Skoči na vsebino

Mazda 6 2.0. bencin


fireman25

Priporočeno sporočilo

Sej ne da bi te stra?il ampak 8 litrov za kratke mestne vo?nje pa bolj te?ko verjamem. Povpre?je na Spritmonitorju je 8,30, minimum pa 6,81.

 

http://www.spritmonitor.de/en/overview/27-Mazda/251-6.html?fueltype=2&constyear_s=2008&constyear_e=2012&power_s=140&power_e=150&powerunit=2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tut men se zdi tale poraba k ti jo je reku lastnik mal tko tko...mestna vozna 9l.relacija pa okol 7.5l.tko je blo pr moji,kar razmislaj o plinu,nimas kej falit,sploh ce pridno delas kilometre

Insured by mazda mafia you hit me,we hit you ...

 

 

qxMGjr2.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oj.

Mestna vo?nja je 8,2, na relacijo pa mal pod 8, ?e se normalno vozi?... Sam imam od maja lani, pa do danes povpre?je 8,3, pa je od 6 do 12 km dnevno narejenih, kdaj pa kdaj pa ve? (45 ali 100km). Avto imam dobri dve leti, pa sem 25000 km naredu...tudi ni ra?unice, da plin montiram. 3 km imam v eno stran do slu?be, pa se avto ne segreje, da bi na plin preklopil...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri trenutnem avtu imam povpre?no porabo en liter ni?jo, kot je povpre?je na spritmonitorju. Tko,da ra?unam, da bo pri mazdi podobno :)

Sem pa mal brskal po testih in sem na?u tole

http://www2.autoportal.hr/200810023662/Test/Nenametljiv-sklop-limuzinskih-vrlina-po-prihvatljivoj-cijeni-/menu-id-68.html

 

Tle so bli pa kr ?parovni pri minimalni porabi. Je pa res,da upra?anje kaj ka?e BC, kar je pa dejansko izra?unana poraba. Je pa lastnik tudi rekel,da je vedno tankal samo 100 oktanski benz, ker se pri benzu ne sme ?parat :)

 

Tako da,sem pa ?e malo nestrpen in komi ?akam jutri?nji dan :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da sem imel enak motor v ?estki prve generacije (FL), ali pa je bil za drugo generacijo mal?ek po?timan, konji so tam-tam.

Skratka porabo po mestu sem imel med 10 in 11 l/100km.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lp...jaz na moji Mazdurini CX5 benz.skayactive motor zdaj poraba solidna 8.3 litra kombinirane vo?nje...pa jo ne ?param...da je ok...lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 4 meseci kasneje...

Mene pa zanima, kako je s servisnimi intervali. Tovarni?ko so na 20 000km, pa me zanima a je pametno peljati ?e na 15 000km, al nima veze in se pelje na 20 000km?  Ker nekateri priporo?ajo sevise prej, drugi pravijo da ni nobene panike... Pa me znaima, kako vi to opravljate. Gre se pa za 2.0 bencinarja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?kodovat sigurno ne more. Bi se pa te prakse dr?al bolj v povezavi z dizlom kot bencinarjem :)

Se strinjam da skodovat ne more, kaj bistvene pridobitve pa tudi ne bo in ker ta motor ni nek delikaten, pripirocam kar na 20000km in bo vse okej.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.