Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

sej ne, da se pritozujem, ker da peljes 60 km/h tam kjer lahko komot vozis 100 je brezveze in mi nas nacin bolj ustreza oz hrvaski se bolj (makedonski in crnogorski manj, ker pri omejitvi 20 km/h sta dve finti: 1. policaj, ki te caka da mu bos dal 20 eur v zep, 2. kaka ogromno luknja sred ceste, ki je ne pricakujes, in zato je 20 km/h z razlogom)

 

ampak sem pisal vtise, ki jih vidis ko v enem dnevu prevozis veliko kilometrov (prakticno celo nemcijo, nizozemsko in avstrijo)

nizozemci so tud razred zase...5 pasovnica pa se po dva ekstra pasova in omejitev 100km/h...imas obcutek, da si na tekocem traku in se komi premikas

 

italija pa ima zadnje case nekam prazne avtoceste (razen kamionov seveda, ki itak imajo svoj pas)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem ni vi?ina kazni, problem je verjetnost, da te kaznujejo. Se pravi, tudi ?e je nizka kazen in je velika verjetnost, da jo bo? fasal to bolj zale?e kot visoka kazen katero ve? da ne bo? dobil oziroma je silno majhna mo?nost. To je tako kot pri vinjetah, ?e bi vsak vedel, da ga bodo ujagal, ko je brez bi si jo vsi kupili ali pa ne bi uporabljali AC-jev. Tako pa je mo?nost, da te dobijo precej majhna in marsikdo reskira.

Se podpisem pod to... bolj bi zalegla 90% moznost za 20eur kazni, kot pa 5% moznosti za 500eur kazni...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se podpisem pod to... bolj bi zalegla 90% moznost za 20eur kazni, kot pa 5% moznosti za 500eur kazni...

Ampak tak na?in inkasantstva (5% moznosti za 500eur kazni) je cenej?i za izvedbo in ima tako ve?ji finan?ni u?inek. Vzgojnega pa? ne.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ni ?alostno, da nas vzgoji samo to, kar nas udari po denarnici...

 

?e pa bi policaj samo prijazno opomnil in spustil dalje brez kazni, bi pa (praviloma) naslednji kilometer vozili malo bolj previdno, nato do gostilne po starem, tam bi pa s prijatelji zapili prihranek ter se nato pijani spravili za volan in domov. In se ?e najbolj bali, kak?no sceno bo spet ?ena naredila...

 

?alostno, toda resni?no...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

italija pa ima zadnje case nekam prazne avtoceste (razen kamionov seveda, ki itak imajo svoj pas)

Italija je uzitek za voziti, lani sem 'padel' v napoli in domov s 130 na stevcu, iz mirabilandije (odstejmo gumidefekt) isto, pa z daj z riminija tud

 

Tudi Trst do Benetk pa sta samo dva pasova.

 

Zakaj na primer letos na Y lonu ni bilo niti en dan niti vikend nesrece? Saj gre ja ves tranzit v Hrvasko in Rovinj je top HR destinacija?

 

Na vecih delih se odstavnega ni, pa cestninske postaje so...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes ob 08:15 izvoz Vi?, zarita sivaMazda5 v nekoga spredaj....ampak kar orngi, nevm pa saj je tam res vsako jutro zastoj.....spet hitrost/razdalja? Mogo?e telefon....just guessing

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Italija je uzitek za voziti, lani sem 'padel' v napoli in domov s 130 na stevcu, iz mirabilandije (odstejmo gumidefekt) isto, pa z daj z riminija tud

 

Tudi Trst do Benetk pa sta samo dva pasova.

 

Zakaj na primer letos na Y lonu ni bilo niti en dan niti vikend nesrece? Saj gre ja ves tranzit v Hrvasko in Rovinj je top HR destinacija?

 

Na vecih delih se odstavnega ni, pa cestninske postaje so...

Res je. Jaz najbolj u?ivam v vo?nji po Italiji.Nastavi? tempomat in gre?.Samo, bolj ko se pribli?uje? Slo bolj ti  blendajo odzadaj na?i pacienti z kak?nimi terenci ali pa v bavarcih oz. olimpijskih krogih. Ve?, da se pribli?uje? teksasu na cestah.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je. Jaz najbolj u?ivam v vo?nji po Italiji.Nastavi? tempomat in gre?.Samo, bolj ko se pribli?uje? Slo bolj ti blendajo odzadaj na?i pacienti z kak?nimi terenci ali pa v bavarcih oz. olimpijskih krogih. Ve?, da se pribli?uje? teksasu na cestah.

Sonpa vecja mesta totalno kontra. V Slo se najdes parkinge...avto ostane recimo cel...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V tujini (govorim za Dunaj) je pa javni prevoz tako dobro organiziran in tako poceni, da je bolje, ?e avto ostane (konkretno v na?em primeru) v kampu, kot pa da gre nas ?est z enim avtom v center mesta... Pa ?eprav smo imeli majhne otroke - eden celo v vozi?ku!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je. Jaz najbolj u?ivam v vo?nji po Italiji.Nastavi? tempomat in gre?.Samo, bolj ko se pribli?uje? Slo bolj ti  blendajo odzadaj na?i pacienti z kak?nimi terenci ali pa v bavarcih oz. olimpijskih krogih. Ve?, da se pribli?uje? teksasu na cestah.

Kje in kako to vozi?, da ti vsi blendajo? Jaz sem skos na cesti in letos do danes sem fasal samo dva taka prenapete?a (enga na primorski AC, drugega pa na Prekmurki - sem si zapomnil, ker se mi to tako redko dogaja) in to takrat, ko se dejansko nisem imel kam umaknit med prehitevanjem kamionov na AC.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

samo v?eraj do Zagreba 6,7 komadov. Vsi v zaletu dale? nazaj na levem s cca 180-200 not, in sem jim ?al zje...tempo ker sem s 130 ?el prehitevat svoj promet, v za?etku manevra so bili seveda ?e zeloo dale?. ?e bi ?li po omejitvi bi moral ta zelooo dale? ostati enak....

 

Ampak ok, naj ima svoj tempo, ampak naj ostale pusti vsaj prehiteti v miru, to te raz.... ?e preden si mimo ne po?aka da gre? desno, to je treba takoj ?e ene 100m prej pani?no nakazovat, da se bli?a in da ne misli bremzat.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ti verjamem, samo mora? tudi ti men verjet, da se mi to ne dogaja... vozim pa 140km/h po ?tevcu.

a pol ti blenda?  :hudicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iskreno,men se tud ze zelo dolgo casa ni zgodilo da bi mi kdo blendal na ac. Pa prezivim ogromno casa na cesti,vsaj 50% od tega na obvoznici ali ac...

 

Pa se peljem 140kmh na tempomatu... sicer pa ko omenjamo prepotentneze,ki se vozijo 200kmh... te vidim max enkrat na 2 meseca in takemu je itak vseeno a mu zj. tempo z 130kmh al pa z 180kmh,vedno bo blendu.. se mi zdi d kar se tega tice d so se res ful umiril,zgleda sparajo na benzu...

 

se pa folk se zmeri lima na rit kamionom in jim blenda... k d se bo zarad tega kej hitrej umaknu...

 

Je pa neki druzga ratal obicaj... na ac k je zoozenje pasov in je levi pas ozji... redkokdo upa tam iti mimo kamiona oz.redkokdo ima filing za sirino svojga avta na pol metra natancno... in namesto,da bi pozrli ponos in se vozili v koloni po d.pasu za kamioni,se oni raj vozijo po preh.pasu 5metrov za kamionom,na obeh pasovih na1x in blokirajo vse k bi zmogli/si upali iti mimo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa neki druzga ratal obicaj... na ac k je zoozenje pasov in je levi pas ozji... redkokdo upa tam iti mimo kamiona oz.redkokdo ima filing za sirino svojga avta na pol metra natancno... in namesto,da bi pozrli ponos in se vozili v koloni po d.pasu za kamioni,se oni raj vozijo po preh.pasu 5metrov za kamionom,na obeh pasovih na1x in blokirajo vse k bi zmogli/si upali iti mimo...

 

Tole pa tudi sam opa?am. Glede na ?irino ceste pomoje ljudje enostavno ne upajo iti ?isto ob tovornjaku.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole pa tudi sam opa?am. Glede na ?irino ceste pomoje ljudje enostavno ne upajo iti ?isto ob tovornjaku.

Seveda ne upajo,ampak naj se potem peljejo po voznem pasu... jst tud dostikrat ne grem prehitevat tam,sploh ce sem zmatran in se mi ne da,?e vozim avto ki ga nisem vajen ali pa ce vidim da kamionar ni pri stvari... tud dons ko sem sel z mx5ko s spusceno streho,se nekako nisem lih pocutu pretirano zascitenega ko sem prehitel prvi kamion in sem imel pogled v visini tovornjakarskih gum. pa sem se lepo vozu po omejitvah med kamioni na d.pasu.. in tudi s kombijem sem sel samo 1x tko prehitevat in je cist prevec stresno?

 

Se mi zdi d tam vsi pozabljajo,da je vloga voznega in prehitevalnega pasu ista,kot ce nebi blo zoozitve. Bognedaj da bi se kdo tko vozu po nezoozanem delu avtoceste,lincal bi ga... tko pa jst izpadem budala pa divjak ko mi po parih kilometrih dopiiizdi in najprej vklopim levi zmigavec,potem pa ?e na kratko poblendam...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a pol ti blenda?  :hudicek:

hehe, ne v teh primerih, redko blendam pa ?e to kadar nekdo naredi nevarni manever izsiljevanja, ko ti zadnji trenutek sko?i izza tovornjaka na prehitevalni pas. Takih pacientov pa se najde kr nekaj sam ?e je ?lovek mal pozoren se da opazit predznake da bo to naredil. Nazadnje en tak na lj obvoznici, ko je bilo konec zo?anja je bumbar namesto, da bi peljal po rumeno ozna?nem pasu, je lepo udaril naravnost in izsilil kombi, ki je zadnji trenutek zavrl. Ta je fasal blendo pa ?e hupo, ker je manjkalo samo par centimetrov pa bi bil kre?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No,kvota 1x na 2meseca blendasev je izpolnjena. Stajerka,vransko... z 130kmh dohitevam kolono,se preden dam levi zmigovc mi zadaj iz vsaj 500metrov blenda... dam tempomat na 140 in grem vseeno prehitevat... transporter poln radnikov se mi nalima na rit... z dolgimi lucmi. In se peljemo 130 do 145... boli njega k.rac... no,potem vidi da pozicija rocke za dolge luci ne vpliva na to,kdaj se bom jst odmaknu na vozni pas,ki je bil itak skos poln... ko se umiri,se mu lepo odmaknem in nadaljuje s pizduliranjem vsakmu ki se pelje manj kot 160kmh,prehitevanje po desni,limanje na rit...

 

Nekdo pac ze dolgo ni sexou zgleda...

 

Tazga bi izucil samo to da se sreca z nekom sebi podobnem... npr. Z ukrajincem ki je belega sprinterja ustavil na prikljucku iz sneberj,ki je hkrati izvoz na s.obvoznico... torej na skrajno desnem voznem pasu... brez zmigovcev ali trikotnika.... ob 6h zjutraj... ?e dobr da nikoli na slepo ne zamenjam pasu in vedno pogledam kaksen je pas na katerega bom zavil... in zgleda d tko razmislja,hvalabogu,tud vecina ljudi ki so se pelal okoli mene... no,dost je ze en ki tega ne bo naredu... pa bodo s5 vsi ostali krivi,razn debil,ki ni postavu trikotnika,poklical pomoc na cesti (ko sem klical na 1970 so mi povedali,da nimajo ?e te info) in sel opozarjat ljudi na nevarnost naleta... ?e je ze treba tm ustavit,ceprou si ne predstavljam kaj je tok nujnega,da se ne da

ustavit cez 500m na odstavnem pasu...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje in kako to vozi?, da ti vsi blendajo? Jaz sem skos na cesti in letos do danes sem fasal samo dva taka prenapete?a (enga na primorski AC, drugega pa na Prekmurki - sem si zapomnil, ker se mi to tako redko dogaja) in to takrat, ko se dejansko nisem imel kam umaknit med prehitevanjem kamionov na AC.

Govorim za italijanske avtoceste,ko se pribli?uje? na?i meji.Najbolj nedisciplinirani so ravno na?i vozniki.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Petek 18:00 Brdo - Log pri Brezovici spet stoji, in tudi Vrhnika - Log....razlog je samo en! Cestninska, in nesre?ni izvoz Brezovica, ki ima semafor 150m od izvoza z avtoceste

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.