Skoči na vsebino

Nakup kolesa


Boss

Priporočeno sporočilo

Nekako sem se po dolgih letih brez kolesa odlo?il, da si kupim enega... simpl zadeva, mal pogleda? po netu in to je to sem si mislil. Ne rabim ni? zahtevnega, neka treking zadeva ve?ino za po ravnem in utrjeni podlagi se pravi ni MTB alli ?e kaj bolj ekstremnega.

 

No in ta simpl zadeva je ratala "mission impossible" - Tolk enih mo?nosti, opreme, velikosti, znamk, da se ti v riti in glavi zme?a. Sem ugotovil, da zdaj manj vem kot sem vedel o biciklih predno sem za?el raziskovati.

 

Zato lepo prosim za nasvet, ?e se kdo tukaj spozna na to, da me vsaj malo usmeri. Sem ?el kolesarske forume pogledat pa je tam vse preve? profesionalnosti in nekih hudih zahtev ter se takoj udarijo med sabo saj vsak svojega konja hvali.

 

Aja kaj sploh ho?em od kolesa:

 

- recimo do 30km na dan (ne vsak dan)

- treking gume - nobenih kramparc

- moja vi?ina in te?a je 190/115

- da ni zajebano servisirat in nastavljat kolesa, prestav itd

- da ne bo razpadlo po enem letu uporabe

 

in to je na?eloma to.

 

Hvala ?e v naprej za kak?en uporaben nasvet in predlog.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za asfalt in ob?asno kak?no malenkost makadama bi priporo?al treking kolo.

Za po gozdnih poteh in makadamu rabi? gorca, trdaka, najbolje da 29colarja. Z zamenjavo gum se da pri 29colarju tud dosti hitro peljat po cestah, vendar ima v primerjavi s trekingom prestavna razmerja kraj?a, geometrija mal druga?na in pa vilice z ve? hoda.

 

Za mal denarja je mal muzke, pa pozneje (ali pa zelo kmalu) veliko vzdr?evanja.

Ne iti pod stopnjo opreme "deore" - ampak to naj velja za vse komponente (pesta, bremze ?ifterji...)

Izogibaj se biciklov ki so opremljeni na na?in zadnji menjalnik XT (ponavadi najbolj pade v o?i, kako se pa ?alta je pa itak bolj odvisno od ?ifterjev), vse ostalo pa jajc za nekaj stopenj ni?je.

Hervisi, inter?porti... bi se izognil, raje poglejv specializiranih kolesarskih trgovinah, jih je kolikor ho?e?.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predvsem glej, da ti bo okvir prav, se pravi, da bo zadosti velik. ?e bo? pri okvirju zgre?il, ti nobena stopnja opreme ne pomaga ve?. Menjalnik, zavore itd. se da menjat (?eprav je najceneje prav izbrati v prvem poskusu), medtem ko okvir...

 

Sicer pa, kot pravi?: prava znanost - tako kot danes ?e vsaka stvar.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej...Boss jaz imam kolega ,ki ima trgovino ..Center dvokoles v Kopru..tam sem kupil za nas ?tiri kolesa zelo dobra in kvalitetna tudi cenovno .lahko ga kaj vpra?am za tebe ...kak?na akcija in itd...lp?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e to, glede na silo te?nosti ki deluje na tvoje truplo, glej da bodo feltne dost dobre, obvezno dvostenske. Kar se ti?e izbire velikosti, v profi ?tacunah (na?eloma) znajo bolje svetovat, kot v supermarketih.

 

?e se le da, prosi za testno vo?njo.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obstajajo tudi hibridi - treking bicikli z nekoliko bolj gorsko geometrijo. Primer: http://www.bolha.com/rekreacija-sport/kolesarstvo/kolesa/treking-kolesa/trek-8-6-ds-2015-top-treking-kolo-1298258957.html?aclct=1429852352&kw=treking+kolo

 

Sam imam doma enega Gary Fisher ja "hibrida". Trenutno je vle?ni konj za otro?ko prikolico, zelo hiter na asfaltu, na morju pa sem z njim vozil tudi do 40cm visoke stopnice na mulatjeri, pa? nisem imel s seboj gorca. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, svak - t'mau od Cigi dela na bicikl servisih vse ?ivljenje, sedaj ?e leta pri tebi na Brdu, takoj ?ez ?treko nasproti Paleste, 3Sport ali nekaj takega

 

Po potrebi tudi sestavi kolo iz delov - okvir ta, sede? ta, bremze te.....po moje bo vedel :) Stopi do njega - Grega, ampak re? na vratih tmau Cigi, ker Gregata ne vem ?e poznajo.

 

In potem ima? pri roki tudi servis/vzdr?evanje/garancijo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi ti vseeno priporo?al gorca. Tudi sam si ?e dlje ?asa ogledujem kaj bi kupil in so mi v kar nekaj spec. ?trcunah svetovali gorca zaradi nekaj ve? te?e, ki jo nosim okrog. Treking bicikli se kakorkol obrne? zvijajo, pa naj bodo ?e tako dragi (ok nad 1500 ne gledam ve?)... 

 

Jaz ?e bi lahko sedajle kupil bi vzel Cube LTD ali ACID ali kak model ni?je.

http://www.veb-company.si/izdelek/4674/kolo-cube-acid-29-2015.html

http://www.veb-company.si/izdelek/4671/kolo-cube-ltd-pro-29-2015.html

Marsikdo pravi da pri Cubu dobi? ogromno opreme za ta denar. Kolega ga je vzel in ti povem da je bike dejansko ogromen. Prvi? sem se po?til da nisem prevelik za na kolo.

 

?e so kramparce problem, bicikel pa? preobuje?, stro?ek okol 40-80? odvisno kake gume. Pa glede na velikost bi ti vsekakor priporo?al 29 colska plati??a.

 

Odlo?it se mora? pa vsekakor sam.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e so kramparce problem, bicikel pa? preobuje?, stro?ek okol 40-80? odvisno kake gume. Pa glede na velikost bi ti vsekakor priporo?al 29 colska plati??a.

Zgolj v vednost. 29 colarji (gorci s t.i. 29 colskimi kolesi) imajo enak premer felten kot treking bicikli. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako ja, samo pla?? je tako visok da je ?e ena Cola zraven :-)

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Jaz imam tudi cube ltd race serijo, top za ta denar. Majo jih sedaj tudi v Dom?alah, energija bikes.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako kot je Gustav zapisal, jaz nebi izklju?il gorca - glede na brutoregistrsketone, ki bi jih moralo vozilo prena?at (da ne pri?tevamo ?e karakter), so gorska kolesa na?eloma vzdr?ljivej?a od trekingov (okvir, feltne, pesta..). Na 29colarje pa?ejo trking gume, edino spredaj zadnje ?ase dajejo precej majhne zobnike, ?e bi te zelo motila nezmo?nost poganjanja po zelo strmih asfaltnih klancih navzdol, bi moral menjat ve?ji zobnik.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa nisem jaz profesionalc... rabim nekaj za razvedrilo in ni? se ne bo delalo na silo al kej podobnega z biciklom. lepa kulturna vo?nja bolj po ravnem kot ne.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ja, to zdej govori?. Potem s bo? pa ful natrenerov pa bo? mo?an kot bik in se bo gi?tel pod tabo zvijov kot presta.

Pol bo tud shuj?u big_smile.png

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe :lol:

 

To je tud namen, da malce shuj?am tam nekje 10-15kg. ?e bom takrtat ratal bolj ubrisan zdele te?ko re?em ampak bom pa takrat drug bicikel kupil. Tako, da res ne bi zdele kak?en "overkill" bicikla nabavljal.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi ti priporo?il nekaj v tem smislu:

 

http://www.extremevital.com/sl/kolesa/treking-kolo-giant-roam-xr-1-2015-p-15403.html

 

Peljal se bo? tudi s kolesom za 300?, ampak po mojem se ti spla?a investirat ve? (za 1000 ?) dobi? ?e zelo dobro treking kolo in ti bo vo?nja veliko bolj v veselje, vsaki? ko se bo? usedel nanj. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e enkrat hvala vsem za nasvete. Na koncu je bolj prevladal razum nad ?eljami in sem za?el bolj skromno, ker bolj kot sem razmi?ljal bolj sem ugotovil, da kolesa ne bom mogel izkoristiti popolnoma tako, da sem si kupil neka bolj osnovnega ampak vseeno dovolj mo?nega za moje proporce. ?e pa me bo bolj prijelo bom pa zadevo prodal in kupil kaj bolj?ega.

 

Tko da prvih 25km je ?e za mano in moram re?t, da je super. Samo ?e rit se mora navadit. sramezljiv

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e enkrat hvala vsem za nasvete. Na koncu je bolj prevladal razum nad ?eljami in sem za?el bolj skromno, ker bolj kot sem razmi?ljal bolj sem ugotovil, da kolesa ne bom mogel izkoristiti popolnoma tako, da sem si kupil neka bolj osnovnega ampak vseeno dovolj mo?nega za moje proporce. ?e pa me bo bolj prijelo bom pa zadevo prodal in kupil kaj bolj?ega.

 

Tko da prvih 25km je ?e za mano in moram re?t, da je super. Samo ?e rit se mora navadit. sramezljiv

Veliko varnih kilometrov z novo pridobitvijo na kolesih...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.