Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Je moj predlog prehud?

bolj sem ti odgovarjal na prvi stavek, ko si omenil, da je zni?anje na 0,2 brezveze. Jaz pa? mislim, da ni. Za tiste morto pijane pa itak ni ni? preve?... naj jebejo je?a, ?e so neumni in posledi?no nevarni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oh, ko bi bil edini, takih kamionarjev je ogromno, ?eprav vseeno je tole res ekstrem.

 

Ampak kljub temu, tudi motorist je silno pozno zaviral... bohnedej, da ga karkoli krivim, ampak vseeno je treba najprej nase mislit in ne razmi?ljat v smeri saj imam prednost in kamiona sploh ne bi smelo biti tu. Tale reakcijski ?as je bil skromnih 2 sekundi, ?e sem videl prav.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Postavi se v ko?o voznika...?e se lahko...

?e bi malo poznal delo voznika tovornjaka, bi se vzdr?al takih komentarjev...

? Postavi se ti v ko?o star?ev. ?e bi se ti zavedal kak?no gro?njo nam vsem predstavljajo taki vozniki, bi se ti vzdr?al branjenja le-teh.

 

Verjamem, da je njihov kruh te?ko prislu?en in da so delodajalci kak?ni pac so,ampak mene to preprosto ne zanima v trenutku, ko sem z njimi soudele?en v prometu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Postavi se v ko?o voznika...?e se lahko...

?e bi malo poznal delo voznika tovornjaka, bi se vzdr?al takih komentarjev...

wtf - a si to upa? re?i star?em pokojnih otrok?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje, ne zagovarjam prometne nesre?e, ki se je zgodila...

Druga?e pa...ali je kdo od vas pogledal na ?tevec, s kak?no hitrostjo se pripeljete na izvoz iz avtoceste oziroma na po?ivali??e?

Mislite, da je voznik no naredil namenoma?

Vsi namenoma in zavestno prekoracimo hitrost...

Zamisli ozadje nesre?e...

Bi obsojali voznika, ?e bi bil va? brat ali o?e? Ga poznali kot vestnega delavca in oceta?

Po?akajmo, da razi??ejo, zakaj je pri?lo do tega...

So?alje svojcem pokojnih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje, ne zagovarjam prometne nesre?e, ki se je zgodila...

Druga?e pa...ali je kdo od vas pogledal na ?tevec, s kak?no hitrostjo se pripeljete na izvoz iz avtoceste oziroma na po?ivali??e?

Mislite, da je voznik no naredil namenoma?

Vsi namenoma in zavestno prekoracimo hitrost...

Zamisli ozadje nesre?e...

Bi obsojali voznika, ?e bi bil va? brat ali o?e? Ga poznali kot vestnega delavca in oceta?

Po?akajmo, da razi??ejo, zakaj je pri?lo do tega...

So?alje svojcem pokojnih.

?akaj, ?akaj..... Malo ustavi konje; lepo pi?e , da je imel hude bole?ine in da je dobil blokado, zdravnica takim ljudem prepove vo?njo. Torej????

 

Ne,ni namenoma povzro?il nesre?o,ampak to je sila nepomembno. ?el je za volan pod vplivom snov in v stanju ,za katere je jasno , da negativno vplivajo na zmo?nost varne vo?nje.

 

Profesionalni vozniki se moramo tega ?e bolj zavedati. In tecen delodajalec na drugi strani tu ne sme igrati nobene vloge!!

 

In ne biti zdaj pateti?en, s tem ali bi ga obsojali kot svojega svojca in kako se mi pripeljemo na po?ivali??e.... Zgleda da ni tako vesten delavec, ?e z bole?inami in pod vplivom zdravil vozi nevemkoliko tonski ?leper.

 

Pa da ne bo narobe izpadlo; spostujem voznike tovornjakov, ne gredo mi tako na ?ivce , kot nekaterim tukaj. Ven, da so na na cesti zaradi nas vseh; velikokrat razvajenih potro?nikov,da nam vse pripeljejo do trgovin.

 

Ampak.... Tole "delodajalec me sili" je zame samo izogibanje odgovornosti. Je polnoleten,ima mo?gane, ima mo?nost odlo?anja.... Kriv je. Pika.

 

Ne dajajmo potuhe.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko ti ?ef re?e..."saj bo ?lo"...

Kdo re?e NE?

Vse naredi?, da je delo opravljeno...

Delo voznika je ZELO odgovorno...ni pa cenjeno...

Rad bi spoznal delavca, ki bi lastniku rekel NE...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V tem primeru bi vsak mogu rect NE, imas prepoved od zdravnika in konec debate. Ce ne reces NE, si pa sam kriv, ker konc koncev je bila tvoja odlocitev zadnja.
Glede hitrosti pa, model je pripeljov na pocivalisce z 90kmh, to je ze kar solidna avtocestna hitrost za tak kamion, pol pa samo pomisls da ce bi model karkol probov narest da zmanjsa hitrost, pa tudi ce bi na izhodu samo gas spustil, bi mu do pocivalisca hitrost znatno padla. Tukaj smo lahko se toliko na strani soferjov, ampak njemu pa ni pomoci.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko ti ?ef re?e..."saj bo ?lo"...

Kdo re?e NE?

Vse naredi?, da je delo opravljeno...

Delo voznika je ZELO odgovorno...ni pa cenjeno...

Rad bi spoznal delavca, ki bi lastniku rekel NE...

Am.... Dvignem roko. Jaz sem tak. In sem se naredil to. Ne Mislim ?ivljenja pustiti na cesti.

 

In ne bo? verjel.... Ni bilo najmanj?ega problema.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kriv je res ?ofer in tudi zaklju?ek bo tak!AMPAK,kriv je sistem nasploh,eni garajo za pre?ivetje,eni delajo kolikor se jim ljubi,eni delajo odgovorno ampamk tisti prvi je sirota na ra?un katerega se nekdo bogati in mastno slu?i.To nam je dala konkurenca in preveliki luksus in razvajena generacija ki pojma nima kaj je realno ?ivljenje,?al! Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kriv je res ?ofer in tudi zaklju?ek bo tak!AMPAK,kriv je sistem nasploh,eni garajo za pre?ivetje,eni delajo kolikor se jim ljubi,eni delajo odgovorno ampamk tisti prvi je sirota na ra?un katerega se nekdo bogati in mastno slu?i.To nam je dala konkurenca in preveliki luksus in razvajena generacija ki pojma nima kaj je realno ?ivljenje,?al! Lp

Se strinjam. Izobilje nam je to prineslo. Problem pa je, ker se dostikrat ne zavedamo tega in hkrati ne znamo prevzeti odgovornosti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi obsojali voznika, ?e bi bil va? brat ali o?e? Ga poznali kot vestnega delavca in oceta?

K sre?i ste moj brat in o?e odgovorni osebi z visokim IQ-jem, tako da se mi ni treba ukvarjati s takim vpra?anjem.

 

 

Druga?e pa sr?no upam, da bo najebal tudi delodajalec, ?e je res silil voznika oziroma mu tudi grozil v stilu "?e ne bo?, potem...."

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V tem primeru bi vsak mogu rect NE, imas prepoved od zdravnika in konec debate. Ce ne reces NE, si pa sam kriv, ker konc koncev je bila tvoja odlocitev zadnja.

 

Za za?etek, da se ne razumemo narobe: ne zagovarjam ?oferja za to, kar je naredil.

 

Ga pa razumem. Zdravnik mu je prepovedal nadaljevanje vo?nje. Mo?akar je bil resno bolan. Dokazano je, da je klical svojega ?efa (ne ve pa se ?e, o ?em sta govorila - sem prepri?an, da ne o tem, kako prijemljejo postrvi v So?i...). No? je prespal v kabini, naslednji dan pa nadaljeval vo?njo. Zakaj? O?itno ?ef ni poslal drugega ?oferja, njemu pa je ?la po glavi samo ena misel: ?im prej domov. Konec koncev, kdo od nas, ko je bolan, razmi?lja o ?em drugem kot da se zavle?e v svojo posteljo in po?iva? In mo?akar si je mislil, da pri svojih izku?njah in toliko urah po prejetju psihoaktivnega zdravila lahko pripelje tovornjak domov. Ja, se je precenil, zakuhal krepko neumnost in se zdaj gotovo tol?e po glavi. Ampak ?asa ne more ve? zavrteti nazaj. Ga pa razumem, da se je odlo?il tako, kot se je. In tudi sicer prihaja do nesre? zato, ker je nekdo prepri?an v svoje sposobnosti, dovolj je pa le trenutek in malenkost, pa se stvari ne izidejo po pri?akovanjih. In potem so vsi pametni.

 

In lahko mi tu pametujemo do onemoglosti, ampak to se dogaja. Dogaja se, da je na cesti vozilo, ki ima pokvarjene zavore - in voznik ve, pa vseeno nadaljuje pot. Dogaja se, da je na cesti vozilo brez tehni?nega pregleda - in voznik ve, pa vseeno nadaljuje pot. Dogaja se, da je na cesti vozilo, ji ima izrabljene pnevmatike - in voznik ve, pa vseeno nadaljuje pot. Dogaja se, da je na cesti voznik, ki zdravstveno in psiho-fizi?no ni ve? primeren za voznika - pa vseeno nadaljuje pot. Dogaja se, da z vozilom upravlja voznik pod vplivom alkohola - pa vseeno nadaljuje pot. ?esar ne ve?, ne boli - in v?asih je dobro, da ne ve?, kdo vse je s teboj na cesti. Ker vsak od njih misli, da bo varno pri?el do cilja...

 

"Po bitki so vsi generali..."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

K sre?i ste moj brat in o?e odgovorni osebi z visokim IQ-jem, tako da se mi ni treba ukvarjati s takim vpra?anjem.

 

 

Druga?e pa sr?no upam, da bo najebal tudi delodajalec, ?e je res silil voznika oziroma mu tudi grozil v stilu "?e ne bo?, potem...."

Sem bil 1x tu kar precej skurcan ,ko sem jasno povedal svoje mnenje glede pijandur za volanom. In sem dobil nazaj nekaj v stilu "ko bo pa nekdo od tvojih vozil pijan,bla ,bla....". No... Takrat sem isto hotel napisati , kot ti zdaj (pa nevem zakaj nisem), pa bom zdaj; nekateri smo hvala Bogu obkro?eni z normalnim in nezabitim folkom....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko smo ?e pri tem....je pri?lo do epiloga pri Slivkinem ZD in zamenjave cevi?????????? Je bil instalalter, je bil kontroler, je bil kdorkoli???

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko smo ?e pri tem....je pri?lo do epiloga pri Slivkinem ZD in zamenjave cevi?????????? Je bil instalalter, je bil kontroler, je bil kdorkoli???

Za moje pojme je bil tam kriv tisti,ki naj bi zadevo preveril,preden je ?la v obratovanje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.