Skoči na vsebino

Rjavenje avtomobilov ...


LEPI

Priporočeno sporočilo

Koliko kdo avto "merka" je odvisno vsaj toliko od osebnosti posameznika, kot od tega koliko ?asa ga kdo namerava imeti. 

 

Teorija o nerjavenju ?e se avto "merka"... ?e je treba pozimi avto imet v dnevni sobi, vsaki? ko ga pa slu?ajno mal ven pelje? pa takoj na pranje podvozja - takega avta jaz ne potrebujem ker je zadosti avtov kjer to ni treba po?et.  

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni znal razbrat med vrsticami in se mi zdi da je vzel osebno, kar seveda ni bilo. Napisal si univerzalno dejstvo, npr. kdaj bo? avto bolj "merkal", ?e ga bo? dal od bajte ?ez pol leta ali ga ima? v mislih imet do?ivljenjsko v svoji lasti? :zvizga:

Ah, odgovoru sm nasplosno, da vsi, ki mal bolj pogosto menjujeml pa pac nismo taki... Nc osebnega!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje, samo tiho bodite.

 

Normalno, da rjavi, saj je iz ?eleza. ?e no?ete rje, si kupite Trabante...

 

Kljub temu, da rjavi, se pa pelje. Za razliko od nekaterih, ki ne rjavijo, pa se z njimi komaj s servisa domov pripelje?... Pri 140.000 km ?e menjano ve? kosov, kot na kak?ni Mazdi pri 280.000. Kon?niki mislim da ?e vsi, oba sprednja zavorna diska, alternator, v zadnjih lu?eh je vedno voda (sem kar eno majhno luknjico zvrtal, da odteka in se ne nabira), mehanizem za odklepanje desnih sprednjih vrat, zdaj smo menjali sprednje le?aje, ker smo mislili, da ?vi?gajo, a nismo zadeli pravega - ker ?vi?ga ?e naprej (o?itno bo treba razdreti menjalnik). Govorim pa o avtu, ki ga ima samska ?enska - torej razen sebe ne preva?a nikogar. Nima otrok, da bi jih preva?ala, iz trgovine ne vozi celih bal robe, ne zida hi?e in ne vozi domov gradbenega materiala, ne gre z dru?ino na po?itnice otovorjena s kolesi in ne vem ?em vse, da se avto kar na auspuh naslanja, ko gre po cesti,... ?ivi in dela v Ljubljani, v slu?bo se ob lepih dnevih vozi s kolesom, v slabih dnevih pa seveda z avtom (raje naj bo avto moker kot pa ona). Kar je res, je pa res: po ?estih letih nima ?isto ni? rje. Nikjer!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest si sploh ne upam predstavljati kaksna bi bila moja, ce se rja nebi sproti sanirala... Avto je trenutno brez rje, ampak to pa samo zato ker se je use sproti rihtalo, ko je bilo se v "zacetni" fazi. Za avto se je vedno odlicno skrbelo pa je ravno tako rjavel. Jest misli, da je zima glavni dejavnik usega tega sranja... sploh jest k sm iz Gorenjske in se s soljo niti malo ne spara. Ko se pri nas okol furam redko ksno 6ko vidim, da je brez rje :/. Najbolsa zascita (na dolgi rok) so definitivno olja krown in da ce se le da, da je avto pozimi pod kaksnim nadstreskom,ce ne ze v garazi :). Drgac pa ni nobena splosna znanost, da stari japonci usi po vrst rjavijo. Sem se z licarjem pogovarjal je reku 3 leta stara kia sportage isto zacela gnit, mercedez A klasa (ne spomnem se tocno kateri model) isto rja zacela sekat ven iz pragov in to vse pri tako rekoc novih avtih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ne vem, pol sem imel pa sam blazno sre?o... moja prva ?estka bila vedno pod milim nebom, nobene gara?e ali nadstre?ka, nobenih za??it podvozja ipd. Edino kar sem redno delal pozimi je bilo ?i??enje podvozja po vo?njah na soljenih cestah.

 

Fotrova po 11 letih nima ni? rje je pa res, da je prevozil le 85.000km

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda cx-7 je po enem letu bila ko kakav po spodnjem delu in pragovih.

 

Boss ce se ne motim je icemanova enak letnik, on se fura do juga Juge in njegova je od zacetka dobesedno preparena zadaj. Sva z An?etom gledala kako je to sploh mo?no...

Po moje si tinres pedanten glede tega ker vsakic spiras avto (mogoce res vsak dan) in se to zelo pozna

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja valda da se pozna ce si ga usak dan spiral z vodo, saj si s tem spral sol dol. To je zelo pametna zadeva, katera pa meni ne pride v postev,ker ne zivim v bajti :/

Jaz zivim v hisi, ampak kot je ze nekdo napisal takga avta, ki bi mu bil suzenj, torej jaz sluzil njemu namest obratno, takga avta pac ne bi zelel imet. :(

 

Mogoce bi mu pomagalo se branje anti-rust pravljic, jebomast? :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej na podvozju se zacne in se potem razsiri na ostale karoserijske dele. Enkrat k ti stvar zacne iz znotraj na ven udarjat lahko samo menjas komplet del/kos. Fora je v tem,da se pozimi sol zadrzuje na avtu in ze velik nardis,ce ga sam z vapm speres. Je ze res da nemislis imeti takega avta pri katerem bi bilo to potrebno delati, vendar ce ga pa ze imas in ce ves da to dost pomaga pa pac jebiga. Se zmeri raj to delam kot, da usako zimo neki rihtam glede rje. Licarske cene pa usi sami dobr veste kaksne so :). Eni pac skrbijo in sproti rihtajo rjo eni pa pac ne, zato se pa tudi prodajajo od 1500e pa do 4000e.

 

Evo primer k je iz notr na vn use udarl.

 

 

post-7623-0-13494800-1469193237_thumb.jpg

 

 

 

post-7623-0-40630300-1469193283_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Teorija o nerjavenju ?e se avto "merka"... ?e je treba pozimi avto imet v dnevni sobi, vsaki? ko ga pa slu?ajno mal ven pelje? pa takoj na pranje podvozja - takega avta jaz ne potrebujem ker je zadosti avtov kjer to ni treba po?et.

 

Lepo povedano, pa? avta ne kupi? da bo? ti njemu su?enj ampak zato da bo on tebi slu?iv...

 

@Scream tole zgleda ?e dost vredu, meni so v zadnjem letu ko sem ga imel odpadali ko??ki zadnjih blatnikov, vrata na notranji strani so se dejansko razcvetela in na zadnjem prtla?niku pod okvir?kom imel cca 5cm veliko prerjaveno luknjo, neglede nato da so menjali komplet vsa 4 vrata, blatnike in prtla?nik pri starosti 5 let! Pa? men se je Mazda osebno zamerila in je nebi ve? kupil...

banner1ydl6.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vrjem te cist razumem kako ti je bilo :). Jest sm zadnje obrobe menjal 3 leta nazaj in so se danes kot nova. Pri prtljaznih vratih pa nimam niti malo rje pa je use se original. Pac redno negovat pri treh kronah pa bo dost mn sranja :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri 140.000 km ?e menjano ve? kosov, kot na kak?ni Mazdi pri 280.000. Kon?niki mislim da ?e vsi, oba sprednja zavorna diska, alternator, v zadnjih lu?eh je vedno voda (sem kar eno majhno luknjico zvrtal, da odteka in se ne nabira), mehanizem za odklepanje desnih sprednjih vrat, zdaj smo menjali sprednje le?aje, ker smo mislili, da ?vi?gajo, a nismo zadeli pravega - ker ?vi?ga ?e naprej (o?itno bo treba razdreti menjalnik). Govorim pa o avtu, ki ga ima samska ?enska - torej razen sebe ne preva?a nikogar. Nima otrok, da bi jih preva?ala, iz trgovine ne vozi celih bal robe, ne zida hi?e in ne vozi domov gradbenega materiala, ne gre z dru?ino na po?itnice otovorjena s kolesi in ne vem ?em vse, da se avto kar na auspuh naslanja, ko gre po cesti,... ?ivi in dela v Ljubljani, v slu?bo se ob lepih dnevih vozi s kolesom, v slabih dnevih pa seveda z avtom (raje naj bo avto moker kot pa ona). Kar je res, je pa res: po ?estih letih nima ?isto ni? rje. Nikjer!

Ja pa zakaj ne kupi renolda. Moja najdra?ja sicer ni samska (ne vem a je to olaj?evalna ali ote?evalna okoli??ina), ampak njen renold pri enakih kilometrih do sedaj brez popravil (trkam na les da ne bo jutri  ribnu). Rje pri dobrih 7let starem tud ene pikice ne, pa ?eprav moja redno in zelo vztrajno z blatniki ?oha podboje gara?nih vrat in smo se ?e zdavnaj naveli?al popravljat. Mislim, blatnike smo se naveli?al popravljat, ne gara?nih vrat. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja pa zakaj ne kupi renolda. Moja najdra?ja sicer ni samska (ne vem a je to olaj?evalna ali ote?evalna okoli??ina), ampak njen renold pri enakih kilometrih do sedaj brez popravil (trkam na les da ne bo jutri  ribnu). Rje pri dobrih 7let starem tud ene pikice ne, pa ?eprav moja redno in zelo vztrajno z blatniki ?oha podboje gara?nih vrat in smo se ?e zdavnaj naveli?al popravljat. Mislim, blatnike smo se naveli?al popravljat, ne gara?nih vrat. 

 

Zato, ker smo renolda imeli mi, pa smo govorili, da je rena, ne Reno... Osebno poznamo vse renoldeve servise od Tolmina do Kopra in ?e nekaj servisov med Koprom in Ljubljano. Niso za brez veze v skoraj vsaki vasi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 11 mesecev kasneje...

Zdravo,

 

da malo obudim temo. Ali je novej?e Mazde tudi potrebno antikorozijsko za??ititi? Zanima me koliko se kaj lastniki novej?ih letnikov odlo?ate za za??ito in kak?na bi bila alternativa Krown-u, ker ta za??ita zna kar malo na?et gume in ?e kaplja ko hudi? ?e dolgo po tem, ko je avto za??iten.

Ne vem najbolj?a za??ita se mi ?e vedno zdi redno pranje, sploh pozimi.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem najbolj?a za??ita se mi ?e vedno zdi redno pranje, sploh pozimi.

 

LP

Nene, ni dobro mo?it avta, potem ?e bolj rjavi. 

 

Tu je ?e bila debata o pranju s ?tralfiksom po vsaki vo?nji, pa je bilo moje mnenj da zakaj bi sploh imel tak avto, ?e je cel kup tak?nih, kjer to ni potrebno.

 

Mazda namenoma slabo barva avte, zato da morajo potem lastniki ?imdlje vozit na poobla??ene servise ker garancija na lak brez tega ne velja. Jaz ti predlagam da to po?ne? pa da ti na vsake 2 leti mal obnovijo pleh  v garanciji. Tako sem po?el jaz. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda je na katastrofalni ravni kar se tice rjavenja oz. zascite laka...

Ma kje najdete vsi to rjo?

Jaz na moji 13 let stari nisem ?e ni? tikal niti rje se ne vidi nikjer...za razliko od kak?nega passata,ki ima toliko star kot moj vse polno lukenj v plehu.

Vse je odvisno od vzdr?evanja in koliko te ima avto rad.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas imamo eno ?estko prve generacije staro 12 let in nima niti pikice rje. Je pa res, da nima niti 100.000 prevo?enih km. Pri moji druge generacije je pa en mali zametek na b stebri?ku in za robom havbe. Avto je star 9 let in za sabo ima skoraj ?etrt milijona kilometrov ter ej skos na prostem pod milim nebom.

 

To z rjo je verjetno bolj od sre?e odvisno oziroma od serije in sigurno ne velja za vse Mazde. Naj pa povejo tisti, ki imajo novej?e Mazde ali imajo kaj rje razen seveda tiste povr?inske predvsem na kak?nem masivnem nosilcu podvozja, kjer imajo ve? ali manj rjo vsi avtomobili.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo sli?ati,

 

v kak?nem stanju pa imate kaj podvozje po parih zimah?

Ste dajali kak?no za??ito gor?

 

LP

 

V kak?nem stanju je podvozje? V delujo?em. Kljub temu, da je moja BTjka na cesti samo pozimi, pa ?e to na hribovskih cestah, kjer poleg soli izdatno posipavajo tudi precej grob pesek. Torej odli?ni pogoji za rjavenje... Poleti pa ta BTjka dela na kmetiji: priprava kurjave, spravilo sena, prevoz gnoja,... Torej zopet pogoji, ki so dale? od mirnega po?itka v klimatizirani gara?i...

 

Lani sem jo peljal na za??ito v Gode?i?. Letos je stara 8 let. Rja se sicer malo pojavlja, ni pa neke hude katastrofe - lak se je na dveh spojih za?el napihovat in to je to. Podvozje tudi ima nekaj rje, ni pa bojazni, da bi kmalu prerjavelo.

 

Je pa tako, da je Mazda narejena za vozit. In ?e naredi? vsako leto 60.000 km, je po desetih letih zrela za odpad - brez da bi se sekiral, koliko je rje na njej. ?e pa ?eli? gara?irati, prati, ?istiti in razkazovati pred sosedi... Potem pa mogo?e bolj?e kak?no drugo znamko... :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Lani sem jo peljal na za??ito v Gode?i?. Letos je stara 8 let. Rja se sicer malo pojavlja, ni pa neke hude katastrofe - lak se je na dveh spojih za?el napihovat in to je to. Podvozje tudi ima nekaj rje, ni pa bojazni, da bi kmalu prerjavelo.

 

A to si jo peljal na za??ito prvi??

 

Jaz sem pri moji zelo skepti?en, saj je podvozje skoraj povsem neza??iteno. Po moje ena zima, pa se bo za?ela pojavljati rja.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.