Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Voznja mimo je nekaj drugega. Off topic ampak ne vem ce mamo CPP temo. Ko se vsi pritozujejo sa se motorji vrivajo na meji. To ni prekrsek...to je voznja mimo - bom probal najti se uradni odgovor policije (je bil objavljen)

 

 

:: Vo?nja mimo

Vo?nja mimo je vo?nja mimo drugega udele?enca cestnega prometa, ki se ne premika, objekta ali ovire na vozi??u.

Voznik, ki ho?e peljati mimo, sme to storiti po levi ali desni strani, ?e ima dovolj prostora, pri ?emer ne sme ovirati udele?encev cestnega prometa, ki vozijo oziroma prihajajo z nasprotne smeri. ?e mora pri tem spremeniti smer vo?nje, mora paziti na promet za seboj in spremembo smeri nakazati.

?e voznik svojo namero, da bo zavil levo, naka?e in se postavi v tak?en polo?aj, iz katerega se da nedvoumno sklepati, da bo zavil na levo, smejo drugi vozniki voziti mimo le po njegovi desni, ?e je na cesti dovolj prostora.

Vo?nja mimo kolone vozil, ustavljene na smernem vozi??u, je prepovedana, ?e se voznik po vo?nji mimo ne bi mogel varno in brez oviranja vrniti na smerno vozi??e za vo?njo v smeri, v kateri vozi.

?e je dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred kri?i??em.

Vo?nja mimo vozila, ustavljenega pred prehodom za pe?ce, na katerem je ali na katerega stopa pe?ec, je prepovedana.

Ekola:

https://www.e-utrip.si/sprasujete-nas-prehitevanje-motoristov-na-mejnem-prehodu/

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In prepovedana je tudi vo?nja mimo ustavljenega avtobusa,ki ima tablo za prevoz otrok in ima pri?gane vse4smerokaze....

Ampak jaaaaa... Imejmo cpp temo... To bo kregancije. Jaz si ?e grem po kokice :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj "voznja mimo" na meji je se drug problem... To ni vec samo "voznja mimo" ampak je se "vrivanje v vrsti" oz. "preskakovanje vrste" ... ker bodo zaradi tega tisti, ki ne morejo "mimo" morali dlje cakati  :zvizga:  :rolleyes: ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj "voznja mimo" na meji je se drug problem... To ni vec samo "voznja mimo" ampak je se "vrivanje v vrsti" oz. "preskakovanje vrste" ... ker bodo zaradi tega tisti, ki ne morejo "mimo" morali dlje cakati :zvizga::rolleyes: ...

Tisti,ki ga to moti ni nikoli stal v koloni na motorju ali kolesu pod zgocim Soncem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisti,ki ga to moti ni nikoli stal v koloni na motorju ali kolesu pod zgocim Soncem...

Zgodba ima dve strani ce smo posteni, nekaj vpliva na cakanje, a se nisem videl (razen za Bosno) da ne bi motoristu samo pomahali, skratka res minimalen vpliv.

 

Drugo pa je res cakanje, a ce si v crni usnjeni jakni potem si sam kriv. Definitivno pa ni enako kot v avtu.

Je pa zelo oomembno za zracno hlajene motorje (bmw, guzzi izd)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko ?e jaz eno vpra?anje, a je vo?nja mimo tudi ?e si na avtocesti in (vedno) en idiot vozi po levem pasu 100 km/h, ti pa normalno gre? mimo po desnem voznem pasu 120 km/h?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko ?e jaz eno vpra?anje, a je vo?nja mimo tudi ?e si na avtocesti in (vedno) en idiot vozi po levem pasu 100 km/h, ti pa normalno gre? mimo po desnem voznem pasu 120 km/h?

 

 

Jaz ce dohitim takega "idiota", se peljem mimo po desnem pasu... To zame  ni prehitevanje po desni... Prehitevanje po desni bi bilo, ce bi bil tudi sam tak "idiot" na prehitevalnem pasu (ob praznem voznem)  in bi dohitel drugega "idiota"... pa bi sel potem na desni pas in mimo ... Tako pa pac jaz vozim po svojem pasu z dovoljeno hitrostjo... edino oci imam bolj na pecljiv, da ne bi tak "idiot" potem kar naenkrat zavil na desni vozni pas... pomoznosti se brez smernika ...  :P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko ?e jaz eno vpra?anje, a je vo?nja mimo tudi ?e si na avtocesti in (vedno) en idiot vozi po levem pasu 100 km/h, ti pa normalno gre? mimo po desnem voznem pasu 120 km/h?

Vecen problem, prehitevanje po desni je izrecno prepovedano na AC. Ampak tudi jaz se samo VOZIM po desnem pa padem v to situacijo.

Spet po liniji zakona sta oba v prekrsku - voznja po PREHITEVALNEM in prehitevanje po VOZNEM

 

Ceprav si na desnem bolj posledica kot vzrok

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ce dohitim takega "idiota", se peljem mimo po desnem pasu... To zame ni prehitevanje po desni... Prehitevanje po desni bi bilo, ce bi bil tudi sam tak "idiot" na prehitevalnem pasu (ob praznem voznem) in bi dohitel drugega "idiota"... pa bi sel potem na desni pas in mimo ... Tako pa pac jaz vozim po svojem pasu z dovoljeno hitrostjo... edino oci imam bolj na pecljiv, da ne bi tak "idiot" potem kar naenkrat zavil na desni vozni pas... pomoznosti se brez smernika ... :P

Po mojem je to ?e vedno prekr?ek.

Ne vem no, ker jaz naredim enako. Je pa res malo nevarno, ker tej bolniki, ki vozijo 100 po prehitevalnem ponavadi ne gledajo nazaj in ne dajejo niti smerokazov, kot si ?e sam napisal. Lahko se kar vr?e naenkrat, ko si vzporedno z njim in ima? te?avo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ce dohitim takega "idiota", se peljem mimo po desnem pasu... To zame ni prehitevanje po desni... Prehitevanje po desni bi bilo, ce bi bil tudi sam tak "idiot" na prehitevalnem pasu (ob praznem voznem) in bi dohitel drugega "idiota"... pa bi sel potem na desni pas in mimo ... Tako pa pac jaz vozim po svojem pasu z dovoljeno hitrostjo... edino oci imam bolj na pecljiv, da ne bi tak "idiot" potem kar naenkrat zavil na desni vozni pas... pomoznosti se brez smernika ... :P

Zate ni, so ostali idioti, si pa dejansko ti idiot na koncu (v oceh policaja)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po mojem je to ?e vedno prekr?ek.

Ne vem no, ker jaz naredim enako. Je pa res malo nevarno, ker tej bolniki, ki vozijo 100 po prehitevalnem ponavadi ne gledajo nazaj in ne dajejo niti smerokazov, kot si ?e sam napisal. Lahko se kar vr?e naenkrat, ko si vzporedno z njim in ima? te?avo.

Jaz sem v taki situaciji toliko previden, da sem pripravljen kadarkoli "odsko?it" na odstavnega, ?e bi ta brez pogleda od?el s prehitevalnega na voznega. Nikoli ne ve? kaj stori.  :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni dovoljeno. Razen vo?nja ene kolone mimo druge kolone v prometni konici, ko je 1x hitrej?a tista na levem pasu ,drugi? tista na desnem pasu

 

Kolona pa je skupina vsaj treh vozil...

 

Jaz ne grem prehitevati po desnem pasu,ampak grem na voznega in se peljem z njegovo hitrostjo par 10m za njim in si Mislim svoje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vecen problem, prehitevanje po desni je izrecno prepovedano na AC. Ampak tudi jaz se samo VOZIM po desnem pa padem v to situacijo.

Spet po liniji zakona sta oba v prekrsku - voznja po PREHITEVALNEM in prehitevanje po VOZNEM

 

Ceprav si na desnem bolj posledica kot vzrok

 

 

Jaz ce se vozimo po densem voznem pasu smatram, da ne prehitevam. Ce nekdo ne levem prehitevalnem spi, to ni moj problem... Po crki zakona se torej ne smem peljati mimo po desni???

 

Ni dovoljeno. Razen vo?nja ene kolone mimo druge kolone v prometni konici, ko je 1x hitrej?a tista na levem pasu ,drugi? tista na desnem pasu

 

Kolona pa je skupina vsaj treh vozil...

 

Jaz ne grem prehitevati po desnem pasu,ampak grem na voznega in se peljem z njegovo hitrostjo par 10m za njim in si Mislim svoje...

 

 

Kako pa gres na voznega, ce si ze na voznem? :P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sem napisal... jaz to tretiram kot voznja mimo... in ne kot prehitevanje ... Prehitevanje je, ce se zamenjam pas, prehitim in se vrnem na pas, kjer sem bil prej.... 

 

In ja... mi je jasno, da zakon pravi lahko drugace... ni pa logicno... in sem se pripravljen s policajem, ki bi me zato kaznoval, tudi prerekati... Ponavadi, ce vem, da sem naredil prekrsek in me ustavi ter oglobi, sem tiho... in pridno ubogam ... :D ... in tak prekrsek tudi brez problema placam takoj, ko pridem domov, ce dobim placilni nalog ... Na sreco je to zelo redko ... :D 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tu pomaga kamera definitivno

 

 

Zaenkrat je se nisem rabil... Edino enkrat me je policaj vprasal, kaj imam to na steklu, ko me je ustavil, ker mu je radarska pistola pokazala error :D:) ... in je hodil okoli avta in ocitno iskal motilec radarja :D :D :D 

 

Tukaj sem isal o tem >> http://www.mazda-si.net/topic/11577-nova-sestica-ima-vgrajen-radar-jammer/?p=373972

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zame je prehitevanje, da grem na levi/prehitevalni pas in prehitim vozilo na desnem. Zato vo?njo po desnem/voznem pasu 120 km/h pri omejitvi 130 km/h tretiram kot vo?njo mimo, seveda sem tako kot Jest ultra previden in si hkrati mislim svoje, tako kot Nejc1986.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Jaz ce se vozimo po densem voznem pasu smatram, da ne prehitevam. Ce nekdo ne levem prehitevalnem spi, to ni moj problem... Po crki zakona se torej ne smem peljati mimo po desni???

 

 

 

Kako pa gres na voznega, ce si ze na voznem? :P

Malo sem se nejasno izrazil; torej vozim se 130kmh po prehitevalnem ali voznem pasu (ni va?no kje) in dohitim majstra ,ki se ob praznem voznem pasu vozi 110kmh (ali pa s katerokoli drugo hitrostjo ,ni?jo od moje) na prehitevalnem...

 

V 10% primerov se postavim za njega, ohranim varnostno razdaljo 100m , vklopim Lev smerokaz, mogo?e na kratko poblendam in ?e se odmakne super, ?e pa ne, se pa postavim na vozni pas in si Mislim svoje... In ga ne prehitim.

 

V ostalih 90% pa se ne postavim za njega in preprosto z njegovim tempom nadaljujem vo?njo po voznem pasu...

 

Nevem no... Jaz po desni na AC ne prehitevam.

 

In upam ,da je jasno ,da je to prepovedano in napaka nekoga drugega,?e ni opravi?ilo ,da tudi mi storimo napako

Zame je prehitevanje, da grem na levi/prehitevalni pas in prehitim vozilo na desnem. Zato vo?njo po desnem/voznem pasu 120 km/h pri omejitvi 130 km/h tretiram kot vo?njo mimo, seveda sem tako kot Jest ultra previden in si hkrati mislim svoje, tako kot Nejc1986.

No,ampak vedi,da si s tem manevrom ,ki ga ti imenujes "vo?nja mimo" na AC v prekr?ku....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi, da model vozi 100 na uro po prehitevalnem on ni v prekr?ku in lahko vozi tako od Kopra do Ljubljane, ti pa, ki vozi? po predpisih 130 po voznem pasu in gre? normalno mimo njega, ker pa? meditira ali je na telefonu, si v prekr?ku, al kako?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moje ce gremo striktno po crti zakona so doloceni cleni v cpp tudi neizvedljivi....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi, da model vozi 100 na uro po prehitevalnem on ni v prekr?ku in lahko vozi tako od Kopra do Ljubljane, ti pa, ki vozi? po predpisih 130 po voznem pasu in gre? normalno mimo njega, ker pa? meditira ali je na telefonu, si v prekr?ku, al kako?

Oba sta v prekr?ku

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Teoreticno in striktno po crki zakona je to res... Ampak dejansko pa ne gre za prehitevanje, ce jaz vozim ze recimo pol ure po voznem pasu 120 km/h... na prehitevalnem pa kampira nek recimo ?avstrijec? (teh recimo dosti vidim, da so kar stalno na levem pasu pa ne z najvisjo dovoljeno hitrostjo, ponavadi se celo umaknejo, ce slucajno zagledajo, da jih kdo dohiti... ampak se takoj soet postavijo nazaj na prehitevalnega, ko je ?opasnost prosla? ;) )... no.. v takem primeru jaz ne smatram, da ga prehitevam... ce samo nadaljujem voznjo s svojim tempom dalje po desnem voznem pasu... Edino kot sem ze omenil, je treba paziti, ker taki ?padalci? znajo potem hitro zaviti na desno vozni pas, ko slicajno v desnem ogledalu zagledajo, da se nekdo bliza ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Treba je akcijo naredit pred Ljubljano na AC in vsem na levem pasu zara?unat kazen za oviranje prometa, ker se vsi vozijo po?asneje od tistih na voznem pasu. Tako par dni pa bo red! Malo za ?alo malo za res.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A si kupu La Sportiva, al pa Scarpa, La Scarpa pa sigurno ne 😁 Je pa oboje pro liga in nisi mogu nič zajebat.     Vibram je kar v vrhu, če ne vodilni kar se tiče te scene, imaš pa različne Vibram podplate, glede na lastnosti oz. potrebe uporabnika. Sam imam dvoje La Sportiva plezalke in ene imajo Vibram Grip, to je zelo mehak podplat, ki se hitro obrabi, se precej upogiba in je bolj primeren za kake gladke skale, plate, medtem, ko imam druge plezalke z Vibram Edge podplatom, ki je precej trši in posledično tud cela plezalka je tko narjena, da ma trdi in oster rob in je precej neudobna, to maš pa potem za stopat na mikro špičke, robove in reže v skali. Pojasnilo Alpine glede degradacije ali hidrolize materiala je ubistvu na nek način zelo na mestu, to se dogaja tudi drugje. Ne poznam pa Alpininega načina/kvalitete proizvodnje. To je vse na nek način performance obutev in da vam bo držala 15 let nikol ni bil njen glavni namen. Ni problem v podplatu, pač pa materialu ''midsole-a'', tistga dela med podplatom in samim čevljem in pa tudi vrste lepila. Kot ljubitelj in zbiratelj, sem to vidu tut pri supergah, ko ima nekdo v kolekciji kak starejši nenošen par, na polički ali v vitrini, po možnosti še mal sonček gor posije dnevno... Na pogled zgleda čist ok superga, ampak midsole rata kot biskvit in razpade, če začneš karkol prčkati po njem, ali nosit. Zgleda pa nekako tkole. Jordan 4 Crumbling | Just enjoy your sneakers! 📸 by IG:... WWW.FACEBOOK.COM Just enjoy your sneakers! 📸 by IG: paging_dr.sole Isto je z vašimi pohodnimi čevlji, če jih ne nosite in ležijo nekje v kaki rahlo vlažni garaži, kleti 10 let... Tuki podplat ni kriv nič, konc koncev podplat ne razpade, ampak odpade.
    • Itak. Za vse kar gre na slabše je kriv Robi, za vse, kar gre na boljše je zaslužen Ivan. Ali je mogoče kaj vmes?   Moje mnenje je, da je velika težava tudi in predvsem v nas samih, naši balkanski mentaliteti, dvojnih merilih. Kdo od "normalnih" bi recimo kljub jasnim pravilom odrezal DPF filter in zaradi nekaj 100 € koristi ogrožal zdravje drugih udeležencev v prometu? Danec, Šved, ... ?   Mimogrede, v četrtek sem v Sevnici videl premijsko rdečo Mazdo s KP tablico ...
    • Aja, pa tudi inflacijo imamo trenutno med najvišjimi v evro območju. Slučaj? Ne - golobnjakova druščina  na delu oziroma nedelu. 😉
    • Ne razumem...  V čem je poanta, da mora met avto 200 konjev in več? Zakaj jih rabiš? Za normalno vožnjo iz Hrastnika čez Litijo v Ljubljano? Za 130 po AC? Oziroma za vožnjo v koloni in v zastojih? Za prehitevanje? Koga boš prehitel? Kolesarja? Kosilnico? Tipičen primer nestrpnosti. Za vožnjo po omejitvah imajo vsi avti dovolj konjev. Kaj bi pol lahko rekli vozniki tovornjakov? Od 410 do 780 konjev za isto skupno težo... Zakaj že? Zaradi prestiža... Ja... Imam toliko konjev, pa čeprav je samo napis gor.  To je MOJE mnenje. 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.