kar se mi je zdelo mal zlatarsko za manj kot eno uro dela in en filter vreden 10?.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gelipter Zmaj,kam pa to vozi?,?e smem vpra?at? Ne vem samo ugibam,mogo?e ne sme? biti zraven zaradi nevarnosti eksplozije,ali kaj?

Nevarnost eksplozije je dobr vic :D

 

Tud sam nism dal nikol ve? kot 30? v Dolu pri Ljubljani, s tem da sem dobil zraven ?e nekaj dodatnega olja za mazanje ventilov. :prstgor:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V NOBENI delavnici se ne sme gibati stranka. Osnove varstva pri delu. Pa kaj vam je?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.