Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nalepke z imeni otrok ima zato, da opozori naj ostali pazijo na njegove otroke, ker sam tega ni sposoben.

 

En boljsih bumper stickerjev kar sem jih videl: No kids on board, feel free to ram me.

 

Edit: nasu: http://www.ebay.co.uk/itm/No-Baby-On-Board-Funny-Bumper-Sticker-Vinyl-Decal-Car-Joke-Sticker-Fits-Jeep-Gm-/222151037737?hash=item33b93bd329:g:qBkAAOSwjVVVsu9F

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

http://www.zurnal24.si/prometna-nesreca-ena-oseba-uklescena-clanek-275134

 

Avto uni?en do konca a v ?lanku napi?ejo tole

 

Zaletel se je v zadnji del tovornjaka, ki je vozil kak?nih 80 kilometrov na uro, avtomobil pa nekaj ve?. :blink:

 

Da avto takole olupi je bilo razlike v hitrosti med 60-80km/h

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?al se za dva ni dobro kon?alo, tretji se pa za ?ivljenje ?e bori

 

http://www.zurnal24.si/na-mestu-nesrece-dva-mrtva-clanek-275335

Popravljeno od mazdaman

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes je ocitno dan nesrec

Sem vidu ze dve nesreci, ena na standardnem mestu (aka krizisce smartinska- btc kodrova), druga pa na obvoznici kjer se izvajajo dela tocno pri radarju...

Obe s konkretno unicenimi avti - upam da samo avti

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?al se za dva ni dobro kon?alo, tretji se pa za ?ivljenje ?e bori

 

http://www.zurnal24.si/na-mestu-nesrece-dva-mrtva-clanek-275335

?al tole cesto (kjer je omejitev 90km/h in 150m pred kri?i??em 70km/h) nekateri uporabljajo kot poligon za iz?ivljanje. ne bom komentiral tega primera samo glede na to kako je raztrgalo avto je bila hitrost bistveno vi?ja.

 

Sem pa imel ravno na tem odseku v soboto zve?er okoli 22 ure bli?nje sre?anje z dvema motroristoma, ki sta preizku?ala pospe?ke in top speed. Z veliko sre?o nisem enega posnel s cesti??a, ker me je na polno posku?al prehiteti po desni ravno v trenutku, ko sem se vra?al na vozni pas. ?esti ?ut ga je zadnji trenutek opazil, da nisem nadaljeval s premikanjem na vozni pas. Ko sva na kri?i??u izmenjala mnenja mi je model zgobcal, da moram jaz pazit na njega in naj si prometna pravila preberem. No ja po tem razgovoru mi pa? jasno, da je akcija za osve??anje ?oferjev naj pazijo na motoriste naletela na plodna tla. Nekateri motoristi so zdaj prepri?ani, da moramo drugi paziti na njih pa ne glede kak?ne pizdarije povzro?ajo.

 

 

?e koga zanima kako je bilo, imam tudi posneto, da ne bo zgledalo, da nabijam v 3PM

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Neprimeren post ce me vprasas...

X2

 

Se strinjam da se mora morija na cestah koncati,ker tole ne pelje nikamor... in da se take hude nesrece ne sme prezreti in se ob tem pocutiti da se nas to ne tice ali da smo nedotakljivi...

 

Ampak.. opozarjanje na to problematiko lahko poteka tudi na bolj human in pieteten nacin...

Sploh pa ne ze par ur po nesreci...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si ta nesreca zasluzi svojo temo ker so bili udelezeni nogometasi ali je kak drug razlog?

 

 

Ali je sedaj spet tisti cas ko je treba moralizirat in zugat s prstom da ''tako hitro se pa res ne vozi''? Ah, ze vem, dvignimo kazni za prehitro voznjo, to ziher doprimore h varnosti na cestah ane.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si ta nesreca zasluzi svojo temo ker so bili udelezeni nogometasi ali je kak drug razlog?

 

 

Ali je sedaj spet tisti cas ko je treba moralizirat in zugat s prstom da ''tako hitro se pa res ne vozi''? Ah, ze vem, dvignimo kazni za prehitro voznjo, to ziher doprimore h varnosti na cestah ane.

 

 

Sem zdruzil z ze obstojeco temo... ker je brezveze, da je posebna tema samo zaradi ene nesrece. 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam.

Gre za to da poznam tole obvoznico. Veliko ljudi tam nakupuje: Markur, Bauhaus, Leclerc, Rutar, itd... Dru?ine, starej?i... Namesto droga bi lahko po?ili v druge avte. Kaj narediti in kako nwm a tam je res postalo noro in ta dolgi ovinek izkori??ajo za rekorde.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam.

Gre za to da poznam tole obvoznico. Veliko ljudi tam nakupuje: Markur, Bauhaus, Leclerc, Rutar, itd... Dru?ine, starej?i... Namesto droga bi lahko po?ili v druge avte. Kaj narediti in kako nwm a tam je res postalo noro in ta dolgi ovinek izkori??ajo za rekorde.

Dolgo casa sem govoril da ni hitrost tista ki ubija.... ja,dokler se folk vozi 10% nad omejitvijo... takrat mora it se kej drugega hudo narobe,da poci...

 

Ampak odkar se je vecina ljudi upocasnila,tisti extremi ki so ze prej divjali pa so zdaj se hitrejsi in bolj brezbrizni, ne vidim druge resitve kot radar na VSAKEM koraku,policija na VSAKEM koraku in to je to... ni drugega kot da nas vseka po zepu. Vecina nas bo parkrat placala za neko,za zdaj vsakdanjo,napako, divjaki bodo pa pac je.al jeza... in ce je to cena,da se bom jaz in moji bliznji varneje vozili,bom pa placal to ceno...

 

dokler se bomo kot druzba ,v takih situacijah,raje postavljali v ko?o gresnika,kot v ko?o potencialne zrtve in iskali razloge,da scitimo ljudi ki delajo probleme... do takrat se ne bo v nasih glavah nic spremenilo. Bo pac treba po zepu udart. In to konkretno

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

photo.jpg

 

Po mestih jest 100% podpiram tole. In na avtocestah. Policaji imajo menda pametnejse stvari za pocet kot stati na cesti z radarji. Tiste ki so stali sredi krizisc in mahali z lizikami smo ze odpravili s semaforji. Regionalk pa ne morejo vse stalno patruljirati tako da je tudi ok. :D

 

Hitrost ne ubija. Ubija to da norijo ljudje ki ne vejo kaj pocnejo. Ampak v mesta in ko imas zraven ostale udelezence v prometu ne spada ne prvo ne drugo.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam.

Gre za to da poznam tole obvoznico. Veliko ljudi tam nakupuje: Markur, Bauhaus, Leclerc, Rutar, itd... Dru?ine, starej?i... Namesto droga bi lahko po?ili v druge avte. Kaj narediti in kako nwm a tam je res postalo noro in ta dolgi ovinek izkori??ajo za rekorde.

Zdaj jim ga je uspelo podret!

Kriv je bil pa semafor ker se ni umaknil .......     sedaj ko se je s5 nekaj hudo zalomilo bojo lahko ukrepali da do tako hitre brzine v tisto kri?i??e ne bo ve? pri?lo.....?al prepozno za nekatere

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja,v tistem semaforju bodo nekoc najbrz postavil radar... ob tem pa zavestno pozabli da je se dosti drugih takih semaforjev... in naslednikov,ki bodo ?e vedno podirali rekorde...

 

Vaski divjaki bodo pa se zmeraj krivili ceste in slabe avte,sami seb se pa na vozniski ravni zdeli vsaj kot da so niki lauda ...

 

pa v vseh kilometrih,ki jih imam za sabo nevem, ce sem 2x dozivel,da sem rekel "o,shit,tle je pa cesta najsibkejsi clen da pride do nesrece"....

 

V trenutku ko sem udelezenec v prometu,me niti ne zanima zakaj folk divja,vozi pijan,ni z glavo pri stvari... takrat samo mirne duse pricakujem da so odgovorne institucije naredile vse kar je v njihovi moci,da me obvarujejo pred divjaki.

 

In dokler se peljem v petek ponoci cez lj in ne vidim niti enega policista na cesti,dokler vidim na cestah ljudi,ki pocnejo med voznjo se vse drugo kot da vozijo in dokler se 90posto kolesarjev v mestu pozvizga na rdeco luc,kol.stezo in smer voznje,ker pac vedo da jim noben nic ne bo,pa tudi ce bodo dobil kazen,bo to smesnih 40eur, dokler se bodo zaspani romuni z zje.animi kamioni vozil po ac in dokler bo alkohol za volanom slo.folklora .... toliko casa ne bom verjel,da drzava hoce narediti red na cestah... in tle bi se moral oni konkretno zamislit nad svojim delom..

 

pricakovat da debili ne bodo izkoriscal manjko policije na cestah in se temu primerno zaj.baval... je naivno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer sem proti radarjem, ker so preovorno postavljeni na delih ceste, kjer ni varnostnega problema ampak se ravno zaradi tega da veselo inkasirat - taka pogruntav??ina je naveza DARS-a in policije, ki je po 35 letih spremenila hitrost od predora Pletovarje proti Dramljam in to iz 130km/h na 100km/h (ne na 110km/h, kot bi bilo pri?akovano za AC brez odstavnega pasu). Spodaj pa ?aka radar, ki bo veselo colal saj ljudje vozijo tam bolj po inerciji in prej je bila tabla priporo?ena hitrost 100km/h zdaj je pa omejitev in to na delu ceste, kjer se nesre?e niso dogajale.

 

Se pa absolutno strinjam z uvedbo sekcijskega nadzora hitrosti skozi Trojanske tunele, ker tam je to NUJNO potrebno. ?e sam vozim na zgornji meji tolerance 105-107km/h po GPS-u a mimo mene pade (hitrost med 140-150km/h) polno nalo?en Poljski kombi (ta visoka izvedba), celo z robo na strehi, da dobesedno za?uti? udar vetra. In to se ti potem ponovi ?e ene parkrat, predvsem s tranzitarji, ki jim o?itno dol visi za varnost in jim ni mar spo?tovati prometne predpise v Slo.

 

Radarji v mestih in na takih cestah kot je Tr?a?ka v MB so tudi potrebni in marsikatera nesre?a bi bila prepre?ena. Ampak res, radar naj bo tam, kjer je to nujno potrebno za varnost in nikakor ne tam, kjer je namen , da se na najla?ji na?in najde prekr?karja, ki na nenevarne na?in prekora?i najve?jo hitrost.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja,kaj pa vem...

 

trojane: ja,res je tm ?tala,ampak me zmoti to da je ponavad radar na enem mestu,tam folk upocasni in potem cez 300m s5 naprej gas... tle bi blo povecano stevilo mobilnih radarjev ena od resitev. Ali pa da je celoten odsek pokrit z radarji.... torej,govorimo o parih kilometrih.

 

Poljaki in njihovi kombiji: za take bi bla s5 resitev mobilni radar in v avtu policista,ki bi mu dala kazen (poleg tiste za hitrost),tudi za nevarno zlozen tovor,neuporabo smernikov,neuporabo var.pasu,hitri pregled da se sploh vidi a je ta kripa tehn.brezhibna... skratka,ne samo brzina. Dost teh vzhodnoevropskih voznikov je s svojimi vozili nevarna ze pri hitrostih,ki so nizje od predpisane... tega stacionarni radar pa? na bo resil. S5;vec policije.

 

Sicer pa... ja,res je,marsikje je radar postavljen tam, kjer je najvec prekrskarjev v najmanj casa,ne glede ne to, a je tam rizicen odsek,ali ne... zato se tudi jaz bolj nagibam k policijskim radarjem IN kontrolam,ker znajo (oz.NAJ bi znali in NAJ bi to poceli) poleg tega da zmerijo hitrost,tudi oceniti a bo zaleglo zgolj opozorilo,ali pa je potrebno poleg hitrosti se malj dlje "vrtat"in najdet se kej... in nenazadnje,preprecit nadaljno voznjo... radarji v raznih vw up-ih in podobno pa delujejo zelo crno-belo. 55kmh namest 50kmh je kazen,pa ni vazno na okoliscine, 50kmh z razpadajocim avtom z agresivno voznjo je pa ok...

 

Sicer pa... nisem svetnik,leti tud name to,d se ne bo kdo v to vpiknu... ampak... a je vazno a je radar tm k doslej se ni bilo nesrec al pa tm k se je nekomu orng zalomil? Pac omejitev je omejitev,dostikrat pretirana,ampak tko je... mora nam pridet v kri da se zacnemo vozit po omejitvijah. Ne glede na to, a je radar in ce je,zakaj je...

 

Moj predlog,ni treba velik denarja,niti casa: v najbolj gledanih terminih na tvju, bi lahko bli kratki izobrazevalni spoti na tematiko prometne varnosti. Brez ustrahovanja z prikazom krvavih posledic , ampak samo izobrazevalne narave,podan na preprost nacin... ZAKAJ je treba narest sos pas na ac, ZAKAJ mora biti prtljaga v vozilu pripeta, ZAKAJ je pomembno kako sedimo v avtu, ZAKAJ je potrebno na ac postaviti trikotnik vsaj 150m pred nesreco-okvaro in cemu sploh sluzi odstavni pas,kje kot pesec stati na ac v primeru nesrece,zakaj mora biti pes ali v boxu ali privezan ali za pregrado... nic visje matematike,stvari ki jih naceloma vsi vemo,ampak veckrat ko bi jih vidli,bolj bi se nam vtisnile v spomin...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zalaj je ?lovek naredil avto ki gre 250, in v 3s do 100 za na cesto?

Ze to je skregano z vsemi pravili cppja...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.